Ermail – moje skúsenosti s touto klikačkou

13.01.2017 15:07

Dnes by som sa s vami chcel podeliť o svoju skúsenosť s portálom Ermail.cz, vďaka ktorému som mal zarobiť peniaze len za klikanie na nimi poslané reklamné e-maily. O klikačkách, resp. spoločnostiach, ktoré majú platiť užívateľom za prečítanie reklamných e-mailov, som v minulosti napísal celkom čítaný článok. Ten si môžete prečítať tu. V článku som podrobne popísal, ako tento „biznis“ funguje a či sa dá vôbec niečo zarobiť.

 

Moje doterajšie skúsenosti s klikačkami sú viac než mizivé. Neviem, čím to je (možno mám smolu), ale mne sa zo žiadneho z 15 klikacích portálov doposiaľ nepodarilo vybrať ani cent. Možno je to spôsobené tým, že som to nikomu neodporúčal, len som čítal e-maily a čakal, že o rok si budem môcť vybrať našporené peniaze zo všetkých klikačiek. Nestalo sa tak. Avšak do ospevovaných portálov E-rmail.czNeobux.com (o tejto spoločnosti napíšem článok niekedy nabudúce) som vkladal veľké nádeje. Ako som dopadol? Ide o podvod? To sa dozviete v tejto recenzii.

 

Prečo som sa zaregistroval?

Keď som v minulosti narazil na stránku Ermail.cz, zaujal ma počet aktívnych používateľov, ktorých v tom čase bolo niečo cez 9 miliónov. V súčasnosti počet ich používateľov ešte stúpol a pohybuje sa okolo 11 miliónov (môže to byť výmysel od Ermailu). Zaujal ma aj fakt, že podľa ich údajov sú na E-rmail zaregistrovaní tiež mnohí iní používatelia z USA a ďalších krajín. Prečo do toho teda nejsť, keď tento ,,zázračný e-mailový portál" ponúka zárobok i ľuďom z USA či Mexika?

 

Úvodná stránka klikacieho systému Ermail.cz, ktorá láka na 100 Kč vstupný bonus.

 

Najskôr som si teda prezrel ich web, na ktorom ma hneď lákali na bonus v podobe 100 korún (rovnaké je to aj pri iných klikacích systémoch), ktoré som dostal len za registráciu. Navyše, za jednu reklamu, ktorú od nich na svoj e-mail dostanem, mi sľúbili až 5 Kč! To len posilnilo moju túžbu túto formu zárobku vyskúšať. Veď kto vám dnes dá len tak stovku, hoci len virtuálne? Registrácia je zadarmo, takže ma nič nezastavilo v tom, aby som E-rmail vyskúšal.

 

Nebudem to naťahovať – pýtate sa, ako som dopadol?

Spočiatku bolo všetko tak, ako malo byť. E-maily chodili, a chodili pomerne často. Naklikaná čiastka teda utešene narastala, až som sa dostal k hranici 900 Kč. No a tam to už bolo rovnaké ako pri predchádzajúcich klikačkách. Zrazu z ničoho nič som za celý mesiac nedostal žiadny e-mail. Keď som majiteľovi E-rmail písal, prečo mi neposielajú žiadne e-maily, odpovedal, že počet e-mailov (koľko ich treba rozoslať) určuje klient (inzerent).  Áno, reklamná spoločnosť si povie, rozošlite našu reklamu 10 000 ľudom z vášho systému. No keď je v systéme zaregistrovaných 9 miliónov ľudí, zrazu sa na vás nedostane, a to dupľom, ak máte tesne pred dosiahnutím výplatného minima 1 000 Kč

 

Dovolím si tvrdiť, že tieto klikacie portály, ako E-rmail a podobne, sú nastavené tak, že spomínaných 10 000 reklamných e-mailov rozošle systém automaticky ľuďom, ktorí majú na svojom účte naklikanú nižšiu sumu. A tí s vyššou sumou majú smolu. Postupne im bude chodiť čoraz menej a menej e-mailov, až sa jedného dňa príchod úplne zastaví. Nastaviť niečo také musí byť pre programátora hračka. Nič tým neporušujú, pretože v obchodných podmienkach majú napísané:

 

Prevádzkovateľ nie je povinný zasielať používateľom žiadny minimálny počet reklamných e-mailov či dotazníkov. 

 

Pár slov na záver

Áno, Ermail.cz síce na svojej stránke píše, že ponúka až 5 korún za prečítaný e-mail, takých e-mailov ale v skutočnosti veľa nezískate. Pár ich síce od mojej registrácie bolo, no časom hodnota za prečítanie e-mailu klesla na 0,5 Kč. Ale veď áno, „až 5 Kč“ (pokojne mohli napísať až 1 000 Kč) za reklamný e-mail môže znamenať aj 0,5 Kč, takže v podstate nijako neklamú. Viete si  teraz predstaviť, koľko e-mailov musíte dostať, aby ste vôbec nejaké peniaze zarobili? Môžete klikať aj celý rok, no ak do toho nebudete ťahať ďalších ľudí, nikdy sa k peniazom nepreklikáte. A ak náhodou áno a požiadate o výplatu, nič vám títo podvodníci nevyplatia. Maximálne vyplatia tých najšikovnejších, ktorí priviedli do systému stovky až tisíce ďalších ľudí. Obyčajní klikači nič nedostanú.  

 

Ostáva už len napísať skúsenosti s poslednou klikačkou, a tou je Neobux. Tým by som kapitolu klikačky uzavrel.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s Ermail nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". Ak vás baví radšej tweetovať, tak sledujte články a ponuky na mojom twitter účte.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Ermail – moje skúsenosti s touto klikačkou.

Dátum: 03.02.2018

Vložil: Praca doma

Titulok: Ermail

Smutne citanie...sprostredkovatel dostane peniaze,aby zabezpecil precitanie 10tis reklam...zadavatela zrejme pramalo zaujima,ci maju klikaci vyplatene odmeny za precitanie reklam.zadavatel hlada zakaznika na svoje produkty a nie klikaca,ktory odklikne reklamu bez najmensieho zaujmu o ponukany produkt.a v celom tomto reklamnom biznise nejde o plateneho klikaca,ale ide o nakupujuceho klikaca,ktory si moze povyberat rozne nalepky,uplne zbytocne pomocky do domacnosti,oblecenie nekonvencneho charakteru,skratka,zbytocne haraburdy pofiderneho povodu.je mi neprijemne povedat toto:nikdy a nikto nemal a nema v umysle vyplatit "naklikane"domnievam sa,ze toto je zakladna filozofia tohoto druhu internetoveho podnikania

Dátum: 19.12.2017

Vložil: A

Titulok: Skusenost

Suhlasim lebo ja uz klikam davnejsie.a nemozem sa dostat ani k uctu.maily chodia na klikanie a nic.O peniazoch mozete iba snivat a neklikat.Je to podvod.

Dátum: 09.05.2017

Vložil: eva

Titulok: ziadna odpoved

uz dva krat som sa pytala kompetentnych, preco si nemozem zistit stav mojho konta, pretoze pri prihlasovani mi oznamuju, ze stranka nie je zabezpecena.presla som do druheho levelu,koncom marca som mala takmer 1.500,- Čk. no zial mam smolu, nikto mi neodpoveda.

Dátum: 12.04.2017

Vložil: eva

Titulok: podvod

som na remail.cz od roku 2011, mam 887 kč a skusenosti ako uz boli popisane. je to podvod...

Dátum: 14.01.2017

Vložil: pavel

Titulok: 0

mne začali posielaš maily za0,01 koruny...slovom,jeden halier..

Dátum: 01.05.2017

Vložil: Peter

Titulok: Re:0

To isté - dosiahol som 920Kč (v roku 2015) a odvtedy 0,01 Kč
:(

Dátum: 13.01.2017

Vložil: Emil R.

Titulok: Ermail, Mamemail, Neobux a dalsie s****y, ako funguju?

Ako to funguje
Biznis model Ermail a nielen tejto klikacky, ale aj dalsich je nasledovny: Vyplatia vam az 5 Kc za kazdy precitany e-mail, ale od zakaznika dostanu len 0,14 Kc za kazdy e-mail. V praxi dokonca firma, ktora direct emailing ponuka dava este 10-30% zlavu. Takze ta suma je este nizsia.
K vyplateniu odmeny dojde po dosiahnuti limitu 1000 Kč, avsak nie je to az tak uplne pravda, preotze po dosiahnuti hranice 600 kc prestupujete na level 2, kde je limit pre vyplatenie penazi uz 2000 kc, a dalej pri dosiahnuti 1600 kc prechadzate na level 3, kde je vyplatne minimum 4000 kc. Vsetko je uvedene v obchodnych podmienkach v clanku II.bod 4 a v clanku III. Bod 9.

K tomuto snad len toto:

Tych 4.000 takymto tempom budete mat tak za 5 rokov, za predpokladu, ze bude spolocnost Ermail v tejto dobe este fungovat a ze vam budu chodit reklamne emaily. Problem je v tom, ze firma eRmail vo svojich obchodnych podmienkach v bode II pise, ze nezarucuje, zev am budu posielat emaily.
A teraz k dalsim bodom v obchodnych podmienkach.

čl. II.
7.Zprostředkovatel určuje výši získané Odměny za přečtení Reklamního emailu nebo vyplnění Dotazníku dle marketingové kampaně navržené dle požadavků daného Zadavatele.

Poznamka: ano moze to byt az 5kc, ale pokojne mohli napisat, ze to moze byt az 10000 kc).

čl. V.
2.Provozovatel není povinen zasílat Uživatelům žádný minimální počet Reklamních emailů či Dotazníků. Množství Reklamních emailů či Dotazníků zasílaných Uživateli závisí na aktivitě a spolehlivosti Uživatele a množství marketingových služeb poptávaných po Zadavateli.

Poznamka: znamena to,ze Ermail vam pokojne moze zrusit posielanie emailov a vy s tym nic nespravite.

čl.VI.
2.Registrací do uživatelského systému Zprostředkovatele uděluje Uživatel Zprostředkovateli souhlas ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, ke zpracování osobních údajů, které mohou být Uživatelem Zprostředkovateli sděleny v souvislosti s marketingovou činností Zprostředkovatele. Souhlas Uživatele zahrnuje zpracování osobních údajů i dalšími subjekty, které zpracovávají osobní údaje na základě smluvního vztahu se Zprostředkovatelem.

Poznamka: znamena to, ze za par drobnich davate suhlas niekoho, aby nakladal s vasimi udajmi akokolvek sa mu zachce. Kludne ich moze predat tretiej strane.

čl.VIII.
2.VOP mohou být Zprostředkovatelem kdykoliv změněny formou oznámení zveřejněného na internetových stránkách Projektu eRmail učiněného nejpozději k datu účinnosti změny VOP.

Poznamka: kedykolvek mozu zmenit pravidla. Trebars budete mat nazbieranych 999 kc a oni zvysia limit na vyplatenie na 2000 kc a nebudu konat neopravnene. No zvysok si doplnte sami...

Asi tolko k tomuto pochybnemu podnikaniu. Pre mna su vsetky tieto klikacky ako ermail.cz, neobux, probux, masmail, mamemail atď jeden velky podvod na ludi. Aj ked, nerobia nic protipravne...

Pridať nový príspevok