Lepenie obálok, skladanie pier, ako fungujú tieto ponuky?

Ilustračný obrázok ženskej ako vykonáva prácu z domu.

Žijeme v dobe, kedy je každá korunka (euro) dobrá. Je veľa ľudí, ktorí hľadajú možnosť privyrobiť si, či už sú zamestnaní alebo nie. Môžu to byť mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti alebo ktokoľvek iný. Veď možno to aj sami poznáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potrebujeme ešte zaplatiť nejakú tú poistku, hypotéku, výlet pre deti atď. Ani ja nie som výnimkou a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol skúsiť prácu na doma. Povedal som si, ale čo, veď skúsiť to môžem, ak sa mi podarí niečo nájsť, budem rád, ak nie, tak to prežijem. Možno to bude len pár eur, a možno to postupom času bude viac. Práca z domu, resp. práca na diaľku, má nepopierateľné výhody. Pre mňa je tou najdôležitejšou časová flexibilita.

 

Ako to (ne)funguje?

Jednou z možností, ako si zarobiť niečo navyše, sú manuálne práce, ako skladanie, lepenie a plnenie obálok, skladanie pier, hračiek, labutí, kinder vajíčok a rôznych vecí z papiera. Práca je nenáročná a vykonáva sa v pohodlí domova a hoci ide o prácu manuálnu a nezaujímavú, stále sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní ju vykonávať. Nájsť takéto pracovné ponuky nie je žiadny problém. Na rôznych inzertných portáloch sú ich stovky. Od klikania na reklamy, cez skladanie obálok a pier až k prepisovaniu textov. Znenie inzerátu je takmer vždy identické: „hľadáme šikovných ľudí na ručnú prácu z domu“ alebo „ponúkame - manuálna práca na doma popri materskej“. Práca z domova je vhodná pre každého, kto má záujem – pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov, ľudí s prácou alebo aj pre nezamestnaných. Samozrejme, v inzeráte je ešte vymenované neskutočné množstvo výhod, ktoré daná práca prináša: „ponúkame ručnú prácu z pohodlia domova: výborné platové ohodnotenie, flexibilný pracovný čas.“ Neraz bola sľubovaná odmena aj 1 500 eur. Komu by sa taká práca na pár hodín denne nepáčila. 

 

Praktický príklad, ako vypadajú inzeráty na túto tému môžete nájsť aj na stránke https://www.pracovne-ponuky.eu/kategoria.php?id=153.

 

Ak chcete bližšie informácie o vami vybranej manuálnej práci, musíte napísať e-mail. A teraz nastane prekvapenie. Poverený pán alebo pani vám zašle na váš e-mail dlhú a „zaujímavú“ odpoveď. Zárobky závisia iba od vašej šikovnosti, od toho, koľko času budete práci venovať. Ale aké prekvapenie som mal na mysli? V odpovedi bolo napísané, že ak mám o ponúkanú prácu vážny záujem a chcem ju aj reálne vykonávať, najprv si musím zakúpiť brožúrku s postupmi a materiál na skladanie pier, labutí alebo lepenie obálok. Tak to bol šok. Hneď mi napadlo, prečo mám platiť za niečo, o čom ani neviem, či mi bude doručené. Chvíľku po tom sa objavila druhá varovná myšlienka. Bola to ponuka práce, mali platiť oni mne, nie ja im. Tak o čo vlastne ide? Nie je to podvod? 

Zavádzanie záujemcov

Som človek zvedavý, tak som si našiel pár stránok a zaujímavých diskusií, kde ľudia opisovali svoje skúsenosti s takýmito pracovnými ponukami. Zaujala ma skúsenosť jednej pani, ktorá uvádzala, že tak, ako bolo odpísané mne, aj ona si na začiatok musela zakúpiť informačnú brožúrku a materiál na skladanie. S vidinou zárobku si uvedené veci kúpila. Problém však nastal, keď mala skladačky hotové. Nebol o ne záujem, resp. sama si musela nájsť niekoho, kto by ich od nej odkúpil. Tak milá pani stratila nielen určitú finančnú čiastku, ale aj svoj čas, ktorý mohla využiť iným spôsobom. Ďalší podobný prípad opísala pani, ktorá si dala zaslať brožúrku, za ktorú, samozrejme, aj zaplatila. Brožúrka prišla najprv jedna, potom ďalšia a ďalšia. Takto sa to opakovalo 2 mesiace, až pokým to nezačala riešiť. Za brožúrky, samozrejme, stále musela platiť. Známe sú aj prípady, keď sú podmienky práce zahmlievané. Záujemca o manuálnu prácu v dobrej viere zaplatí za informačné materiály, nakúpi tovar, prípadne zaplatí ešte nejaký ten vstupný poplatok. Následne začne doma pracovať a lepiť, skladať a vypisovať. Teší sa zo svojej práce, ako mu to pekne ide, ale nakoniec zistí, že keď si už tie obálky, perá, labute alebo podobné veci poskladal, musí si pre tento tovar nájsť odberateľa. A tu nastáva vážny problém. Podobných príbehov, v ktorých boli ľudia oklamaní, by sme mohli nájsť neúrekom...

 

Ako zistím, že ide o podvodnú ponuku práce?

Podvodníkov behá po našej planéte celá kopa, a preto treba byť obozretný vo všetkých prípadoch. Je veľa autorov ponúk práce z domova, ktorí chcú na naivite a dôverčivosti ľudí zarobiť. Už na začiatku by malo byť presne vytýčené, čoho sa bude týkať vaša náplň práce a aké budú podmienky pre vyplatenie mzdy. Ak vám niekto ponúka prácu z domova, ale zahmlieva, o čo presne ide, bude za tým niečo iné. Výstražným prstom by pre každého záujemcu o prácu na doma malo byť aj to, keď ste vyzvaný na uhradenie vstupného poplatku alebo si na začiatok máte zakúpiť informačné materiály a tovar. Ako som už spomínal, zamestnávateľ platí zamestnancom a nie naopak. Seriózna firma, ktorá má zisky a zarába prostredníctvom svojich zamestnancov, nepotrebuje, aby zamestnanci platili akékoľvek vstupné poplatky. Dobré je tiež preveriť si ponuku práce na internete. Podľa názvu spoločnosti dnes už vieme zistiť veľa informácií. Zároveň existuje množstvo stránok a fór, kde si ľudia navzájom vymieňajú skúsenosti, prípadne sa môžete opýtať známych, či nemajú nejaké skúsenosti. Zbystriť pozornosť je nutné tiež v prípade, ak vám zamestnávateľ ponúka príliš vysokú odmenu za odvedenú prácu.

Pár slov na záver

Možnosť pracovať z domu je lákavá a určite aj reálna. Dôležité je vedieť nájsť ten správny spôsob a nenechať sa oklamať podvodníkmi. Veľmi obľúbené sú možnosti portálov mikropráce, ako napríklad jaspravim.sk, o ktorom som už písal. Článok si môžete prečítať v sekcii brigáda na domaMohli by sme ho prirovnať k tržnici. Na tomto portáli môžete ponúkať rôzne služby alebo vlastnými rukami vyrobiť nejaké výrobky. Takto máte možnosť privyrobiť si s istotou, že svoje peniaze budete mať skutočne vyplatené. Zároveň sú na ňom uverejnené dopyty po službách. Ak máte nejaký koníček – pletenie svetrov, vyšívanie, výroba ozdôb alebo niečo podobné, môžete inzerovať aj na iných portáloch, ktorých je dosť. Ovládate účtovníctvo alebo administratívu, ste šikovný grafik alebo programátor? Môžete skúsiť svoje vedomosti predať. Jednou z možností je aj vypĺňanie ankiet, ktoré nájdete v kategórii internetový zárobok bez investícieDo spomínanej kategórie pridávam len spoločnosti, ktoré ponúkajú finančnú odmenu. Ak si teda chcete zarobiť na internete, skúste to s vypĺňaním dotazníkov. Mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Ak chcete nájsť nejakú manuálnu prácu na doma, je potrebné sa poriadne porozhliadať a mať dobrý nápad. Tak sa nenechajte odradiť a hľadajte tú správnu cestu pre vás. Verím, že tento článok vám pomôže, aby ste nenaleteli podvodným ponukám.

 

Máte už nejaké skúsenosti s lepením obálok, skladaním pier, labutí a podobne? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

 

V tomto článku nikomu prácu neponúkam, preto mi, prosím, nepíšte, že máte záujem o lepenie a vypisovanie obálok, skladanie pier a iné. Ak máte záujem, prezrite si kategóriu   pracovné ponuky na doma  kde umiestňujem mnou overené ponuky práce na dohodu a hlavne bez poplatkov.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky".

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Lepenie obálok a iné...

Dátum: 22.07.2017

Vložil: Zaneta

Titulok: Skladanie pier a hraciek

Mam zaujem aj o inu pracu aku som uviedla som na MD dakujem za info tel. 0919039694

Dátum: 21.07.2017

Vložil: Bianka

Titulok: 0940191923

Dobrý deň Mám zaujem o skladanie pier a hraciek poprosiť info dakujem prosim kontaktujte ma... 0940191923

Dátum: 19.07.2017

Vložil: zuzana

Titulok: 0944644233

Dobry den mam vazny zaujem o pracu na doma som na MD cize budem rada ak my umoznite pracovat prevas. Dakujem

Dátum: 16.07.2017

Vložil: Peter

Titulok: Brigáda,práca pre ŤZP osobu na doma

Zdravím Vás , mám záujem o nenáročnú brigádu na doma pre ŤZP osobu.Aj za minimálny plat a maximálny výkon,samozrejme,ak to budem zvládať.Dúfam,že áno.
LEN SERIOZNE PONUKY PROSIM .
E-mail: venez@centrum.sk

Dátum: 08.07.2017

Vložil: Kristina Magdalena

Titulok: manuálna práca na doma

Mám vážny záujem o manuálnu prácu na doma, ale žiadne klikačky a ankety

nastenka131@azet.sk

Dátum: 08.07.2017

Vložil: kinga

Titulok: lepenie obalok skladanie papieri

mala bisom zaujem o manualni pracu cim sa da zarobit trosku lepenie obale skladanie kontaktujte na lena615@azet

Dátum: 13.07.2017

Vložil: Marcela

Titulok: Re:lepenie obalok skladanie papieri

Chcela by som si privyrobiť

Dátum: 06.07.2017

Vložil: Renáta

Titulok: Toracova

Dobrý vecer mám záujem o prácu lepenie obálok poprosím info renata_1234@azet.sk

Dátum: 03.07.2017

Vložil: antoinette.rosen0003@outlook.fr

Titulok: antoinette.rosen0003@outlook.fr

Vyriešiť všetky vaše problémy financovania.
Ste pripravení zvýšiť svoje výskumné aktivity na jeden projekt alebo ku kúpe bytu. Ale banka bude próze podmienky, ktoré nie sú. Som jedinec som poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5,000 do € 1,500,000 má všetky osoby, ktoré sú schopné splniť svoj aj úroková sadzba je 3% ročne. Buď budete potrebovať peniaze z iných dôvodov; neváhajte ma kontaktovať pre viac informácií. Kontaktný poďakovanie ma na môj e-mailovú adresu: antoinette.rosen0003@outlook.fr

Dátum: 03.07.2017

Vložil: antoinette

Titulok: antoinette.rosen0003@outlook.fr

RJEŠENJE SVIH VAŠIH PROBLEMA S FINANCIRANJEM.
Vi ste u potrazi za kredit da ožive svoje aktivnosti, ili za projekt ili za vas kupiti stan. Ali banka vam proza uvjetima koji ste u mogućnosti. Ja sam posebno, ja sam daje kredite od 5.000 do 1500000 € ima sve ljudi u stanju pridržavati ga se i kamatna stopa iznosi 3% godišnje. Ili vam je potreban novac za drugih razloga, ne ustručavajte se kontaktirati me za više informacija. Molimo vas da Komunicira sa mnom na moj e-mail : antoinette.rosen0003@outlook.fr

Dátum: 02.07.2017

Vložil: Patrícia

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier .
Môj email je patress 125@azet.sk

Dátum: 29.06.2017

Vložil: Melita Illés

Titulok: zoliviragh@gmail.com

Aj ja hladám prácu na domov - Lepenie obálok, skladanie pier

Dátum: 01.07.2017

Vložil: Olga Domsova

Titulok: Olga1234580@azet.ak

Mam zaujem

Dátum: 27.06.2017

Vložil: Katarina Klucsikova

Titulok: Praca na doma

Dobry den.mala by som zaujem o nejaku pracu na doma.lepenie obalok alebo skladanie pier.hlavne bez vstupneho poplatku.kontakt: farky85@azet.sk. dakujem

Dátum: 28.06.2017

Vložil: diana

Titulok: Re:Praca na doma

chladam pracu z domova prosim kontakt

Dátum: 19.06.2017

Vložil: Manuela

Titulok: Praca na doma

Hladam si surne pracu na doma som na materskej bola by som rada keby ste ma informovali dakujem informojte ma na moju emailovu adresu manuelamakulova@gmail.com

Dátum: 15.06.2017

Vložil: Jana

Titulok: Hocico co je volne:)

Mam velky zaujem o pracu. Poprosim o viac informacii.
janka.krkoskova@gmail.com

Dátum: 15.06.2017

Vložil: Michaela Danisova

Titulok: Lepenie obalok a skladanie pier

Dobry den mala by som zaujem o skladanie pier a lepenie obalok ak by sa dalo tak toto je moj mail michaladanisova@zoznam.sk vopred dakujem

Dátum: 15.06.2017

Vložil: Mária

Titulok: 0907757330,lepenie obalok a skladanie pier

Dobrý deň prajem ,mala by som zaujem,o pracu na doma ,lepenie obaloka skladanie pier .

Dátum: 13.06.2017

Vložil: Martina

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň.

Hľadám si prácu na doma. Či už bude manuálna alebo administratívna na tom vôbec nezáleží. Hlavne nehľadám žiadnu so vstupnými poplatkami. Ďakujem.

Kontaktujte ma na e-mailovej adrese: tinushka120@gmail.com

Dátum: 06.06.2017

Vložil: Viktória Danková

Titulok: Lepenie obalok a skladanie pier

Dobrý den.Mala by som záujem o prácu na doma lepenie obalok, skladanie atd. e-mail: viktoria.dankova00@gmail.com

Dátum: 06.06.2017

Vložil: Alžbeta

Titulok: yáujem o prácu na doma

Dobrý deň! Mala by som záujem o prácu na doma napr: lepenie obálok ,skladanie pier....
vopred Ďakujem!

Dátum: 30.05.2017

Vložil: Miroslava

Titulok: Mala by som vazni zaujem o lepenie obalok

Telfone cislo 0949300415

Dátum: 24.05.2017

Vložil: irena radičova

Titulok: praca na doma

dobrý den mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok na email juliusradic@gmaIL.com dakujem

Dátum: 28.05.2017

Vložil: Bronislava Kanteková

Titulok: Re:praca na doma

Dobrý deň mám vážny záujem o prácu na doma. Poprosím viac info. Ďakujem. Kanteková

Dátum: 28.05.2017

Vložil: Bronislava Kanteková

Titulok: Re:praca na doma

Dobrý deň mám vážny záujem o prácu na doma. Ďakujem. Kanteková

Dátum: 23.05.2017

Vložil: Barbara

Titulok: Lepenie obálok a skladanie pier

Dobrý den.Mala by som záujem o prácu na doma.
gottbarby84@citromail.hu .Dakujem.

Dátum: 15.05.2017

Vložil: Michaela

Titulok: 5eur jednorázovo,je možnost zarobit aj viac

Táto práca je určená hlavne pre ženy na materskej dovolenke,alebo popri zamestnaní.Ale aj pre mužov,Zarobit si možete jednorázovo alebo to robit naplno.Pre celé Slovensko.Pre viac info ma kontaktujte na e-mail.
nakupuj3d@gmail.com Dakujem.

Dátum: 12.06.2017

Vložil: olga markovicova

Titulok: Re:5eur jednorázovo,je možnost zarobit aj viac

Mam zaujem . Tel cis 0902170886

Dátum: 19.06.2017

Vložil: Manuela

Titulok: Re:5eur jednorázovo,je možnost zarobit aj viac

Mam zaujem o tu pracu informujte ma na moju emailovu adresu manuelamakulova@gmail.com dakujem...

Dátum: 19.06.2017

Vložil: Manuela

Titulok: Re:Re:5eur jednorázovo,je možnost zarobit aj viac

Informujte ma na moje cislo 0911546118

Dátum: 12.05.2017

Vložil: Marta

Titulok: falko76@azet.sk

Ahoj mám záujem o prácu na doma lepenie obálok alebo čo kolekcie ďakujem 0917749836

Dátum: 09.05.2017

Vložil: Annamaria

Titulok: Raczova

Dobry den mala by som zaujem o pracu na doma, dakujem

Dátum: 07.05.2017

Vložil: Laura

Titulok: Lepenie obalok

Mala bysom zaujem drotenka@gmail.com

Dátum: 23.05.2017

Vložil: Veronika Kolenčíková Oravská Lesná 26

Titulok: Re:Lepenie obalok

Chcem pracovať

Dátum: 03.05.2017

Vložil: Jana

Titulok: Mam zaujem o pracu na doma

Dobrý deň mám záujem o skladanie pier. rihanna11170@azet.sk

Dátum: 02.05.2017

Vložil: Regina

Titulok: Skladanie pier

Dobry den mala by som zaujem o skladanie pier reginaravasz@gmail.com

Dátum: 29.04.2017

Vložil: Jana

Titulok: skladanie alebo lepenie hocico

dobry den som maminka na materskej dovolenke a surne hladam pracu na doma.Bez akychkolvek poplatkou z mojej strany prosim budem rada som ochotna pracovat ihned dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!! moj email stankova.jana810@gmail.com

Dátum: 27.04.2017

Vložil: andrea

Titulok: praca na doma

mam zaujem lepenie atd

Dátum: 27.04.2017

Vložil: Lucy

Titulok: Hladam pracu na doma

Hladam pracu na doma

Dátum: 03.05.2017

Vložil: Nati

Titulok: Re:Hladam pracu na doma

Dobrý deň, spolupracujem s českou firmou s klubom Global 3000, je to zaujímavý prívydelok srovno s dvoma sposobmi odmien. :) bodovým a formou provízie. Klub má množstvo partnerských obchodou kde možte nakupovať pre seba a svojich známich, registrovať nových členou a za to všetko ostatné máte body, ktoré sa neskor zamenia na financie. 6iadne povinné nákupy! moj mail je nataliablaskova@centrum.cz alebo fb : Nat blaš nataliablaskova@centrum.cz

Dátum: 25.04.2017

Vložil: SILVIA

Titulok: Praca na dona

Dobry... Mala by som zaujem o akukolvek manualnu pracu na doma.. Dakujem Moj email: szilvia. domotor@post.sk

Dátum: 24.04.2017

Vložil: Vladimir Polak

Titulok: Praca na doma

Mam zaujem o pracu na doma skladanie pier vajicok a podobne prace

Dátum: 22.04.2017

Vložil: Lucia

Titulok: Vážny záujem

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier a pod. Môj email jel.bednartikova@centrum.sk . Ďakujem.

Dátum: 20.04.2017

Vložil: Lucia

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň.Mala by som záujem o akúkoľvek manuálnu prácu na doma,keďže som na materskej dovolenke a potrebovala by som popri manželovej nie veľmi dobre platenej robote trošičku privyrobiť si,už len kvôli mojej 8. mesačnej dcérke. Vopred ďakujem. Moja e-mailová adresa: lula18@centrum.sk

Dátum: 21.04.2017

Vložil: Sabrina

Titulok: Re:Práca na doma

Dobrý deň. Som na materskej dovelenke a mala by som záujem o prácu lepenie obalok a skladanie pier prosím kontaktujte ma na email sabrina.esiss@gmail.com vopred dakujem

Dátum: 20.04.2017

Vložil: Nikola Rybarova

Titulok: Lepenie obalok a skladanie pier

Dobrý den, som študentka a mala by som zaujem o vašu prácu lepenie obalok a skladanie pier, chcela by som sa dozvetieť bližšie informacie na nicol-scherzinger@azet.sk vopred vam dakujem.

Dátum: 11.04.2017

Vložil: Nika

Titulok: Práca na doma

Dobry den mam zaujem o pracu na doma ..prosim kontaktujte ma na mail:Nikuska571@gmail.com .Dakujem

Dátum: 08.04.2017

Vložil: Mário

Titulok: Záujem o prácu na doma

Dobrý deň,

Som študent a chcel by som si privyrobiť prácou na doma. Mal by som záujem a akúkoľvek prácu. Email: marioqqqb2x2@gmail.com
Vopred ďakujem

Dátum: 07.04.2017

Vložil: Monika Vanova

Titulok: Praca na doma

Mam zaujem o skladanie obalok

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok