Lepenie obálok, skladanie pier, ako fungujú tieto ponuky?

Ilustračný obrázok ženskej ako vykonáva prácu z domu.

Žijeme v dobe, kedy je každá korunka (euro) dobrá. Je veľa ľudí, ktorí hľadajú možnosť privyrobiť si, či už sú zamestnaní alebo nie. Môžu to byť mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti alebo ktokoľvek iný. Veď možno to aj sami poznáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potrebujeme ešte zaplatiť nejakú tú poistku, hypotéku, výlet pre deti atď. Ani ja nie som výnimkou a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol skúsiť prácu na doma. Povedal som si, ale čo, veď skúsiť to môžem, ak sa mi podarí niečo nájsť, budem rád, ak nie, tak to prežijem. Možno to bude len pár eur, a možno to postupom času bude viac. Práca z domu, resp. práca na diaľku, má nepopierateľné výhody. Pre mňa je tou najdôležitejšou časová flexibilita.

 

Ako to (ne)funguje?

Jednou z možností, ako si zarobiť niečo navyše, sú manuálne práce, ako skladanie, lepenie a plnenie obálok, skladanie pier, hračiek, labutí, kinder vajíčok a rôznych vecí z papiera. Práca je nenáročná a vykonáva sa v pohodlí domova a hoci ide o prácu manuálnu a nezaujímavú, stále sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní ju vykonávať. Nájsť takéto pracovné ponuky nie je žiadny problém. Na rôznych inzertných portáloch sú ich stovky. Od klikania na reklamy, cez skladanie obálok a pier až k prepisovaniu textov. Znenie inzerátu je takmer vždy identické: „hľadáme šikovných ľudí na ručnú prácu z domu“ alebo „ponúkame - manuálna práca na doma popri materskej“. Práca z domova je vhodná pre každého, kto má záujem – pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov, ľudí s prácou alebo aj pre nezamestnaných. Samozrejme, v inzeráte je ešte vymenované neskutočné množstvo výhod, ktoré daná práca prináša: „ponúkame ručnú prácu z pohodlia domova: výborné platové ohodnotenie, flexibilný pracovný čas.“ Neraz bola sľubovaná odmena aj 1 500 eur. Komu by sa taká práca na pár hodín denne nepáčila. 

 

Praktický príklad, ako vypadajú inzeráty na túto tému môžete nájsť aj na stránke https://www.pracovne-ponuky.eu/kategoria.php?id=153.

 

Ak chcete bližšie informácie o vami vybranej manuálnej práci, musíte napísať e-mail. A teraz nastane prekvapenie. Poverený pán alebo pani vám zašle na váš e-mail dlhú a „zaujímavú“ odpoveď. Zárobky závisia iba od vašej šikovnosti, od toho, koľko času budete práci venovať. Ale aké prekvapenie som mal na mysli? V odpovedi bolo napísané, že ak mám o ponúkanú prácu vážny záujem a chcem ju aj reálne vykonávať, najprv si musím zakúpiť brožúrku s postupmi a materiál na skladanie pier, labutí alebo lepenie obálok. Tak to bol šok. Hneď mi napadlo, prečo mám platiť za niečo, o čom ani neviem, či mi bude doručené. Chvíľku po tom sa objavila druhá varovná myšlienka. Bola to ponuka práce, mali platiť oni mne, nie ja im. Tak o čo vlastne ide? Nie je to podvod? 

Zavádzanie záujemcov

Som človek zvedavý, tak som si našiel pár stránok a zaujímavých diskusií, kde ľudia opisovali svoje skúsenosti s takýmito pracovnými ponukami. Zaujala ma skúsenosť jednej pani, ktorá uvádzala, že tak, ako bolo odpísané mne, aj ona si na začiatok musela zakúpiť informačnú brožúrku a materiál na skladanie. S vidinou zárobku si uvedené veci kúpila. Problém však nastal, keď mala skladačky hotové. Nebol o ne záujem, resp. sama si musela nájsť niekoho, kto by ich od nej odkúpil. Tak milá pani stratila nielen určitú finančnú čiastku, ale aj svoj čas, ktorý mohla využiť iným spôsobom. Ďalší podobný prípad opísala pani, ktorá si dala zaslať brožúrku, za ktorú, samozrejme, aj zaplatila. Brožúrka prišla najprv jedna, potom ďalšia a ďalšia. Takto sa to opakovalo 2 mesiace, až pokým to nezačala riešiť. Za brožúrky, samozrejme, stále musela platiť. Známe sú aj prípady, keď sú podmienky práce zahmlievané. Záujemca o manuálnu prácu v dobrej viere zaplatí za informačné materiály, nakúpi tovar, prípadne zaplatí ešte nejaký ten vstupný poplatok. Následne začne doma pracovať a lepiť, skladať a vypisovať. Teší sa zo svojej práce, ako mu to pekne ide, ale nakoniec zistí, že keď si už tie obálky, perá, labute alebo podobné veci poskladal, musí si pre tento tovar nájsť odberateľa. A tu nastáva vážny problém. Podobných príbehov, v ktorých boli ľudia oklamaní, by sme mohli nájsť neúrekom...

 

Ako zistím, že ide o podvodnú ponuku práce?

Podvodníkov behá po našej planéte celá kopa, a preto treba byť obozretný vo všetkých prípadoch. Je veľa autorov ponúk práce z domova, ktorí chcú na naivite a dôverčivosti ľudí zarobiť. Už na začiatku by malo byť presne vytýčené, čoho sa bude týkať vaša náplň práce a aké budú podmienky pre vyplatenie mzdy. Ak vám niekto ponúka prácu z domova, ale zahmlieva, o čo presne ide, bude za tým niečo iné. Výstražným prstom by pre každého záujemcu o prácu na doma malo byť aj to, keď ste vyzvaný na uhradenie vstupného poplatku alebo si na začiatok máte zakúpiť informačné materiály a tovar. Ako som už spomínal, zamestnávateľ platí zamestnancom a nie naopak. Seriózna firma, ktorá má zisky a zarába prostredníctvom svojich zamestnancov, nepotrebuje, aby zamestnanci platili akékoľvek vstupné poplatky. Dobré je tiež preveriť si ponuku práce na internete. Podľa názvu spoločnosti dnes už vieme zistiť veľa informácií. Zároveň existuje množstvo stránok a fór, kde si ľudia navzájom vymieňajú skúsenosti, prípadne sa môžete opýtať známych, či nemajú nejaké skúsenosti. Zbystriť pozornosť je nutné tiež v prípade, ak vám zamestnávateľ ponúka príliš vysokú odmenu za odvedenú prácu.

Pár slov na záver

Možnosť pracovať z domu je lákavá a určite aj reálna. Dôležité je vedieť nájsť ten správny spôsob a nenechať sa oklamať podvodníkmi. Veľmi obľúbené sú možnosti portálov mikropráce, ako napríklad jaspravim.sk, o ktorom som už písal. Článok si môžete prečítať v sekcii brigáda na domaMohli by sme ho prirovnať k tržnici. Na tomto portáli môžete ponúkať rôzne služby alebo vlastnými rukami vyrobiť nejaké výrobky. Takto máte možnosť privyrobiť si s istotou, že svoje peniaze budete mať skutočne vyplatené. Zároveň sú na ňom uverejnené dopyty po službách. Ak máte nejaký koníček – pletenie svetrov, vyšívanie, výroba ozdôb alebo niečo podobné, môžete inzerovať aj na iných portáloch, ktorých je dosť. Ovládate účtovníctvo alebo administratívu, ste šikovný grafik alebo programátor? Môžete skúsiť svoje vedomosti predať. Jednou z možností je aj vypĺňanie ankiet, ktoré nájdete v kategórii internetový zárobok bez investícieDo spomínanej kategórie pridávam len spoločnosti, ktoré ponúkajú finančnú odmenu. Ak si teda chcete zarobiť na internete, skúste to s vypĺňaním dotazníkov. Mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Ak chcete nájsť nejakú manuálnu prácu na doma, je potrebné sa poriadne porozhliadať a mať dobrý nápad. Tak sa nenechajte odradiť a hľadajte tú správnu cestu pre vás. Verím, že tento článok vám pomôže, aby ste nenaleteli podvodným ponukám.

 

Máte už nejaké skúsenosti s lepením obálok, skladaním pier, labutí a podobne? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

 

V tomto článku nikomu prácu neponúkam, preto mi, prosím, nepíšte, že máte záujem o lepenie a vypisovanie obálok, skladanie pier a iné. Ak máte záujem, prezrite si kategóriu   pracovné ponuky na doma  kde umiestňujem mnou overené ponuky práce na dohodu a hlavne bez poplatkov.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky".

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Lepenie obálok a iné...

Dátum: 24.05.2017

Vložil: irena radičova

Titulok: praca na doma

dobrý den mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok na email juliusradic@gmaIL.com dakujem

Dátum: 28.05.2017

Vložil: Bronislava Kanteková

Titulok: Re:praca na doma

Dobrý deň mám vážny záujem o prácu na doma. Poprosím viac info. Ďakujem. Kanteková

Dátum: 28.05.2017

Vložil: Bronislava Kanteková

Titulok: Re:praca na doma

Dobrý deň mám vážny záujem o prácu na doma. Ďakujem. Kanteková

Dátum: 23.05.2017

Vložil: Barbara

Titulok: Lepenie obálok a skladanie pier

Dobrý den.Mala by som záujem o prácu na doma.
gottbarby84@citromail.hu .Dakujem.

Dátum: 15.05.2017

Vložil: Michaela

Titulok: 5eur jednorázovo,je možnost zarobit aj viac

Táto práca je určená hlavne pre ženy na materskej dovolenke,alebo popri zamestnaní.Ale aj pre mužov,Zarobit si možete jednorázovo alebo to robit naplno.Pre celé Slovensko.Pre viac info ma kontaktujte na e-mail.
nakupuj3d@gmail.com Dakujem.

Dátum: 12.05.2017

Vložil: Marta

Titulok: falko76@azet.sk

Ahoj mám záujem o prácu na doma lepenie obálok alebo čo kolekcie ďakujem 0917749836

Dátum: 09.05.2017

Vložil: Annamaria

Titulok: Raczova

Dobry den mala by som zaujem o pracu na doma, dakujem

Dátum: 07.05.2017

Vložil: Laura

Titulok: Lepenie obalok

Mala bysom zaujem drotenka@gmail.com

Dátum: 23.05.2017

Vložil: Veronika Kolenčíková Oravská Lesná 26

Titulok: Re:Lepenie obalok

Chcem pracovať

Dátum: 03.05.2017

Vložil: Jana

Titulok: Mam zaujem o pracu na doma

Dobrý deň mám záujem o skladanie pier. rihanna11170@azet.sk

Dátum: 02.05.2017

Vložil: Regina

Titulok: Skladanie pier

Dobry den mala by som zaujem o skladanie pier reginaravasz@gmail.com

Dátum: 29.04.2017

Vložil: Jana

Titulok: skladanie alebo lepenie hocico

dobry den som maminka na materskej dovolenke a surne hladam pracu na doma.Bez akychkolvek poplatkou z mojej strany prosim budem rada som ochotna pracovat ihned dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!! moj email stankova.jana810@gmail.com

Dátum: 27.04.2017

Vložil: andrea

Titulok: praca na doma

mam zaujem lepenie atd

Dátum: 27.04.2017

Vložil: Lucy

Titulok: Hladam pracu na doma

Hladam pracu na doma

Dátum: 03.05.2017

Vložil: Nati

Titulok: Re:Hladam pracu na doma

Dobrý deň, spolupracujem s českou firmou s klubom Global 3000, je to zaujímavý prívydelok srovno s dvoma sposobmi odmien. :) bodovým a formou provízie. Klub má množstvo partnerských obchodou kde možte nakupovať pre seba a svojich známich, registrovať nových členou a za to všetko ostatné máte body, ktoré sa neskor zamenia na financie. 6iadne povinné nákupy! moj mail je nataliablaskova@centrum.cz alebo fb : Nat blaš nataliablaskova@centrum.cz

Dátum: 25.04.2017

Vložil: SILVIA

Titulok: Praca na dona

Dobry... Mala by som zaujem o akukolvek manualnu pracu na doma.. Dakujem Moj email: szilvia. domotor@post.sk

Dátum: 24.04.2017

Vložil: Vladimir Polak

Titulok: Praca na doma

Mam zaujem o pracu na doma skladanie pier vajicok a podobne prace

Dátum: 22.04.2017

Vložil: Lucia

Titulok: Vážny záujem

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier a pod. Môj email jel.bednartikova@centrum.sk . Ďakujem.

Dátum: 20.04.2017

Vložil: Lucia

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň.Mala by som záujem o akúkoľvek manuálnu prácu na doma,keďže som na materskej dovolenke a potrebovala by som popri manželovej nie veľmi dobre platenej robote trošičku privyrobiť si,už len kvôli mojej 8. mesačnej dcérke. Vopred ďakujem. Moja e-mailová adresa: lula18@centrum.sk

Dátum: 21.04.2017

Vložil: Sabrina

Titulok: Re:Práca na doma

Dobrý deň. Som na materskej dovelenke a mala by som záujem o prácu lepenie obalok a skladanie pier prosím kontaktujte ma na email sabrina.esiss@gmail.com vopred dakujem

Dátum: 20.04.2017

Vložil: Nikola Rybarova

Titulok: Lepenie obalok a skladanie pier

Dobrý den, som študentka a mala by som zaujem o vašu prácu lepenie obalok a skladanie pier, chcela by som sa dozvetieť bližšie informacie na nicol-scherzinger@azet.sk vopred vam dakujem.

Dátum: 11.04.2017

Vložil: Nika

Titulok: Práca na doma

Dobry den mam zaujem o pracu na doma ..prosim kontaktujte ma na mail:Nikuska571@gmail.com .Dakujem

Dátum: 08.04.2017

Vložil: Mário

Titulok: Záujem o prácu na doma

Dobrý deň,

Som študent a chcel by som si privyrobiť prácou na doma. Mal by som záujem a akúkoľvek prácu. Email: marioqqqb2x2@gmail.com
Vopred ďakujem

Dátum: 07.04.2017

Vložil: Monika Vanova

Titulok: Praca na doma

Mam zaujem o skladanie obalok

Dátum: 03.04.2017

Vložil: Pata

Titulok: Praca na doma

Mám zaujem o skladanie pier a hraciek poprosiť info dakujem- patastrakova@gmil.com

Dátum: 31.03.2017

Vložil: Alex Veinper

Titulok: Praca na doma

Dobrý deň som študent a chcel by som si privyrobit pracou na doma nejake peniaze môoj email je : alex0079@azet.sk, vopred ďakujem za poskytnutie informácii

Dátum: 28.03.2017

Vložil: viera giertlova

Titulok: skladanie pier

dobry den ma zajem o nejaku pracu na doma kedze som na materskej dovolenke giertlova viera snp1283/čž brezno bujakovo 97701 dakujem

Dátum: 27.03.2017

Vložil: Diana Draškovičova

Titulok: Praca na doma

Dobry den, mam zaujem o akukolvek manualnu pracu na doma. draskovicovad@gmail.com
Nitra

Dátum: 20.03.2017

Vložil: Anita Molnarova

Titulok: Praca doma

Hladam pracu doma.mam zaujem o lepenie.obalovanie,skladanie hraciek.okres Dun.Streda

Dátum: 20.03.2017

Vložil: Anežka

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier a pod. Môj email je anezkastrakova@azet.sk. Ďakujem.

Dátum: 19.03.2017

Vložil: Zuzana

Titulok: Kalmanova

Mala by som záujem o prácu na doma
z.kalmanova381@gmail.com

Dátum: 19.03.2017

Vložil: Jopo

Titulok: práca na doma

Máme záujem o prácu na doma, Ja a kamarátka. obaja 30r. s okolia KNM. Prosím zaslať info na veronika2008svanova@gmail.com
Ďakujeme...

Dátum: 11.03.2017

Vložil: Miriam Izsakova

Titulok: razor2211@centrum.sk

dobry den,mala by som zaujem o pracu na doma lepenie obalok a skladanie pier dakujem.

Dátum: 11.03.2017

Vložil: Marcela

Titulok: Práca na doma

Chcela by som skladať pera

Dátum: 08.03.2017

Vložil: patricia

Titulok: praca na doma lepenie obalok alebo skladanie pier

Som na materskej a mam zaujem o pracu na doma tu je moja mailova adresa jano.gronsky.jg@gmail.com

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Monika rusnakova

Titulok: Mam zaujem

Chcela by som pracovat ma zaujem

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Zlatica Schneiderová

Titulok: kdhsastin@gmail.com tel. 0907 222 901

Mám záujem o prácu na doma lepenie obálok, skladanie pier a pod.

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Imrich

Titulok: Práca na doma

dobry vecer mal by som zaujem o neaku pracu , lepenie obalol alebo skladanie kinder vajicok cokolvek vopred dakujem .

Dátum: 04.03.2017

Vložil: Viol

Titulok: Praca na doma

Mam zaujem o skladanie pier a lepenie kontaktujte ma wiolettasd@gmail.com

Dátum: 02.03.2017

Vložil: gabi

Titulok: praca na doma

dobry den mam zaujem o pracu na doma som na inv.doch. dakujem.e-mail-gabajano@azet.sk

Dátum: 02.03.2017

Vložil: Lucia

Titulok: praca na doma

dobry mala by som zaujem o pracu na doma ako je lepenie obalok a pod,, lucia.hipikova@centrum.sk,, dakujem

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Miroslav

Titulok: Praca na doma

Dobry deň mal by som zaujem o pracu na doma pretoze som na socialnych davkach aj s mojou manzelkou. Ak by sa dalo tu je moja emailova adresa. miroslavharvan17@gmail.com

Dátum: 25.02.2017

Vložil: Michaela

Titulok: Lepenie obálok a skladanie pier

Dobrý večer, mala by som záujem o prácu. Prosím o viac informácie -michaelanovakova1306@gmail.com

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Mihalik Marcel

Titulok: Re:Lepenie obálok a skladanie pier

Dobry deň mal by som zaujem o pracu doma skrz toho ze som na rodinich davkach. Ak by sa dalo tu je moja emailova adresa. marcelmihalik1991@gmail.com

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Monika

Titulok: Lepenie obalok a skladanie pier

Dobry den.Mala by som zaujem o pracu na doma, lepenie obalok a skladanie pier.monika2111469@azet.sk

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Lukáš

Titulok: zaujem o pracu

Dobrý deň,mal by som záujem o prácu skladanie a lepenie obálok, skladanie pier, hračiek, kinder vajíčok. Kontaktujte ma na e-mailovej adrese lukinozatko23@gmail.com

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Kristína

Titulok: záujem o prácu na doma

dobrý deň mám záujem o akukolvek prácu na doma lepenie obalok, skladanie atd. 0908665586 kristina.hrusovska@gmail.com

Dátum: 28.02.2017

Vložil: Monika obranecova

Titulok: Re:záujem o prácu na doma

Dobry den mam zaujem pracu na doma skladanie pier

Dátum: 21.02.2017

Vložil: nora

Titulok: praca na doma

dobry den mala by som zaujem o neaku pracu , lepenie alebo skladanie kinder vajicok cokolvek vopred dakujem .

Dátum: 21.02.2017

Vložil: nora

Titulok: Re:praca na doma

mala by som vazny zaujem o lepenie či skladanie obalok atd ..... email noralakatosova13@,com

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok