Seriózne práce na doma - práca na diaľku.

V minulých príspevkoch som sa venoval skôr práci na doma, pri ktorej šlo o nekalé, resp. o podvodné ponuky. Teraz je na čase, venovať sa niečomu, čo má skutočne zmysel a je možné zarábať aj v domácom prostredí. Možno poniektorí z Vás už stratili motiváciu a nádej, ale verím, že po prečítaní tohto príspevku ju opäť nájdu. V súčasnosti existuje množstvo moderných výdobytkov techniky ako napr. počítače, rôzne programy, e-maily, telefóny a tak sa rozširujú aj možnosti uplatnenia sa. Niekedy ste museli vykonávať prácu iba v určených priestoroch – v zamestnaní. Dnes je to už iné. Existujú pracovné miesta, kde nemusíte sedieť v kancelárii, ale svoju prácu môžete vykonávať aj z pohodlia domova. Prípadne, ak ste šikovný alebo šikovná, môžete si popri klasickej práci privyrábať.

 

Miesto výkonu práce – domov.

Ako som spomínal, dnes je už možné dohodnúť sa so zamestnávateľom, že svoju prácu budete vykonávať doma (alebo kdekoľvek chcete, trebárs z pláže) a nie v kancelárii. Môžete byť klasickým zamestnancom, čiže máte uzatvorenú pracovnú zmluvu, dohodnutý plat, zamestnávateľ za Vás riadne platí odvody. Komu by sa takáto práca nepáčila však? Nie ste obmedzovaní pracovnou dobou, máte čas vybaviť si aj súkromné záležitosti... Možnosť pracovať z domu vo väčšine prípadov poskytujú zamestnávatelia, ktorí ponúkajú prácu prevažne na PC a rôzne kreatívne práce. Stačí sa jednoducho dohodnúť a veci z kancelárie si môžete presťahovať domov. Môže ísť napríklad o programovanie. Veď načo by mal človek sedieť v práci, keď aj doma môže vynájsť nový program, alebo starý vylepšiť, prípadne vymyslieť nejakú novú aplikáciu. Častým príkladom sú napríklad aj účtovníčky, ktoré sú externými zamestnancami, veľa ľudí nájde uplatnenie v eshopoch. Alebo spisovatelia, ľudia, ktorí prispievajú do rôznych magazínov a novín, tiež umelci, ktorí maľujú, tvoria sochy a podobne.

 

Online marketing.

Ďalšou oblasťou, kde môže byť hlavným pôsobiskom Váš domov, je online marketing. Pod týmto na prvý pohľad možno neznámym slovom sa neskrýva nič iné ako reklama na internete. Ide o rôzne formy reklamy ako napr. reklama na sociálnych sieťach, e-maily, či reklama v podobe kvalitných článkov, ktorými sa plnia webové stránky. Pokiaľ Vám je táto oblasť neznáma, môžem Vás ubezpečiť, že sa budete diviť koľko pracovných možností v sebe skrýva. Asi najznámejšie pracovné pozície, ktoré sa dajú vykonávať z pohodlia Vášho domova sú facebook manažér, špecialista sociálnych sietíaffiliate konzultante-mail marketing špecialista, content marketing špecialistaPPC konzultantcopywriter či copyeditor a ďalšie. Skúste sami pouvažovať, či by sa Vám nepáčilo sedieť doma za počítačom a starať sa napríklad o facebookovu stránku nejakej firmy, eshopu. Na starosti by ste mali pridávanie článkov, statusov, vyhlasovanie súťaží, komunikáciu s fanúšikmi stránky a podobne. Alebo by ste sa mohli starať nejakej firme o reklamu prostredníctvom e-mailu. Budete budovať databázu kontaktov, upravovať texty, rozosielať novinky, vyhodnocovať štatistiky. Tieto pracovné pozície nie sú až také náročné, ako by ste si mohli myslieť. K ich výkonu Vám postačí osobný počítač, čas a chuť pracovať. Ostatné sa dá aj naučiť, takže sa nemusíte obávať. Jednotlivým pracovným pozíciám (ich bližšiemu popisu), ako aj samotnému online marketingu sa venujem v samostatnom článku. Takže ak Vás táto možnosť nadchla, odporúčam prečítať si aj článok práca v online marketingu

 

Korektor gramatiky a štylistiky.

Vždy Vás bavila slovenčina a gramatika je pre Vás malina? Tak potom môžete skúsiť práve túto prácu z domu. Náplňou práce korektora gramatiky a štylistiky je kontrola a oprava už napísaných textov. To znamená opraviť gramatické a štylistické chyby. Často sa stáva, že niekto napíše text so skvelou myšlienkou, len je potrebné preformulovať pár viet. Ak ovládate pravopis na skvelej, podotýkam skvelej úrovni, potom môžete skúsiť šťastie práve v tejto oblasti.

 

Účtovníctvo.

Účtovníctvo, ako jedná z možnosti práce z domu. Ako som už spomínal, možno jednou z najčastejších možností práce na doma je vedenie účtovníctva. Môže ísť o účtovníctvo podvojné aj jednoduché, záleží od šikovnosti danej pani účtovníčky. K výkonu práce toho nepotrebujete veľa. Stačí jeden počítač a účtovný program a samozrejme čas na prácu. Pokiaľ je to po dohode so zamestnávateľom, účtovný program Vám vie poskytnúť sám. Pokiaľ by to bolo formou živnosti, alebo iba popri práci ako také privyrobenie, museli by ste si ho zabezpečiť sami. V dnešnej dobe to nie je žiadny problém, trh je presýtený rôznymi programami a ponukami. Ceny sú rôzne a ide iba o jednorazovú záležitosť, pri ktorej aj keď investujete, neskôr sa Vám peniaze vrátia. Dôležité je vybrať si ten správny program pre Vás. Čiže taký, v ktorom sa Vám bude pracovať ľahko a budete mať k dispozícii všetky potrebné funkcie. Svoje služby môžete ponúkať aj na rôznych inzertných portáloch, prípadne osloviť známych a priateľov a takýmto štýlom si vytvoriť bohatú klientelu. Účtovníctvo môžete viesť aj pre viacero firiem alebo živnostníkov naraz. Pokiaľ samozrejme nejde o nejaké veľké organizácie. Takže účtovníctvo môžete vykonávať buď ako zamestnanec, ako živnostník, alebo na základe dohody. Takto si viete vybudovať slušný mesačný príjem.

 

31. marec – dátum podania daňového priznania.

Vypisovanie daňového priznania ako ďalšia možnosť serióznej práce na doma. Dátum známy nám všetkým. Niektorí majú z neho hlavu v smútku, lebo zase je potrebné zaplatiť dane... Ale prečo z toho nevyťažiť niečo aj pre seba? Máte ekonomické vzdelanie a viete ako sa robí daňové priznanie? Tak prečo nevyužiť túto príležitosť. Stačí nahodiť pár inzerátov, osloviť rodiny, známych a určite si privyrobíte. Pokiaľ budú ľudia s Vašimi službami spokojní, určite Vás odporučia aj ďalším. Takto sa dá postupne vytvoriť slušná klientela, ktorá Vás bude kontaktovať rok čo rok. Je to výhodné najmä pre menších živnostníkov. Ide síce o jednorazovú možnosť zárobku, ale ten môže byť celkom zaujímavý. Závisí iba od Vašich schopností.

 

Ďalšie administratívne práce.

Je pravidlom, že firmy, ktoré majú v niektorých obdobiach veľa administratívnej práce a málo zamestnancov, vyhľadávajú dočasnú výpomoc. Ide o rôzne administratívne práce, ako napríklad kontrola dokumentov – kontrola čísel, preklepov, správnosti... Ďalej je to scanovanie rôznych spisov a inej dokumentácie. Ďalšou administratívnou prácou je prepisovanie textov. Môže ísť o prepisovanie zo starých spisov, či z nahrávok, alebo vytváranie tabuliek, prípadne grafov alebo vytváranie power pointových prezentácií. Všetky tieto administratívne práce nie sú náročné na počítačové zručnosti. Úplne postačí ak viete ovládať na užívateľskej úrovni programy ako Word, Excel či Power Point. 

 

Prekladateľ, tlmočník.

Ďalšou obľúbenou pracovnou pozíciou, ktorá sa dá vykonávať prevažne z domova je prekladateľ – tlmočník. Ovládate niektorý zo svetových jazykov na výbornej úrovni? Tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech. Znalosti z jazykov hýbu svetom a ten kto ovláda cudziu reč slovom ale hlavne písmom, má otvorených mnoho možností. Existuje množstvo firiem, ktoré potrebujú prekladať rôzne texty. Môže ísť o návody na použitie, reklamné texty, články, interné dokumenty, celé webové stránky atď. Jednoducho povedané, možností je skutočne neúrekom. Na túto tému som napísal samostatný článok ako zarobiť na internete prekladaním textov.

 

Grafik, dizajnér.

Táto práca si vyžaduje určité vedomosti. Hlavne ovládanie grafických programov. Možno sa budete čudovať, ale množstvo firiem, či už väčších alebo menších hľadá grafikov a dizajnérov na externú spoluprácu. Ak viete navrhnúť vizitky, logá, bannery či inú reklamu, pripraviť reklamný leták alebo navrhnúť grafiku webovej stránky, potom sa skúste poobzerať po inzerátoch. Takisto vysoko žiadanou pozíciou je dizajnér. Môže ísť o bytového dizajnéra všeobecne, alebo sa môžete špecializovať iba na nejakú konkrétnu časť. Ak k tomu máte doma ešte program, kde viete robiť návrhy kuchýň, kúpeľní, interiéru či exteriéru, máte veľké eso v rukáve. Možno ani nemusíte čakať na vhodnú ponuku, skúste rozposlať rôznym organizáciám svoj životopis s portfóliom Vašich vizualizácií a vytúžená práca môže prísť ani sa nenazdáte. Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku.

 

Programátor, web programátor.

Ak ste vo svete počítačov a programov ako ryba vo vode, toto je Vaša možnosť, ako pracovať externe, z domova. Práca programátora si nevyžaduje Vašu prítomnosť na pracovisku, ani to, aby ste boli zatvorený niekde v kancelárii. Vašou náplňou práce bude analýza technických zariadení, kontrola programov, ich upravovanie a vylepšovanie, odstraňovanie porúch, testovanie nových funkcií a podobne. Ide o prácu, pre ktorú je nevyhnutné mať určité vedomosti a skúsenosti. Preto by sa mali o ňu uchádzať iba ľudia, ktorí jej skutočne rozumejú. 

 

Práca v e-shope - správca internetového obchodu.

Internet je sieť sietí. Nájdeme na ňom všetko možné a za posledné roky sa stal obľúbeným spôsobom nakupovania. Existuje množstvo firiem, ktoré vlastnia e-shop. Ten si vyžaduje neustále dopĺňanie nových produktov, upravovanie cien a popisov. Toto je ďalšia možnosť práce na diaľku. Prípadne ak viete vytvoriť nový e-shop, je to ešte lepšie. Vytvorenie internetového obchodu u odborníka je finančne náročná záležitosť. Ak budete ponúkať nižšie ceny, určite sa nestratíte a zarobíte slušné peniaze. Nemusí ísť iba o jednorazovú záležitosť. So zákazníkom sa tiež viete dohodnúť na pravidelnej údržbe.

 

Doučovanie.

Doučovanie je samo osebe častým spôsobom privyrábania si učiteľov, ale aj veľmi šikovných študentov. Vyhovoval by vám tento spôsob zárobku, ale nechcete dochádzať za študentom alebo nechcete na doučovanie využívať svoju vlastnú domácnosť? Tak doučujte cez internet. V dnešnom svete, v ktorom vládnu moderné technológie, môžete pokojne doučovať aj z pohodlia vášho domova. Asi najväčšou výhodou doučovania cez internet je fakt, že máte možnosť doučovať študentov a ľudí z celého Slovenska, ale pokojne aj zo zahraničia. Takto nie ste obmedzovaní žiadnou vzdialenosťou a máte podstatne väčšie možnosti oslovenia vašich potenciálnych klientov ako cez akékoľvek iné médium. O tejto téme som taktiež napísal samostatný článok. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie, prejdite na doučovanie cez internetV článku nájdete aj zoznam portálov venujúcich sa online doučovaniu.

 

Nahadzovanie inzerátov.

Tento typ práce na doma ponúkajú väčšinou väčšie spoločnosti. Pod svojím menom si vytvoríte a nahadzujete predajné inzeráty na rôzne tovary. Z predaja máte určité percento, ktoré predstavuje Vašu odmenu. Zvyčajne je to 3 až 5%. Môže ísť o elektroniku, knihy a rôzne iné výrobky. Princíp je taký, že je Vám pridelený špeciálny kód, ktorý uvádzate v inzeráte v odkaze na objednávku. Automaticky, keď si niekto na tento odkaz klikne a objedná tovar cez Váš unikátny kód, systém to zaregistruje a na Váš účet je pripísaná odmena za predaj, resp. odmena za sprostredkovanie predaja.

 

Písanie kníh, poviedok, článkov.

Robí Vám radosť písanie? Beriete to iba ako koníček? Prečo si na tom neprivyrobiť. Hovorí sa, že odvážnym šťastie praje. Tak sa nebojte a pokúste sa rozposlať svoje nápady a rukopisy do nakladateľstiev, články a krátke poviedky do novín, internetových časopisov a podobne. Pokiaľ ste talentovaný tak sa niekde určite uchytíte. O tejto téme si môžete prečítať v článku Ghostwriter - spisovateľ na prenájom.

 

Kreatívne práce.

Ďalšou skupinou ľudí, ktorí pracujú prevažne doma sú napríklad spisovatelia, maliari, alebo sochári. Môžu byť viac i menej známi verejnosti. Áno, poniektorí majú aj svoj ateliér, ale tých je pomenej. Viete napríklad háčkovať, alebo krásne vyšívať? Vašu prácu obdivuje celá rodina a kopa známych? Skúste si niečo nafotiť a nahodiť na inzertné portály svoje krásne výtvory. Možno by ste sa divili, koľko existuje ľudí, ktorí by si s radosťou Vaše výrobky kúpili. Mám jednu známu, ktorá háčkovala ozdobné deky, obrúsky, papuče pre deti po celej rodine. Až jedného dňa prišiel nápad, aby svoje diela skúsila aj predať. Zo začiatku bola skeptická. Ide o staršiu pani, ale deti a rodina ju presvedčili. Veď dnešné dôchodky nie sú ktovie čo. Trošku to trvalo, ale záujemcov bolo a je stále dosť. Stačí iba trošku chcieť.

 

Obchodný zástupca.

Aj keď sa Vám táto práca možno nebude zdať hneď ako práca z domu, ide o typ zamestnania, kde máte flexibilnú pracovnú dobu a časť agendy môžete vybavovať z domova. Vo Vašej náplni práce bude prezentácia výrobkov určitej firmy. Budete v kontakte so zmluvnými partnermi firmy a poskytovať im servis a starostlivosť. Táto práca je v poslednom období veľmi obľúbenou, pretože v sebe spája viacero výhod. Ako som už spomínal, hlavnou výhodou je flexibilný pracovný čas. Administratívu a maily môžete vykonávať z domu. Tým pádom nemáte žiadny pevný pracovný čas a nemusíte „trčať“ niekde v kancelárii. Táto práca je vhodná najmä pre ľudí, ktorí sú výreční a nemajú problémy s komunikáciou. 

 

Realitný maklér.

Ďalšou podobnou pracovnou pozíciou je realitný maklér. Ako už asi tušíte, ide o predaj realít, čiže domov, bytov a rôznych objektov. Pri tomto type práce opäť platí, že nemáte pevné pracovisko, ale chodíte so záujemcami na obhliadky a administratívnu agendu viete vybaviť z domu. Vo väčšine prípadov ide o prácu na živnosť. 

 

Pár slov na záver.

Ako sami vidíte, práca z domu, resp. práca na diaľku, nie je iba o podvodných ponukách, ale je aj reálna. Potrebujete iba tie správne informácie, pevnú vôľu a odhodlanie. Takže držím palce.        

 

Tento zoznam samozrejme nie je úplný, napísal som len tie, s ktorými mám osobné skúsenosti, poprípade moji priatelia. Serióznych prác na doma, či už na dohodu alebo normálnu zmluvu, existuje oveľa viac. Dôkazom toho je aj kategória ponuky práce na diaľku, kde zverejňujem konkrétne ponuky (predovšetkým z online marketingu) na ktoré narazím na internete.

 

Máte aj Vy už nejaké skúsenosti so serióznou prácou na doma? Ak áno, napíšte do diskusie.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Seriózne práce na doma

Dátum: 07.10.2016

Vložil: Zuzka

Titulok: Seriózna práca nadoma pre nevidiacu

Dobrý večer vedel by mi niekto poradiť nejakú najserióznejšiu prácu nadoma? Nemám veľmi skúsenosti s prácou nadoma tak by som sa nerada stala obäťou podvodu a piramídových hier. Tel. 0917 050680 mail kamenska.zuzana@gmail.com ďakujem.

Dátum: 03.10.2016

Vložil: jakubka

Titulok: seriózna práca na doma

Hľadám prácu na doma - ghostwriter, copywriter, korektúra textov-gramatické a štylistické modifikácie. Skúsenosti s tvorbou textov mám.
Mail: jakubka72@gmail.com

Dátum: 30.09.2016

Vložil: Mária Czetli

Titulok: privirobenie

Dobry den! Mala by som záujem o lepenie obálok, skladanie pier, alebo niečo podobné. Ak by sa niečo našlo prosím kontaktujte ma e- mailom: czmaria85@gmail.com

Dátum: 22.09.2016

Vložil: eva

Titulok: práca na doma

Ponúkam jazykovú korektúru slovenských textov - gramatika, štylistika,grafická úprava.Skúsenosti mám.
krateva43@gmail.com

Dátum: 12.09.2016

Vložil: silvia

Titulok: praca na domaaa

hlada si pracu na doma lepenie obalok skaldaie som zrucna spolahliva a rada sa naucim nove skusenosti moje cislo je 0902736824

Dátum: 11.09.2016

Vložil: Stanislav

Titulok: Praca na doma

Dobry deň. Hľadam si pracu na doma, buď skladanie pier,alebo lepenie obalok. Moje telefonne čislo je 0911308388

Dátum: 22.08.2016

Vložil: Zuzana

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň. Mala by som záujem o nenáročnú prácu na doma popri zamestnaní. Či už úprava a prepisovanie textov, administratívne práce, vybavovanie mailov...
Ďakujem za odpoveď.

Dátum: 22.08.2016

Vložil: Zuzana

Titulok: Re:Práca na doma

Ak by som vás mohla poprosiť, ak by sa niečo objavilo, tu je môj e-mail: borscova.zuzana@gmail.com Ďakujem

Dátum: 18.08.2016

Vložil: Nikolas

Titulok: práca

Zdravím mal by som zaujem o lepenie obálok alebo aj nieco ine. Email-Nicolas4444@azet.sk
T.c 0944224327
Dakujem

Dátum: 27.04.2016

Vložil: Livia

Titulok: praca na doma

Zaujala ma ponuka korektor gramatiky a štylistiky.Prosím o bližšie info.
0944/185774
livia.jandosekova@gmail.com

Dátum: 29.02.2016

Vložil: Darina

Titulok: Praca na doma.

Dobry den, mam zaujem o pracu na doma.

Dátum: 01.01.2016

Vložil: Veronika

Titulok: Prosba

Dobry den mala by som zaujem o blizsie informacie.mala by som o nu zaujem.straskovav@gmail.com

Dátum: 05.05.2015

Vložil: Moutain Men

Titulok: Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň

Rozbiehame nový projekt Moutain Men. Ponúkame dlhodobú prácu na doma ale aj jednorazový zárobok a investíciu.

Pokiaľ máte záujem stať sa členom Moutain Men, urobte to teraz. Určite o nás budete počuť.

Kontakt:
moutain.menn@gmail.com
+421 908 996 558

Pokiaľ ste z okolia Banskej Bystrice, Zvolena, Brezna je možné dohodnúť si aj osobné stretnutie.

Chcem len podotknúť, že o žiadne výživové doplnky sa nejedná. Viac info mail/telefón

Dátum: 08.06.2015

Vložil: Mgr. Jana Štvrtecka

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň, o akú pracu sa jedna? dakujem za blizsie info

jankastvrtecka@gmail.com

Dátum: 08.10.2015

Vložil: Jana Danielová

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý večer, o akú prácu sa jedná ? Ak to je ešte aktuálne, píšte mi na: jana.danielova08@gmail.com

Dátum: 02.12.2015

Vložil: Iveta Skodova

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobry deň, poprosím o bližšie informácie.

Dátum: 02.12.2015

Vložil: Iveta

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň, chcem bližšie informácie. ivetaskodova28@gmail.com

Dátum: 17.02.2016

Vložil: Janka Hložová

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý den mohla by som dostať viac informácií . Dakujem jankahlozova@zoznam.sk

Dátum: 03.04.2016

Vložil: radoslav pokoš

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

prosim o blizsie info

Dátum: 16.05.2016

Vložil: Marek

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň, poprosil by som o viac informácii. Ďakujem.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok