Helion Research – globálna firma, ktorá ponúka zaujímavý zárobok

Helion Market Research ponúka možnosť privyrobiř si formou secret shoppingu. Možností privyrobiť si je v ére internetu rozhodne viac než dosť, vzdialenosti sa skracujú a veľa vecí sa vybaví už za pár minút. Nejde len o platby v banke, vybavenie úveru alebo zaplatenie zloženiek. Rýchle riešenie sa ponúka aj pre tých, ktorí by si chceli mesačne zarobiť pár desiatok alebo stoviek eur navyše, potešiť svoj rozpočet alebo si kúpiť niečo, po čom túžia, ale nemajú aktuálne dostatok prostriedkov. Helion Research je renomovanou spoločnosťou, ktorá vám ponúkne zárobok v podobe mystery shoppingu. Čo vlastne znamená ono magické slovné spojenie? 

 

Návšteva obchodov alebo reštaurácií a napísanie všetkých dojmov

Chceli ste už niekedy byť tajným agentom? Práve pri mystery shoppingu sa na neho môžete zahrať, užiť si trochu vzrušenia a ešte si privyrobiť. Jediné, čo nemožno garantovať, je nuda a šeď, pretože každá úloha je iná a nič nemožno predvídať dopredu. Podmienok je skutočne minimum. Sú to hlavne flexibilita, plnoletosť, vlastný mobil a dobrý jazykový prejav – teda táto forma brigády je otvorená a úplne slobodná.

Presne tak by sa dal v skratke opísať tento fenomén, ktorý zasiahol všetky vekové skupiny bez ohľadu na pohlavie alebo sociálne zázemie. Mystery shopping je skrátka len jeden, užijete si pri ňom trochu vzrušenia a predovšetkým sa nebudete vôbec nudiť. Čo všetko budete napríklad skúmať? Na čo sa zameriava dotazník, ktorý potom dostanete na vyplnenie a mali by ste v ňom byť absolútne úprimní, ale tiež dostatočne podrobní? 

 

Slohotvorné nadanie je predpoklad, nie nevyhnutná povinnosť podobného zárobku. Ak sa totiž viete v písomnej forme vyjadrovať naozaj na jednotku, budete mať pred ostatnými veľký náskok.

 

Ako dlho bude zákazník čakať, než sa ho ujme predavač, ponúkne mu alternatívy toho, čo hľadá, uspokojivo odpovie na jeho otázky? Koľko zamestnancov je v predajni a plnia si všetci svoju úlohu? Milo pozdravia, predvedú výrobok, budú robiť nátlak na jeho kúpu alebo naopak, budú sa snažiť predstaviť všetky detaily? Čistota predajne je tiež dôležitá rovnako ako rýchlosť – to je dobrá spätná väzba najmä pre reštauračné zariadenia. Možno tiež navštívite banku, poisťovňu alebo predajňu s elektronikou či oblečením, možností je veľa. Každý si určite vyberie tú prevádzku, ktorá ho už na prvý pohľad osloví. Toľko k mystery shoppingu a k jeho predstaveniu, no poďme sa teraz venovať samotnej spoločnosti Helion Research... 

 

Helion Research pôsobí doslova po celom svete

Spoločnosť Helion Research má skvelý cveng. Medzi jej klientelu sa radia značky ako MasterCard, Microsoft alebo napríklad Mercedes-Benz. Má viac ako 400 000 registrovaných mystery shopperov vo viac ako sto krajinách sveta, nevynímajúc Kanadu a USA ani Veľkú Britániu, Poľsko, Francúzsko, Taliansko, Turecko, Rusko a Čínu. Pôsobí, samozrejme, tiež v Česku a na Slovensku.

Oficiálne sídlo spoločnosti Helion Market Research je v belgických Antverpách, ale ide, samozrejme, o medzinárodnú značku, ktorá je populárna vlastne na všetkých kontinentoch.

Kniha

Helionresearch.com ponúka nielen spoluprácu s prestížnymi firmami, ale tiež sa plne prispôsobí vašim časovým možnostiam. Je totiž len na rozhodnutí mystery shoppera, či mu povinnosti v práci alebo v rodine dovolia, aby mal na všetko dostatok času. V prípade, žeby to tak nebolo, nič to – členstvo ani registrácia rozhodne nezaniká. Je len na vašom rozhodnutí, koľko aktivity týždenne alebo mesačne tejto práci budete venovať. Môžu to byť dve hodiny alebo pokojne aj dvadsať či päťdesiat, záleží na aktuálnej dostupnosti ponúk.

 

Mať smart mobilný telefón je nutné, pretože…

Pokiaľ ho ešte nemáte, mali by ste si ho určite kúpiť. Prečo? Pretože šetrí čas každý deň a pre mystery shopping ide o mimoriadne praktického pomocníka. Môže to byť, samozrejme, aj tablet, skrátka ide len o elektrozariadenie, s ktorým budete môcť byť online aj na cestách, v práci alebo jednoducho kdekoľvek, kde práve ste. Umožní to bleskovo reagovať na dopyt, a tým zároveň získať viac pracovných ponúk, než keby ste boli pripojení len každý večer cez notebook alebo stolný počítač.

 

Rýchla odpoveď je to, čo sa počíta – keď je ale kvóta naplnená, máte šancu iba vďaka odpadlíkom, ktorí sa museli svojej šance z nejakého dôvodu vzdať.

 

Máte akékoľvek otázky?

Na webe je pripravená živá podpora, dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni, takže odpoveď dostanete naozaj bez zdržania. Samozrejmosťou je pridelenie komunitného manažéra, ktorý pomôže s prvými krokmi. Tréning, ktorý je potrebný pred samotným vstupom na scénu, je potom úplne zadarmo. Helion Research vie, že každý niekedy začínal. Musíte sa trochu obrniť trpezlivosťou a vycvičiť sa na pravého mystery shoppera, potom budú vyššie aj zárobky a celková spokojnosť

 

Stránka helionresearch je len v anglickom jazyku. Dá sa prepnúť aj do slovenčiny, tá je ale zatiaľ v beta verzii.

 

Chce to ale spočiatku trochu času podobne ako ktorákoľvek iná ľudská činnosť. Celý systém funguje už od roku 2009. Prakticky desať rokov strávených na trhu rozhodne o niečom vypovedá.

 

Jedinou nevýhodou je to, že stránka helionresearch.com je zatiaľ iba v anglickom jazyku. Teda presnejšie povedané, stránky si možno prepnúť do akéhokoľvek jazyka, aj do slovenčiny, ale preklady zatiaľ nie sú dokonalé. Ide však zatiaľ len o beta verziu. Spoločnosť na tom určite zapracuje a v budúcnosti sa to zlepší.

 

A koľko si vlastne môžete zarobiť? To je v zásade na vás…

Záleží na tom, aké množstvo času môžete venovať prieskumu trhu. Od toho sa bude odvíjať vaša odmena – je to teda celkom jednoduché. Helionresearch.com uvádza na svojej stránke, že za jednu úlohu by ste si mohli zarobiť 3 až 80 eur.

Vypláca sa v eurách, pretože sídlo je v Belgicku, teda v krajine, ktorá je členom tzv. Eurozóny. Banka si potom všetko prepočíta na národnú menu. Na Slovensko dorazí platba napr. v eurách, v Česku v korunách atď. Vyplácanie sa realizuje vždy okolo dvadsiateho dňa kalendárneho mesiaca (spätne). Nato treba zadať úplne presné údaje (napr. IBAN), inak sa platba, žiaľ, veľmi oneskorí a budú potrebné aj urgencie a vzniknú nepríjemnosti s tým spojené.

A samotná platba? Pre občanov krajín EÚ je možná výplata cez bankový účet, ale aj Skrill alebo Paypal, mimo Európskej únie nie je možné platiť bankovým prevodom, ale iba prostredníctvom ďalších dvoch uvedených variantov. Prijíma vaša banka bez poplatkov platby z EÚ alebo si niečo naúčtuje? Aj toto musíte mať zistené, aby nedošlo k nejakému veľkému prekvapeniu a nemali ste z očakávanej odmeny razom len časť.

 

Pár slov na záver

Najväčšie výhody spolupráce práve s Helion Market Research? Dôvodov, prečo sa registrovať a začať kariéru mystery shoppera akurát tu, môže byť isto hneď niekoľko. Predovšetkým, ak máte dostatok voľného času a radi by ste získali niečo navyše do rodinného rozpočtu, je možné podobnú alternatívu vrelo odporučiť. Nemusíte byť nikde od – do, naopak, pracovať budete podľa svojich aktuálnych možností. A ak aj budete z nejakých dôvodov potrebovať mesačnú pauzu, napríklad pre svoju prácu alebo dovolenku, žiadny problém!

 

Dobrodružstvo a voľnosť v tom, čo sa rozhodnete robiť. Ktorý zárobok ponúkne oboje? Ponuky môžete a nemusíte prijať, prihláste sa len na tie, ktoré vám vyhovujú a pri ktorých predpokladáte, že sa budete naozaj baviť. Spojiť príjemné s užitočným je potom vítaným spestrením víkendovej nudy alebo popoludnia, ktoré by ste inak strávili pri televízii. Registrácia trvá len pár okamihov, dáte helionresearch.com šancu??

 

Momentálne sa v administrácii Helion Reasearch nachádza pár akcií aj pre českých čí slovenských mystery shopperov, tak šup do práce. A nezabudnite si svoj profil vyplniť na 100 %. Len vtedy sa budete môcť zúčastniť na rôznych akciách.

 

Tlačidlo na registráciu do Helion Research.

 

Na Slovensku funguje niekoľko spoločností mystery shoppingu. V článku Prehľad firiem, pre ktoré môžete pracovať ako mystery shopper nájdete ďalšie pracovné príležitosti. 

 

Ak ste v tejto recenzii nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať tiež diskusné fórum, tam možno nájdete zaujímavé informácie k téme.

Máte nejaké skúsenosti so spoločnosťou Helion Market Research? Ak áno, čo hovoríte na tento spôsob zárobku na internete? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každý názor si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Helion Research

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok