Portály mikropráce a mikroslužieb v Českej republike

O portáloch mikropráce a mikroslužieb fungujúcich v Slovenskej republike som už písal. Môžete si ich pozrieť v tomto článku. Dnes som pre vás pripravil aj zoznam českých portálov. Verím, že článok bude prospešný nielen pre českých návštevníkov mojej stránky, ale aj pre Slovákov. Tiež som v niektorých nižšie spomínaných portáloch zaregistrovaný a musím podotknúť, že v niektorých fázach roka je tu na moje inzeráty väčšia odozva ako na slovenských portáloch.

 

Aktualizované 10.06.2021

 

Stovkomat.cz

Ukážka niektorých ponúk s podrobným popisom, cenou za službu a hodnotením.

Aj sami uvidíte, že u našich susedov existuje množstvo portálov mikroslužieb. Medzi top portály môžeme zaradiť práve stovkomat.cz.

Stovkomat je taký český Fiverr.com (česká obdoba, resp. verzia celosvetovo známej stránky na mikrobrigády a mikroslužby).

Ide o prepracovanú stránku, ktorá má prehľadne rozdelené kategórie s jednotlivými podkategóriami, takže orientácia je veľmi jednoduchá. Výhodou portálu je, že pri jednotlivých inzerátoch je uvedený podrobný popiscena za službu a aj hodnotenie od kupujúcich. Takto kupujúci vedia zhodnotiť osobu, ktorá ponúka služby, a zároveň daná osoba môže získať svoje prvé referencie. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože iba vďaka dobrým referenciám bude dopyt po vašich službách stúpať. Ak si niekto klikne na váš inzerát, automaticky sa mu zobrazia aj vaše ďalšie inzeráty. Táto stránka je spropagovaná aj na sociálnej sieti facebook, čo so sebou prináša ďalšie výhody. Vďaka tomu sa dostáva do povedomia širokej verejnosti. Ak si chcete pozrieť základné informácie, čo a ako na tejto stránke funguje, potom navštívte Stovkomat.cz akadémiu, kde nájdete odpovede na všetky vaše otázky.

 

Robeeto.com

Možnosť zaujímavého zárobku vo viac ako sedemdesiatich českých mestáchRobeeto.com je portál, kde sú každý deň zaujímavé ponuky – stráženie domácich zvierat či detí, grafické úpravy na webe, preklady a tvorba textov alebo kontrola pravopisu, upratovanie domácnosti či kancelárie. Web je v prevádzke už viac ako dva roky, ponúka aj prepracovanú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej budú môcť registrovaní uchádzači reagovať ešte rýchlejšie na rôzne pracovné ponuky.

Robeeto má viac než trinásť tisíc užívateľov a prehľadné grafické rozhranie, ktorému vládne biela a fialová farba. Prehľadne radené kategórie, výpis ponúk s adresou a cenou na lepšiu orientáciu, jednoduchý dopyt aj ponuka, dohoda sa môže finalizovať už počas niekoľkých minút. Je tu vyše šesť stoviek ponúkaných služieb, takže si stačí len vybrať alebo rovno napísať požiadavku a čakať, kto sa ozve. Trebárs oproti portálu stovkomat.cz Robeeto ponúka rozšírené možnosti, t. j. nájdete tu aj stráženie detí alebo domácich zvierat. Na druhej strane, prečo vlastne nie, však?

 

Jaudelam.cz

Jaudelam.cz je českou verziou slovenskej stránky jaspravim. O tomto portáli je všeobecne známe, že je jedným z najvyhľadávanejších portálov mikropráce a mikrobrigád. Rovnako ako v slovenskej verzii, aj pri jaudelam.cz sú jednotlivé ponuky aj dopyty usporiadané do skupín, čo umožňuje rýchle vyhľadávanie. Princíp fungovania je v podstate rovnaký. Portálu jaspravim.sk som sa venoval v článku - zoznam portálov mikropráce a mikroslužieb na Slovensku.

 

Mikrojoby.cz

Asi najaktívnejšia zo všetkých podobných internetových trhovísk s mikroprácami je aktuálne stránka Mikrojoby.cz. Web vznikol pred dvoma rokmi a začiatkom tohto roka prešiel mnohými vylepšeniami. Okrem štandardných možností, ktoré sú pre všetky podobné weby spoločné, láka nových inzerentov trebárs aj na možnosť komplexnejších balíčkov služieb, umožňuje pracovať s poskytovaním zliav a akcií, spokojní zákazníci vám môžu za vašu prácu pridať aj niečo navyše.

Aj na trhovisku Mikrojoby môžete svetu ponúknuť svoje služby a vedomosti, a to v celom širokom spektre - jednotlivé kategórie možností nás zavedú od webových a grafických prác, cez jazykové a marketingové služby, až k predaju vlastných handmade výrobkov. Navyše, ak niečím podobným disponujete, máte možnosť ponúknuť aj svoje e-knihy, štúdie alebo podcasty. Všetko je na webe priamo na stiahnutie a vy tak ľahko prídete k ďalším peniazom.
Web láka nových zákazníkov na „najnižšiu províziu", čo môže byť trošku zavádzajúce. V obchodných podmienkach sa dočítame, že základná provízia, ktorú si stránka z vašej práce strhne, je 20 % z celkovej sumy, výška sa potom ďalej mení podľa hodnotenia/úrovne, ktoré ako predajca dosiahnete, konkrétne čísla sa mi ale nepodarilo nájsť. Napríklad konkurenčný web jaudelam.cz si účtuje províziu v rozsahu 12-15 %.

Musím ale povedať, že celý web pôsobí moderne, pohybujete sa na ňom veľmi intuitívne a podľa uvedených čísel sú zákazníci s fungovaním webu zrejme spokojní. Ako web komunikuje, môžete zistiť aj na jeho facebookovej stránke.

Portál Mikrojoby.cz je príjemná alternatíva Stovkomatu.

 

Fobo.cz

Stránka fobo.cz sa nesie v duchu hesla: „prodej to, co umíš“. Ako už vyplýva zo samotného názvu, portál fobo.cz vám dáva možnosť predať všetko to, čo dokážete spraviť. 

Stránka je rozdelená do nasledovných okruhov: jedlo, marketing, ostatné, technológie, úlety, umenie, vzdelávanie, zážitky a odporúčame. V kategórii jedlo nájdete všetky možné služby týkajúce sa (priamo aj nepriamo) jedla (jedálniček na mieru, nákup a donášku, výrobu lyžičiek...). V sekcii marketing sú zasa inzeráty na prilákanie fanúšikov pre stránku, písanie textov a článkov, preklady textov... Skupina ostatné ponúka rôzne služby typu postrážim deti, upletiem ponožky, spravím masáž... Jednoducho všetko možné, čo vám napadne a čo viete spraviť. Rubrika úlety je celkom úsmevná, tak si ju určite nezabudnite prezrieť. 

Viete krásne kresliť, fotiť, či maľovať portréty? Potom nečakajte a nahoďte svoj inzerát do kategórie umenie. Ovládate rôzne jazyky? Alebo vás baví písať či kontrolovať rôzne práce? Potom aj vy nájdete svoje uplatnenie v rubrike vzdelávanie. V sekcii odporúčame zasa nájdete tie najlepšie inzeráty – čiže tie, ktoré majú najlepšie hodnotenia a ktorých dodávatelia sú skutočne solídni. Viac informácií nájdete na samotnom portáli fobo.cz.

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Fobo.cz.

 

Proveduto.cz

Proveduto.cz je ďalší z portálov zameraných na mikropráce a mikrobrogády, vizuálne vyzerá veľmi podobne ako dva vyššie popísané portály a funguje úplne rovnako. Vy ponúknete svoje služby z rôznych odborov, niekto iný si ich objedná a ak svoju prácu odvediete dobre, ste opäť o pár eur bohatší. Vďaka spokojným zákazníkom môžete ľahko získať dostatok kladných referencií, tým si vybudovať dobré meno a dostať špeciálne označenie Proveduto Master alebo Proveduto Expert. A dodávať, že s dostatočne dobrým hodnotením tiež porastie dopyt po vašich službách, je asi zbytočné.

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Kniha

 

Easytask.cz

Dovolím si povedať, že Easytask.cz je stránkou na vysokej úrovni. Majú prepracovaný systém sprostredkovania práce ako aj celý portál. Tým mám na mysli, že ak máte nejaký problém, alebo otázky, môžete ich kontaktovať nie len e-mailom, ale aj telefonicky. Na stránke nájdu pracovné ponuky grafici, programátori, ľudia z oblasti on-line marketingu, copywritingu, ale aj z oblasti administratívy a personalistiky. Easytask.cz sa od ostatných, v tomto článku spomínaných portálov mikro práce, líši v jednej podstatnej veci. Ponúka sprostredkovanie práce ľuďom, ktorí majú živnosť – čiže majú pridelené IČO a dokážu poskytnúť faktúru. Tento portál je vhodný aj pre personálne agentúry. Registrácia a uverejnenie ponuky sú bez poplatku.

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Mikroprace.cz

Tento portál je trošku z iného súdku. Neposkytuje sprostredkovanie práce pre klasické oblasti ako sme zvyknutí pri stránkach tohto typu, ale skôr sa venuje sprostredkovaniu manuálnej práce. Na stránke nájdete napríklad ponuky práce ako umývanie okien, upratovanie, sadrokartonárske práce, maľovanie a podobne.

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Stomanie.cz

Logo portálu www.stomanie.cz.

Portál s názvom stomanie.cz patrí do skupiny portálov zaoberajúcich sa výlučne mikroslužbami. Jeho zaujímavosť spočíva v tom, že všetky služby sa vykonávajú za rovnakú cenu, a to 100 českých korún. Od toho je odvodený aj jeho názov.

 

Damstovku.cz

Opakom stomanie.cz je damstovku.cz. Stránka funguje na princípe, že sú na nej uverejnené dopyty po čomkoľvek. Niekto hľadá hry na playstation, niekto zasa originálne baleríny, iný zas hľadá človeka, ktorý mu dohodí ďalšieho človeka na nákup, alebo podobne. Podstata je v tom, že cena sa pohybuje iba v celých stovkách. Čiže inzeráty na stránke damstovku.cz sú formulované v štýle: Dám stovku, dám dve stovky, deväť stoviek...

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Nejpomocnik.cz

Nejpomocnik.cz je portál, na ktorý môžete zadať úlohu, ktorú potrebujete splniť. Napríklad upratovanie, oprava potrubia, drobné opravy v domácnosti, úprava záhrady. Vy sa na stránke zaregistrujete a potom zasielate svoje ponuky na danú prácu.

 

Aktualizácia: tento portál už, bohužiaľ, nefunguje.

 

Pár slov na záver

Ako máte možnosť vidieť, stránok podobných Stovkomatu, ktoré sú zamerané na mikroslužby, je v Českej republike požehnane, čo znamená väčšie možnosti a viac príležitostí nielen pre Čechov, ale aj pre Slovákov. Teraz už stačí len klikať a hľadať. Držím palce.

 

Tento zoznam rozhodne nie je konečný, postupne tu budú pribúdať ďalšie vznikajúce projekty. Je možné, že som niektoré portály mikropráce a mikroslužieb fungujúce v Česku pri surfovaní prehliadol, preto ak využívate iný portál, ktorý sa v tomto článku nenachádza, upozornite ma na to, rád ho tu doplním.

 

Rozhodne si prečítajte aj diskusné fórum, je pravdepodobné, že tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. V prípade, že máte nejaké otázky alebo sa chcete takisto podeliť so svojimi skúsenosťami a poznatkami, neváhajte a napíšte do diskusie.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: České portály mikropráce

Dátum: 10.08.2019

Vložil: Jana

Titulok: nefunčkní

koukám že z nějakých 16-ti jsou funkční snad jen 4,zbytek není, nebo jsou tam úplně jiné věci :-( Netuším jak starý je ten článek, ale... Jo a co se týče jaudelam- čekat na výplatu několik týdnů a pořád se připomínat není pro mne - ten určitě nedoporučuji. Stovkomat sežere celou třetinu - provize 33%je síla

Dátum: 13.08.2019

Vložil: Admin

Titulok: Re:nefunčkní

Článok je z roku 2015. Áno máte pravdu, bohužiaľ, veľa z nich už nefunguje.

Dátum: 30.12.2016

Vložil: zkusitel

Titulok: Jaudelam.cz NEDOPORUČUJI

Nedoporučuji zprostředkovatelskou firmu JaUdelam.cz z důvodu špatné osobní zkušenosti.

Dátum: 03.01.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Jaudelam.cz NEDOPORUČUJI

Vďaka za Váš názor. Môžete popísať vaše skúsenosti podrobnejšie? Čo sa stalo?

Dátum: 31.01.2017

Vložil: Karel

Titulok: Re:Re:Jaudelam.cz NEDOPORUČUJI

S Jaudelam mam také špatné zkušenosti, už několikrát se mi stalo, že mi služba nebyla nikdy doručena. Peníze mi byly vráceny, ale času jsem ztratil spoustu.

Pridať nový príspevok