Fiverr recenzia - výhody, nevýhody a pár tipov, ako začať

Platforma Fiverr.com ponúka zaujímavý zárobok pre všetkých freelancerov. Stotisíc freelancerov a firiem na jednom mieste – preklady do rôznych jazykov, návrhy log, tvorba videí, dabing, prepisovanie textov, čokoľvek, na čo si len spomeniete. Dokážete vytvoriť online obsah? Chceli by ste pracovať ako virtuálny asistent? Potom ste ideálnym kandidátom na prácu práve na Fiverr.com a je škoda, že ho ešte nevyužívate vo svoj prospech. Práve pestrosť je hlavnou výhodou portálu Fiverr, ktorú niektorí vnímajú ako skvelú príležitosť privyrobiť si online, iní zase ako možnosť, kde nájsť dobre odvedenú prácu za nízke ceny.

 

Čo je Fiverr

Fiverr je internetový portál zameraný na ponuku a dopyt mikrobrigád a mikroslužeb. Je to trhovisko, ktoré prepája šikovných ľudí a freelancerov, ktorí túžia niečo si privyrobiť z pohodlia domova, ale aj klientov, ktorí hľadajú kvalitnú prácu za rozumnú cenu.

Fiverr je vlastne obdoba známeho portálu jaspravim.sk a až na pár detailov funguje na rovnakom princípe.

 

Úvodná stránka - homepage - portálu.

 

Portál Fiverr založili vo februári 2010 Micha Kaufman a Shai Wininger. Cieľom portálu od počiatku bolo služby freelancerov sprostredkovať všetkým, ktorí hľadali pomoc na sociálnych sieťach pri práci s WordPressom, alebo tým, ktorí si chceli dať nahovoriť alebo otitulkovať video, či napríklad potrebovali vytvoriť logo.

 

Aké práce sa ponúkajú na Fiverr.com?

Digitálny marketing, grafika a dizajn, písanie a preklady, práca s audiom a videom, programovanie, ale aj mnoho ďalšieho. Fiverr je fenoménom svojej generácie, ponúka sa tu totiž vlastne všetko okolo online biznisu pod jednou strechou.

osobná franšíza

Registrujte sa (áno, guest účet neexistuje, registrovať sa jednoducho musíte) a začnite ponúkať svoju prácu hoci už dnes večer. Spočiatku stačí vaša chuť a odhodlanie, no, samozrejme, ešte aj znalosť angličtiny.

Spočiatku vám určite pomôže fórum alebo blog, kde nájdete podrobné návody a odpovede na základné otázky. Vďaka tomu aj ľahšie prekonáte ťažkosti a istotne vám prídu vhod aj rady pre začiatočníkov.

 

Fiverr má niekoľko kategórií - grafika, programovanie, online marketing a pod.

 

Výhodou pre inzerentov je relatívne nízky poplatok, pre záujemcov o zárobok je Fiverr dokonca úplne bezplatná záležitosť.

 

Platby a výplaty prebiehajú kartou, ale i cez PayPal alebo Apple Pay, to sú základné možnosti, ktoré sa ponúkajú. V dolároch, eurách, librách, juanoch alebo rupiách, podľa potreby. A práve preto tu nájdete pomerne veľké množstvo objednávok, na ktoré sa môžete prihlásiť.

 

S odovzdaním práce sa veľmi neponáhľajte

Financie za vykonanú prácu budú v úschove, kým inzerent projekt neodklepne. Ak sa do troch dní neozve, peniaze putujú automaticky na vaše konto. Avšak môže tiež povedať, že sa mu práca nepáči a môže chcieť prepracovať zákazku, v krajnom prípade dokonca odkliknúť jej úplné zrušenie. Fiverr sa týmto istí na obe strany, čo je rozumné riešenie, lebo poteší férových inzerentov aj freelancerov a oddelí pomyselné zrno od pliev.

 

Cenovú hladinu si nastavíte podľa seba

„Iba“ 5 alebo až 995 dolárov za vaše služby. Záleží na tom, ako si sami ceníte svoj čas. Ale pozor! Spočiatku nesmiete svoju prácu naceniť príliš vysoko. Bude iste lepšie mierne zľaviť z očakávaní, a naopak, zamerať sa na vytvorenie pozitívnej spätnej väzby, keď bude klientela spokojná. Neobávajte sa, správa o vašom umení sa môže čoskoro dostať ďalej, Fiverr je medzinárodný a veľmi pestrý!

 

Fiverr ponúka niekoľko úrovní ohodnotenia

Pretože Fiverr prináša ponuku služieb už od piatich dolárov, je potrebné, aby bola každá spätná väzba jasne viditeľná. Na to slúži kvarteto úrovní užívateľov, ktoré sa odvíja od toho, za aký čas ste schopní prácu dodať a veľký vplyv má tiež kvalita vašej odvedenej práce. New Seller je pre začiatočníkov, ale Top Rated Seller je už niekto, kto strávil na Fiverri pol roka, pracoval na minimálne stovke zákaziek a má za sebou spokojných klientov. Level Two Seller potom musí mať prinajmenšom päťdesiat spracovaných zákaziek, Level One desať. Na ktorú úroveň sa neskôr dostanete, je len na vás. Závisí to od vašej príčinlivosti, usilovnosti, od vašich schopností a ďalších atribútov, ktoré vedú k úspechu.

 

Vďaka bodovému systému sa ukáže, či ste jednotka alebo hráte druhú ligu – ale aj vtedy sa môžu inzerenti ozvať alebo sa im tak trochu pripomeniete vy…

 

Čo poradiť na začiatok, keď sa chcete stáť na Fiverri trochu známejšími?

  • Prvé hodnotenie rozhoduje. Neváhajte s ním. Vezmite prácu, ktorá vám bude vyhovovať, ozvite sa na niečo, čo dobre zvládnete. Cieľom je teda jediné: dostať prvú recenziu, resp. ohodnotenie čo najskôr.

  • Zamerajte sa na svoju stránku na Fiverri. Trochu sa rozpíšte, ukážte všetko, čo viete – a čo je vašou silnou stránkou. Nezabudnite do titulkov dodať zaujímavé kľúčové slová...

  • Na koľko si vlastne ceníte svoje služby? Nájdite vyvážený model, ktorý bude vyhovovať obom (vám aj zákazníkovi).

  • Stiahnite si aplikáciu, nech ste neustále v spojení a môžete potom okamžite reagovať. Notifikácia vás upozorní, že sa niečo deje – a akým smerom treba zamerať svoju pozornosť...

  • Využite sociálne siete na maximum. Zdieľajte svoj profil, snažte sa zapojiť Twitter aj Facebook.

 

Pár zaujímavých projektov na inšpiráciu.

 

Výhodou je nepretržitá on-line podpora pre všetkých

K dispozícii je 24/7 podpora, ktorej môžete položiť akúkoľvek otázku, či už ste firma a hľadáte tu pomocnú ruku na svoj web/e-shop alebo ste profesionálom na voľnej nohe a ponúkate služby. Pravdou je, že niekedy vás trochu odignorujú, takže buďte neústupní a chcite odpoveď na každú dobre mierenú otázku.

Platby sú zabezpečené a rozhodne nemôžete prísť o svoje financie. Ide o server s vynikajúcou reputáciou. Niekoho z nováčikov v odbore, kto je zvyknutý napríklad na hodinovú sadzbu, možno zmätie, že Fiverr udáva cenu iba za uskutočnenú zákazku – musíte teda naceniť rovno kompletný projekt.

Bonusom je tiež možnosť registrácií z celého sveta, nie ste teda obmedzení konkrétnym miestom. Iste, sedem jazykových mutácií je pre niekoho málo, ale na druhej strane, naozaj medzinárodná je hlavne angličtina, ktorá vo výpočte nechýba.

A čo nevýhody? I tých je pár…

 

V slovenskej (českej) verzii Fiverr, žiaľ, nenájdete

Okrem anglického jazykového prostredia ponúka Fiverr španielčinu, francúzštinu a portugalčinu alebo taliančinu. Jazykovú mutáciu do slovenčiny alebo češtiny by ste hľadali márne, lebo pre zakladateľa Fiverru ide pochopiteľne o príliš malý potenciál. Na druhej strane, ak rozumiete aspoň základom angličtiny, na tomto portáli sa čoskoro veľmi dobre zorientujete. Ak stretnete freelancera/firmu, ktorý je z Čiech či Slovenska, nikto vám tiež nebráni vo vzájomnej komunikácii v rodnej reči.

 

Pár slov na záver

Registrujete sa doslova za pár minút, nebude to o žiadnom liste, kľúči, nutnosti overovacieho telefonátu apod. Portál je teda dostupný prakticky pre každého, kto chce pracovať, ide o jednoduché použitie, jednoduchý štart. O tom, že je Fiverr úspešný, nemôže byť pochýb. Vo februári 2020 spoločnosť oznámila zisk 107 milióna amerických dolárov za fiškálny rok!

Má viac než tri milióny zákaziek v 232 kategóriách – oproti tomu má napríklad UpWork „iba“ 103 kategórií. Pracovníci môžu byť z každej krajiny sveta, kreatívci, ktorí chcú uplatniť svoje nadanie. Tak prečo medzi nich nepatriť a nezaistiť si zaujímavý online príjem?

Ak vás portál Fiverr.com zaujal a chcete ho vyskúšať, začať môžete tu.

 

Na internete nájdete mnoho podobných zahraničných portálov na mikropráce a mikroslužby, akým je Fiverr.com. tomto článku som popísal ďalších 18 stránok, na ktorých môžete z pohodlia domova hľadať zaujímavý zárobok.

 

Ak ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali, v tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam.

Pokiaľ máte nejaké otázky, postrehy alebo pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti, môžete tým inšpirovať alebo motivovať ostatných čitateľov.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Fiverr.com portál

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok