Recenzia na web chatujuci.com – operátor/ moderátor chatu

17.04.2020 11:04

Operátorka, resp. moderátorka online chatu chatujuci.com. V poslednej dobe mi pri surfovaní po internete pomerne často vyskakujú reklamy s rôznymi ponukami na prácu z domu. V čase koronakrízy niet sa čo diviť. V tomto období ľudia hľadajú možnosti, ako vylepšiť svoj rodinný rozpočet a ako pokryť náklady na domácnosť. Jedna taká stránka, ktorá ma zaujala a ktorá ponúka online zárobok z pohodlia domova, je www.chatujuci.com. Táto stránka ponúka prácu pre všetkých freelancerov, ako aj možnosť pracovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek na svete. Pýtate sa, o čo presne ide?

 

Ako už z názvu vyplýva, malo by ísť o prácu formou chatovania, resp. pravdepodobne budete pôsobiť ako moderátor/operátor chatu v zákazníckom centre.

Live chat, resp. chatovanie ako práca z pohodlia domova je celkom zaujímavá profesia. Využíva ju mnoho firiem a hlavne e-shopy. Je to ten typ chatu, ktorý vyskočí v pravom dolnom rohu vo chvíli, keď navštívite e-shop s online chatom. Zamestnanec danej firmy sa vás spýta, či nepotrebujete s niečím poradiť. Takáto práca je síce nenáročná, avšak musíte mať dostatočné vedomosti, aby ste dokázali zákazníkovi dobre poradiť.

Ponúka podobnú prácu aj stránka chatujuci.com?

 

Kto stojí za stránkou chatujuci.com?

Za projektom „chat z domova“ stojí spoločnosť Red Earth Online Marketing Ltd., ktorá má sídlo údajne na Seycheloch. Aspoň tak to uvádzajú na svojej stránke.

Podľa názvu firmy predpokladám, že ide o online marketingovú agentúru, ktorá ponúka služby typu SEO, PPC, affiliate marketing a podobne. Online chat mi do toho nijako nepasuje.

Google nám o tejto firme nepovie absolútne nič, hoci má ísť o dlhoročne fungujúcu spoločnosť. Podľa údajov, ktoré majú uvedené na stránke, by mali fungovať už 7 rokov. Navyše majú údajne v systéme už vyše 1 000 operátorov. Podľa vyššie uvedeného je veľmi zvláštne, že o nich nenájdete na nete ani čiarku.

Ja osobne projekt chatujuci.com registrujem od apríla 2020, a to sledujem situáciu na internete ohľadne témy – práca z domu – od roku 2013.

 

Úvodná stránka chatujuci, ktorá ponúka online prácu na zákazníckej podpore.

 

O čo vlastne ide, aká je náplň práce?

Na stránke nájdete množstvo informácií, od všeobecných výrazov, napríklad, že pracovať môžete z domu alebo z akéhokoľvek iného miesta, môžete si určiť, ako dlho a kedy budete pracovať, až po informácie, ktoré vysvetľujú, o akú formu chatovania vlastne ide.

Spoločnosť Red Earth Online Marketing Ltd. je totižto, ako sama o sebe uvádza, jednotkou na trhu v prevádzkovaní flirtového chatu. Čiže vaša aktivita ako moderátora chatu sa bude týkať správ v oblasti flirtovania, zábavy a erotiky. Budete musieť komunikovať so zákazníkmi, odpovedať na príležitostné správy v textovej sieti pre dospelých (predpokladám nejaký erotický/porno portál). Správy sa môžu týkať každodenných záležitostí, ako napr. práce, kultúry, vzťahov, zábavy, ale, samozrejme, hlavne sexu a erotiky. Často podľa požiadaviek zákazníkov vám budú pridelené rôzne roly, ktoré budete musieť zahrať.

 

Staň sa novým operátom chatu - výhody.

 

Chatovanie má prebiehať iba v slovenskom jazyku a firma uvádza, že na prácu operátora chatu nie sú potrebné žiadne skúsenosti, všetko vás firma naučí na online školeniach. Údajne úplne postačí, ak máte PC/laptop, spoľahlivé pripojenie k internetu, máte aspoň 18 rokov a nechýba vám kreativita v pridelených rolách.

 

Má ísť o textový chat bez webkamery (teda skôr SMS chat, nie chat live video alebo telefonovanie), takže firma garantuje 100% anonymitu.

 

Online školenie má prebiehať prostredníctvom Skype a zaberie 2-3 hodiny. Počas školenia vás údajne zoznámia so systémom a naučia, ako reagovať v niektorých situáciách.

 

Ako je to s výplatou?

Z mojich informačných zdrojov sa mi podarilo zistiť, že firma má platiť svojich chat operátorov sumou 0,08 až 0,12 centov za správu. Skúsený operátor vraj dokáže odpovedať na 100 správ za hodinu a zarobiť si tak 12 eur + ďalšie bonusy. Čo vôbec nie je zlé.

Na vyplatenie peňazí musíte zarobiť údajne aspoň 50 eur. Následne vám pošlú peniaze na bankový účet alebo elektronickú peňaženku Payoneer.

Keďže s týmto online zárobkom nemám žiadne osobné skúsenosti, nemôžem potvrdiť, ale ani vyvrátiť, či si firma plní svoje záväzky a skutočne vypláca.

 

 

Môj názor na web chatujuci.com

Na môj vkus to vyzerá až príliš dobre, aby to všetko bola pravda. Ale môžem sa, samozrejme, mýliť.

Registrovať sa nechystám, odrádzajú ma od toho dve veci – neznáma firma so sídlom na Seychelských ostrovoch, ktorá funguje údajne už 7 rokov, ale na internete nenájdete o nich ani čiarku (taktiež na WHOIS majú utajené údaje, takže nezistíte, kto a kedy zakladal web chatujuci.com), a oblasť chatovania – flirt, erotika. Som muž a predstava, že mi píše nejaký úchyl a ja sa musím pretvarovať a hrať vymyslenú úlohu, ma príliš neláka. A celkovo mi na tom niečo nesedí. Dostať cca 0,12 centov za napísanie správy?

Ďalšou dôležitou informáciou je to, že ide o podnikanie, takže by ste mali mať živnosť.

 

Pár slov na záver

Tento zárobok vám neodporúčam, dôvody som uviedol vyššie. Pokiaľ ste ale v ťažkej finančnej situácii, môžete to skúsiť. Veď kto by nechcel ako operátor textového chatu zarábať 400 eur za týždeň len pri takýchto jednoduchých podmienkach?

Dajte si ale pozor, aby ste sa nedostali do problémov. Zmluvu, predpokladám, nedostanete žiadnu, ako som sa už zmienil, ide o prácu na živnosť. 

 

Pri uzavretí spolupráce s danou firmou bude od vás vyžiadaný scan občianskeho preukazu. Vraj na to, aby si overili vašu totožnosť. Odporúčam v nejakom grafickom programe (napr. v skicári), zamazať všetky dôležité údaje a ponechať len fotku, meno a priezvisko a možno dátum narodenia. Ostatné radšej zamažte. Opatrnosti totižto nie je nikdy dosť.

 

Ak hľadáte reálny zárobok bez podvodu (skrytého rizika či poplatkov), mrknite sa na tieto tri články:

Pár možností, ako si zarobiť onlinev článku nájdete reálne spoločnosti, ktoré ponúkajú buď príležitostný zárobok, alebo hoci aj pravidelný zárobok, ktorý vás dokáže uživiť.

Privýrobok formou platených prieskumovchcete si zarobiť len tým, že vyjadríte svoj názor? Ak áno, v tomto článku nájdete 25 prieskumných firiem, ktoré vám to umožnia.

 

Pokiaľ si hľadáte reálnu prácu z domu na dohodu či nejakú formu zmluvy, sledujte túto kategóriu. Z času na čas sa tam objavia aj ponuky z oblasti zákazníckych služieb, moderátor chatu, operátor zákazníckeho centra a podobne.

 

Nenašli ste v tejto recenzii to, čo ste hľadali? Potom si prečítajte aj diskusné fórum, tam snáď nájdete zaujímavé informácie k téme.

Máte nejaké skúsenosti s portálom chatujuci.com? Pokiaľ áno, čo si myslíte o takomto spôsobe zárobku na nete? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každý názor si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Recenzia na web chatujuci.com – operátor/ moderátor chatu

Dátum: 07.05.2020

Vložil: Milos

Titulok: Stolar

Vsetko dobre

Pridať nový príspevok