Scribie.com portál ponúka zárobok prepisovaním 

Muž, ktorý prepisuje na počítači nejaké audio alebo video nahrávky. Jednoduchá registrácia a hneď niekoľko možností privyrobiť si. Presne o tom je zahraničný portál scribie.com, ktorý ponúka prácu, resp. možnosť privyrobiť si prepisovaním rôznych video a audio súborov. Je určený najmä pre prepisovateľov na voľnej nohe, takzvaných freelancerov. Prácu robia z domu, nemajú žiadne minimálne ani maximálne limity, nie sú viazaní na polovičný úväzok s povinnou porciou práce, prihlasujú sa podľa toho, ako im to dovolí iné zamestnanie alebo starostlivosť o rodinu. Aj v tom je kúzlo Scribie...

 

Ak si rozumiete s klávesnicou, tak smelo do práce!

Čo presne bude náplňou vašej práce? Ak ste už na základnej škole zvíťazili v súťaži, kto prepíše najrýchlejšie diktát na stroji, tak ste zaručene ideálnym adeptom práve pre scribie.com. Každý zo zvukových súborov či video nahrávok bude mať viac než šesť minút. Ide o prepis telefonátov, rozhovorov, verejných prejavov a podobne. Výber je mimoriadne pestrý a určite si každý príde na svoje. Platení budete podľa dĺžky súboru audio/video, teda je jasné, že pätnásťminútový súbor bude hodnotený lepšie ako desaťminútový a tak podobne. Prepis je potom sám veľmi jednoduchý – prepísať, ešte raz prekontrolovať a následne odoslať. Bez zbytočných administratívnych komplikácií.

Podmienok je tu pomerne málo, ale samozrejme, nejde o prácu určenú pre každého. Počítač s rýchlym internetom, špičkové slúchadlá s mikrofónom a taktiež najnovšia verzia Adobe Flash Playera alebo Google Chrome sú nutnosťou pre naozaj plynulý chod práce. Ak viete skutočne dobre po anglicky, budete mať dobré predpoklady, rovnako ak máte vysoký počet úderov za minútu písania na klávesnici (respektíve na stroji, ako sa zastaralo tiež hovorieva). Ak tieto dve veci zvládnete, ste pre Scribie ako stvorení.

 

Jednoduchá práca z domu, musíte ale prejsť vstupným testom

Nebojte sa, rozhodne nemusíte mať žiadne veľké skúsenosti, ale na zapojenie sa do projektu je podmienkou krátky test. Ten môžete prípadne opakovať až desaťkrát. A ak neuspejete, dostanete aspoň cennú spätnú väzbu. Zlepšiť sa môžete kedykoľvek, vziať si rady k srdcu a skúsiť to znova a kvalitnejšie, lepšie sa sústrediť – a úspech sa určite dostaví.

 

Akonáhle testom prejdete, môžete začať pracovať pre Scribie, a to pokojne hneď.

 

Koľko peňazí si môžete zarobiť?

Po prvé, výplata prebieha cez overený účet PayPal (tu si môžete prečítať, ako si založiť Paypal účet), čo je v dnešných podmienkach veľmi praktická služba. Žiadnu inú možnosť vyplácania peňazí firma neposkytuje. Scribie vám zaplatí za hodinu päť až dvadsaťpäť amerických dolárov (podľa náročnosti audio a video nahrávok). Samozrejme, nie za hodinu vašej práce, ale za hodinu zvukových súborov. Šesťminútový súbor potom bude odmenený sumou medzi pol až dvoma dolármi.

Spočiatku možno potrvá až polhodinu, než podobnú položku skompletizujete, ale s trochou cviku sa budete neustále zlepšovať. Šesťminútový súbor vám potom zaberie napríklad len desať minút času.

 

osobná franšíza

Pozitívne je, že výplatu dostanete už do dvadsiatich štyroch hodín od momentu schválenia žiadosti. Minimálny stav konta na vyplatenie je jeden americký dolár, takže rozhodne nemusíte dlho čakať alebo odpracovať hodiny a hodiny, než vôbec dostanete nejaké peniaze.

 

Budete potrebovať prax, nič nejde samo od seba

Aj keď ste možno majstrami sveta v rýchlosti písania, nečakajte, že výsledky prídu okamžite a doláre sa len posypú. Môžete byť ale svojím vlastným šéfom a trénovať remeslo, ktoré má veľkú budúcnosť.

Internet vyžaduje texty, texty a zase len texty – takže vedieť rýchlo prepisovať zvukový súbor do Wordu je veľká výhoda. Zarábanie peňazí online je potom už len čerešničkou na torte, nemusíte nikam do zamestnania, odpadá dochádzanie, jedinou podmienkou je vlastný pracovný kút niekde v pokoji a pohode a internetové pripojenie. Čo viac si ešte priať, však?

Zárobok rozhodne nebude spočiatku rádovo v stovkách dolárov za mesiac, ale môžete sa časom dostať na zaujímavú sumu. A potom už je len na vás, koľko času máte – aj keby ste nenapísali ani riadok dva týždne, nikto váš účet nezruší. Môžete sa vrátiť kedykoľvek, keď si nájdete voľnú chvíľku a začať znovu. Je to rozhodne výborná šanca pre študentov, OZP alebo aj mamičky na MD, ako aj dobrý zárobok ku klasickému zamestnaniu. Ako už napovedá názov servera – budete písať a písať a potom nasleduje sladká odmena.

 

Prepisovateľka so slúchadlami pracuje na prepisoch rôznych zvukových súborov.

 

Scribie ponúka aj zaujímavé bonusy

Bonusy sa týkajú napríklad zvukovej stopy v hlučnom prostredí (bar, reštaurácia alebo skrátka len hlasný zvuk na pozadí, hudba a podobne), ale aj prejavu s rýdzo britským, indickým alebo hispánskym akcentom. Zmeny hlasitosti, odlišná kvalita, horší prenos telefonického hovoru, to všetko môže byť dôvodom na to, aby ste získali až dva doláre za minútu navyše.

Zaujímavé peniaze si môžete zarobiť aj vtedy, keď sa nebudete venovať len samotnému prepisovaniuale aj tzv. proofreadingu a reviews, teda spätnej kontrole, korektúre textov, aby v nich bolo všetko skutočne úplne dokonalé a presné. Ide však len o možnosť pre skúsenejších užívateľov, takže spočiatku sa radšej venujte len prepisom.

 

Registrácia je veľmi jednoduchá a dá sa vybaviť do minúty

Pri registrácii vložíte len základné kontaktné údaje a prihlásite sa ako „Transcriber“, teda človek, ktorý bude aktívne prepisovať texty. Potom už je všetko vo vašej réžii, akonáhle prejdete vstupným sitom, môžete sa stať veľmi úspešným freelancerom, teda niekým, kto pracuje takzvane „na voľnej nohe“. Kto by vlastne nechcel mesačne pár desiatok dolárov navyše, len vďaka tomu, že sedí pri počítači a robí, čo ho baví? Rozhodne nepôjde o nejaké fádne texty, nad ktorými by ste zaspávali nudou.

 

Scribie má sídlo v americkom San Franciscu a k dispozícii záujemcom je už od roku 2008. Samozrejme, môžete si tu tiež objednať prepis textov (audio alebo video záznam), ak v práci nestíhate – a nezriedka sa v minulosti určite stalo, že práve tak veľa prepisovateľov túto službu prvýkrát objavilo. V prípade otázok alebo technických problémov je na Scribie k dispozícii Live chat alebo emailová podpora fungujúca, samozrejme, nonstop, teda dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni.

 

Pár slov na záver

Samozrejme, nemusíte byť anglickým rodeným hovorcom, ale mali by ste mať angličtinu na výbornej úrovni. 

A koľko si môžete zarobiť? Na webe je k dispozícii jednoduchá kalkulačka, na ktorej si orientačne vypočítate, koľko peňazí dostanete za prepis určitého zvukového súboru. Stačí mať dobrý posluch a môžete ísť hneď na vec! Ako som už spomínal, za zložitejšie dokumenty môžete mať aj zaujímavý bonus navyše, a to päťdesiat centov až dva doláre za minútu audiozáznamu. Viac informácií nájdete na stránke: https://scribie.com/freelance-transcription.

 

Okrem Scribie existuje v zahraničí niekoľko desiatok podobných stránok, ktoré sa venujú prepisom audio či video záznamov, korektúram textov a podobne. 

Na Slovensku bohužiaľ taká agentúra, ktorá by najímala prepisovateľov zatiaľ neexistuje, ale kto vie, časom sa možno niečo objaví aj u nás.

Sledujte moju stránku a ak sa niečo objaví, určite sa o tom dozviete!

 

Odporúčam prečítať si tiež diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.

Ak už máte s portálom scribie.com alebo s prepisovaním textov, resp. zvukových nahrávok nejaké skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Scribie.com portál

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok