Kairos Technologies ide do likvidácie

14.01.2018 11:45

Pyramídová hra Kairos Technologies končí, ide do likvidácie. Princíp pyramídovej hry/Ponziho schémy je pre obyvateľov strednej Európy pomerne známy. Je ale pravdou, že sa, bohužiaľ, mnohokrát stáva aj pomerne úspešným. Dôkazom toho je aj príbeh o spoločnosti Kairos Technologies, ktorá prišla s pomerne nevšedným spôsobom zárobku. Jednoducho prenajmete časť svojho pevného disku firme Kairos, ktorá vám za takúto službu bude vyplácať peniaze. Vyzeralo to zdanlivo jednoducho a mnoho ľudí s touto spoločnosťou dokonca podpísalo zmluvy.

 

Pred týmto projektom som na svojej stránke ľudí varovalv roku 2015. O Kairose som napísal článok, ktorý si do dnešného dňa prečítalo viac ako 400 000 návštevníkov. Bol to zároveň aj najdiskutovanejší článok na mojom webe. Bolo veľa ľudí, ktorí ma za článok skritizovali, nadávali mi, dokonca sa mi vyhrážali fyzickým napadnutím, ak článok z webu nestiahnem. Dnes sú však všetci ticho. Ten článok si môžete prečítať na tejto stránke.

 

Ako celý, na prvý pohľad pomerne podozrivý, projekt vlastne dopadol?

 

Zhodnotenie vkladu až 250 % ročne, pyramídová/Ponziho schéma ako vyšitá

Malo ísť o netradičný pasívny príjem, spoločnosť Kairos Planet Technology bola zaregistrovaná v Spojenom kráľovstve v roku 2014. Ponúkať mala úctyhodné dvestopäťdesiatpercentné zhodnotenie vkladu! Webové stránky bez fotografií boli spracované pomerne jednoducho, mnohým radovým investorom to ale vôbec neprekážalo. Základný balíček stál 125 amerických dolárov, po jeho zakúpení ste firme prenajali 15 GB na svojom disku.

 

Aby ste mohli privádzať nových členov a „zarábať“ tak ešte viac, bolo nutné kúpiť si balíček s hodnotou necelých šiestich stoviek dolárov. Balíčky boli potom ešte dva (balíček za 1 577 dolárov a 180 GB priestoru a balíček za 2 777 dolárov, čím ste prenajali 320 GB miesta na harddisku). Ďalšou podmienkou, aby ste mohli zarábať, bolo, že počítač musel byť pripojený do siete najmenej desať hodín denne.

 

Zaujímavé bolo napríklad aj to, že firma Kairos sídlila na virtuálnej adrese, mala pritom spolupracovať napríklad so svetoznámou automobilkou Nissan Motors. V Bielorusku zatkli lídra Kairos už po dvoch mesiacoch od prvotnej propagácie. Prípad riešila aj Slovenská obchodná inšpekcia.

 

A ako to vlastne s Kairosom dopadlo?

Celá bublina nedávno spľasla, pretože spoločnosť ide do likvidácie. Rozhodol o tom britský súd už na konci novembra, pojednávanie sa konalo bez oficiálneho zástupcu spoločnosti. Firemná schránka v Londýne, Praed Street 61, je zrejme už opustená.

 

Na Slovensku a v ČR boli podvedené tisícky ľudí, ktorí sa svojich vložených prostriedkov pravdepodobne už nikdy nedomôžu. Ak máte s Kairos Technologies uzatvorenú zmluvu a chcete svoje peniaze späť, máte pred sebou náročnú a neistú cestu. V oficiálnych súdnych dokumentoch môžete dohľadať likvidátora spoločnosti a žiadať odškodnenie.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme.

Prišli ste niekedy do kontaktu so spomínanou firmou? Potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Kairos Technologies ide do likvidácie

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok