Nórsko znovu otvorilo vyšetrovanie Lyoness - novinky

04.08.2017 05:18

V roku 2014 začala Nórska herná komisia (ďalej NHK) vyšetrovanie vo firme Lyoness podozrivej z pyramídovej schémy. Nepreukázali žiadne znaky ilegálnej činnosti, a tak bolo vyšetrovanie uzatvorené. Po nahliadnutí do oficiálnej správy, ktorú vydala NHK, sa však ukázalo, že vyšetrovanie bolo založené primárne na reklamných dokumentoch poskytnutých firmou Lyoness, a preto bolo rozhodnuté vyšetrovanie po 3 rokoch znovu otvoriť.

Vo svojej prvej oficiálnej správe NHK uviedla, že po odhalení, že Lyoness je pyramídovou schémou, sa táto firma údajne „oddala už len legálnej činnosti,” a to vytvorením novej firmy Lyconet. Lyoness však nikdy nepotvrdila, že firma Lyconet bola vytvorená na nahradenie pôvodnej schémy. Lyconet bol pritom takmer identický s Lyoness, zmenili sa iba jednotky a mena, pričom išlo o rovnaký príbeh ako v Lyoness: investujte svoje peniaze a potom zarábajte na ostatných, ktorých ste zavolali, aby spravili to isté.

 

Na vyriešenie problému tentoraz NHK napísala do Lyoness list, v ktorom uviedli, aké sú v ich krajine zákony voči pyramídovým schémam. Niet divu, že právnici pre Lyoness sa znovu pokúšajú zakryť pochybnosti hŕbami reklamných materiálov, ako to spravili aj pri prvom vyšetrovaní. Otázne však ostáva, či to bude úspešné aj tentoraz.

Nakoniec však treba spomenúť, že neustále sťažnosti Lyoness investorov stále pokračujú, čo naznačuje, že firma je stratová aj po uvedení projektu Lyconet, pričom takmer 1 000 členov z celého sveta začalo proti Lyoness občianske konanie.

 

Viac informácií k tejto téme si môžete prečítať v článku -  https://behindmlm.com/companies/lyoness/norway-reopens-lyoness-pyramid-scheme-investigation/ .

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu so spomínanými firmami? Potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Nórsko znovu otvorilo vyšetrovanie Lyoness - novinky

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok