Handmade portály na Slovensku

Ako som už spomínal  v predošlom článku , možností, kde môžete predávať svoje ručne vytvorené výrobky, je viacero. Nástup techniky a hlavne internetu nám však otvára oveľa viac možností, ako by sme si mohli myslieť. Vďaka internetu a jeho rozšíreniu existuje mnoho portálov, ktoré vám umožňujú sprostredkovať predaj vašich handmade výrobkov. Väčšina si za to potom účtuje malú províziu - obvykle 10 %, niektoré to však robia zadarmo. Nižšie popíšem najznámejšie portály na slovenskom trhu a k niektorým pridám svoje subjektívne hodnotenie.

 

Článok bol aktualizovaný 20. septembra 2021

 

Sashe.sk

Jednoznačne najznámejším a najvyhľadávanejším handmade portálom na Slovensku (152 000 fanúšikov na facebookovej stránke hovorí za všetko), ktorý sprostredkúva predaj ručných výrobkov, je sashe.sk. Tento server dáva priestor všetkým ľuďom (profesionálom, ale aj šikovným amatérom), ktorí produkujú rôzne výrobky, aby mohli svoju prácu prezentovať a predávať. Zároveň ju navštevujú ľudia, ktorí hľadajú rôzne výrobky.

 

Ako zaujímavosť môžem uviesť, že momentálne je na portáli sashe.sk na predaj viac ako 538-tisíc ručne robených výrobkov od viac ako 10 000 ľudí. 

 

Ak máte záujem ponúkať svoje produkty na tomto webe, najprv sa musíte registrovať. Dôležité je tiež prečítať si podmienky sprostredkovania predaja. Na stránke je možné predávať iba ručne vytvorené výrobky a každý výrobok je posudzovaný osobitne. 

 

Ukážka niektorých ručných prác na potrály sashe.sk, kde nájdete vyše 483 tisíc ručných výrobkov od 7800 umelcov.

 

Čo sa týka vzhľadu, stránka je prehľadne rozdelená na hlavné kategórie a jednotlivé podkategórie. Po načítaní portálu môžete hneď vidieť ukážky niektorých výrobkov. V hlavnej sekcii pekné vecičky nájdete prehľadne usporiadané ďalšie podsekcie ako oblečenie, rúška, drogéria, doplnky, tašky, šperky, bývanie, deti, iné vecičky, svadba a podobne. Okrem toho môžete na sashe nájsť aj materiál na výrobu rôznych výrobkov

V kolónke šikovní ľudia nájdete zoznam jednotlivých výrobcov. Ďalej je na stránke aj fórum, kde si jednotliví členovia môžu vymieňať svoje názory a skúsenosti. Sashe.sk si za každý uzatvorený obchod nárokuje províziu 12 % z ceny predaného výrobku (10 % + DPH). Recenziu na tento portál si môžete prečítať kliknutím sem.

 

Čo všetko môžete predávať na sashe.sk: darčekové predmety, nábytok, oblečenie, náušnice, náramky, košíky, svadobné vecičky, kozmetiku, rôzne doplnky, výrobky potrebné do záhrady a na pestovanie, detské vecičky a ďalšie výrobky vytvorené z keramiky, kože, striebra, dreva a podobne.

 

Predajdielo.sk

Logo portálu predajdielo.sk.

Predajdielo.sk je ďalší portál, ktorého snahou je získať si priazeň všetkých tých, ktorí sa zaujímajú o umenie a kreatívnu tvorbu. Tento web vznikol za účelom ponúknuť autorom nielen zo Slovenska a Česka možnosť prezentácie a predaja svojich kreatívnych výtvorov. Ide o výrobky, ktoré sú originálne, vyrábané výhradne ručne, koniec koncov tak, ako aj u ostatných portálov. 

Táto stránka je vhodná predovšetkým pre maliarov, sochárov, fotografov a iných umelcov. Predávať tu môžete svoje obrazy, kresby, sochy, fotografie, ale aj rôzne bytové dekorácie, bižutériu, bábky a ďalšie užitočné drobnosti. 

 

Vzhľad stránky síce nie je najpríťažlivejší, no na základe počtu umeleckých diel možno usúdiť, že predajdielo.sk patrí medzi obľúbené handmade portály. Možno to bude tým, že si neúčtuje žiadny poplatok ani žiadnu províziu z predaja. 

 

Vyrabam.sk

Ukážka niektorých kreatívnych výtvorov z portálu handmade.sk.

Vyrabam.sk taktiež ponúka zaujímavú možnosť, ako si príležitostne zarobiť predajom vlastnoručne vyrobených vecí. Na tomto portáli sa môžu zaregistrovať všetci kreatívni remeselníci, ktorí tvoria svoje kreácie z materiálov, ako sú drevo, vlna, papier, keramika, sklo, koža a pod.

Medzi TOP kategórie patrí: Nábytok a bývanie, Oblečenie, doplnky a kozmetika, Svadba, Darčekové predmety a Všetko pre deti.

Ak sa chystáte na vyrabam.sk predávať, určite vás bude zaujímať výška poplatkov a provízia portálu za sprostredkovanie predaja. Registrácia je bezplatná a neplatíte žiadne vstupné ani mesačné poplatky. Dokonca neplatíte ani za počet zverejnených výrobkov a obrázkov. Zaplatíte až po predaji a doručení tovaru zákazníkovi, a to čiastku 5 % z ceny tovaru. Ak teda nič nepredáte, nič platíte.

Provízia sa platí formou faktúry, ktorú dostanete k prvému dni v mesiaci so splatnosťou 14 dní. Svoj tovar môžete ponúkať aj na iných e-shopoch či portáloch, ale na vyrabam.sk nie je povolené vkladať do inzerátov odkazy na iné stránky.

Súčasťou portálu je aj magazín, kde sa určite dozviete veľa zaujímavých vecí.

 

Čo všetko môžete predávať na vyrabam.sk: darčekové predmety, nábytok, oblečenie, svadobné vecičky, kozmetiku, rôzne doplnky, výrobky potrebné do záhrady a na pestovanie a detské vecičky.

 

Robene.sk

Všetko vyrobené vlastnými rukami a s láskou, tak znie motto handmade obchodu robene.sk. Je vhodný pre začínajúcich, ale i pre skúsených tvorcov, remeselníkov, umelcov, dizajnérov, tvorcov dekoračných predmetov, ale i pre praktických výrobcov, rezbárov i stolárov – skrátka pre každého kreatívca, ktorý vytvára niečo pekné.

Pre tvorcov je k dispozícii až 10 kategórií, medzi najpopulárnejšie patria Domáce pochúťky, Pre zvieratá, Šperky, Pre deti, Obuv a podobne. Ak teda vyrábate handmade vecičky ako náušnice, výrobky z keramiky, textilu, potom robene.sk môže byť tým správnym miestom na vašu prezentáciu.

Online trhovisko robene.sk ponúka predajcom bezplatné vytvorenie obchodu. Odmenou pre portál je provízia 12 % z predaja.

 

Svoje domáce výrobky – homemade – môžete doručovať zákazníkom až piatimi rôznymi spôsobmi. Platba za tovar prebieha rýchlo, jednoducho a bezpečne buď cez platobnú bránu, alebo online platobnými tlačidlami. Pre zákazníkov je tak nakupovanie pohodlné a rýchle. Lepšie zarábať online predajom handmade výrobkov môžete aj vďaka marketingovej podpore, keďže aj vaše výrobky sa môžu objaviť v banneroch a článkoch na doménach, s ktorými robene.sk spolupracuje. 

Prečítajte si aj článok zoznam českých portálov ručnej prácev ktorom nájdete najznámejšie české portály.
Kniha

 

Handmadetvorba.sk

Portál Handmadetvorba.sk ponúka predajcom možnosť príležitostne si zarobiť.

Handmadetvorba.sk je online priestor (marketplace) pre všetkých milovníkov a tvorcov kvalitnej slovenskej handmade tvorby. Tento portál sa vám rozhodne bude páčiť.

Registrovanie a pridávanie výrobkov je bezplatné. Internetový trh handmadetvorba.sk si dokonca neúčtuje žiadnu províziu ani poplatok za sprostredkovanie predaja či pridávanie produktov na stránku. Aj týmto spôsobom sa snaží portál podporovať tvorbu lokálnych (slovenských a českých) predajcov orientovaných na handmade a ich výrobky. 

Spoplatnená je až propagácia takýchto produktov na úvodnej stránke. Tá však nie je povinná. Ak teda chcete, aby vaše výrobky oslovili čo najviac ľudí, môžete si objednať platenú propagáciu svojho profilu a produktov.

 

Čo všetko môžete predávať na handmadetvorba.sk: predávať môžete klasické veci ako bižutériu, výrobky z oblasti bývania, oblečenia a umenia, ďalej produkty pre mužov, hračky pre deti a tašky. Nachádza sa tam aj kategória ostatné, takže ak nič z uvedeného nevyrábate, nezúfajte.

 

Handmadevyrobky.sk

Portál handmadevyrobky.sk privíta každého kreatívneho tvorcu, umelca či remeselníka.

Portál handmadevyrobky.sk privíta každého kreatívneho tvorcu, ktorý by si chcel privyrobiť niečo navyše predajom homemade vecí. Samozrejme, aj tu môžete predávať len ručne vyrábané predmety. Môže ísť o výrobky zo skla, keramiky, dreva, kože či textilu.

Aby ste mohli predávať, musíte sa bezplatne zaregistrovať. Poplatok sa neúčtuje ani za pridávanie výrobkov na stránku. Portál si nárokuje na províziu z predaných výrobkov vo výške 5 % bez DPH, teda 6 % s DPH. Províziu zaplatíte iba z produktov naozaj predaných a doručených. 

 

Účtuje sa aj poplatok za platobnú metódu. Každé dva týždne vám portál vystaví faktúru so sumou provízie za všetky predané výrobky za dané obdobie.

 

Čo všetko môžete predávať na handmadevyrobky.sk: Portál poskytuje zázemie širokej základni predajcov, ktorí tu ponúkajú handmade výrobky – kabelky, bižutériu, detské veci, doplnky do domácnosti, dekorácie, oblečenie, svadobné veci, detský tovar aj umenie.

 

Sikovnamamina.sk

Stránka sikovnamamina.sk je určená prevažne maminám na materskej dovolenke. Tento nápad sa zrodil z myšlienky podporiť šikovné žienky – mamičky na materskej dovolenke. Je to možnosť, ako sa môžu realizovať a zároveň o nejaké to euro obohatiť rodinný rozpočet. Všetci predsa vieme, že materský príspevok nie je žiadna výhra. 

 

Kreatívne výtvory niektorých šikovných mamičiek z portálu sikovnamamina.sk.

 

Sprostredkovanie predaja prebieha bez odplaty, čiže bez provízie. Stačí, keď zašlete e-mail so svojím inzerátom a fotografiou výrobku, a administrátor serveru ho zverejní. Okrem toho je portál sikovnamamina.sk aj miestom, kde sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých informácií a kde si s inými mamičkami môžete vymieňať svoje skúsenosti.

 

Dyona.sk

Dyona.sk je e-shop, ktorý víta každého výrobcu, predajcu, dizajnéra a módneho návrhára, ktorý sa chce presadiť svojou tvorbou pod vlastnou značkou. Stránka ponúka oblečenie, kabelky, topánky a doplnky s cieľom osloviť zákazníkov nielen svojou originalitou, ale aj kvalitou a osobným prístupom predajcov k zákazníkom.

Web vyniká príjemným vzhľadom a jednoduchou orientáciou. Podľa Alexa rankingu si tento eshop v globálnom rebríčku web stránok za posledné mesiace polepšil postavenie o 300 tisíc priečok, čo je vcelku slušné. Založenie obchodu, vkladanie produktov aj prezentácia značky je zadarmo, rovnako ako aj u ostatných portálov. Predajca je však povinný uhradiť e-shopu Dyona.sk 11 % z predajnej ceny

 

Dyona.sk už nie je marketplace, ale handmade obchod. Môžete tu nakupovať svadobné veci.

 

Zepire.com

Zepire.com je internetová stránka, ktorá je okrem sprostredkovania predaja kreatívnych vecičiek a materiálov na výrobu týchto produktov, zameraná aj na kreatívne techniky medzi nakupujúcimi a predávajúcimi. 

Je to pomerne mladý projekt, spustený len 1. 1. 2015, takže verím, že to najlepšie má ešte len pred sebou. I keď podľa rankingu na Alexa.com to tak zatiaľ nevyzerá. 

Grafika je v poriadku, stránka je prehľadne rozdelená na jednotlivé kategórie, takže sa viete veľmi rýchlo zorientovať. Zepire.com si za každý uzatvorený obchod nárokuje províziu 8 % + DPH z ceny predaného výrobku.

 

Zepire.com už nie je marketplace, ale handmade obchod. 

 

Handmade.sk - už nefunkčný

Ďalším portálom zaoberajúcim sa ručnou prácou a predajom handmade výrobkov je handmade.sk. Táto stránka sa snaží zhromaždiť rôznych šikovných ľudí aj umelcov z celého Slovenska  a Čiech. Aj tu môžete ponúkať svoje výrobky na predaj. 

Po registrácii máte vytvorené svoje užívateľské konto, kde môžete začať nahadzovať jednotlivé výrobky. Pri každom výrobcovi je uvedené aj hodnotenie, ktoré mu udelili kupujúci. Takže ak nazbierate pár dobrých hodnotení, určite budete vyhľadávaní. Stránka je, podobne ako predošlá, rozdelená na jednotlivé kategórie ako umenie, šperky, móda, drevo, hračky, pre deti, pre zvieratá a pod. 

 

Po sashe je to asi druhý najznámejší a najnavštevovanejší server, aj keď v posledných mesiacoch stráca svoju pozíciu. Pokles o takmer 500-tisíc miest v Alexa rankingu je veľavravný. Taktiež ma veľmi neoslovil ani dizajn webu. V diskusii som si všimol, že z času na čas majú problémy s fungovaním. Preto si stránku treba pozrieť podrobnejšie. Ale za skúšku nič nedáte. To, akú províziu si účtuje handmade.sk, sa mi nepodarilo zistiť.

 

Tento portál už, bohužiaľ, nefunguje. 

 

Pochvalsa.eu - už nefunkčný

Ste šikovní a kreatívni? Viete tvoriť rôzne vecičky, ktoré zaujmú? Potom sa nimi môžete pochváliť na stránke pochvalsa.eu. A nielen to, na tomto webe môžete svoje veci aj predávať. Ak ste výrobcom umeleckých remesiel alebo kurátorom historických zberateľských predmetov, bude sa vám stránka pochvalsa.eu páčiť.

 

Väčšina portálov, ktoré sprostredkúvajú predaj ručných výrobkov, si účtuje svoju províziu. Štandardne je to okolo 10 % z ceny výrobku. Stránka pochvalsa.eu je však iná – neúčtuje si žiadny poplatok ani žiadnu províziu.

 

Jediná vec, ktorú by som ,,vypichol", je nie veľmi príťažlivý vzhľad stránky, ale tak čo sa dá robiť. Na facebooku je stále vidieť nejakú aktivitu, takže tento handmade portál sa určite oplatí sledovať. To najlepšie má však zrejme už dávno za sebou.

 

Tento portál už, bohužiaľ, nefunguje. 

 

Artride.eu -  už nefunkčný

Artride.eu je sympatický portál so sviežim vzhľadom, ktorý, tak ako aj iné stránky v tomto zozname, poskytuje všetkým výtvarníkom, umelcom a kreatívnym ľuďom možnosť efektívne sa zviditeľniť a predávať svoje výtvory. Či už ste teda individuálny tvorca handmade výrobkov, kreatívny dizajnér na voľnej nohe alebo výrobná firma so zavedenou značkou, na tomto serveri má každý možnosť vytvoriť si vlastný obchod - úplne zadarmo.

 

Čo sa týka dizajnu, tento portál je pre mňa jedným z najpríťažlivejších. Horšie to bude s návštevnosťou. Alexa.com ukazuje v globálnom rebríčku za posledné mesiace pád o takmer 2 milióny priečok, čo môže znamenať len jednu vec. Asi nemusím vysvetľovať, akú. Artride.eu si neúčtuje žiaden poplatok za zobrazenie výrobkov v galériách predajcov. Účtuje si len províziu za sprostredkovanie predaja, a to 10 % z ceny predaného tovaru

 

Tento portál už, bohužiaľ, nefunguje. 

Mawile.sk - už nefunkčný

Relatívne nový projekt, ktorý sa teší veľkej obľube predávajúcich i nakupujúcich, je Mawile.sk. Tento portál vznikol s cieľom odlíšiť sa od konkurencie a priniesť niečo nové, nový pohľad na ručnú tvorbu a nové možnosti pre výrobcov. Okrem predaja ručných výtvorov môžete na webe blogovať, diskutovať alebo sa zúčastniť rôznych akcií a zaujímavých súťaží. Súčasťou stránky je aj mawile akadémia. Môžete v nej nájsť zopár zaujímavých rád, návodov a inšpirácií, ktoré vám môžu výrazným spôsobom pomôcť pri predaji vašich kreácií.

 

Na hodnotenie portálu je asi ešte priskoro, keďže funguje len pár dní. Čo sa mi však páči a čo zároveň považujem aj za najväčšiu výhodu v porovnaní s ostatnými handmade stránkami, je to, že mawile.sk si neúčtuje žiadne poplatky za pridávanie výrobkov a správu vášho obchodu a nemusíte dokonca platiť ani žiadne provízie z predaja. Jediné, čo je spoplatnené, sú nadštandardné služby - topovanie výrobku na úvodnej stránke a zviditeľnenie obchodu. Sú to ale voliteľné služby.  

 

Tento portál už, bohužiaľ, nefunguje. 

 

Arteco.sk - už nefunkčný

Arteco.sk je ďalšou stránkou, ktorá sa zaoberá výlučne ručnými prácami a predajom, resp. sprostredkovaním predaja. Okrem štandardných sekcií na tomto webe nájdete aj sekcie ako ľudové remeslá (napr. vyšívanie, čipkárstvo, drevorezba, drotárstvo...), umenie, hudba či materiál pre výrobu. Pri každom výrobku máte možnosť zadať jeho popis, cenu za kus a zároveň získavate hodnotenie od kupujúcich

 

Stránka na mňa pôsobí vcelku jednoducho. Súdiac podľa pageranku má tento portál to najlepšie pravdepodobne už za sebou. Napriek tomu je v tejto chvíli online vyše 60 ľudí. Arteco.sk si z predaného tovaru účtuje províziu vo výške 9,17 % bez DPH, t.j. konečná provízia je 11 %.

 

Tento portál už, bohužiaľ, nefunguje. 

 

Pár slov na záver

Možností, kde môžete predávať svoje výrobky, je určite oveľa viac. Ja som vám priniesol prehľad tých najznámejších a najvyhľadávanejších portálov, ktoré sa venujú výlučne alebo aspoň prevažne handmade. Ak som pri surfovaní prehliadol nejaký zaujímavý portál, upozornite ma na to, rád ho tu doplním.

 

Prečítajte si aj článok zoznam českých portálov ručnej práce, v ktorom nájdete najznámejšie české portály.

 

Ak vás táto téma zaujíma a uvažujete, že v budúcnosti by ste s handmade začali podnikať, odporúčam prečítať si článok od Lucie Bystrianskej, v ktorom popisuje svoje osobné skúsenosti s ručnou prácou, hlavne jej začiatky. Nájdete tam pár tipov, rád a taktiež informácie o možnostiach predaja vašich výtvorov.

 

V blízkej dobe plánujem vytvoriť podobný článok aj o zahraničných – anglických handmade portáloch. Jedným takým portálom, ktorý tam s určitosťou nájdete a na ktorom môžete predávať aj svoje ručné práce, je Amazon. O tomto gigantickom predajnom portáli som už článok napísal, môžete si ho prečítať v sekcii návod, ako predávať na Amazone.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte so spomínanými portálmi nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Slovenské handmade portály

Dátum: 25.05.2021

Vložil: Kobudoka

Titulok: Handmade portály na SK - starina !!!

1. nikde nevidím time-mark kedy bol vytvorený/aktualizovaný
2. v diskusnej téme je dosť reklamných príspevkov od handmade výrobcov - to treba všetko zmazať!
3. reklama na marketagent je asi z praveku - máte tam uvedené že za anketu je odmena 0,20 až 2,50 € a vypláca sa od 2€ = NEEXISTUJE, realita je že za anketu človek dostane BODY a musí ich nazbierať najmenej 1000, za ktoré dostane 10€
4. v tiráži máte napísané "pracanadomova-" to písalo decko??

Dátum: 30.05.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Handmade portály na SK - starina !!!

Dobrý deň,

ďakujem za kritiku.

Niektoré veci som opravil, niektoré ešte len opravím.

Článok v blízkej budúcnosti aktualizujem. Tento bol napísaný niekedy v roku 2015.

Reklama na Marketagent je tiež stará. Čo sa týka výplatného minima, ja si stále môžem vyplácať peniaze od 2 eur.

Dátum: 10.06.2018

Vložil: Lenka

Titulok: Dalimark

Bohužial už nefunguje ani Zepire ani Mawile uz vobec nue Pochvalsa.eu. Arteco nema bezpecne pripojenie takže na neho nejdem. Nefunguje ani Artride.eu.
Ale chcem upozornit na novy portal Dalimark.com
Oni to maju iba na predplatnom balicku. Napriklad 20 EUR rocne a predavaš kolko chceš. A starajú sa. Ja som si tam otvorila obchod. Článok by bolo treba aktualizovat.

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Dalimark

Ďakujem, doplním do článku.

Dátum: 15.01.2018

Vložil: Zuzana

Titulok: Slovenska tvorba

Ak sa nikto nenahneva len by som chcela spomenut krasne interierove doplnky od mladej znacky BEPATCHED :)

Dátum: 10.12.2017

Vložil: anna

Titulok: rucne drobnosti

Dobrý deň prajem ak hľadáte krásny darček pre svoju mamku alebo pre inú osobu na ktorej Vám zaleží kľudne sa obráťte na mňa. Vyrábam pekné ručne vyrábané šperky/drobnosti. Kšudne navštívte moju stránku https://rucne-drobnosti7.webnode.sk/ alebo ma nájdete aj na Facebooku Rucne Drobnosti Kollarikova moj nick napíšte mi o čo máte záujem ´dakujem a pekný deň

Dátum: 27.05.2016

Vložil: Monika

Titulok: Prezentacia výhodna pre remeselnikov a ludi, ktori maju radi kvalitu

Prezentujte svoju tvorbu na webe, kde to žije a hemží sa skvelými ľuďmi a produktami (y)
https://www.facebook.com/groups/673250039367109/?fref=ts

web :

www.remeselnikzoslovenska.sk

Dátum: 18.05.2016

Vložil: Iveta

Titulok: Poďakovanie

Chcela by som sa poďakovať, vám ktorí sa staráte o takéto možnosti predaja, som rada, že je ich viacero. Ďakujem a prajem veľa úspechov v práci aj osobnom živote. Pekný deň Iveta

Dátum: 01.12.2015

Vložil: Erika

Titulok: Doma

Dobry večer,chcela by som ,len radu ako predavat ručne prace.a kto ma s tym skusenost ,vopred dakujem.

Dátum: 02.10.2015

Vložil: Aďuš

Titulok: Number one Sashe... a potom?

Ahoj,
Nájde sa tu niekto, kto nakupuje alebo predáva ručne vyrábané výrobky aj na iných serveroch ako Sashe? Do ktorého portálu v tomto článku spomínaných sa oplatí zaregistrovať? Príde mi, že Sashe je už dosť zahltený predajcami, preto hladam niečo iné, ideálne s vysokou návštevnosťou a nízkym počtom predajcov :D. Ktorý server je konkurencie schopny?

Dátum: 05.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Number one Sashe... a potom?

Skúste napríklad mawile.sk, ten sa slušne rozbieha. Ostatné (až na Sashe) skôr upadajú.

Dátum: 10.03.2017

Vložil: Lucka

Titulok: Re:Number one Sashe... a potom?

Ja by som skor povedala ze www.zepire.sk sa dost rozbehlo a v dnesnej dobe ho povazujem asi za jedinu realnu konkurenciu sashe. Tie ostatne stranky akoby to vzdali

Dátum: 30.09.2015

Vložil: Emko

Titulok: zahranicie

Pozna niekto aj zahranicne handmade portaly, napriklad anglicke alebo americke? Nemusi ich byt vela, staci ak by mi niekto poradil tie najvacsie a najznamejsie.
Idealne by bolo ak by niekto poslal odkaz na nejaky takyto podobny zoznam ale s anglickymi strankami. Dakujem

Dátum: 05.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:zahranicie

O zahraničie sa až tak nezaujímam, no poznám napríklad Etsy. Ďalšie sú napríklad v tomto článku.
https://www.businessnewsdaily.com/5287-etsy-alternatives-handmade-sites.html

Článok je z 5. marca 2015, takže sa dá považovať za aktuálny.
Ďalšou možnosťou je aj predaj na Amazone.

Pridať nový príspevok