Návod na Skrill - ako sa zaregistrovať a vložiť peniaze

Logo elektronickej peňaženky Skrill. Internetová peňaženka. Ak ste o tomto pojme ešte nepočuli, zrejme by ste si mali rozšíriť svoje obzory. V dnešnom svete plnom technológií a internetu je to totiž už v podstate bežný a zaužívaný termín. Čoraz viac a viac činností sa uskutočňuje práve na spomínanom internete. Okrem surfovania po sociálnych sieťach či prezerania filmov a videí sa našou každodennou súčasťou stalo aj online nakupovanie. Či už ide o rôzne menšie e-shopy, alebo o obrovské reťazce, ako sú AliExpress, eBay či Amazon, každý z nás už takýto spôsob nakupovania aspoň raz využil. Myslím, že by nebolo prekvapivé, ak by takýto spôsob zaobstarávania tovaru nahradil kamenné predajne úplne, ale zatiaľ nepredbiehajme. Práve s online nákupmi a rôznymi inými spoločnosťami, ktoré vyžadujú online platby, sa do povedomia dostali aj takzvané internetové peňaženky. Jednou z tých známejších je aj peňaženka Skrill, ktorej budú venované nasledujúce riadky.

 

Čo to vlastne je taká internetová peňaženka? Načo mi bude niečo také dobré? Je to bezpečné? Je to výhodné? Na tieto a ešte mnoho ďalších otázok sa tento článok pokúsi nájsť odpovede. Aj keď som sa elektronickým peňaženkám už v krátkosti venoval, v tomto článku by som sa chcel zamerať výlučne na online peňaženku Skrill, čiže vytvoriť nejaký užitočný manuál, resp. návod, ako sa zaregistrovať, ako vložiť peniaze na Skrill účet a ako si poslať peniaze zo Skrillu na váš bankový účet.

 

Čo je to Skrill

Skrill je známa, aj keď v našich končinách menej rozšírená, internetová peňaženka, ktorá funguje od roku 2001 a bola „založená“ v Anglicku. Ak vám tento názov nie je známy, je to preto, že Skrill sa v minulosti nazýval Moneybookers a slúžil predovšetkým na hazardné hry alebo online stávkovanie. Postupom času však rozširoval svoje služby a dnes je na leveli plnohodnotnej digitálnej peňaženky, ktorá slúži nielen na hazardné hry, ale aj na online nakupovanie, rôzne aukcie a podobné služby.

Skrill ako internetová peňaženka teda slúži predovšetkým na vklad peňazí z bankového účtu a platenie rôznych online služieb, takisto ale môžete peniaze posielať na ostatné Skrill účty alebo naspäť na bankové účty. V súčasnosti má Skrill viac než 40 miliónov užívateľov, funguje vo viac ako 200 krajinách a umožňuje robiť transakcie vo viac než 40tich menách. Skrill je najviac prirovnávaný k veľmi známemu PayPalu. Má však niekoľko odlišností a tak, ako každý produkt, má svoje výhody aj nevýhody. 

 

Ako funguje Skrill

Táto peňaženka funguje skutočne jednoducho, čo tvrdia aj na jej úvodnej stránke. Veľkou výhodou je možnosť prepnúť si jazyk do češtiny, čo anglicky nehovoriacim ľudom uľahčí ich prácu.

osobná franšíza

Princíp Skrillu je veľmi podobný PayPalu a ostatným elektronickým peňaženkám, a tak sa tu nebudem veľmi rozpisovať. V podstate si prevediete peniaze z iného účtu na váš Skrill účet, ktorý potom budete môcť využívať na online zábavu, platby či na ďalšie transakcie vašim známym. 

 

Ako a kde sa zaregistrovať

Registrácia na Skrill je veľmi jednoduchá a hlavne je zadarmo, môžete ju nájsť  na tomto linku. Jediné, čo budete pred registráciou potrebovať, je platná e-mailová adresa. Do okienok na stránke vpíšete svoj email a hlavne kvalitné heslo, cez ktoré sa potom budete prihlasovať. Po kliknutí na tlačidlo pokračovať potom zadáte svoje osobné údaje a dátum narodenia, ktoré vyplňte pravdivo. Na nasledujúcej snímke vyberiete krajinumenu, akú budete používať. Vyberajte poriadne, lebo potom sa už nedá zmeniť. 

 

Ako vypadá úvodná stránka Skrillu a kde sa dajú nájsť registračné a prihlasovacie tlačidla.

 

Ďalej zadáte svoju adresu, ktorá je potrebná na overenie vašej totožnosti. Napokon už len zadáte vaše telefónne číslo a kliknete na dokončiť. Po registrácii si môžete vytvoriť svoj pin kód. Hneď po prihlásení vám na úvodnej stránke vyhodí množstvo rôznych reklám na hazardné hry, ktoré vám vďaka Skrill účtu navrhujú rôzne akcie a zľavy.

 

Ako sa prihlásiť na váš účet

Po registrácii je prihlásenie veľmi jednoduché. Po tom, čo sa dostanete na úvodnú stránku Skrillu, kliknete vpravo hore na "prihlásiť sa". Potom už len zadáte svoj e-mail a heslo a je to.

 

Ako overiť (verifikovať) svoj účet

Aby ste mohli overiť svoj účet a neskôr naň posielať peňažné prostriedky, je potrebné pridať do systému kreditnú kartu. V hornom menu kliknite na „karty a bankovní účty“ a následne „přidat kreditní nebo debetní kartu". Vypíšte číslo karty, dobu exspirácie, CVC kód z druhej strany karty a uložte. V systéme sa objaví karta, ktorú ste pridali. Kliknite na „overiť" a opäť vypíšte CVC kód z druhej strany karty. K dokončeniu verifikácie karty chýba už len krôčik. Vyskočí vám upozornenie, že vám z bankového účtu strhnú náhodnú sumu vo výške medzi 1,01 - 2,99 € (nebojte sa, po úspešnom overení sa vám táto suma pripíše na váš Skrill účet). Zvoľte si, akým spôsobom pripísanú sumu neskôr využijete, či na hazardné hry, alebo nehazardné hry, a kliknite na „zapsat částku na vrub a ověřit".

Počkajte jeden až tri dni a prihláste sa na váš bankový účet. Mali by ste tam nájsť presnú sumu, ktorú vám strhli. Túto sumu potom zadajte pri dokončení overovania. Hotovo!

 

Ako vložiť peniaze na váš Skrill účet

Dôležitým krokom k tomu, aby ste váš Skrill účet začali plnohodnotne využívať, je vložiť tam peniaze. Urobiť tak môžete viacerými spôsobmi, kliknutím na kolónku "vložiť", a jedným z nich je napríklad bankový prevod. Tento spôsob je veľmi jednoduchý a je k dispozícii vo všetkých krajinách. Bankové prevody však musia pochádzať z bankového účtu, ktorý je písaný na vaše meno, a zväčša trvajú 2-5 pracovných dní. Bankový prevod je bez poplatkov. Ďalší spôsob, ako previesť peniaze na váš Skrill účet, je prostredníctvom kreditnej karty. Takto je váš vklad okamžitý, ale spoplatnený sumou 1,9 % z vkladanej čiastky. 

 

Návod, ako vložiť peniaze na váš účet. Na obrázku je viacero metód.

 

Ďalšou možnosťou, ako svoj Skrill dobiť, je, že vám naň niekto pošle prostriedky z druhého Skrill účtu. Či už za služby, alebo napríklad kamarát, ktorému potom peniaze vrátite ,,na ruku". Ako na to? Vpravo v strede kliknite na „poslat peníze“ a do tabuľky, ktorá vám vyskočí, vložíte e-mailovú adresu príjemcu platby a sumu, ktorú mu chcete poslať. Nič zložité.

 

Názorná ukážka, ako vybrať peniaze zo Skrillu a poslať ich na bankový účet.

 

Ako poslať peniaze zo Skrillu na bankový účet

V prvom rade je potrebné pridať na Skrill svoj bankový účet. Opäť nič zložité, postup je rovnaký ako pri pridávaní kreditnej karty. V hornom menu kliknite na „karty a bankovní účty“ a následne „přidat bankovní účet". Zvoľte si krajinu a vypíšte IBAN a SWIFT kód. IBAN je 24 miestny kód, ktorý má každá banka a každý účet u nej charakteristický. Vďaka tomu Skrill vie, kam bude platba doručená. Ak vám IBAN a SWIFT kód nič nehovoria, vygooglite si :-).

 

Bankový účet je pridaný, teraz si naň už môžete poslať svoje peňažné prostriedky. Na úvodnej stránke, vpravo, ako je váš peňažný zostatok, nájdete tlačidlo „vybrať". Kliknite naň a následne si zvoľte metódu. Potom chýba už len pár formalít a máte hotovo!

 

Poplatky na Skrill účte

Registrácia je bezplatná, no niektoré z ďalších transakcií si budú vyžadovať určité poplatky. Ich zoznam je zverejnený na úvodnej stránke, keď po registrácii kliknete na tlačidlo vpravo hore. Teraz vám uvediem krátky zoznam základných poplatkov (príp. vecí, ktoré sú zdarma), ktoré Skrill ukladá.

  • registrácia - zdarma,

  • používanie peňaženky online, pri spoločnostiach, ktoré akceptujú Skrill - zdarma,

  • vkladanie peňazí na Skrill účet - zdarma, výnimočne malé poplatky (Bitcoin: 1 %, Fast Bank Transfer: 1,50 %, Neteller: 3 % atď.),

  • príjem peňazí na Skrill - zdarma,

  • za výber peňazí z bánk z primárnych bankových účtov - 5,50 €,

  • výbery kartou Skrill z bankomatu - 1,75 %,

  • za posielanie peňazí na inú Skrill peňaženku - 1,9 % z odoslanej čiastky, max. 20 eur,

  • prepočet meny - ak transakcie zahrňujú inú menu, Skrill si účtuje poplatok vo výške 3,99 %,

  • používanie Skrill účtu - zdarma, ak ste najbližších 12 mesiacov aktívny, inak je poplatok 3 € mesačne.

 

Ako platiť so Skrill účtom

Aby bol tento návod kompletný, zameriame sa tiež na to, ako cez Skrill platiť. Pri platení na online stránkach či u hazardných hier je potrebné si všímať, či poskytovateľ akceptuje platbu cez Skrill. Pri stávkových kanceláriách by to nemal byť problém, horšie je to s online obchodmi (e-shopmi). Tie málokedy povoľujú platbu Skrillom. Ako to zistíte? Pri objednávaní tovaru cez internet, resp. pri spôsobe platby (osobný odber, dobierka, bankový účet atď.), by ste mali natrafiť na ikonu Skrill peňaženky (ak to tak nie je, dotyčný obchodník zrejme takúto možnosť platby neakceptuje). Kliknite na ikonu a automaticky vás to presmeruje na úvodnú stránku Skrillu. Pomocou e-mailu a hesla sa prihlásite na svoj účet a zaplatíte. Ak by sa stalo, že by na vašom Skrill účte nebol dostatok financií, zvyšok sa automaticky prevedie z vašej kreditnej karty.

    

Druhou možnosťou je zaplatiť prevodom z jedného Skrill účtu na druhý. Tieto peniaze budú prevedené okamžite, bez omeškania. Stačí len zadať e-mailovú adresu Skrill účtu príjemcu, vyplniť požadovanú sumu a máte hotovo! Príjemca na druhej strane potom svoju platbu tiež ihneď uvidí.

 

Pár slov na záver 

Ako som už spomínal, každá peňaženka má svoje výhody aj nevýhody a na internete nájdete veľa rôznych recenzií. Ak váhate, či si Skrill účet založiť, je to len na vás. Najviac sa vám to asi oplatí, ak plánujete hrať hazardné hry, obchodovať na burze alebo online stávkovať, no možno sa vám Skrill osvedčí aj pri nakupovaní a ostatných činnostiach. Ja osobne využívam pri nakupovaní v online obchodoch inú peňaženku - PayPal. 

 

V každom prípade, internetová peňaženka je veľký a hlavne bezpečný pomocník, pri ktorom neriskujete žiadny únik bankových údajov, a jednoznačne by ste jej mali dať šancu. Uľahčí vám to váš online život. 

 

  

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete odpovede na vaše otázky. Ak nie, napíšte, rád pomôžem.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Skrill peňaženka

Dátum: 16.08.2022

Vložil: Marek

Titulok: Pýta mi 6 miesty pin pri prevode na účet

Pýta mi pri prevode na účet 6 miesty pin , nevie mi niekto poradiť ?

Dátum: 09.03.2021

Vložil: Svetlana

Titulok: Krypto

Dobrý deň, mám na Skrille BTC. Chcela by som ich predať. Len mi to nijak nešlo. Viete mi, prosím, poradiť, ako to urobiť? Neviem, či sa dá BTC rovno predať v Skrille a peniaze si preposlať na účet alebo sa posielajú BTC na BTC účet niekam inam.
Ďakujem

Dátum: 12.03.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Krypto

Uf, s týmto Vám neporadím. Bitcoiny som ešte nevymieňal na Skrille. Skúste pohľadať na internete nejaké návody.

Dátum: 27.02.2021

Vložil: Adela

Titulok: niekto zneužil moju kartu

Dobrý deň niekto zneužil moju kreditnú kartu a odišli mi peniaze z učtu,práve do tohoto Skrillu.Aj som volala hned do banky na zablokovanie a storno platby ale o peniaze som aj tak prišla.Dá sa k tým peniazom prosím vás nejako prísť naspät

Dátum: 12.03.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:niekto zneužil moju kartu

Dobrý deň, Vy ste si založila účet na Skrille? Lebo Vám nerozumiem. Ako odišli peniaze z Vašej kreditky na Skrill?

Dátum: 24.10.2021

Vložil: Gabriela

Titulok: Re:niekto zneužil moj internet banking

Dnes sa mi dostala na internet banking a zobrala všetky peniaze čo som tam mala kdo mi ich teraz vrati

Dátum: 28.09.2020

Vložil: Ján Kasanický

Titulok: Prevod

Dobrý deň mám otázku dajú sa peniaze zo skril ūčtu teda PayPal poslat na bežný účet a ako? A ešte jedna otázka by bola aj ked nemam ucet este registrovany ale zjednej hry som si tam dal poskat peniaze neoridem o tieho prostriedky? Velmi pekne dakujem za odpoved

Dátum: 08.10.2020

Vložil: Admin

Titulok: Re:Prevod

Dobrý deň, ano dajú, musíte mať ale pridaný bankový účet na Paypale.

Dali ste si poslať na paypal peniaze aj ke´d ho ešte nemáte založený? Tomu nerozumiem.

Dátum: 15.06.2020

Vložil: Peter

Titulok: Da sa poslať peniaze na skrill účet hotovosťou napríklad cez nejaký terminál...? Ďakujem

Dá sa účet dobiť hotovosťou napr cez terminál...?
Ďakujem

Dátum: 18.04.2020

Vložil: Slavomir

Titulok: Surmaj

Dobry den mam takovy problem mam penize na ucte vyhru ale nejde mi je vybrat a ani poslat na jiny ucet,na skrill účte mi pisou vás ucet je omezený prosím o radu predem dekuji

Dátum: 02.05.2020

Vložil: Admin Juraj

Titulok: Re:Surmaj

Dobrý deň,

pravdepodobne treba účet verifikovať/overiť,

Treba tam poslať scan občiankya ešte ďalšie veci,

Dátum: 26.01.2020

Vložil: františek

Titulok: Vklad

Zdravím, založil som si účet skrill a chcel by som spraviť prvý vklad ale vypisuje mi stále chybu. Chyba spočíva pravdepodobne v mojej kreditnej karte, aspoň to tam tak píše. Aktuálne mám tatrabanku, je možné si to nejak aktivovať pomocou banky alebo?

Dátum: 29.03.2020

Vložil: Admin Juraj

Titulok: Re:Vklad

Dobrý deň,

áno, skúste zájsť do banky.

Dátum: 11.09.2019

Vložil: Sandra

Titulok: pomoc

dobry den mam ucet skrill vlozila som peniaze ns tento ucet cez kartu meostro teraz si neviem radi ako presuniem z uctu skrill na ucet neteletr prosim poradte mi a napiste mi postup dakujem

Dátum: 21.09.2019

Vložil: Admin

Titulok: Re:pomoc

Ako presunúť peniaze zo Skrillu do Netteletu? To bohužiaľ neviem. S týmto vám nepomôžem.

Pridať nový príspevok