BeReal Estate - podvod, alebo ide skutočne o prenájom nehnuteľnosti?

10.09.2017 13:10

Je prenajímanie nehnuteľností spoločnosťou Bereal skutočná, alebo ide o scam. Každý z nás už určite počul o takzvaných zázračných online firmách, ktoré sľubujú zárobky ničnerobením. Investujte, kúpte podiely či akcie, alebo zaplaťte členský poplatok a peniaze sa vám začnú len tak sypať. V niektorých výnimočných prípadoch to takto skutočne môže byť, ale funguje to takto ideálne aj pri investičnom biznise BeReal Estate?

Recenziu na túto firmu som sa rozhodol napísať z toho dôvodu, že aj keď bola zaregistrovaná nedávno, august 2016, v poslednej dobe sa začína tešiť veľkej popularite.

 

Čo nájdete v tomto článku?

Informácie, ktoré vám táto recenzia prinesie, zahŕňajú popis firmy a produktov, ktoré ponúka, priblížim vám aj spôsob, akým funguje ich systém. Na záver napíšem na Bereal svoj názor a pár dôvodov, prečo by ste mali dať od investovania do tohto projektu ruky preč.

 

Čo je BeReal Estate a kto za tým stojí?

Ide o relatívne nový/mladý projekt, ktorý bol oficiálne spustený v marci 2017. Dovtedy bežal len formou prelaunchu (predštartovacia fáza). Samotný názov projektu – BeReal Estate - napovedá, že ide o investičný projekt, ktorý sa zaoberá prenájmom nehnuteľností v lukratívnych a žiadaných destináciách. Firma ponúka spoluúčasť na prenájme, čiže záujemcovia môžu do tohto projektu investovať, za čo im firma sľubuje ročný výnos 30 až 45 %.

 

Ako to už pri podobných internetových projektoch obvykle býva, ani na oficiálnej stránke BeReal Estate nenájdeme veľa informácií o vlastníkovi, prevádzkovateľovi stránky. Po dlhšom pátraní by ste sa napokon dopracovali k trom adresám, na ktorých firma údajne sídli, a to v Bulharsku, Holandsku a Spojenom kráľovstve. Anglická adresa je však vlastnená spoločnosťou London Presence, ktorá sa špecializuje na predaj virtuálnych adries. Po dlhšom pátraní sa aj holandská a bulharská adresa javia ako virtuálne. Ako som na to prišiel? Zistíte to tak, že keď si zadáte do Google vyhľadávača dotyčnú adresu, vyhodí vám x ďalších firiem, ktoré majú na danej adrese sídliť. Na základe vyššie uvedeného sa dá predpokladať, že firma nemá žiadne fyzické sídlo, čo tomuto investičnému projektu k serióznosti rozhodne neprispieva.

 

Kompenzačný plán pre BeReal Estate, ako to vlastne funguje?

Ako už bolo spomínané vyššie, Bereal poskytuje svojim partnerom/investorom špeciálny spôsob zárobku vo forme investícií do nehnuteľností. Kompenzačný plán teda spočíva vo forme ročnej ROI - Return on Investment, čiže ziskovosti investícií. Aby ste však k takémuto zárobku prišli, musíte najskôr investovať (predtým, než to urobíte, však dočítajte tento článok do konca). Partneri sú požiadaní vybrať si ľubovoľný investičný balíček  a zaplatiť požadovanú sumu. Minimálna možná investícia je 500 €, pričom ceny balíčkov stúpajú až do závratných 28 000 €. Niekde sa spomína, že je dokonca možné investovať až neskutočných 84 000 €!

 

Spoločnosť tieto vaše investované peniaze používa údajne na dlhodobý prenájom apartmánov za veľkoobchodné ceny a následne tieto apartmány prenajíma zákazníkom krátkodobo za maloobchodné ceny.

 

Príklad pre lepšie pochopenie: Bereal si prenajme nejaký apartmán na 2 roky a následne tento apartmán bude prenajímať zákazníkom krátkodobo za oveľa vyššie ceny. Takýmto spôsobom má spoločnosť generovať zisky, z ktorých vám potom prináleží výnos 30 až 45 %.  

 

Registrovaní partneri si môžu vybrať z rôznych úrovní nehnuteľností, do ktorých chcú investovať.

  • Izba: investícia 500 eur - zisk ROI 650 eur,

  • Štúdio: investícia 1 500 eur - zisk ROI 1 950 eur,

  • Jedna spálňa: investícia 3 000 eur - zisk ROI 3 900 eur,

  • Dve spálne: investícia 7 000 eur - zisk ROI 9100 eur,

  • Ateliér: investícia 14 000 eur - zisk ROI 18 200 eur,

  • Vila: investícia 28 000 eur - zisk ROI 36 400 eur,

 

Ako má údajne fungovať investičná spoločnosť Bereal Estate.

 

Takisto je vhodné spomenúť, že ROI je členom zasielaná týždenne. Avšak nesmiem zabudnúť podotknúť, že investori sú povinní každých 365 dní svoju čiastku, ktorú na začiatku vložili, reinvestovať, teda vložiť opäť, pretože doba platnosti balíčkov je 1 rok.

 

(Len tak pomimo: reinvestícia je jednou z najlepších metód, ako udržať peniaze v systéme, a tým udržať Ponziho schému v prevádzke čo najdlhšie).

 

Koľko stojí členstvo v Bereal 

Ako môžete vydedukovať z predošlých riadkov, minimum pre členstvo v BeReal Estate je 500 €, čo znamená najnižšiu investíciu do najmenšej nehnuteľnosti. Najviac môžete investovať 84 000 €, avšak pri tejto investícii nie je známe, aký bude váš zárobok.

Takisto je možné zaregistrovať sa zadarmo, avšak v tomto prípade si môžete zarobiť iba odporúčaním, resp. ťahaním, nových investorov/partnerov do tohto projektu.

 

Aké zhodnotenie a provízie za odporúčanie ponúka BeReal Estate?

Základné ročné zhodnotenie je 30 %  (ak do systému nikoho neprivediete). Partneri, ktorí Bereal odporučia aspoň 2 ľuďom a tí si taktiež zakúpia nejaký balíček, dostanú 35 % výnos. Ak aj oni privedú do systému po 2 partneroch, výška výnosu stúpne na 45 %.

 

Pár dôvodov, prečo tomuto online biznisu neverím

Či už čítate tento článok s jasným cieľom, alebo iba zo zvedavosti, čo to BeReal Estate vlastne je, najviac vás asi zaujíma, či ide o seriózny biznis, alebo obyčajný podvod. Na túto otázku v tomto článku 100 % odpoveď nedostanete, no v nasledujúcich riadkoch by som mohol popísať aspoň pár indícií, ktoré by vám mohli dopomôcť pri rozhodovaní (za predpokladu, že sa rozhodujete, či do tohto projektu investovať, alebo dať ruky preč).

 

1. Nejasný majiteľ a vlastník domény

Ako už bolo spomínané vyššie, v kapitole „Čo je BeReal Estate a kto za tým stojí“, na oficiálnej stránke veľa informácií o spoločnosti nenájdeme. Sú tam uvedené 3 adresy, ktoré sa po dlhšom pátraní javia ako virtuálne. Nie je teda jasné, či má firma vôbec nejaké fyzické sídlo.

Rovnako sa zapotíte aj pri snahe zistiť majiteľa webovej stránky BeReal Estate. Pri podrobnejšom pátraní z toho vzíde, že stránku má v prevádzke spoločnosť BeReal.Holding LTD.

 

Vedenie firmy majú na starosti údajne Noel Farrugia a Jelena Sladojevic. Iné zdroje uvádzajú taktiež niekoľko Slovincov (Klemen Nicoletti, Luka Lah, Alan Amadej Eferl).

 

Ďalšou zaujímavosťou je tiež to, že podľa rebríčka Alexa najväčšiu aktivitu stránka hlási v krajinách Nemecko (37 %), India (17 %) a SLOVENSKO (11 %)! Je teda možné (nemusí to tak byť), že administrátori spoločnosti Bereal riadia firmu z jednej z týchto 3 oblastí.

 

2. Za projektom stoja zrejme osoby, ktoré v minulosti už robili podvody

Väčšina osôb spomínaných v bode 1 bola v minulosti spojená s ďalším pochybným projektom Coinspace. Malo ísť o investície do novovznikajúcej kryptomeny S-coin, pričom majitelia projektu garantovali investorom 50 % výnosy.

 

Takisto na Slovensku a v Česku propagujú Bereal ľudia, ktorí boli v minulosti zapojení do viacerých podvodov, spomeniem opäť Coinspace, ďalej Kairos Technologies a Recyclix. Na všetky tri spomínané projekty som napísal samostatné recenzie, takže ak by vás to zaujímalo, zadajte na mojom webe do vyhľadávača kľúčové slovo a vyhodí vám požadovaný článok.

 

3. Nemajú licenciu na poskytovanie investičných služieb

Na to, aby mohla spoločnosť BeReal Estate poskytovať investičné služby na Slovensku, potrebujú mať od SNB (Slovenská národná banka) licenciu na prevádzkovanie takejto činnosti. Overiť si to môžete sami na stránke https://subjekty.nbs.sk/. Ja som tam spoločnosť BeReal nenašiel.

 

4. Návratnosť investícií BeReal Estate je až príliš dobrá na to, aby bola pravdivá

Podľa BeReal Estate je spoločnosť schopná:

 

„získať skvelé zisky na dlhodobom prenájme nehnuteľností, až 1 000 $/mesiac na základe  vloženia, ktoré prenajímame. A prenájom toho istého majetku krátkodobo za mesiac 2 000 $, aby ste dostali skvelé výnosy.“ 

 

Neexistuje však žiadny dôkaz o tom, že táto aktivita skutočne prebieha. Ako už bolo spomínané vyššie, spoločnosť nemá povolenie, resp. licenciu, na poskytovanie investičných služieb na Slovensku (obdobne to bude, predpokladám, aj v Česku a ďalších krajinách, v ktorých BeReal Estate pôsobí). Z toho usudzujem, že BeReal nie je pod žiadnou kontrolou, a teda nie je možné dokázať ani vyvrátiť, že by skutočne zhodnocovali peniaze investorov prenajímaním nehnuteľností.

 

Jediným zdrojom príjmov firmy BeReal, ktorý je ľahko viditeľný, je podiel pridružených investícií od registrovaných členov. A je viac ako pravdepodobné, že práve tieto finančné prostriedky sú potom použité na splatenie návratnosti investícií ROI, ktoré sa ponúkajú ľuďom. A ako výsledok toho si môžete ľahko skonštruovať nelegálnu finančnú hru - Ponziho schému.

 

5. Načo spoločnosť potrebuje spoluúčastníkov/investorov, keď dokáže generovať ročne 30 až 45 %?

To platí aj pre ostatné internetové projekty ako Kairos Technologies, Recyclix, Coinspace a podobne. Ak niekto dokáže garantovať ročne 30 až 45 % zisk, načo k tomu, preboha, potrebuje peniaze od iných ľudí? Veď si môže zájsť do banky, požičať si nejakú sumu peňazí a následne ich zhodnotiť. Celý výnos ostane iba firme.

 

Môj názor

Na základe vyššie uvedených pochybností a mojich 4-ročných skúseností s podobnými projektmi sa domnievam, že k žiadnemu zhodnocovaniu nehnuteľností nedochádza, firma v skutočnosti zarába na predaji balíčkov a tieto peniaze následne prerozdeľuje do pyramídy.

Všetky spoločnosti, ktoré ponúkali nadštandardné výnosy, sa neskôr ukázali ako podvodné Ponziho schémy. Keď nastal pokles náboru a investičných aktivít, boli nútení zatvoriť svoje dvere a ukončiť všetky „obchodné operácie“. V tom okamihu administrátor/i zmizol/zmizli s väčšinou finančných prostriedkov, ktoré boli investované, z povrchu zemského, zatiaľ čo všetci ostatní skončili s obrovskými stratami. No, všetci nie. Niektorí, hlavne tí na vrchole, ktorí prišli medzi prvými, si určite niečo odniesli. Spočiatku každá takáto firma reálne vyplatí niektorých členov, aby pôsobila reálne a legálne.

 

Pár slov na záver

Tak si to poďme zhrnúť. Ide o mladú a neznámu firmu s nejasným majiteľom a pravdepodobne virtuálnou adresou. Za BeReal Estate stoja ľudia, ktorí v minulosti už nejaké podvody robili. Nie sú držiteľmi žiadnych investičných licencií a predpokladám, že nad nimi nikto nemá žiadny dohľad. Môžeme sa teda len domnievať, či skutočne dochádza k zhodnocovaniu peňazí investorov prenajímaním nehnuteľností. Uznajte sami, že BeReal pôsobí skôr nedôveryhodne a nie ako seriózna investičná spoločnosť.

 

Teraz otázka, ste ochotní zveriť svoje peniaze ľuďom, o ktorých nič neviete, len preto, že vám sľubujú rozprávkové zisky ničnerobením? Nechám na vás. Dúfam, že vám táto moja recenzia poslúžila a získali ste dôležité informácie, ktoré sa o tejto firme dajú v slovenčine len veľmi ťažko zohnať.  

 

Čiastočne som čerpal z anglickej stránky https://behindmlm/mlm-reviews/bereal-estate-review-reselling-property-130-annual-roi/.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Ak už máte s Bereal Estate nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". Ak vás baví radšej tweetovať, tak sledujte články a ponuky na mojom twitter účte.

 

 

Odporúčam prečítať si tieto tri články:

Fungovanie Ponziho schémy – článok o internetových scamoch, čo majú všetky tieto online podvody, ako sú Recyclix, Coinspace, Digital generation, Kairos technologies, Zeekrewards, Banners Broker, spoločné. Po prečítaní článku by ste mali pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma.

 

Čo sú to pyramídové hry a ako fungujú – článok o pyramídových hrách + praktické príklady.

 

Pár rád, ako sa nedať nachytať internetovým šmejdom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich postrehov a rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na nejaký podvod.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: BeReal Estate - podvod, alebo ide skutočne o prenájom nehnuteľnosti?

Dátum: 15.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Realita

Pre všetkých, ktorí uvažujú nad investovaním do tohto ... projektu, prikladám komentár od osoby, ktorá do Bereal Estate investovala. Toto mi prišlo na Facebook:

Dobry den mal by som jednu otazku ak mozem poprosit
chcem sa opytat co hovorite na projekt Bereal. estate lebo pred casom ste spravne odhadli kairos a chcem vediet co hovorite na bereal. Mam v nom totiz svoje peniaze uz dlhsiu dobu neposlali vyplatu a aj ked hovoria ze sa vsetko vrati do normalu tak velmi ruzovo to nevidim.

Dátum: 14.12.2017

Vložil: Dodo

Titulok: Zalez do pece

Ty tu nepíš somariny. Tušíš hovno o tom ako to funguje a už tu vikrikuješ že je to podvod. Taký zápecníci ako ty nikdy v živote nič nedokážu okrem toho že šéf s nimi bude vitierať podlahu 6 dní v týždni. A tak ti treba. Ja som človek z byznysu a viem že na nehnuteľnostiach sa ryžujú neuveriteľné prachy. Však to aj normálny ľudia vidia koľko každý mesiac dávajú za nájom. Firma Bereal dáva možnosť obyčajním luďom z ulice si niečo trhnúť z tohto byznysu. Je len na každom jednom človekovi či chce niečo urobiť zo svojim životom a mať sa lepšie, alebo ďalej pracovať na tom aby sa jeho šéf mal lepšie. A teba je do toho velké hovno. Ja som si už dávnejšie zvolil prvú možnosť lebo mám gule a nikdy som nelutoval. Do firmy som vložil 56000 euro. Prajem pekný mrazivý deň.

Dátum: 19.12.2017

Vložil: Emil

Titulok: Re:Zalez do pece.

Dobry večer. Preskumal som si internetovu stranku Be Real Estate od A po Z a nasiel som len par ubohych apartmanov v Budapesti a v Turecku ktore tato firma prenajima
prostrednictvom jednej velmi znamej nemenovanej platformy. Z mojho pohladu prenajom nehnutelnosti ako hlavnym predmetom tejto spolocnosti je len zakryvacim manevrom zisku ziskany od investorov.

Dátum: 20.12.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Zalez do pece

Tých 56 000 eur ma mrzí, to ste si mohli radšej kúpiť nejaký jednoizbový byt a prenajímať ho.

Dátum: 22.12.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Zalez do pece

Za všetko hovorí propagátor,známa firma "Adam Janečko",ktorý má za sebou verbovanie do už dnes skrachovaného Kairosu a Recyclix,shitcoin coinspace.

Dátum: 04.01.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Zalez do pece

"Firma Bereal dáva možnosť obyčajním luďom z ulice si niečo trhnúť z tohto byznysu." :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .............no tak ty si sa vyfarbil dement :D :D :D :D ak niekto generuje zisk 30 - 40 % tak by nikdy v zivote nerobil nabory pre obycajnych ludi z ulice....................ty si vlastne potvrdil, ze sa jedna o podvod, pretoze toto je pointa kazdej ponziho schemy..............a k clanku si nedal jeden jediny logicky protiargument.......... :D :D :D :D no proste dement......... :D ......prepac........"človek z byznysu" :DDDDDDDDDDD

Dátum: 12.09.2017

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: PODVOD ako cez kopirak...

zdravim, mozem potvrdit takmer vsetko co sa v tomto clanku pise.........dodam iba par postrehov...ako prva tu bola spolocnost BEREAL.ESTATE LTD, kde ako konatelia figurovali Noel Farrugia (jeden z hlavnych propagatorov podvodu Coinspace) a biely kon Jelena Sladojevic.........spolocnost bola ale na vlastnu ziadost v likvidacii a uz je po nej.........nasledne vznikla nova spolocnost s nazvom Bereal.Holding LTD v ktorej uz Noel nefiguruje, ale ako konatel tu vystupuje uz iba nas biely konik Jelena :) Noel asi pochopil, ze figurovat v dalsom podvode ako konatel nie je moc dobry napad...........dalej by som dodal, ze zakladne imanie novej spolocnosti je 1 euro...to je skutocne "seriozne".........sumar: schrankova firma so zakladnym imanim 1 euro zalozena na bieleho kona menom Jelena Sladojevic (o tejto osobe nie je mozne zistit absolutne nic) ponuka investicie do prenajmu nehnutelnosti na ktore nema licenciu v ziadnom state tohto sveta......................ak si retardovany? smelo do toho! ak mas co i len stipku zdraveho rozumu, tak ruky prec..............dalsi podvod ako cez kopirak a ludia, ktori dokonale poznaju system napr. ako Adam Janecko to dokazu vyuzit svojimi propagacnymi, motivacnymi a manipulacnymi schopnostami namocia do struktury ludi vedome s tym, ze vedia, ze mnoho z nich o vsetko pride.............no ked bude po vsetkom "ja som o tom nevedel, spolocnost skrachovala, to sa stava, nie je to moj problem" a vhupne do dalsej podvodnej schemy kde bude robit to iste.................a Vam vsetkym, ktori pridete o peniaze nepomoze absolutne nikto!!!!!!!!!!!! tak sa ludia uz spamatajte...........dovtedy tu budu tieto podvody dokedy tam hlupaci budu posielat paniaze!!!!!!!!

Dátum: 23.11.2017

Vložil: PPTX

Titulok: Re:PODVOD ako cez kopirak...

Adam Janečko hlavne vystupuje pod rôznymi menami

Napriklad na stranke topinvesticia.sk momentalne figuruje meno Michal Frank michal.frank93@gmail.com

Predtym tam bol on Adam Janecko adam.janecko@gmail.com
ako dokaz screenshot stranky na https://web.archive.org/web/20170316200827/https://topinvesticia.sk/
tiez aj v navode na registraciu v pdf je jeho meno https://topinvesticia.sk/wp-content/uploads/2017/03/BEREAL-REGISTRACIA.pdf

Dátum: 22.12.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:PODVOD ako cez kopirak...

Jeho meno je už príliš známe a mnohý majú naňho pekné spomienky.

Dátum: 23.12.2017

Vložil: zial

Titulok: Re:Re:Re:PODVOD ako cez kopirak...

a nie je jediny

Dátum: 03.01.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:PODVOD ako cez kopirak...

...sak adam Janecko raz na tu hubu pekne padne, to mi ver!!!!!!!! :)

Dátum: 06.01.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:PODVOD ako cez kopirak...

Čo viem,tak tento "agent s teplou vodou" je už v štvrtom podvode,ak ich nie je viac.Potiaľ chodí džbán po vodu,pokiaľ sa nerozbije.

Pridať nový príspevok