Môj názor na OG produkty

V tomto článku by som rád napísal moje osobné skúsenosti s produktmi spoločnosti Organo Gold, urobiť analýzu a porovnať tieto výrobky s výrobkami, ktoré som užíval doteraz (bežná káva, či čaj z hypermarketoch) a to čo sa týka ceny, kvality, množstva a chute.  Ak neviete čo je Organo Gold, pozrite sekciu  podnikanie s kávou Organo Gold                                       Tento článok obsahuje moje subjektívne hodnotenie a pohľad na produkty spoločnosti Organo Gold s ktorým sa nemusí nikto zhodovať. Každému chutí niečo iné a každý môže mať iný pohľad.

 

Aktualizácia - Tento článok je starý už vyše 8 mesiacov a tak trochu s odstupom času som zmenil na niektoré produkty svoj názor. Z tohto dôvodu som sa ho rozhodol aktualizovať.

 

Organo Gold čierna káva (Black coffe)

Koľko stojí Organo Gold čierna káva - cena.

Instantnú kávu z obchodu nepijem takmer vôbec, pretože mi absolútne nechutí, a ak si ju výnimočne dám, tak takmer vždy s mliekom. Mám rád hlavne čerstvú zrnkovú kávu, upraženú ideálne pár dni pred mletím a konzumáciou, a to z dôvodu zachovania vône a chute.

Organo Gold čierna káva je chuťovo zvláštna, horká a dosť silná na to, že tam je veľmi málo kofeínu v porovnaní s ostatnými kávami. No musím povedať, že je to prvá instantná káva, ktorú dokážem vypiť bez mlieka. Cenovo je drahšia ako Nescafé, Jacobs a iné rozpustné kávy, no rozhodne nie osem násobne, ako sa píše na internete. Jedna šálka kávy vás vyjde na 0,50 €.

 

Napriek tomu, že OG káva nechutí zle, nemám v pláne uprednostňovať ju pred kvalitne upraženou zrnkovou kávou. Nedávno som mal možnosť ochutnať čerstvú espresso zmes z internetového obchodu Coffeein.sk a poviem vám, tej chuti a vôni sa nič nevyrovná. To vďaka tomu, že kávu pražia každý týždeň vo vlastnej pražiarni v Šahách. Inak povedané, káva sa čerstvejšia už robiť nedá.

 

Aktualizácia - Musím len potvrdiť čo som napísal, chuťovo je dobrá, s rozpustnými kávami typu Nescafe, Jacobs a podobnými nechutnými žbrndami sa to ani nedá porovnávať. Dá sa piť aj bez mlieka a cukru, čo pri ostatných spomínaných je pre mňa takmer nemožné.

 

Zelený čaj (green tea)

Moje skúsenosti s OG zeleným čajom.

Mám rád akýkoľvek čaj, ovocný, zelený, alebo aj ľadový. Predtým ako som narazil na Organo Gold som pil predovšetkým popradské čaje. Ak mám pravdu povedať, zelený čaj od Organo Gold ma neohúril, ale na druhej strane ani nesklamal. Čo mi vyhovuje je to, že ho môžem piť neustále a nehnusí sa mi, pričom predtým som musel často striedať príchute čajov, lebo ak som si dal za sebou 2x citrónový čaj, tak som viac nemal naň chuť a musel som teda vymeniť sortiment.

 

Aktualizácia - Asi najväčšia zmena môjho názoru nastala práve pri čaji. Vadí mi s odstupom času dosť nevýrazná chuť, resp. takmer žiadna, ako keby som pil len horúcu vodu. Veľa priateľov čo ho ochutnalo mi povedalo, že to v podstate ani nepripomína zelený čaj, ale skôr bylinkový a dosť nepodarený.

 

Horúca čokoláda

Moja skúsenosť s horúcou čokoládou - cena.

Horúcu čokoládu som si doteraz doprial len príležitostne, predovšetkým v kaviarňach, reštauráciách, či z automatoch. Organo Gold horúca čokoláda ma na prvý pokus moc neoslovila, chuťovo je trochu zvláštna, no vôbec nie zlá. Druhý pokus bol oveľa lepší a postupným užívaním jej prichádzam na chuť. Má výbornú vôňu a je určite zdravá, keďže aj tu rovnako ako do ostatných produktoch sa pridávajú výťažky z Reishi huby. Na druhej strane pil som už aj lepšiu horúcu čokoládu, predovšetkým v kaviarňach, či reštauráciách, kde je ale cena takmer dvojnásobne vyššia. Jedna krabica Organo Gold čokolády obsahuje 15 sáčkov, pričom z jedného sáčka môžu byť 2 dávky, čo vychádza na 0,90 za jednu.

 

Aktualizácia - Chuťovo dobrá, ale vôbec nie krémová. Horúca čokoláda by mala byť krémová a hustá, pri OG mám ten pocit ako keby som pil kakaovým práškom ochutenú horúcu vodu. Ak to zalejete mliekom, máte 100% Granko.

 

Mocca caffe

Koľko stojí mocca káva OG, moje skúsenosti.

Najviac zo všetkých Organo Gold produktoch ma oslovila MOCCA. Chuťovo je neskutočne vynikajúca a má fantastickú vôňu (ovoňajte sáčok predtým, než ho vysypete do šálky) a trochu mi to pripomína horúcu čokoládu (popísanú vyššie), no v oveľa lepšom prevedení. Obsahuje odrodu kakaových bôbov z amazonského pralesa (preto tá výborná kakaová chuť a vôňa) a samozrejme výťažok z Ganodermy Lucidum. Doposiaľ som nenašiel človeka z môjho okolia, ktorý by povedal, že mu nechutí. Práve naopak, vychvaľuje ju každý. Čo sa týka ceny a množstva sáčkov je na tom rovnako ako horúca čokoláda a teda 0,90 za jednu dávku. Keďže som doteraz Moccu ani nič podobné nepil, nemám možnosť porovnávať.

 

Aktualizácia - Nemám čo dodať, ani opraviť, chuťovo výrazná a lahodná, no opäť dodám, že som doteraz nemal možnosť piť niečo podobné. Ale keď už nič, tak tento produkt určite odporúčam aspoň ochutnať.

 

Kaffe latte

OG kaffe latte krabica, cena.

Tento druh kávy mám veľmi rád a doposiaľ to bol môj asi najobľúbenejší druh kávy (teraz už je najobľúbenejšia káva MOCCA :)). Kaffe latte pijem takmer každý deň a to konkrétne Jacobs 3 v 1. Jedno balenie z hypermarketu stojí 2,50 - 3,00 € a obsahuje 10 sáčkov a ak to porovnám s Organo Gold kaffe latte, kde je 20 sačkov (40 dávok), tak je Organo Gold latte asi 2x drahšie. Jedna dávka stojí 0,60 €, pričom Jacobs latte, ktoré pijem 0,25 - 0,30 € za jednu dávku. Týmto by som teda rád vyvrátil tvrdenie, že kaffe latte Organo Gold je pre mnohých až 5x drahšie ako napr. Jacobs latte z hypermarketov, čo je samozrejme nezmysel. Chuťovo je o niečo lepšia Organo Gold, ale nejaký veľký rozdiel nevidím. Výhoda pre mňa je, že OG Kaffe latte obsahuje výťažky Reishi huby. Musím povedať, že som sklamaný, ale to nemení nič na fakte, že je chuťovo dobrá. Očakával som ale viac.

 

Aktualizácia - Čo mi z odstupom času vadí na kaffe latte od Organo Gold, že má síce oproti konkurencii výraznú chuť, no je až moc výrazná, vôbec nie jemná a lahodná.

 

Účinky Ganodermy

Čo sa týka účinkov liečivej huby Reishi, ktorá sa pridáva do spomínaných produktov je asi ešte priskoro hodnotiť keďže ich užívam len tretí týždeň, no v poslednom čase sa mi zaspáva oveľa lepšie ako v minulosti a predovšetkým cítim, že mám viacej energie v týchto tropických horúčavách. Ale kto vie možno to nie je vďaka káve, ale iným aspektom (činnostiam, produktom).

 

Aktualizácia - Ani po tých 7 mesiacoch som žiaľ ja osobne nezaznamenal žiadne výrazné zmeny. Možno je to tým že, som zdravý ako rybička. Jediné účinky, či pozitívne, alebo negatívne (nechám na vašom posúdení), som zažil s priateľmi na jednom výlete. Zobral som so sebou vzorky a ponúkol im ich. Každý ochutnal z každého, niečo chutilo, niečo sa vylialo, no všetci do jedného čo tam boli skončili do hodiny na záchode. Takže to je moja asi jediná viditeľná skúsenosť. Ale na druhej strane istým spôsobom to môže byť liek, pretože veľa ľudí, (hlavne starší) má problémy sa poriadne..., veď viete čo.

 

Touto aktualizáciou sa nesnažím zhodiť spoločnosť, či produkty a dokonca ani nikoho odradiť aby si ich kúpil. Práve naopak ak máte nejaké problémy so zdravím, vyskúšajte ich, možno vám pomôžu. Predsa len tie účinky ganodermy môžu pôsobiť na každý organizmus inak, a ktovie, možno aj mne v niečom preventívne pomohli, no keďže nemám žiadne problémy, tak je u mňa oveľa ťažšie nejakú zmenu spozorovať. Ak ste vy chorí, bude ta zmena zdravia u vás určite viditeľnejšia, teda za predpokladu, že tie účinky kávy nie sú len marketingový ťah spoločnosti.

 

V tomto článku som sa snažil poukázať na výhody či nevýhody, ktorý produkt ma oslovil a naopak čo ma trochu sklamalo. A čo vy? Mali ste možnosť ochutnať kávu, čokoládu, či čaj Organo Gold? Aké sú vaše dojmy? Napíšte do diskusie s čím ste boli spokojný, čo vám chutilo a čo nechutilo a váš celkový pohľad na OG produkty.

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Moje skúsenosti s kávou

Dátum: 24.01.2019

Vložil: Martin

Titulok: Hľadá niekto Black coffee OG?

Mne osobne káva veľmi chutí, avšak kvalitné espresso je neporovnateľné, čo sa chuti kávy týka. Pri Organo Gold nejde však len o chuť kávy, ale hlavne o Reishi. Budovať pravidelný návyk užívania Reishi. V podobe kávy. Cena bola vysoká, no aktualne sa dá zakúpiť priamo z Malajzie do 25€. Beriem pre seba a znamych väčšie množstvá. Viem ponúknuť za 20€ a menej. mato.virag@gmail.com

Dátum: 23.08.2015

Vložil: Helena

Titulok: zléé

Ja som pila túto kávu asi 2a pol mesiaca káva mi velmi chutila lenze mala som z nej tráviace tazkosti v kuse ma bolel zaludok potom som kávu prestala pit ale zrazu mi zacala chýbat akokeby davali do nej nejakú latku nech si na nu clovek navykne no neviem aspon mne sa tak zdalo , no proste nakoniec mi kávo rozladila cele travenie a jedine dobre co na nej bolo je ze m chutila inak nic cena je velmi draha je to obycajna zalievana kava, pricom obycajna zo stroja je ovela kvalitnejsia si myslim no proste je to zle a neodpurocam nikomu ani biznis ani pitie kavu a inych produktov, ktore OG ponuka

Dátum: 05.01.2015

Vložil: Novacik :-)

Titulok: Reishi kava si pije kvoli chuti??

Myslela som ze hlavne kvoli ucinkom :-)
Pokial je ta kava taka zdrava ako sa tu popisuje, a pokial jej chut je aspon priemerna, tak je to snad ok, aspon si myslim. Pride mi trosku zvlastne porovnavat hlavne chut kavy, ked tu ide asi najma o kvalitu reishi pridavku v nej...
Ak niekto nedokaze bez kavy zit ani den a pritom ju zo zdravotnych dovodov pit nesmie, vtedy ja takato lieciva kava uzasna vec. Nielenze neuskodi, ale aj pomoze. Skvela chut je k plusu, ale nemyslim zeby mala byt uplne rozhodujucim parametrom...

Dátum: 06.01.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Reishi kava si pije kvoli chuti??

Vďaka za Váš názor.

Tento článok však nehodnotí len chuť kávy, ale aj ďalšie dosť dôležité veci ako napríklad cena. K tomu popisujem aj moje skúsenosti s kávou, respektíve s účinkami, či na mňa zapôsobili, alebo nie.

Pokiaľ je tá káva taká zdravá ako sa popisuje a pomôže niekomu, potom je všetko ostatné (chuť, kvalita, množstvo aj cena) nepodstatné :-).

Dátum: 05.03.2014

Vložil: Kristián J.

Titulok: DXN - Organo Gold porovnanie cien

pripravil som porovnanie cien, a vyzerá to trošku v neprospech Organo gold, keďže DXN kávy sú aj o 6 EUR lacnejšie.
https://obchoduj.dxnkava.sk/blog-2014-03-05-DXN-Organo_Gold_porovnanie_cien

Dátum: 08.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:DXN - Organo Gold porovnanie cien

Viem že je DXN káva lacnejšia ako Organo Gold, no na druhej strane obsahuje menej Ganodermy.

Organo Gold obsahuje 5%, DXN len 2 %?. Opravte ma ak sa mýlim.

Dátum: 28.12.2014

Vložil: Martin

Titulok: Re:DXN - Organo Gold porovnanie cien

Organo má daleko kvalitnější Ganodermu, má víc certifikátu kvality. A nemyslím si, že mají stejně dobrou kávu. Porovnával jsem a DXN mi přišlo jak obyčejné nescafe. Ale to je taky věc názoru. : )

Dátum: 09.05.2016

Vložil: Ivana

Titulok: Re:DXN - Organo Gold porovnanie cien

DXN pestuje Reishi v plastovych sackoch vobec nie prirodne a prirodzene takze uplne nezdravo, neviem, ci by som pila taku kavu co ma jedy v sebe. OG je skutocne vyborne a aj financne sa to da uniest.Prerqatajte si kavu vo vypijete kupenu z obchodu ,kolko jej kupite mesacne a kolko kavy og. co vas vynde lacnejsie. Navsteva lekara po kave z obchodu,alebo ziadnyx lekar po kave OG.Mne OG zachranilo zivot , vsetky pürodukty ako take som pila ,dokonca aj kapsule reishi, dnes by som uz lezala nechodiaca na posteli a asi ani na voziuku by som uz nebola. Barle stoja v rohu izby a ja chodim po vlastnych, mam 57 rokou a zas pracujem ako kucharka, co som 4 roky sedela doma a nehybala sa.

Dátum: 01.03.2014

Vložil: Denon

Titulok: Porovnavajte ceny naozaj.

S cenami produktov.

Uvádzate ceny pre Vás! nie koncového zákazníka.
Mňa vyjde cena kvalitnej instantnej kávy na 70 šálkov za 5,5€ čo je 8 centov. (nie nesca...) Porovnanie s kaviarnami? Porovnávajte s cenou, ako ju pripravíte doma. Vám donesú OG kavu v kaviarni za 30 centov? Skor 2€.

Čaj 1l(nie 0,2l) vyluhujem z liptonu(1,45€ 20 balení) alebo aj drahšieho čaju za 6 centov.

Je to v tom ako to dokážu ľudia predať a z toho sa akumulujú také zisky. Skúšal som čienu, nič moc, ešte vyskúšam.

Dátum: 08.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Porovnavajte ceny naozaj.

No áno, koncová cena pre zákazníka môže byť aj milión, závisí od toho ako si každý distribútor určí.

Toto sú ceny pre distribútorov a teda pre tých, ktorí by to chceli predávať.

Ani váš čaj z liptonu ani kvalitná instantná káva za 5,5 eur zrejme neobsahuje 100% organickú Ganodermu. Opravte ma ak sa mýlim.

Dátum: 22.07.2013

Vložil: Michal M.

Titulok: Souhlasím => kvalitní výrobky!

Zdravím všechny,
rád bych přispěl svou troškou do mlýna. OG je kvalitní společnost s kvalitními produkty. Produkty jsou vysoké kvality a upřímně znáte někoho, kdo nepije káču, čaj či čokoládu aspon občas?
Právě proto i zde rozebírám proč je OG vhodná volba pro vaší peněženku i zdraví.

Dátum: 27.06.2013

Vložil: Igor

Titulok: Vcelku dobre, ale nie vynimocne

Mal som moznost ochutnat nejake vzorky, celkom mi chutili ale moc ma nenadchli. Najviac mi chutila ta Mocca. Tu som si aj objednal. Ostatne boli tiez dobre ale pil som aj lepsie.

Dátum: 20.06.2013

Vložil: Lenka F.

Titulok: OG kávy

Od doby registrace do společnosti OG nepiji již kávu jinou. Nejvíce mi také chutná káva mocca, na které si pochutnám nejvíce, ale střídám ji i se všemi ostatními (včetně čaje). Mocca, čokoláda a latté mi zpočátku připadaly hodně sladké (slazeny cukrem nejsou), ale na chuť jsem si brzy zvykla. Kávu black nesladím, ta je hořká a silná. Někteří (převážně starší) lidé z mého okolí pozorují již po krátké době pití této kávy významné pozitivní účinky na svém zdraví.

Pridať nový príspevok