Lepenie obálok, skladanie pier, ako fungujú tieto ponuky?

Ilustračný obrázok ženskej ako vykonáva prácu z domu.

Žijeme v dobe, kedy je každá korunka (euro) dobrá. Je veľa ľudí, ktorí hľadajú možnosť privyrobiť si, či už sú zamestnaní alebo nie. Môžu to byť mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti alebo ktokoľvek iný. Veď možno to aj sami poznáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potrebujeme ešte zaplatiť nejakú tú poistku, hypotéku, výlet pre deti atď. Ani ja nie som výnimkou a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol skúsiť prácu na doma. Povedal som si, ale čo, veď skúsiť to môžem, ak sa mi podarí niečo nájsť, budem rád, ak nie, tak to prežijem. Možno to bude len pár eur, a možno to postupom času bude viac. Práca z domu, resp. práca na diaľku, má nepopierateľné výhody. Pre mňa je tou najdôležitejšou časová flexibilita.

 

Ako to (ne)funguje?

Jednou z možností, ako si zarobiť niečo navyše, sú manuálne práce, ako skladanie a lepenie obálok, skladanie pier, hračiek, labutí a podobne. Práca je nenáročná a vykonáva sa v pohodlí domova a hoci ide o prácu manuálnu a nezaujímavú, stále sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní ju vykonávať. Nájsť takéto pracovné ponuky nie je žiadny problém. Na rôznych inzertných portáloch sú ich stovky (jedným z nich je napríklad tubazar.sk. Inzerátmi o manuálnej práci sa to tam síce nehmýri, no dá sa tam nájsť aj nejaká zaujímavá pracovná ponuka). Od klikania na reklamy, cez skladanie obálok a pier až k prepisovaniu textov. Znenie inzerátu je takmer vždy identické: „hľadáme šikovných ľudí na ručnú prácu z domu“ alebo „ponúkame - manuálna práca na doma pre šikovných ľudí“. Práca z domova je vhodná pre každého, kto má záujem – pre mamičky na MD, dôchodcov, študentov, ľudí s prácou alebo aj pre nezamestnaných. Samozrejme, v inzeráte je ešte vymenované neskutočné množstvo výhod, ktoré daná práca prináša: „ponúkame ručnú prácu z pohodlia domova: výborné platové ohodnotenie, flexibilný pracovný čas.“ Neraz bola sľubovaná odmena aj 1 500 eur. Komu by sa taká práca na pár hodín denne nepáčila. 

 

Ak chcete bližšie informácie o vami vybranej manuálnej práci, musíte napísať e-mail. A teraz nastane prekvapenie. Poverený pán alebo pani vám zašle na váš e-mail dlhú a „zaujímavú“ odpoveď. Zárobky závisia iba od vašej šikovnosti, od toho, koľko času budete práci venovať. Ale aké prekvapenie som mal na mysli? V odpovedi bolo napísané, že ak mám o ponúkanú prácu vážny záujem a chcem ju aj reálne vykonávať, najprv si musím zakúpiť brožúrku s postupmi a materiál na skladanie pier, labutí alebo lepenie obálok. Tak to bol šok. Hneď mi napadlo, prečo mám platiť za niečo, o čom ani neviem, či mi bude doručené. Chvíľku po tom sa objavila druhá varovná myšlienka. Bola to ponuka práce, mali platiť oni mne, nie ja im. Tak o čo vlastne ide? Nie je to podvod? 

 

Zavádzanie záujemcov.

Som človek zvedavý, tak som si našiel pár stránok a zaujímavých diskusií, kde ľudia opisovali svoje skúsenosti s takýmito pracovnými ponukami. Zaujala ma skúsenosť jednej pani, ktorá uvádzala, že tak, ako bolo odpísané mne, aj ona si na začiatok musela zakúpiť informačnú brožúrku a materiál na skladanie. S vidinou zárobku si uvedené veci kúpila. Problém však nastal, keď mala skladačky hotové. Nebol o ne záujem, resp. sama si musela nájsť niekoho, kto by ich od nej odkúpil. Tak milá pani stratila nielen určitú finančnú čiastku, ale aj svoj čas, ktorý mohla využiť iným spôsobom. Ďalší podobný prípad opísala pani, ktorá si dala zaslať brožúrku, za ktorú, samozrejme, aj zaplatila. Brožúrka prišla najprv jedna, potom ďalšia a ďalšia. Takto sa to opakovalo 2 mesiace, až pokým to nezačala riešiť. Za brožúrky, samozrejme, stále musela platiť. Známe sú aj prípady, keď sú podmienky práce zahmlievané. Záujemca o manuálnu prácu v dobrej viere zaplatí za informačné materiály, nakúpi tovar, prípadne zaplatí ešte nejaký ten vstupný poplatok. Následne začne doma pracovať a lepiť, skladať a vypisovať. Teší sa zo svojej práce, ako mu to pekne ide, ale nakoniec zistí, že keď si už tie obálky, perá, labute alebo podobné veci poskladal, musí si pre tento tovar nájsť odberateľa. A tu nastáva vážny problém. Podobných príbehov, v ktorých boli ľudia oklamaní, by sme mohli nájsť neúrekom...

 

Ako zistím, že ide o podvodnú ponuku práce?

Podvodníkov behá po našej planéte celá kopa, a preto treba byť obozretný vo všetkých prípadoch. Je veľa autorov ponúk práce z domova, ktorí chcú na naivite a dôverčivosti ľudí zarobiť. Už na začiatku by malo byť presne vytýčené, čoho sa bude týkať vaša náplň práce a aké budú podmienky pre vyplatenie mzdy. Ak vám niekto ponúka prácu z domova, ale zahmlieva, o čo presne ide, bude za tým niečo iné. Výstražným prstom by pre každého záujemcu o prácu na doma malo byť aj to, keď ste vyzvaný na uhradenie vstupného poplatku alebo si na začiatok máte zakúpiť informačné materiály a tovar. Ako som už spomínal, zamestnávateľ platí zamestnancom a nie naopak. Seriózna firma, ktorá má zisky a zarába prostredníctvom svojich zamestnancov, nepotrebuje, aby zamestnanci platili akékoľvek vstupné poplatky. Dobré je tiež preveriť si ponuku práce na internete. Podľa názvu spoločnosti dnes už vieme zistiť veľa informácií. Zároveň existuje množstvo stránok a fór, kde si ľudia navzájom vymieňajú skúsenosti, prípadne sa môžete opýtať známych, či nemajú nejaké skúsenosti. Zbystriť pozornosť je nutné tiež v prípade, ak vám zamestnávateľ ponúka príliš vysokú odmenu za odvedenú prácu.

 

Pár slov na záver.

Možnosť pracovať z domu je lákavá a určite aj reálna. Dôležité je vedieť nájsť ten správny spôsob a nenechať sa oklamať podvodníkmi. Veľmi obľúbené sú možnosti portálov mikropráce, ako napríklad jaspravim.sk, o ktorom som už písal. Článok si môžete prečítať v sekcii brigáda na doma. Mohli by sme ho prirovnať k tržnici. Na tomto portáli môžete ponúkať rôzne služby alebo vlastnými rukami vyrobiť nejaké výrobky. Takto máte možnosť privyrobiť si s istotou, že svoje peniaze budete mať skutočne vyplatené. Zároveň sú na ňom uverejnené dopyty po službách. Ak máte nejaký koníček – pletenie svetrov, vyšívanie, výroba ozdôb alebo niečo podobné, môžete inzerovať aj na iných portáloch, ktorých je dosť. Ovládate účtovníctvo alebo administratívu, ste šikovný grafik alebo programátor? Môžete skúsiť svoje vedomosti predať. Jednou z možností je aj vypĺňanie ankiet, ktoré nájdete v kategórii internetový zárobok bez investície. Do spomínanej kategórie pridávam len spoločnosti, ktoré ponúkajú finančnú odmenu. Ak si teda chcete zarobiť na internete, skúste to s vypĺňaním dotazníkov. Mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Ak chcete nájsť nejakú manuálnu prácu na doma, je potrebné sa poriadne porozhliadať a mať dobrý nápad. Tak sa nenechajte odradiť a hľadajte tú správnu cestu pre vás. Verím, že tento článok vám pomôže, aby ste nenaleteli podvodným ponukám.

 

Máte už nejaké skúsenosti s lepením obálok, skladaním pier, labutí a podobne? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

 

V tomto článku nikomu prácu neponúkam, preto mi, prosím, nepíšte, že máte záujem o lepenie obálok, skladanie pier a iné. Ak máte záujem, prezrite si kategóriu pracovné ponuky na doma, kde umiestňujem mnou overené ponuky práce na dohodu a hlavne bez poplatkov.

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Lepenie obálok a iné...

Dátum: 21.10.2016

Vložil: nada

Titulok: vazny zaujem

Dobry den mam zaujem o skladanie pier alebo obalok

Dátum: 20.10.2016

Vložil: nada

Titulok: praca na doma

Dobry vecer zaujala ma vasa ponuka a mam onu zaujem rada by som pracovala zoberiem hoc co a budem velmi rada ak ma budete kontaktovat ci uz na telefon 0904867119 alebo mail nadkabadka@azet.sk dakujem :)

Dátum: 18.10.2016

Vložil: Alena

Titulok: Vážny záujem

Dobrý deň mám záujem lepenie obálok alebo skladanie pier.

Dátum: 18.10.2016

Vložil: Marta

Titulok: Praca na doma

Dobry den, mam vazny zaujem o manualnu pracu na doma lepenie obalok, skladanie pier a ine. Velmi by sa mi pacila taka pracicka. Kontakt martasmidtova@gmail.com dakujemDobry den, mam vazny zaujem o manualnu pracu na doma. Surne potrebujem pracu.

Dátum: 14.10.2016

Vložil: Miska

Titulok: Mám záujem

Mám vážny zaujem o akúkoľvek prácu s domu kontaktujte ma na môj e-mail michaelapolhosova.0@gmail.sk

Dátum: 10.10.2016

Vložil: Marek

Titulok: praca na doma

Mám záujem o pracu na doma lepenie obálok a skladanie pier. Informujte ma na m.kozlovsky@orangemail.sk

Dátum: 10.10.2016

Vložil: anton

Titulok: praca na doma

Dobry den mam zaujem o lepenie obalok a skladanie pier

Dátum: 09.10.2016

Vložil: Romana

Titulok: mam vazny zaujem o pracu

Mam zaujem o hocijaku pracu na doma moje cislo je 0949143316 najlepsie lepenie obalok skladanie pier apod.

Dátum: 06.10.2016

Vložil: jana lesko-andrascikova

Titulok: praca na doma

mam zaujem o pracu na doma prosim o info na jankalesko@centrum.sk

Dátum: 07.10.2016

Vložil: eva

Titulok: Re:praca na doma

Mam zaujem o pracu na doma prosim info. Chanell93@azet.sk

Dátum: 06.10.2016

Vložil: Michaela

Titulok: praca na doma

Dobrý deň prajem.Mala by som záujem o prácu na doma:lepenie obálok,skladanie pier.Poprosím o viac inf.ohľadom práce.Ďakujem

Dátum: 05.10.2016

Vložil: Nikola

Titulok: Práca na doma

Mám záujem o pracu na doma lepenie obálok a skladanie pier. Informujte ma na nikulienka@azet.sk ďakujem

Dátum: 05.10.2016

Vložil: Janka

Titulok: praca na doma

mam zaujem o pracu na doma bez vstupneho poplatku janka112@gmail.com

Dátum: 05.10.2016

Vložil: Mirka

Titulok: práca na doma

Dobrý deň, mám záujem o prácu lepenie obálok, skladanie pier... poprosím viac info na mail: m.riganova@centrum.sk
Vopred ďakujem

Dátum: 06.10.2016

Vložil: Daniova

Titulok: Re:práca na doma lepenie

Dobry mala by som zaujem lepenie lepenie obalok prosim blisie inf na faceb- pisat Dana Daniova sms vopred dakujem

Dátum: 04.10.2016

Vložil: Peter

Titulok: Skladanie pier

Mal by som zaujem o skladanie pier,potrebujem podrobnejšie info
p.borbely@centrum.cz

Dátum: 04.10.2016

Vložil: terezia

Titulok: mam zaujem

mam zaujem o lepenie obalok a inu manualnu pracu

Dátum: 03.10.2016

Vložil: stevo

Titulok: praca na doma

záujem o lepenie obálok, skladanie pier a iné msjordano@gmail.com

Dátum: 03.10.2016

Vložil: Martina

Titulok: praca na doma

dobry den ,mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok ,skladanie modulov.moj mail m.francekova@centrum.sk

Dátum: 03.10.2016

Vložil: Natalia bongylajova

Titulok: Re:praca na doma

Ano mam zaujem o pracu na doma

Dátum: 03.10.2016

Vložil: Denisa

Titulok: Praca na doma

Dobrý deň mám záujem o prácu na doma info na denisa.davidova2621@gmail.com Ďakujem veľmi pekne

Dátum: 03.10.2016

Vložil: Denisa

Titulok: Praca na doma

Dobrý deň mám záujem o prácu na doma

Dátum: 30.09.2016

Vložil: Marianna Orgonášová

Titulok: Práca na doma

Dobrý večer,mala by som záujem o manualnu pracu na doma skladanie pier,lepenie obálok..kontaktujte ma na riannka@centrum.sk ..Ďakujem.

Dátum: 30.09.2016

Vložil: Lucia

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň
Mám záujem o prácu na doma, ako lepenie obálok a skladanie pier a pod.Veľmi by sa mi páčila taká prácička.Ďakujem za inf. beluchova.lucia@azet.sk
Krásny deň

Dátum: 29.09.2016

Vložil: Michaela Mikleová

Titulok: Práca na doma

Mám záujem o prácu doma, ako lepenie obálok a skladanie pier. Môj kontakt je : michaelamikleova@azet.sk. Ďakujem

Dátum: 06.10.2016

Vložil: Lucia

Titulok: Re:Práca na doma

Mam zaujem o pracu na doma som velmi sikovna a bavilo by ma to.

Dátum: 29.09.2016

Vložil: Veronika

Titulok: Slecna

Mala by som zaujem o lepenie obalok a pidobne kontaktujte ma na moj email veronika321995@gmail.com

Dátum: 28.09.2016

Vložil: Natália

Titulok: Práca na doma

mala by som zaujem olepenie obálok ....info na natyfolty@gmail.com
dakujem :)

Dátum: 27.09.2016

Vložil: Roland Čapucha

Titulok: Mám záujem o lepenie obálok

SOM SLOBODNY 0940912584

Dátum: 27.09.2016

Vložil: Roland Čapucha

Titulok: Mám záujem o lepenie obálok

0940912584

Dátum: 26.09.2016

Vložil: adela

Titulok: praca na doma

dobry vecer mala by som zaujem o lepenie obalok atd.dakujem.lienka30@zoznam.sk

Dátum: 26.09.2016

Vložil: adela

Titulok: praca na doma

Dobry vecer,mala by som zaujem o lepenie obalok,atd.dakujem.

Dátum: 26.09.2016

Vložil: Ildiko

Titulok: Takacsova

Dobry den mala by som zaujem o tuto pracu.dakujem.

Dátum: 25.09.2016

Vložil: Kristinka

Titulok: praca na doma

dimonbriliansdile@gmail.com

Dátum: 23.09.2016

Vložil: julius adamik

Titulok: 0948442267

Hladam prácu na doma

Dátum: 22.09.2016

Vložil: Mata

Titulok: Mam zaujem o pracu

Dobry den mam zaujem o lepenie obalok skladanie pier....atd..... tinusa@centrum.sk

Dátum: 23.09.2016

Vložil: Andrea turonova

Titulok: Re:Mam zaujem o pracu

Mam zaujem o tuto pracu

Dátum: 22.09.2016

Vložil: Lukas

Titulok: Mam zaujem o pracu

Dobry den...mam zaujem o lepenie obalok atd....seriozne...dakujem.... tel.cislo : 0949 443 179

Dátum: 22.09.2016

Vložil: katarina

Titulok: praca na doma

dobry den mam zaujem o pracu na doma tel. kontakt 0917 968 450

Dátum: 22.09.2016

Vložil: viera

Titulok: Re:praca na doma

pracu na doma

Dátum: 21.09.2016

Vložil: veronika

Titulok: Dobrý deň

Mala by som záujem o vašu prácu kontakt 0940869861 ďakujem

Dátum: 20.09.2016

Vložil: Natalia

Titulok: Praca na doma

natuSsa2525@azet.sk

Dátum: 19.09.2016

Vložil: Helena

Titulok: Hľadám prácu na doma

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma - skladanie pier a lepenie obálok. Tel. č.: 0949175505

Dátum: 18.09.2016

Vložil: Jan

Titulok: Praca na doma

Dobty den, hladam manualnu pracu na doma. Kontaktujte ma na mail Jany7@centrum.sk

Dátum: 14.09.2016

Vložil: simona

Titulok: praca na doma

Dobry den mam zaujem o pracu na doma lepenie a atd.simonapoliakovazivkovic@gmail.com

Dátum: 12.09.2016

Vložil: Helena

Titulok: praca na doma

Dobry den prajem hladam pracu na doma,moze byt aj sitie alebo oprava siat Mam sijacie stroje aj priemyselne cize silne Dakujem helenapalmaiova@gmail.com

Dátum: 10.09.2016

Vložil: Miro

Titulok: Praca na doma lepenie obalok

Dobry den mam zaujem o lepenie obalok.Mozete mi poslat info na moj mail sucre98@azet.sk

Dátum: 09.09.2016

Vložil: Gabika

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň malá by som zaujem o lepenie obálok a pier a ešte podla toho co ponukate zobrala by som všetko dajte mi prosím vedieť drapperka@azet.sk ďakujem

Dátum: 10.09.2016

Vložil: Anna

Titulok: Re:Práca na doma

Dobry den mam zaujem o lepenie obalok prosim napiste my na tuto adresu viac infornacii: anna.marhevkova @ gmial com

Dátum: 10.09.2016

Vložil: Miro

Titulok: Re:Práca na doma

Dobry den mam zaujem o lepenie obalok a skladanie pier

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok