Zoznam zahraničných handmade portálov, kde môžete predávať svoje kreácie

Zoznam handmade portálov pôsobiacich v zahraničí. Ak máte šikovné ruky a veríte vlastnej tvorbe a nápadom, môžete si v dnešnej modernej dobe zaujímavo privyrobiť predajom ručne vyrábaných predmetov. Či už to sú drevené koráliky alebo kovové prívesky, ozdoby a lapače snov, oblečenie alebo obrazy na základe osobnej inšpirácie, záujem o podobné veci rastie a zdá sa, že ešte nedosiahol svoj úplný vrchol. Preto je pochopiteľné, že handmade patrí budúcnosť a ak máte na takúto tvorbu talent, bola by veľká škoda nevyužiť svoj skrytý potenciál.

 

Ak sa o ručnú prácu zaujímate už dlhší čas, určite poznáte náš najznámejší predajný portál/trhovisko Sashe.sk. V tejto recenzii si postupne predstavíme 18 handmade portálov podobných práve Sashe, ktoré však pôsobia v zahraničí. Aká veľká bude provízia jednotlivých portálov za sprostredkovanie predaja vašich výrobkov a aké sú konkrétne podmienky každého portálu?

 

 

Odporúčam zaregistrovať sa na viacerých portáloch. Zvýšite tým šance na predaj svojich produktov. Druhý dôvod je, že ak sa zameriate len na jeden trh, môže sa v budúcnosti stať, že daný portál zmení svoj algoritmus alebo pravidlá, a to bude mať negatívny vplyv na návštevnosť a predaj vašich kreácií.

 

Poďme na to.

 

Etsy

Etsy portál ponúka zaujímavý zárobok pre predajcov.

Darčeky, ktoré sa budú vynímať na stene bytu alebo vonku v záhrade. Etsy.com je pestrý svet, ktorý ponúkne hneď niekoľko zaujímavých kategórií. Ak si chcete portál nezáväzne vyskúšať, skúste vystaviť svoj prvý produkt, provízia portálu bude len 20 amerických centov.

Nečakajte žiadne mesačné poplatky, transakcie sú úplne zabezpečené a keď sa rozhodnete pokračovať, zaplatíte 5% poplatok za transakciu a 4 % plus 30 eurocentov za spracovanie.

Platby sú zabezpečené šifrovaním SSL a chránené 24/7. Pokiaľ chcete mať úplný prehľad, ceny môžu byť uvedené aj v eurách.

Handmade práca môže zaujímavo vynášať. Etsy sľubuje možnosť platby Google peňaženkou, Apple Payom alebo PayPalom, prípadne aj špeciálnou darčekovou kartou (25, 50, 100 alebo 250 amerických dolárov pre niekoho blízkeho).

 

K dispozícii je desiatka jazykových mutácií - francúzština, angličtina alebo nemčina a nechýba, samozrejme, ani čeština či slovenčina.

 

Okrem pripraveného trhu ponúka Etsy výrobcom aj nástroj na tvorbu webových stránok s názvom Pattern, ktorý vám uľahčí prácu, ak práve začínate.

 

Etsy považujem za jeden z najpopulárnejších portálov na predaj handmade výrobkov. Máloktorý zahraničný handmade portál má svoj web preložený aj do slovenčiny. Tu by ste teda rozhodne nemali chýbať. Vhodný je najmä pre začiatočníkov.

Navštíviť stránku Etsy.com.

 

osobná franšíza

 

Amazon Handmade

 Amazon Handmade je ďalšia skvelá príležitosť pre handmade predajcov.  

 

Amazon Handmade je ďalšia stálica vo svete handmade kreácií. Je portálom, ktorý pripravil jeden z najväčších internetových obchodov sveta – Amazon. Portál má 3,1 miliardy návštev mesačne, viac než 90 percent amerických spotrebiteľov nakupuje práve cez Amazon. Máte možnosť prezentovať svoje umenie a ukázať sa celému svetu.

K dispozícii je pre umelcov z viac ako 80 krajín sveta, samozrejme, bez skrytých poplatkov a s prehľadným profilom pre každého predajcu.

Ponúka oblečenie, domáce dekorácie, šperky alebo niečo pekného do kuchyne a záhrady. Na Amazone začalo toto odvetvie fungovať v októbri 2015, vtedy ešte v tridsiatke štátov.

Ak sa chcete venovať handmade, v tejto kategórii vás určite poteší, že štandardný mesačný poplatok pre predajcu (39,99 amerických dolárov) vám Amazon odpustí.

A poplatky? Amazon si účtuje za každý váš predaný výrobok 15% sprostredkovateľský poplatok. Vystavenie tovaru je bezplatné, mesačná taxa odpustená, neočakávajte žiadne ďalšie platby navyše.

Navštíviť stránku Amazon.com/handmade.

 

Čo všetko môžete predávať na Amazon Handmade: umelecké diela, produkty zamerané na starostlivosť o krásu a osobnosť, oblečenie, obuv a kabelky, domáce potreby, klenoty a hodinky, kuchyňu a stolovanie, chovateľské potreby, športové potreby, kancelárske potreby, hračky a hry pre deti.

 

Artfire

Aj na stránke Artfire.com môžete predávať svoje ručne vytvorené kreácie.

 

Je to nepomerne menšie online handmade trhovisko, ktoré ale praje lokálnym predajcom.

Predávajte v troch hlavných kategóriách: Handmade, Vintage alebo remeselné potreby a iné ručné práce.

Každý predajca zaplatí poplatok 4,95 dolára za mesiac, pričom z predajnej ceny sa ešte odpočíta provízia pre Artfire vo výške 12,75 % za predaj a 0,23 dolára za samotné zalistovanie vášho produktu (tých môžete mať mesačne až 250). To všetko platí pre tzv. Standard shop, teda základný variant, ale na výber máte ešte dva.

Popular shop vyjde na 20 dolárov mesačne, no oproti základnému variantu môžete vystaviť až 1 000 produktov. Poplatky? Vystavenie je bezplatné a zaplatíte 4,5% poplatok z predaja – provízia pre portál Artfire.

Featured shop vám prinesie za dvojnásobnú cenu oproti verzii Popular shop navyše pätnásť stoviek vystavených produktov, ktoré sú v katalógu oveľa viditeľnejšie.

Samotný portál Artfire.com sa zameriava najmä na tovar „vintage“ a „indie“.

Unikátnym aspektom ArtFire je ich Great Maker Search, súťaž pre všetkých predajcov, ktorí sú nominovaní, aby v prípade zvolenia víťaza získali ďalšie reklamné výhody.

Navštíviť web Artfire.com.

 

Čo všetko môžete predať na ArtFire: predajcovia môžu uvádzať svoje ručne vyrobené predmety, ako sú šperky, svadobné potreby (darčeky a upomienky, dekorácie, doplnky, oblečenie, pozvánky), doplnky do domácností a na bývanie (produkty zamerané na kúpeľ a krásu, umenie a zberateľské potreby, potreby pre domáce zvieratá, dekorácie do domácnosti, elektroniku a doplnky), papiernictvo, remeselné potreby a dokonca aj ručne vyrábané zábavné výrobky (hudbu, hračky, hry, bábiky a akčné figúrky, nápojový a barový riad).

 

Ebay

Klasika nad iné! Ak poznáte portál ako je Aukro, potom rýchlo spoznáte Ebay.com, lebo funguje na podobnom princípe – len je celosvetovým trhoviskom, kde okrem iného majú svoj priestor aj domáce výrobky (homemade) a krásne umenie do bytu aj na záhradu. Keď vám sekcia Handfracted and Finished Pieces ponúkne vyše štvrť milióna výsledkov, potom ste tu správne, však?

Až päťdesiat produktov môžete vystaviť zadarmo a sprostredkovateľský poplatok (províziu pre Ebay) platíte len vtedy, keď ich naozaj predáte. Za každý predaný výrobok je poplatok 10 % s tým, že 750 dolárov je maximum – tak to vlastne na Ebay chodí najčastejšie. Rozmedzie je 1,5 až 15 % v závislosti od jednotlivých kategórií, tie sa môžu v rámci produkcie homemade trochu líšiť. Záleží teda len na tom, čo presne chcete vyrábať a ponúkať?

Navštíviť web eBay.com.

 

Ruby Lane

Predávajte na stránke Rubylane.com svoje ručne vytvorené predmety.

 

Tento handmade portál sa zameriava najmä na tematiku „vintage“, čo je veľmi podobné ako u Etsy.

Mesačný poplatok pre predajcu je na Ruby Lane stanovený na hranici 25 amerických dolárov. Portál si účtuje aj províziu za sprostredkovanie predaja, a to 9,9 % z ceny tovaru (strop je 250 USD na predajcu). Žiadne ďalšie poplatky už nemusíte očakávať.

Bábiky, sklenené veci, porcelán, striebro a nábytok, zberateľské umenia, to všetko (a mnoho ďalšieho) tu môžete predávať. Portál je v prevádzke od roku 1998, má vynikajúce hodnotenie na Trustpilot.

Milión zhliadnutí mesačne, napríklad vo februári 2020 tu bolo zaradených vyše 575 tisíc produktov od dvoch tisíc výrobcov handmade po celom svete. Ruby Lane považujem za  príjemnú alternatívu k portálom Etsy či Amazon handmade.

Navštíviť web Rubylane.com.

 

Čo všetko môžete predávať na Ruby Lane: starožitnosti a zberateľské predmety, umenie, nábytok, osvetlenie, predložky, šperky, módne doplnky, bábiky, sklo, porcelán a keramiku a striebro.

 

RebelsMarket

V prevádzke je už od roku 2012 a je ideálny pre rebelov, ktorí sa radi obliekajú po svojom a majú vlastný osobitý štýl. Handmade má rôzne podoby a tento portál je toho dôkazom.

RebelsMarket je internetovým trhoviskom, ktoré pravidelne navštevuje až sedem miliónov členov komunity, čo chce stáť mimo spoločenských noriem. Punk, metal, gothic, tetovanie, to všetko v jednom.

Ako vstupný poplatok zaplatíte 39 dolárov, potom už od vás nebudú vyžadovať žiadne mesačné taxy alebo ďalšie platby. Z každej transakcie (vrátane poštovného, ako je obvyklé) sa strháva 15 %. Jasné a jednoduché pravidlá.

 Navštíviť portál Rebelsmarket.com .

 

Čo všetko môžete predávať na RebelsMarket: oblečenie, doplnky, šperky, domácnosť a dekorácie.

 

Storenvy

Ilustračný obrázok niektorých ručných prác na stránke Storenvy.com. Malí a nezávislí obchodníci, ktorí tvoria vo vlastnej domácnosti alebo dielni. Presne pre nich je určený server Storenvy.com, kde je zaregistrovaných už viac ako päťdesiat tisíc značiek, deväťdesiat tisíc obchodníkov, no a, samozrejme, nájdete tu aj milióny rôznych produktov zo sveta šperkov, umenia, hudby a domácich dekorácií.

Portál Storenvy má sídlo v mestečku Chico v Kalifornii v USA. V tomto sortimente spoločnosť podniká od roku 2010.

Platobné metódy? Okrem Amex sú to platobné karty Visa a Mastercard, ale aj PayPal. Platby za tovar môže zhromažďovať aj systém zvaný Stripe, ktorý ich potom prepošle na váš bankový účet.

Poplatky? Žiadna mesačná taxa, uhradíte len 15 % z celkovej ceny produktu či služby vrátane dopravy. Online obchod je teda prevádzkovaný zadarmo – platíte len za to, čo reálne predáte.

Navštíviť web Storenvy.com.

 

Čo všetko môžete predávať na Storenvy: silné zastúpenie tu majú nekonvenčný textil, šperky a domáci tovar, ale Storenvy má tiež živý obchod s kozmetickými výrobkami, nahrávanou hudbou, knihami a technickým príslušenstvom (napríklad puzdrá na smartfóny). Ďalej hračky, hry, výrobky zamerané na zdravie a krásu, elektroniku a špeciálne položky (výrobky pre domáce zvieratá, svadobné doplnky, kostýmy a ďalšie).

 

Icraftgifts

Toto online trhovisko sídli v Toronte v Kanade, vstúpiť do neho však môžu predajcovia z celého sveta. Portál je vhodný predovšetkým pre remeselníkov a predajcov originálneho umenia.

iCraftGifts.com je skvelý pre predajcov, ktorí chcú využiť trh s darčekmi a pre kupujúcich, ktorí hľadajú unikátne ručne vyrobené darčeky na špeciálnu udalosť alebo príležitosť.

Poplatok za registráciu (v budúcnosti je nevratný) činí 25 dolárov. Nečakajte komisionálne alebo transakčné poplatky alebo platby za zalistovanie produktov.

Mesačne zaplatíte 10 alebo 15 dolárov za to, že predávate – je to predplatený balík, ktorý zahŕňa všetko. Zvolíte si buď Profesional (10 dolárov až za 100 položiek) alebo Elite (15 dolárov za neobmedzené množstvo položiek).

Kreácie handmade, ale aj možnosť účasti v rôznych diskusiách, čítanie komunitného blogu. Buďte súčasťou projektu, tvorte krásu na zákazku pre vybraných klientov alebo prezentujte vlastný tovar.

 Navštíviť stránku Icraftgifts.com .

 

Čo všetko môžete predať iCraft Gifts: bižutériu, odevy, doplnky, hračky a hry, domáce dekorácie, výrobky zamerané na kúpeľ a telo, originálne umelecké diela a remeselné výrobky.

 

Bonanza

Na Bonanza.com môžete predávať svoje homemade výrobky.

 

Všetko s výnimkou obyčajných vecí, tak znie reklamný slogan handmade portálu Bonanza.com, ktorý združuje milióny predajcov a nakupujúcich po celom svete – dámska aj pánska móda, zberateľské predmety alebo aj kabelky, svet handmade je predsa taký široký ako vaša predstavivosť.

Predajca platí taxu vo výške približne 3,5 – 5 % z celkovej predajnej ceny, a to vrátane poštovného (minimálne je to potom 0,5 dolára). Ide o to, aký objem predaja dosiahnete – rozdielová suma je 500 dolárov, ak sa dostanete nad ňu, platíte vyššiu taxu (t. j. 5 %).

Web funguje podobne ako napríklad práve Ebay. Zalistovanie vašich produktov je úplne bezplatné, platíte len za to, čo reálne predáte – tak to však funguje v rámci väčšiny podobných handmade stránok. K dispozícii je viacero platobných metód, napríklad aj Amazon Pay.

 Navštíviť stránku Bonanza.com .

 

Čo všetko môžete predať na Bonanze: produkty dámskej módy, pánskej módy, do domu a záhrady, výrobky zamerané na zdravie a krásu, zberateľské predmety a umenie, kabelky, šperky a ďalšie súvisiace maloobchodné produkty.

 

Luulla

Zaujímavé a pestré kreácie nájdete aj na Luulla.com.

 

Oblečenie, obuv, keramika a sviečky alebo hračky a elektronika - spektrum vecí, ktoré možno ponúkať prostredníctvom portálu Luulla je veľmi široké.

Vytvoriť si svoj vlastný obchod a mať v ňom zadarmo až sto produktov – prípadne svoje portfólio rozšíriť a zaplatiť za túto možnosť 5 až 20 dolárov. Podľa toho, aký máte účet predajcu, je transakčný poplatok (provízia pre Luulla) z predaja 5 až 8 %.

Ak vás handmade láka a chcete začať pracovať v tejto oblasti, skúste si nezáväzne práve tento server a nepochybne objavíte nové a zaujímavé možnosti. Mobilné aplikácie, prepracovaný klientsky servis, zabezpečené platby, veľmi prehľadná webová prezentácia – Luulla.com má množstvo výhod!

 Navštíviť stránku Luulla.com .

 

Čo všetko môžete na Luulle predávať: oblečenie, obuv, doplnky, šperky, domáce potreby, keramiku, jedlá, produkty zamerané na kúpeľ a krásu, sviečky a mydlá, umelecké a remeselné potreby, hračky a elektroniku.

 

Zibbet

Už od roku 2009 pozná svet umenia platformu nazvanú jednoducho Zibbet. Má veľmi jednoduché pravidlá, žiadne poplatky z jednotlivých predaných produktov, ale len symbolických päť dolárov mesačne ako predplatné vlastného predajného kanála (tie by ste mali mať najmenej dva, preto radšej počítajte s desiatimi dolármi za mesiac, čo iste nie je pre aktívneho domáceho výrobcu nejako veľa).

Pre nováčikov je pripravený účet na skúšku – 14 dní, počas ktorých si prezrú, ako Zibbet.com funguje, a potom môžu pokračovať v predplatnom alebo odísť bez toho, aby čokoľvek hradili.

Výhodou je, že ak máte účet na Etsy, prepojíte sa so Zibbetom len cez niekoľko kliknutí a nemusíte si vytvárať nový predajný kanál a strácať drahocenný čas. Radšej ho venujte na produkciu svojich ručných výrobkov. Výhodou potom je aj pomerne prepracovaná mobilná aplikácia.

Navštíviť stránku Zibbet.com.

 

Čo všetko môžete predávať na Zibbete: ručne vyrábané predmety, výtvarné umenie, vintage tovar, bižutériu, veci zamerané na domov a bývanie, fotografie, svadobné položky, oblečenie a hračky pre deti.

 

Spoonflower

Dekorácie, trochu retro, ale aj posteľná bielizeň a iné domáce vybavenie. To všetko prepája portál Spoonflower.com, globálne trhovisko s krásnymi vecami.

Skoro päť miliónov kreatívnych ľudí, dve pobočky – Durham v USA a Berlín, možnosť živej podpory a chat pre všetkých, ktorí hľadajú odpoveď na svoju otázku. Štyri jazykové mutácie – okrem anglického jazyka je tu aj španielsky, francúzsky a nemecký jazyk.

Provízie za predaj sú 10 až 15 %. Záujemcovia si môžu vybrať už vytvorené dizajny alebo si vyrobia niečo podľa svojich predstáv. Predaj teda funguje jednoducho. Tkaniny, tapety a domáce dekorácie môžu byť veľmi originálne. Skrátka ručne vyrábané výrobky na mieru.

Navštíviť web Spoonflower.com.

 

Čo všetko môžete predať na Spoonflower: tkaniny, tapety, veci zamerané na bývanie, dekorácie, doplnky do jedálne a posteľnú bielizeň.

 

Aftcra

Zaujímavý hráč na americkom trhu s výrobkami handmade, presne tým je Aftcra.comPredaj je určený len pre amerických predajcov (prípadne pre Slovákov žijúcich v USA), bohužiaľ, Európania sa v tunajšej oblasti na ponuke predaja zúčastniť nemôžu, iba snáď, žeby chceli nakupovať.

Spoločnosť Aftcra sídli v Milwaukee, samotný projekt spustila v polovici októbra 2013, aj keď beta-verzia bola spustená už v závere predošlého roka. Predajcom sa ponúka možnosť prepojenia s FB, Twitterom alebo s Pinterestom či Instagramom. Cieľom je dosiahnuť čo najväčšiu publicitu.

Aftcra využíva PayPal alebo debetné/kreditné karty. Poplatok za sprostredkovanie je 7 % z ceny predávaného tovaru, čo je v celosvetovom meradle atraktívna cifra – predajcovia zarobia pomerne dosť peňazí, ak sú aktívni.

Navštíviť web Aftcra.com.

 

Čo všetko môžete predávať na Aftcra: oblečenie, výrobky pre deti, bytový textil, umenie a ručné práce, šperky, oslavné položky (napríklad darčeky na párty), papierenský tovar a doplnky.

 

IndieMade

Tridsaťdňová bezplatná skúšobná verzia a potom možnosť výberu z niekoľkých rôznych foriem predplatného, ak vás predaj handmade naozaj zaujme.

Portál IndieMade.com má aj mobilnú aplikáciu, ale nie je klasickým trhoviskom (Marketplace), ale skôr tzv. Ecommerce site.

Na výber máte niekoľko foriem predplatného – Basic za 4,95 dolára (10 produktov a každý smie mať až 2 obrázky), Standard za 12,95 dolára (100 produktov a každý má 4 obrázky), Pro za 14,95 dolára (200 produktov a každý má 10 obrázkov). Najdrahší je potom Plus (19,95 dolára, tri stovky produktov a každý desať obrázkov).

Ak ste malým obchodníkom, počítajte s malými a v podstate nevýhodnými maržami. IndieMade je skôr pre väčších hráčov alebo tých, ktorí predávajú drahšie ručne robené výrobky – napríklad aj v hodnote desiatok či stoviek USD.

Navštíviť portál Indiemade.com.

 

Big Cartel

Ďalšou výbornou alternatívou spoločnosti Esty je Bigcartel.com, ktorá sa stará o umelcov, remeselníkov a podnikateľov s prispôsobenou komunitou a zdrojmi.

Big Cartel ponúka pre predajcov štyri rôzne úrovne, z ktorých jedna je bezplatná. Tá platí pre tých najmenších predajcov. Môžete tu predať len päť produktov (každý s jedným obrázkom).

Platinum členstvo stojí desať dolárov mesačne a hovoríme už o päťdesiatke výrobkov, z ktorých každý môže mať až päť obrázkov. Členstvo v Diamond je za dvadsať dolárov mesačne a zahŕňa 250 produktov s piatimi obrázkami. Najdrahšie je Titanium, kde je nutný tridsaťdolárový poplatok. A predávať môžete až rovno päťsto vecí zo svojej domácej dielne.

Založíte si vlastne svoj internetový obchod, ste zodpovední za jeho prevádzku, ako aj za webovú stránku. Možno pre začiatočníkov je vo svete ručnej práce lepšia klasika v podobe Etsy (prípadne nejaká alternatíva) než Big Cartel, ktorý je skôr pre obchodníkov telom i dušou.

Navštíviť portál Bigcartel.com.

 

Handmade Artists

Ako už samotný názov portálu naznačuje, na Handmade Artists môžete predávať všetko, čo sa vyrába ručne – stačí byť predplatiteľ, požiadať o otvorenie vlastného obchodu a začať zbierať reputáciu a úspechy. Bez skrytých poplatkov a provízií.

Sviečky, šperky, domáce potreby i spracovanie dreva, ručné práce – môže mať mnoho rôznych podôb. Mesačne len 5 dolárov alebo predplatné na rok za 50 dolárov, záleží na vás, hneď potom môžete predávať...

Navštíviť web Handmadeartists.com.

 

Čo všetko môžete predať na Handmade Artists: oblečenie, doplnky, šperky, tašky a kabelky, umenie, výrobky z keramiky a hrnčiarske výrobky, sklo, produkty zamerané na kúpeľ a krásu, sviečky, bábiky a miniatúry, jedlá, domáce potreby, paplóny, svadobné doplnky a ďalšie.

 

Folksy

Pár ukážok, ako vypadá tvorba na webe Folksy.com.

Niekto by mohol povedať, že Folksy.com je vlastne britskou verziou vyššie spomínaného portálu Aftcra.

V prostredí Veľkej Británie je najväčším portálom svojho druhu, zameriava sa na šperky, oblečenie, umenie a tiež má špeciálnu kategóriu „weddings“, teda ponúka doplnky týkajúce sa svadobných obradov.

A platby? PayPal, platobné karty alebo American Express. V UK je registrovaných vyše pätnásťtisíc rôznych dizajnérov a máte tú česť so skutočnou ostrovnou elitou.

Na Folksy nakúpite tisíce rôznych krásnych vecí či handmade pre milovníkov prírody, alebo olejomaľby, rôzne drobnosti do kúpeľne a podobne.

Navštíviť web Folksy.com.

 

 

 

Artful Home

Podáte si prihlášku, tím administrátorov ju posúdi a potom vám už nič nebráni v tom, aby ste sa stali predajcom na Artful Home. No, vlastne len za predpokladu, že žijete v USA, pretože portál Artful Home je vhodný len pre severoamerických kreatívnych ľudí.

Artful Home vyžaduje originalitu, cit pre estetiku a eleganciu. Predávajú sa tu produkty handmade od oblečenia a obuvi až po osvetlenie alebo sochy a obrazy. Cieľom webu je osloviť širokú verejnosť, a nie iba úzku časť publika.

Viac ako tridsať rokov skúseností v obchode, predaných je už takmer milión rôznych výrobkov. Väčšina objednávok sa expeduje doslova priamo z dielní, ktoré títo ľudia majú doma.

Navštíviť portál Artfulhome.com.

 

Čo všetko môžete predať na Artful Home: oblečenie a obuv, bižutériu, nástenné umenie, sklárske umenie, nábytok a osvetlenie, výrobky na zábavné posedenia (poháre, riad), sochárstvo, dekorácie do domu, ozdoby a takmer čokoľvek súvisiace s týmto.

 

Pár slov na záver

Portály, ktoré som uviedol v tejto recenzii, nie sú vašimi jedinými možnosťami predaja remesiel, ručne vyrábaného tovaru a historických predmetov. Alternatívou môže byť (predovšetkým pre skúsenejších tvorcov) vytvorenie vlastnej webovej stránky, resp. e-shopu a svoje handmade kreácie môžete predávať tam. Ušetríte desiatky až stovky eur za poplatky pre jednotlivé portály a za zalistovanie produktov, musíte však rátať s investíciami do reklamy, pretože zákazníci sa len tak z ničoho nič na vašu stránku nedostanú.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.

Máte už skúsenosti s niektorým z vyššie spomínaných handmade portálov, prípadne poznáte iný, ktorý sa v tomto zozname nenachádza? Napíšte o tom do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať

Diskusná téma: Zahraničné handmade stránky

Dátum: 14.11.2022

Vložil: František

Titulok: Etsy-slovenčina

Prešiel som nastavenia Etsy a slovenský jazyk tam nie je. Nie som ochotný pracovať s portálom, ktorý nemá preklad do slovenčiny a to z jednoduchého dôvodu, že neviete čo podpisujete. Ono tu ide o peniaze a musíte presne vedieť , čo podpisujete!