Práca z domu v Alze, Lidl, Siemens a podobne – kde hľadať ponuky?

Voľné pracovné miesta v Alze, Siemens, Zoznam, Lidl a ďalšie. Príležitosť, ktorá sa neodmieta. Populárne firmy hľadajú nových zamestnancov a spolupracovníkov, stačí mať len trochu šťastia a ukázať, že máte potrebné schopnosti. Chcete pracovať z domu a dostať šancu v známej firme? Potom stačí byť len v správny čas na správnom mieste, sledovať inzerciu, dať o sebe vedieť celému svetu prostredníctvom kvalitnej sebaprezentácie. Neviete, kde vlastne hľadať ponuky práce v spoločnostiach, ako sú Alza, Siemens, Seznam, Lidl, Kaufland a podobne? V tomto článku nájdete pár tipov, ktoré vás určite nasmerujú na správnu cestu.

 

Článok je vhodný aj pre tých, ktorí nehľadajú primárne prácu z domu, ale uspokojili by sa s akoukoľvek prácou v Alze, Siemensi, Lidli či v inej obľúbenej firme.

 

Ako začať pracovať v Alze, Siemensi alebo v akejkoľvek inej firme?

 

1. Prezrite si oficiálny web spoločnosti

Pátrajte po zaujímavých ponukách na vlastnú päsť. Prvá indícia je úplne jasná, pozrite sa na webovú stránku firmy, v ktorej by ste chceli pracovať, či sa tam neobjavia nejaké podnetné a zaujímavé informácie. Či už je to Lidl, Alza, Siemens alebo iná známa spoločnosť, vždy sa ako prví informujte priamo pri zdroji. Home office je obľúbenou záležitosťou a aj veľkí hráči na trhu sa aktívne snažia nájsť si nových kolegov na pozície, ktoré nevyžadujú cestovanie/presun do kancelárie. A to hlavne v týchto covidových časoch.

 

Alza má veľa inzerátov ponúkajúcich home office.

 

Nemusíte pracovať ako skladník, predavač alebo vedúci predajne. Napríklad v Alze je možnosť občasnej práce z domu, týkajúcej sa ponúk, akou je špecialista zákazníckeho servisu v Bratislave. Prezrite si napríklad záložku alza.sk/kariera, kde nájdete niekoľko desiatok zaujímavých príležitostí. 

Online marketing, copywriting, korektor a editor textov, virtuálna asistentka, zákaznícka starostlivosť, telefonista call centra, správa e-shopu, IT, grafika, to všetko sú šance na zaujímavú prácu, keď budete prinajmenšom časť pracovného času tráviť doma pri počítači. Pri niektorých ponukách je možná aj full-time práca z domu (pracujete výhradne z domu).

 

Samozrejme, nie všetky ponuky práce, ktoré tam nájdete, možno vykonávať z pohodlia domova. Musíte byť však trpezliví a pravidelne sledovať ich stránky.

 

osobná franšíza

Na alza.sk/kariera je momentálne dostupných okolo 30 pracovných ponúk. Cez niektoré som sa preklikal a skutočne mnoho z nich je vhodných pre flexibilných uchádzačov, ktorí by radi pracovali z domu. 

Ponuky môžete filtrovať podľa názvu pracovnej pozície a podľa lokality. Drobný problém vidím v tom, že keď zadáte do vyhľadávacieho poľa „práce z domu“ alebo „home office“, nevyhľadá vám žiadnu ponuku. Budete sa teda musieť preklikať cez každý inzerát. 

 

Pomerne často vídam u nás ponuky na prácu z domu hlavne od spoločností, ako je Lidl, Siemens či Seznam. Ich inzeráty môžete sledovať na týchto stránkach:

https://jobs.siemens.com/jobsvyše 8 000 pracovných ponúk, avšak v rámci celého sveta. V sekcii „Location“ je nutné zvoliť kolónku SR, aby ste si následne vyfiltrovali ponuky iba zo Slovenskej republiky.

https://kariera.lidl.sk/

https://kariera.seznam.cz/volne-pozice/ –  momentálne vyše 120 pracovných ponúk.

 

Hľadať môžete aj v Datarte (datart.sk/napoveda/kariera) a podobne. Veľkých firiem je naozaj veľa, nielen v sortimente elektro. Keď sa raz týždenne pozriete na novinky pod týmito (a mnohými inými) odkazmi, možno objavíte niečo, čo vás naozaj osloví.

Keď sa stretnete s pozitívnou odozvou, stačí už potom len doriešiť formality na osobnej schôdzke. Celý pracovný čas – alebo jeho časť – potom môžete tráviť v pohodlí domova. Teraz ale ruku na srdce, naozaj ste na podobnú vec pripravení? Ak áno a máte už s home office skúsenosti, nič vám nebráni začať ďalšiu kapitolu vašej osobnej kariéry.

 

2. Pozrite sa aj na vyhľadávače práce Indeed a Jooble

Poznáte servery, akým je napríklad indeed.com alebo sk.jooble.org/? Potom máte náskok pred všetkými, ktorí o týchto možnostiach nevedia. Nemusí ísť zakaždým len o prácu na diaľku, na štarte určite nájdete veľa rôznych ponúk. Ako teda postupovať? Podľa čoho sa orientovať na weboch, ktoré poznáme pod súhrnným názvom „vyhľadávače práce“?

Napríklad na sk.jooble.org je to jednoduché. Pripravených je viac než 172 tisíc pracovných miest a vyhľadávanie bude úplne triviálne – uvediete mesto (najbližšie) a pozíciu, ktorú hľadáte. Nezabúdajte preto na kľúčové slová – home office, práca z domu, mená firiem, v ktorých by ste chceli pracovať. Teda napríklad Alza, Siemens, Seznam alebo akákoľvek iná firma

 

Na prvýkrát možno nenájdete nič zaujímavé, ale nevzdávajte sa a skúšajte následne rôzne kombinácie, určite sa dočkáte výsledkov po pár minútach. Potom už máte celé voľné popoludnie na to, aby ste si prečítali jednotlivé ponuky a prípadne na ne odpovedali.

 

Jooble vyhľadávač.

Vyhľadávajte tak, aby ste naozaj našli! Medzi jednotlivé kľúčové slová dávajte symbol „+“ pozri obrázok vyššie. Oddelíte preto starostlivo zrnká od pliev, vyhľadávač Jooble ponúkne len inzeráty, ktoré obsahujú všetky zadané výrazy. Inak povedané, ak vy nehľadáte akúkoľvek prácu z domu, ale chcete robiť home office napríklad pre Alzu. Ak tam „+“ nedáte a do vyhľadávacieho poľa Jooble napíšete len „Alza domova“, vyhľadá vám stovky nerelevantných inzerátov, v ktorých sa bude vyskytovať slovíčko domova, ale nie Alza. Alebo naopak, vyhľadá desiatky inzerátov obsahujúcich výraz Alza, ale nebude sa v nich nachádzať výraz domova (práca z domu).

 

Filtrujte podľa formy úväzku, nastavte si aj podmienky, pokiaľ ide o vyplácanú mzdu, tento vyhľadávač sa prispôsobuje modernému dopytu. Hľadajte podľa mesta, kraja, regiónu alebo špecifického miesta, ponúkajú sa napríklad Cholupice, Hostivař alebo Záběhlice v rámci Prahy.

 

Podobným spôsobom môžete vyhľadávať ponuky práce v akúkoľvek inej firme. Chcete pracovať napríklad v Lidli? Zadajte do vyhľadávača „+ Lidl + domova“, alebo „+ Lidl + homeoffice“, prípadne ak chcete pracovať výlučne v administratíve, tak „+ Lidl + administratíva“ – mal by vám vyhľadať všetky dostupné ponuky na zadané výrazy. Je možné, že v danej chvíli nie je dostupná žiadna ponuka, musíte byť trpezliví a skúšať to častejšie.

 

Ako vyhľadávať ponuky práce na sk.Jooble.org.

 

Určite neurobíte chybu, ak si vytvoríte agenta (strážneho psa), ktorý vám bude na vami zvolené výrazy posielať ponuky práce na váš email každý deň.

 

Vyhľadávač práce Indeed.com funguje vlastne veľmi podobne, len nemusíte vypĺňať do vyhľadávacieho poľa symbol „+“.

 

Tieto vyhľadávače, žiaľ, zatiaľ nie sú dokonalé, takže nie vždy pri zadaní vhodných kľúčových slov zobrazia relevantné výsledky. Musíte sa s tým nejako pohrať.

 

3. A prezerali ste už pracovné portály?

Ďalší jednoduchý tip, ktorý môže už po krátkom čase zabrať ako ryba na červíka. Pozrite sa na portály ako je praca.sme.sk, profesia.skjaspravim.sk. A mohli by sme pokračovať ešte dlho, podobných serverov existujú desiatky, aj keď len niekoľko z nich je naozaj komplexných a veľkých. Ak ste si už niekedy v minulosti hľadali zamestnanie cez internet, odkazy na tieto stránky pre vás iste nebudú veľkou neznámou.

 

Opäť ako v predchádzajúcich prípadoch, cieľom je zadať správne kľúčové slová/výrazy. Teda inak povedané – „Alza“, „práca v Alze“, „práca z domu v Alze“ a podobne. 

 

Je takmer isté, že v prípade každého z podobných kľúčových slov narazíte na zaujímavé inzeráty, potom už stačí len ďalej filtrovať a možno odhalíte aj nejakú ponuku, ktorej sa jednoducho nedá odolať.

 

Home office rozhodne nie je len snom, v dnešnej dobe sa k nemu odhodláva čoraz viac zamestnávateľov. Výhod je veľa, okrem toho, že sa nemusí financovať prenájom kancelárie a ušetrí sa aj za platby za energie, sú zamestnanci v tejto pozícii často spokojnejší a majú viac chuti do života. Ujasnite si preto svoje priority a možnože bude práca z domu tou pravou aj pre vás!

 

Odporúčam prečítať si článok Zoznam pracovných portálov, kde môžete hľadať prácu na home office. Nájdete tam TOP 10 najznámejších a najvyhľadávanejších pracovných portálov a tiež tipy a rady, ako na nich vyhľadávať ponuky práce z domu.

 

4. Ponuky práce môžete sledovať aj na mojej stránke

Ak vás tematika práce z domu zaujala, ale nechcete pátrať na vlastnú päsť alebo nemáte čas navyše, nič to. Sledujte tento web a zaujímavé pracovné ponuky, napríklad aj od Alzy, na seba nenechajú dlho čakať. Nájdete inšpiráciu, šancu zlepšiť svoj doterajší život, dobré tipy do budúcnosti, ako sa ešte zlepšiť. A to určite nie je málo! A pre koho je home office určený?

  • Bez vekových obmedzení, tu hovoria hlavne schopnosti. Nemusíte sa sťahovať, stačí plnoletosť.

  • Cudzie jazyky a vy – ako sa cítite? Angličtina, nemčina, ale aj ďalšie reči, zvládate ich na výbornú?

  • Je potrebné, aby ste si dobre zorganizovali čas a boli dostatočne starostliví a dôkladní.

  • Nemusíte mať veľké pracovné skúsenosti. Home office je na full-time, ale aj ako privýrobok či brigáda.

 

Pár slov na záver

V tomto článku som vám poodhalil niekoľko spôsobov, ako hľadať ponuky práce z domu nielen od Alzy. Nevzdávajte sa po prvom pokuse. Dosť je možné, že neuspejete hneď na začiatku, v živote nejde všetko okamžite a podľa predstáv. Len zriedkavo sa stáva, že vám šťastie doslova spadne do lona, že? Preto vytrvajte a nájdite v sebe dostatok trpezlivosti, lebo jedine vtedy sa môžete dočkať očakávaných výsledkov. 

Venujte hľadaniu práce cez internet každý deň chvíľku, napríklad desať alebo pätnásť minút. Zbierajte skúsenosti a nalaďte sa na pozitívnu nôtu. Kúpte si dobrú kancelársku stoličku, ktorá zaistí pohodlné a zdravé sedenie, kúpte si kvalitný kávovar a nájdite si doma kútik, v ktorom sa vám bude dobre pracovať. Pripravte si životopis a budujte svoju online prezentáciu. Áno, oplatí sa to!

 

Pokiaľ ste v tomto článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete ďalšie zaujímavé informácie.
 
Pracujete alebo ste už niekedy pracovali pre Alzu, Siemens, Zoznam, Lidl alebo inú známu firmu na diaľku z pohodlia svojho domu? Pokiaľ áno, napíšte do diskusie svoje skúsenosti s touto spoločnosťou. Každý názor si cením, môžete ním inšpirovať či motivovať čitateľov mojej stránky.

Pokiaľ ste v tomto článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete ďalšie zaujímavé informácie.

Pracujete alebo ste už niekedy pracovali pre Alzu, Siemens, Zoznam, Lidl alebo inú známu firmu na diaľku z pohodlia svojho domu? Pokiaľ áno, napíšte do diskusie svoje skúsenosti s touto spoločnosťou. Každý názor si cením, môžete ním inšpirovať či motivovať čitateľov mojej stránky.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Práca z domu v Alze, Lidl a podobne

Neboli nájdené žiadne príspevky.