Zoznam anglických (zahraničných) portálov mikropráce

Práca z pohodlia domova prostredníctvom portálov mikropráce a mikroslužeb. Žijeme v dobe internetovej. Na celosvetovej sieti sa dá získať nielen veľa informácií, ale aj privyrobiť si. Obľúbeným kúzlom dnešnej doby sú takzvané mikropráce (mikroslužby), za ktoré si možno prísť na slušné financie. Nedávno som na túto tému napísal článok, v ktorom nájdete prehľad portálov mikropráce pre SR. Ak je vám už slovenské prostredie trochu malé, rozumiete angličtine a máte chuť skúsiť šťastie aj mimo hraníc Slovenska, prinášam prehľad tých najznámejších zahraničných (anglických) zákazkových webov, na ktorých si môžete zarobiť zaujímavé peniaze.

 

Aktualizované 20.07.2021

 

Sprostredkovanie niečo stojí, ale inak to snáď ani nejde

Princíp spočíva v tom, že na špecializovaný portál umiestnite svoj inzerát, v ktorom ponúkate nejakú službu. Môže ísť v podstate o čokoľvek, od jednoduchých činností, ako sú malé grafické návrhy, až po zložitejšie projekty. Potom už len čakáte, kým sa vám ozve niekto, komu sa páči náplň aj ohodnotenie vami ponúkanej práce, a môžete sa do toho pustiť.

 

Samozrejme, nič nie je zadarmo. Portál ako sprostredkovateľ si z každej vykonanej zákazky berie províziu v hodnote niekoľkých percent. Určite nie je na škodu zistiť si výšku provízie vopred a cenu si nastaviť s ohľadom na to, aby sa vám práca stále oplatila.

 

Zoznam anglických stránok poskytujúcich mikropráce a mikroslužby

Na každom portáli, či už slovenskom alebo zahraničnom, sa nachádzajú kvalitnejší aj menej kvalitní poskytovatelia služieb. Popravde, nikto asi nemôže očakávať zázraky od grafického návrhu za cenu niekoľko desiatok eur a podobných súm, najmä pre začiatočníkov a podnikateľov na voľnej nohe sú ale mikropráce skvelou možnosťou, ako sa zviditeľniť a získať potrebné referencie na svoju prácu.

 

Je jasné, že čím viac portálov zameraných na mikropráce a mikroslužby preskúmate, tým viac zvýšite šance na to, že vás niekto osloví s veľmi zaujímavou ponukou. Vylúčená nie je ani dlhodobejšia spolupráca.

 

1. Fiverr.com

Fiverr.com je zahraničná stránka podobná Jaspravim.sk (americká obdoba, resp. verzia nášho najznámejšieho trhoviska na mikrobrigády a mikroslužby).

Privíta vás pomerne moderne riešená webová stránka, hneď na úvod uvidíte osem základných kategórií, z ktorých možno vyberať. V nich potom vidíte ďalšie podkategórie, v ktorých ľudia ponúkajú svoje služby. Použitý je klasický dlaždicový štýl, ktorý poznáte z mnohých e-shopov. Výsledné ponuky sa dajú radiť podľa odporúčaných, najviac predávaných a najnovších ponúk. V ľavom stĺpci je možné bližšie špecifikovať svoje požiadavky.

Ak tu chcete skúsiť šťastie, je dôležité vedieť, že čím detailnejšie vyplníte svoj profil, tým viac zvýšite svoje šance na to, že sa vám podarí uspieť. Cenu si môžete nastaviť od päť až do desaťtisíc dolárov.

Vynikajúcou vecou je aj sekcia Fiverr Pro, v ktorej je možné nájsť o niečo kvalitnejšie služby za zodpovedajúce ceny.

Tu si môžete prečítať samostatnú recenziu na Fiverr.

 

 Ukážka prác na zahraničnej stránke Fiverr.com.  

 

Registrácia aj inzerovanie na portáli Fiverr.com je zadarmo, pripravte sa ale na to, že jedna z najvyhľadávanejších stránok mikropráce a mikroslužieb v anglickom jazyku si vezme 20% províziu z každej vašej zákazky. Peniaze dostanete ihneď po odovzdaní práce.

 

 

2. Upwork.com

Aj stránka Upwork.com ponúka dizajn podobný vyššie uvedenému Fiverru. Hneď pod úvodným sliderom je osem základných kategórií, ktoré sa následne radia na čiastkové podkategórie, kde je možné presnejšie špecifikovať, čo hľadáte.

Zaujímavosťou je provízny systém. Upwork si účtuje provízie podľa toho, akú vysokú zákazku s jednotlivým odberateľom uzavriete. Prvých 500 dolárov (či už pôjde o 20 rôznych úloh, alebo o jednu veľkú) vás bude stáť 20 percent z celkovej ceny. Sumy do desaťtisíc dolárov pre jedného „zamestnávateľa" sú zdanené províziou 10 % a čokoľvek nad túto sumu je zaťažené už len päťpercentnou províziou.

osobná franšíza

Moderne založených užívateľov určite poteší mobilná aplikácia, cez ktorú je možné komunikovať so zadávateľmi odkiaľkoľvek na svete, kde máte prístup na internet, a to vrátane videohovorov.

Upwork.com chválim tiež za možnosť nastaviť si ako hodinovú, tak úkolovú sadzbu. Je teda na vás, čo z toho si zvolíte. Celá komunikácia s klientom prebieha priamo cez portál, takže je vylúčené, že by ste nedostali zaplatené. Výplata je možná klasickým bankovým prevodom aj napríklad prostredníctvom elektronickej peňaženky PayPal.

Web Upwork.com je príjemná alternatíva Fiverru.

 

3. Guru.com

Štvrtá stránka, ktorú v tomto zozname predstavím, opäť ponúka veľmi podobný dizajn. Guru.com sa chváli viac ako tromi miliónmi užívateľov po celom svete a okrem klasických služieb, ako je písanie, programovanie alebo grafika, sú tu pre zaujímavosť k dispozícii napríklad aj právne služby.

Ak tu prezentujete svoje služby, môžete si vybrať hneď zo štyroch spôsobov, ako nechať ohodnotiť svoju prácu. Jednou z možností je klasická hodinová mzda, sprevádzaná mzdou úkolovou. Ďalšou zaujímavou možnosťou je postupné preplácanie dohodnutej sumy v závislosti od toho, koľko už máte hotové. Sami si môžete stanoviť míľniky, po ktorých dosiahnutí dôjde k uvoľneniu ďalšej časti z celkovej sumy. Poslednou možnosťou, ktorá je vhodná pre dlhodobú spoluprácu, je opakovaná výplata. Tu je možné zvoliť si týždenné, mesačné, alebo štvrťročné vyplácanie.

Na Guru existuje viacero druhov členstva. To základné je zadarmo a pri jeho používaní platíte 8,95% províziu z každej platby, ktorú za prácu dostanete.

 

4. Freelancer.com

Má milióny registrovaných záujemcov, ktorí ponúkajú svoje služby. Web spolupracuje s Amazonom, Facebookom aj s NASA alebo Google, je teda naozaj prestížnou spoločnosťou. Pripravených je tu viac ako 1 800 rôznych kategórií, na svoje si prídu tí, ktorí ovládajú WordPress, venujú sa napríklad webdizajnu, účtovníctvu, copywritingu v rôznych jazykoch, ale aj vývoju softvéru. Dajú sa tu robiť preklady, Link Building, HTML a Javascript, pozvaní sú všetci, ktorí rozumejú týmto témam. Freelancer.com má sídlo v Austrálii a centrály v Manile, Londýne či vo Vancouveri.

Platba je až v štyroch desiatkach mien a online podpora 24/7, prehľadné mobilné aplikácie pre iOS alebo Android. Freelanceri dostávajú dohovorenú hodinovú taxu, samozrejme, záleží na dohovore oboch strán.

A platba prevádzkovateľovi zo strany freelancera? Je to 10 % z jeho zárobku alebo 5 dolárov. Peniaze je možné vyplatiť na PayPal alebo Skrill (Moneybookers) a Payoneer Debit Card, čo je zadarmo. Minimálna výplata (po odpočítaní poplatkov) je tridsať dolárov.

 

5. Behance.net

Platforma je určená pre kreatívnych freelancerov a prevádzkuje ju spoločnosť Adobe. Umenie, fotografie, ale aj grafika a dizajn, umelecky stvárnené logo, pripravené sú tisíce možností, ako zaujať.

Behance.net je na trhu od novembra 2005, k dispozícii je úplne zadarmo, t. j. bez poplatkov pre svoju členskú základňu. Teraz je už takmer vo dvadsiatke jazykových mutácií a samozrejmosťou je aj praktická mobilná aplikácia.

V roku 2012 Behance kúpila spoločnosť Adobe Systems za 150 miliónov dolárov. Chcete si vytvoriť portfólio? Práve tu môžete začať, ide o zaujímavú možnosť, ako sa zviditeľniť. 

 

Sú tu milióny aktívnych členov zo všetkých krajín sveta. Ide vlastne o jednu veľkú sociálnu sieť, cez ktorú môžete nájsť zaujímavú prácu. A nezabudnite – kvalita rozhoduje!

 

6. Dribbble.com

Platforma, ktorá je určená dizajnérom a mnohým ďalším kreatívnym dušiam vo svete online biznisu.

Dribbble.com má každý mesiac viac než štyri milióny návštevníkov a funguje v 195 krajinách sveta. Ide teda o globálny projekt, ktorý spája všetky kontinenty. Sociálna sieť pre tých, ktorí sa chcú zdokonaliť vo veciach dizajnu, inšpirovať sa a propagovať svoju vlastnú prácu. Ponúka sa tu aj prémiový účet („Pro“ za 12 dolárov mesačne a „Pro Business“ za 20 dolárov mesačne, možná je aj ročná platba uhradenia vopred, ktorá je výrazne lacnejšia).

Nájdete tu prehľadné radenie miest, štátov, lokalít – práve tu môže byť odrazový mostík na ceste k zaujímavej práci pre všetkých freelancerov.

 

7. Toptal.com

Len 3% ľudí zarobí na stránke Toptal.com.

Čím sa líši portál Toptal od portálu Fiverr a od iných podobných spoločností? V Toptale môže zákazku získať iba 3 % nezávislých pracovníkov, ktorí sa zaregistrujú na tejto platforme.

Toptal je jedným z najdrahších webov. Kým napríklad taký Fiverr zvyčajne pomáha spoločnostiam nájsť nízkonákladových freelancerov, Toptal pomáha podnikom pri hľadaní nezávislých pracovníkov, ktorí nemajú ostych zapýtať si za svoju prácu aj výrazne viac.

Toptal má pre freelancerov dvojtýždňovú skúšobnú lehotu. Ak ich zamestnávatelia nebudú spokojní s výsledkom počas tohto obdobia, ich služby môžu zrušiť. Takto prísne opatrenia zaistia, že na portáli zostanú len tí najkvalitnejší pracovníci. Z uvedeného dôvodu nie je tento portál príliš vhodný pre začiatočníkov.

 

8. PeoplePerHour.com

Spoločnosť PeoplePerHour bola založená v roku 2007, patrí teda medzi novšie platformy zamerané na mikroslužby a mikrobrigády. Spolupracuje s BBC, CNBC alebo Forbes, je teda naozaj v elitnej spoločnosti.

Spoločnosť PeoplePerHour má podobné nastavenie ako Fiverr, ponúka však väčšiu bezpečnosť, čo z nej robí skvelú voľbu. Tento portál vám pomôže nájsť si zamestnanie, prípadne zákazky, hlavne v oblasti dizajnu, programovania, tvorby obsahu a marketingu/reklamy.

Provízia portálu za sprostredkovanie služieb sa pohybuje od 3,5 % až do 5 %. Tento poplatok zaplatíte až po dosiahnutí zárobku 280 USD.

Zo všetkých alternatív je PeoplePerHour vo svojom obchodnom modeli najbližšie k Fiverru.

Veľkou výhodou tohto portálu je bezpečnosť: PeoplePerHour preveruje svojich nezávislých pracovníkov a chráni ich pred podvodmi. Všetci freelanceri musia najskôr prejsť kontrolou kvality. Čím ste kvalifikovanejší, tým viac peňazí môžete zarobiť.

Freelanceri si cez tento web zarobili už vyše 150 miliónov dolárov, najlepší z nich tu dokonca našli svoj dlhodobý spôsob obživy. Pridáte sa k nim?

 

9. Truelancer.com

Truelancer je pomerne nové online trhovisko, kde nájdete stovky pracovných miest pre freelancerov v rôznych kategóriách vrátane programovania/IT, grafiky a dizajnu, písania článkov a prekladov, účtovníctva, digitálneho marketingu, SEO a mnohých ďalších.

Ako nezávislý pracovník musíte zaplatiť servisný poplatok vo výške 8 až 10 % zo všetkých svojich urobených prác (v závislosti od podmienok členstva).

Tento portál je vhodný predovšetkým pre začiatočníkov, ktorí hľadajú príležitosti na získanie prvých referencií.

 

10. KonKer.io

Tretí portál, ktorý spomeniem, je poňatý ešte trochu inak. Samozrejme, aj tu dostávate peniaze za vykonané mikropráce, ale v porovnaní s predošlým spomínaným je ešte o niečo vylepšený.

Nielenže môžete ponúkať svoje vlastné mikroslužby, ale ešte si môžete významne pomôcť zdieľajúcim odkazom v profile. Ktokoľvek na neho klikne, stránka si ho prostredníctvom cookies zapamätá. Potom dostanete 17,5% províziu z každého uskutočneného obchodu, ktorý daný človek na KonKer.io vykoná. Provízie za vaše vlastné práce sú ale pomerne nízke. Z každej uskutočnenej transakcie odvediete KonKeru len päť percent.

 

Pre svojich zákazníkov tu môžete ľahko vytvárať zľavové kupóny, vernostné akcie a ďalšie špeciálne ponuky. Z doposiaľ predstavených portálov mikropráce je KonKer najkomplexnejší.

 

Úvodná stránka sa líši tým, že tu namiesto veľkých kategórií nájdete najlepšie predávané služby daného týždňa. Je veľkou výzvou pokúsiť sa sem dostať s vlastnými službami.

 

11. Fivesquid.com

Ukážka mikroslužieb na zahraničnom portály Fivesquid.com. Táto stránka má pôvod vo Veľkej Británii, preto sa tu všetky čiastky za práce uvádzajú v britských librách. To len aby ste neboli prekvapení, že sa stretnete s inou jednotkou než s obvyklým dolárom či eurom. Britská libra je ale rozhodne natoľko medzinárodná mena, že žiadne veľké prekvapenie nenastane. Minimálna suma, za ktorú je možné predávať svoje služby, je päť libier.

Kategórie sa na stránke vyhľadávajú pomerne zložito. Málokomu by asi napadlo, že ich detailnejší výpis je k dispozícii kliknutím na tlačidlo vedľa políčka „Search“ v záhlaví stránky. Aj tu sa nachádza osem základných kategórií.

 

Provízia sa tu odvíja od sumy, ktorú si účtujete za poskytnutie práce. Základné poplatky za bežné práce menšieho rozsahu sú účtované následne:

Zárobok 5 až 15 libier: 20% provízia.

Zárobok 20 až 45 libier: 15% provízia.

Zárobok 50 a viac libier: 10% provízia.

 

Pozor si dávajte na prípadné neskoré dodanie objednávky. Ak o ňom zadávateľa neoboznámite včas, môže byť váš účet natrvalo zablokovaný a objednávka zrušená. Výplata je možná len prostredníctvom elektronickej peňaženky PayPal.

 

12. Damongo.com

Ani stránka Damongo.com vás ničím zvláštnym neprekvapí. Na úvodnej stránke nájdete veľké pole na vyhľadávanie, základných osem kategórií a pod nimi sú zobrazené najnovšie vystavené ponuky ostatných mikropracovníkov. Určite vás poteší, že všetky kategórie sú dostupné aj na veľkej lište v záhlaví.

Veľkou výhodou je tu napríklad to, že môžete reagovať na dopyt zadávateľov. Nemusíte teda len čakať na to, kým sa niekto ozve vám. Ak si na zadanie trúfate, môžete poslať konkrétnu ponuku a pokúsiť sa uspokojiť požiadavky zadávateľa. Nevýhodou ale je, že takýchto priamych dopytov tu nájdete pomenej, nezriedka sú už staršie ako týždeň, a preto nemusia byť úplne aktuálne.

Nevýhodou je aj to, že na informácie týkajúce sa provízií nenarazíte nikde, kam by ste normálne zavítali. Musíte si po ne zájsť priamo do obchodných podmienok (ktoré by ste vo vlastnom záujme čítať mali, ale ruku na srdce, kto to robí?). Tu zistíte, že Damongo si účtuje 15 % z každej sprostredkovanej objednávky a ďalšie percentá vám navyše zrazí poplatok pre PayPal.

 

13. Gigbuys.com

Portál Gigbuys.com je založený na podobnej šablóne ako vyššie spomínané Damongo. Na úvodnej stránke vidíte veľký vyhľadávač a v záhlaví tiež prehľad všetkých kategórií, v ktorých sa môžete uplatniť.

Stránke ale musím vytknúť jedno obrovské mínus. Pred registráciou sa tu nikde nedá nájsť výška provízie, a to dokonca ani v obchodných podmienkach, ktoré sú písané maličkým písmom. Píše sa tu len toľko, že v prípade, ak predáte službu, ste povinní zaplatiť GigBuys príslušnú províziu, ak je stanovená. Ďalej sa tu píše, že táto provízia sa automaticky strhne z vášho účtu a že na vašich pleciach leží aj poplatok pre PayPal alebo Payza, na ktoré sa posielajú výplaty.

 

14. Zeerk.com

Portál Zeerk.com vychádza spomedzi ostatných ako jeden z najlepších možných variantov. Cenu za svoju prácu si tu môžete nastaviť v rozmedzí 3 až 200 amerických dolárov.

Výhodou je pomerne nízka provízia v porovnaní s ostatnými portálmi. Zeerk.com si účtuje iba 10 % z každého uskutočneného obchodu, čo je v porovnaní s inými spomínanými, na ktorých zaplatíte pokojne trojnásobok, férová ponuka.

Medzi odovzdaním a preplatením práce navyše nevzniká žiadne väčšie časové oneskorenie. Zeerk proklamuje, že za prácu, ktorú ste vykonali dnes, dostanete dnes aj zaplatené. Na platbu slúži elektronická peňaženka PayPal, prípadne podobné systémy Payza alebo Payoneer. Jediným obmedzením je, že musíte mať zarobené minimálne 4 doláre, aby mohlo dôjsť k výplate.

Zákazníci vás, samozrejme, môžu hodnotiť. Čím lepšie referencie si vyslúžite, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa vám podarí získať zaujímavejšie zákazky.

 

Príklad mikro-pracovania a mikro-úloh na stránke Zeerk.com.

 

15. StudioEnvato

Poviem vám to na rovinu. Ak môžete, tomuto portálu pre sprostredkovanie mikropráce a mikrobrigád sa radšej vyhnite. Prvou vecou je, že v porovnaní s ostatnými stránkami pôsobí táto značne jednoducho. Nič proti tomu, v jednoduchosti je síce sila, ale na úvodnej stránke sa toho veľa nedozviete a celá stránka vyzerá skôr ako školský projekt návštevníkov kurzu programovania pre začiatočníkov krátko po prvej lekcii.

Problémom číslo 2 je výška provízie, ktorú si Envato zhrabne za vašu prácu. Podržte sa, je to celých 30 %! Táto suma je v dnešnej dobe a v porovnaní s ostatnými portálmi skutočne dosť prehnaná. Ak by to bolo spojené s nejakými službami alebo servisom navyše, dalo by sa to chápať a odpustiť, tu však nedostanete z vyššie spomínaného zhola nič.

 

16. Gigbucks.com

Pozor, nepomýľte si GigBucks s vyššie popisovaným portálom GigBuys. Znie to síce dosť podobne, ale ide o niečo ešte horšie. Prvá vec je, že celá stránka vyzerá na dnešné pomery naozaj, slušne povedané, nepekne. Silno pripomína dizajn, ktorý letel niekedy pred desiatimi rokmi na nemenovanom českom blogovacom serveri.

Kategórií je tu toľko, že je to až neprehľadné, a preto sa na stránke ľahko stratíte nielen vy, ale aj potenciálny zadávateľ práce. A ak sem už zablúdi, neprehľadnosť ho zrejme expresne navedie smerom k šípke späť. Vaša šanca získať tu zaujímavú zákazku sa tak blíži k nule.

No a ak už sa to podarí, zaplatíte za to všetko veľmi mastnú províziu. Gigbucks.com si účtuje 20 % z každej uskutočnenej transakcie, pričom je nutné všetky prevody posielať na elektronické peňaženky typu PayPal a podobne, ktoré si strhnú ešte ďalšie poplatky.

 

17. TaskRabbit.com

Táto stránka je z trochu iného súdka, aj keď princíp je veľmi podobný. Bude sa vám hodiť, ak žijete v zahraničí, konkrétne v USA, pretože sa tu inzerujú fyzické, manuálne práce, najmä v domácnosti. TaskRabbit je teda akousi obdobou služieb hodinového manžela.

Funguje to tak, že si v systéme vyberiete z ponúkaných zákaziek. Klient napríklad potrebuje pomôcť s montážou a zapojením televízie. Oslovíte ho so svojou cenovou ponukou, dohodnete si podrobnosti a len čo je úloha dokončená, dostanete platbu. Elektronicky, ako inak.

Každý záujemca na tomto portáli je zo strany Taskrabbit.com preverovaný, aby sa k odberateľom dostali len kvalitní a spoľahliví ľudia. Služba je dostupná zhruba v štyroch desiatkach väčších amerických miest.

 

18. Jobboy.com

Táto stránka sa od ostatných mierne líši tým, že slúži predovšetkým na marketingové účely. Nenájdete tu teda prácu ako takú, ale skôr čiastkové jednorazové úlohy ohodnotené niekoľkými málo eurami. Veľké zárobky tu nečakajte, pohybujú sa väčšinou v hodnote centov (na mysli mám, samozrejme, americký dolár).

Ide o jednoduché úlohy typu: pozrite sa na video, stiahnite textový súbor alebo nainštalujte si do telefónu nejakú aplikáciu. Samozrejme, splnenie úlohy musíte vždy nejako dokázať, zvyčajne screenshotom.

 

Tu musím zdôrazniť, aby ste si dávali pozor a dobre zvážili, či vám to za tých pár centov naozaj stojí. Aj keby zadávatelia prechádzali overením, neznamená to, že nemôže dôjsť k úniku nevhodného obsahu, napríklad vírusov.

 

Ďalšou vecou je, že výplata je možná až od desiatich dolárov. Pretože je ale „práca" v priemere ohodnotená dvadsiatimi centami za jednu splnenú úlohu, budete sa na takúto sumu dostávať pomerne dlho.

 

19. MicroWorkers.com

Stránka MicroWorkers.com funguje už od roku 2009 a ľuďom, ktorí niečo vedia alebo majú zaujímavé nápady prináša atraktívny príjem. Celosvetovo s portálom spolupracuje podľa oficiálnych údajov viac ako jeden a štvrť milióna ľudí.

Na MicroWorkers môže pracovať ktokoľvek, pokojne aj študenti, dôchodcovia, ženy na materskej dovolenke a rada ďalších, čo si chce nejako privyrobiť. Stačí si prejsť ponuky, popremýšľať o nich a prejsť si zadanie práce. Ak si veríte, že niečo podobné zvládnete, stačí už potom len pár kliknutí.

 

Na tejto stránke sa mi veľmi páči, že ponúka množstvo zaujímavých šablon pre vaše projekty. Vďaka nim nemusíte začínať znova od začiatku, ale budete mať už solídny základ pre ďalšiu prácu.

 

Limit pre výplatu činí deväť amerických dolárov. Na Facebooku má oficiálna stránka MicroWorkers viac ako štyridsať tisíc priaznivcov, ak sa ale pozrieme na hodnotenie od užívateľov, dostaneme sa na 2,45 / 5, respektíve 45%. Viac ako štyri stovky recenzií, to už je rozhodne reprezentatívna užívateľska vzorka. Sťažnosti padajú nielen na výplatne minimum, ale aj užívateľské rozhranie, ktoré je pre niektorých mikro pracovníkov dosť neprehľadné. Niektorí pracovníci tiež píšu, že prvú platbu síce od portálu dostali, ale na druhú čakajú dodnes. Ja túto informáciu potvrdiť nemôžem.

 

20. ClickWorker.com

Portál ClickWorker je zameraný hlavne na marketingové služby a vyhľadávajú ho ľudia vlastniaci e-shopy alebo iné stránky. Ak je teda vašou silnou stránkou písanie, SEO, zaraďovanie produktov do kategórií a podobne, ste na správnom mieste.

Clickworker.com sa chváli tým, že spolupracuje s veľkými firmami typu T-Mobile alebo Honda. Je tu teda oveľa väčšia šanca dostať sa k zaujímavejšej zákazke či dlhodobému projektu, ktorý sa bude skvele vynímať ako referencia.

Stránka samotná zmieňuje obmedzenia týkajúce sa regiónu. Je nutné, aby v krajine registrácie bola dostupná SEPA platba alebo aspoň PayPal.

Pamätať musíte na to, že zárobky cez portál ClickWorker podliehajú zdaneniu podľa zákonov krajiny, v ktorej sa registrujete. Zdaňovacia povinnosť leží na vás. Pred registráciou teda odporúčam naštudovať si príslušnú legislatívu, aby ste sa nedostali do sporu so zákonom.

 

Pár slov na záver

Toto je stručný zoznam tých najznámejších a najpreferovanejších stránok podobných Fiverr.com, ktoré sa zameriavajú na mikrobrigády a mikroslužby. Samozrejme, že podobných stránok existuje viac, stačí použiť Google a nájdete ďalšie.

Ako už bolo spomenuté, čím viac webov zameraných na mikroprácu preskúmate, tým väčšia bude šanca, že vás niekto osloví so zaujímavou ponukou.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Ak už máte s niektorým zo spomínaných portálov nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Anglické portály mikropráce

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok