Lepenie obálok, skladanie pier, ako fungujú tieto ponuky?

Ilustračný obrázok ženskej ako vykonáva prácu z domu.

Žijeme v dobe, kedy je každá korunka (euro) dobrá. Je veľa ľudí, ktorí hľadajú možnosť privyrobiť si, či už sú zamestnaní alebo nie. Môžu to byť mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti alebo ktokoľvek iný. Veď možno to aj sami poznáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potrebujeme ešte zaplatiť nejakú tú poistku, hypotéku, výlet pre deti atď. Ani ja nie som výnimkou a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol skúsiť prácu na doma. Povedal som si, ale čo, veď skúsiť to môžem, ak sa mi podarí niečo nájsť, budem rád, ak nie, tak to prežijem. Možno to bude len pár eur, a možno to postupom času bude viac. Práca z domu, resp. práca na diaľku, má nepopierateľné výhody. Pre mňa je tou najdôležitejšou časová flexibilita.

 

Ako to (ne)funguje?

Jednou z možností, ako si zarobiť niečo navyše, sú manuálne práce, ako skladanie, lepenie a plnenie obálok, skladanie pier, hračiek, labutí, kinder vajíčok a rôznych vecí z papiera. Práca je nenáročná a vykonáva sa v pohodlí domova a hoci ide o prácu manuálnu a nezaujímavú, stále sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní ju vykonávať. Nájsť takéto pracovné ponuky nie je žiadny problém. Na rôznych inzertných portáloch sú ich stovky. Od klikania na reklamy, cez skladanie obálok a pier až k prepisovaniu textov. Znenie inzerátu je takmer vždy identické: „hľadáme šikovných ľudí na ručnú prácu z domu“ alebo „ponúkame - manuálna práca na doma popri materskej“. Práca z domova je vhodná pre každého, kto má záujem – pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov, ľudí s prácou alebo aj pre nezamestnaných. Samozrejme, v inzeráte je ešte vymenované neskutočné množstvo výhod, ktoré daná práca prináša: „ponúkame ručnú prácu z pohodlia domova: výborné platové ohodnotenie, flexibilný pracovný čas.“ Neraz bola sľubovaná odmena aj 1 500 eur. Komu by sa taká práca na pár hodín denne nepáčila. 

 

Praktický príklad, ako vypadajú inzeráty na túto tému môžete nájsť aj na stránke https://www.pracovne-ponuky.eu/kategoria.php?id=153.

 

Ak chcete bližšie informácie o vami vybranej manuálnej práci, musíte napísať e-mail. A teraz nastane prekvapenie. Poverený pán alebo pani vám zašle na váš e-mail dlhú a „zaujímavú“ odpoveď. Zárobky závisia iba od vašej šikovnosti, od toho, koľko času budete práci venovať. Ale aké prekvapenie som mal na mysli? V odpovedi bolo napísané, že ak mám o ponúkanú prácu vážny záujem a chcem ju aj reálne vykonávať, najprv si musím zakúpiť brožúrku s postupmi a materiál na skladanie pier, labutí alebo lepenie obálok. Tak to bol šok. Hneď mi napadlo, prečo mám platiť za niečo, o čom ani neviem, či mi bude doručené. Chvíľku po tom sa objavila druhá varovná myšlienka. Bola to ponuka práce, mali platiť oni mne, nie ja im. Tak o čo vlastne ide? Nie je to podvod? 

banner5-01-1509979936.png

Zavádzanie záujemcov

Som človek zvedavý, tak som si našiel pár stránok a zaujímavých diskusií, kde ľudia opisovali svoje skúsenosti s takýmito pracovnými ponukami. Zaujala ma skúsenosť jednej pani, ktorá uvádzala, že tak, ako bolo odpísané mne, aj ona si na začiatok musela zakúpiť informačnú brožúrku a materiál na skladanie. S vidinou zárobku si uvedené veci kúpila. Problém však nastal, keď mala skladačky hotové. Nebol o ne záujem, resp. sama si musela nájsť niekoho, kto by ich od nej odkúpil. Tak milá pani stratila nielen určitú finančnú čiastku, ale aj svoj čas, ktorý mohla využiť iným spôsobom. Ďalší podobný prípad opísala pani, ktorá si dala zaslať brožúrku, za ktorú, samozrejme, aj zaplatila. Brožúrka prišla najprv jedna, potom ďalšia a ďalšia. Takto sa to opakovalo 2 mesiace, až pokým to nezačala riešiť. Za brožúrky, samozrejme, stále musela platiť. Známe sú aj prípady, keď sú podmienky práce zahmlievané. Záujemca o manuálnu prácu v dobrej viere zaplatí za informačné materiály, nakúpi tovar, prípadne zaplatí ešte nejaký ten vstupný poplatok. Následne začne doma pracovať a lepiť, skladať a vypisovať. Teší sa zo svojej práce, ako mu to pekne ide, ale nakoniec zistí, že keď si už tie obálky, perá, labute alebo podobné veci poskladal, musí si pre tento tovar nájsť odberateľa. A tu nastáva vážny problém. Podobných príbehov, v ktorých boli ľudia oklamaní, by sme mohli nájsť neúrekom...

 

Ako zistím, že ide o podvodnú ponuku práce?

Podvodníkov behá po našej planéte celá kopa, a preto treba byť obozretný vo všetkých prípadoch. Je veľa autorov ponúk práce z domova, ktorí chcú na naivite a dôverčivosti ľudí zarobiť. Už na začiatku by malo byť presne vytýčené, čoho sa bude týkať vaša náplň práce a aké budú podmienky pre vyplatenie mzdy. Ak vám niekto ponúka prácu z domova, ale zahmlieva, o čo presne ide, bude za tým niečo iné. Výstražným prstom by pre každého záujemcu o prácu na doma malo byť aj to, keď ste vyzvaný na uhradenie vstupného poplatku alebo si na začiatok máte zakúpiť informačné materiály a tovar. Ako som už spomínal, zamestnávateľ platí zamestnancom a nie naopak. Seriózna firma, ktorá má zisky a zarába prostredníctvom svojich zamestnancov, nepotrebuje, aby zamestnanci platili akékoľvek vstupné poplatky. Dobré je tiež preveriť si ponuku práce na internete. Podľa názvu spoločnosti dnes už vieme zistiť veľa informácií. Zároveň existuje množstvo stránok a fór, kde si ľudia navzájom vymieňajú skúsenosti, prípadne sa môžete opýtať známych, či nemajú nejaké skúsenosti. Zbystriť pozornosť je nutné tiež v prípade, ak vám zamestnávateľ ponúka príliš vysokú odmenu za odvedenú prácu.

Pár slov na záver

Možnosť pracovať z domu je lákavá a určite aj reálna. Dôležité je vedieť nájsť ten správny spôsob a nenechať sa oklamať podvodníkmi. Veľmi obľúbené sú možnosti portálov mikropráce, ako napríklad jaspravim.sk, o ktorom som už písal. Článok si môžete prečítať v sekcii brigáda na domaMohli by sme ho prirovnať k tržnici. Na tomto portáli môžete ponúkať rôzne služby alebo vlastnými rukami vyrobiť nejaké výrobky. Takto máte možnosť privyrobiť si s istotou, že svoje peniaze budete mať skutočne vyplatené. Zároveň sú na ňom uverejnené dopyty po službách. Ak máte nejaký koníček – pletenie svetrov, vyšívanie, výroba ozdôb alebo niečo podobné, môžete inzerovať aj na iných portáloch, ktorých je dosť. Ovládate účtovníctvo alebo administratívu, ste šikovný grafik alebo programátor? Môžete skúsiť svoje vedomosti predať. Jednou z možností je aj vypĺňanie ankiet, ktoré nájdete v kategórii internetový zárobok bez investícieDo spomínanej kategórie pridávam len spoločnosti, ktoré ponúkajú finančnú odmenu. Ak si teda chcete zarobiť na internete, skúste to s vypĺňaním dotazníkov. Mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Ak chcete nájsť nejakú manuálnu prácu na doma, je potrebné sa poriadne porozhliadať a mať dobrý nápad. Tak sa nenechajte odradiť a hľadajte tú správnu cestu pre vás. Verím, že tento článok vám pomôže, aby ste nenaleteli podvodným ponukám.

 

Máte už nejaké skúsenosti s lepením obálok, skladaním pier, labutí a podobne? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

 

V tomto článku nikomu prácu neponúkam, preto mi, prosím, nepíšte, že máte záujem o lepenie a vypisovanie obálok, skladanie pier a iné. Ak máte záujem, prezrite si kategóriu   pracovné ponuky na doma  kde umiestňujem mnou overené ponuky práce na dohodu a hlavne bez poplatkov.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky".

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Lepenie obálok a iné...

Dátum: 18.11.2017

Vložil: Monika

Titulok: Skladanie pier, obalok hračiek rôzneho čo sa da

Mám záujem o skladanie ,mmaslikova6@gmail.com

Dátum: 17.11.2017

Vložil: Miroslav

Titulok: tarabam848@gmail.com

Mám vážny záujem o prácu na doma skladanie pier a obálok ďakujem vám za skorú odpoveď

Dátum: 15.11.2017

Vložil: Daniela

Titulok: Manuálna. Práca. Na. Doma

Ok

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Alena

Titulok: Žiadny

Dobrý večer, mam zaujem o pracu na doma , o lepenie obalok, skladanie pier.
Prosim kontaktujte ma na email Erik12339@azet.sk

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Alena

Titulok: Žiadny

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier.
Môj email.je Lucia909@azet.sk

Dátum: 10.11.2017

Vložil: Oľga Matuščáková

Titulok: Hľadám prácu na doma

Ďakujem605725037

Dátum: 10.11.2017

Vložil: Nadezda Milkova

Titulok: Prace na doma

Dobry den mam zaujem..slkadanie pier..lepenie obalok..alebo cokolvek ina dakijem.

Dátum: 07.11.2017

Vložil: Kristína Červeňanová

Titulok: kristina8cervenanova@gmail.com

Dobrý deň aj ja by som mala záujem o prácu lepenie obálok prosím info ďakujem.

Dátum: 06.11.2017

Vložil: Kristína

Titulok: Záujem

Dobry den mala by som zaujem o pracu na doma skladanie pier ;-).. dakujem

Dátum: 05.11.2017

Vložil: Gabriel

Titulok: Rock66@azet.sk

Dobrý deň. Mám záujem. Poprosím o viac informácií. Rock66@azet.sk

Dátum: 03.11.2017

Vložil: KATARINA

Titulok: katrin353@pokec.sk

Dobry den,mala by som záujem o pracu na doma-skladanie pier,lepenie obálok.dakujem.

Dátum: 01.11.2017

Vložil: MARIA

Titulok: LEPENIE OBALOK

DOBRY DEN MAM ZAUJEM O PRACU NA DOMA DAKUJEM.kamilavt4@gmail.com

Dátum: 01.11.2017

Vložil: MARIA

Titulok: LEPENIE OBALOK

Dobry den mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok ,skladanie alebo nie co ine dakujem.

Dátum: 30.10.2017

Vložil: stanislava

Titulok: zaujem o pracu na doma

dobry den mala by som zaujem o skladanie pier alebo lepenie obalok.stanastreer@gmail.com

Dátum: 28.10.2017

Vložil: Simona

Titulok: Mam zaujem o pracu na doma

Dobry den,mala by som zaujem o pracu na doma.konkretne skladanie pier.
sisi165@azet.sk dakujem za informacie

Dátum: 22.10.2017

Vložil: Jan

Titulok: Skladanie pier

Mám záujem o prácu na doma ...skladanie pier ozvyte sa prosím e-mail slusacik007@azet.sk

Dátum: 17.10.2017

Vložil: Katarina Sudarova

Titulok: Lepenie obalok,skaldanie pier

Dobry den mala by som zaujem o pracu na doma.. moj mail: katarinasudarova@zoznam.sk Dakujem

Dátum: 17.10.2017

Vložil: Katarina Sudarova

Titulok: Lepenie obalok,skaldanie pier

Dobrý den,mala by som zaujem o pracu na doma,, moj mail: katarinasudarova@zoznam.sk Dakujem

Dátum: 27.10.2017

Vložil: tomas ukrop

Titulok: Re:Lepenie obalok,skaldanie pier

dobri večer mam za ujem o skladanie pier ak tu je ešte aktuvalne prosim odpište tomaš ukrop alebo bo mi zavolajte 0940763610 ozvit sa prosim

Dátum: 13.10.2017

Vložil: Eva

Titulok: mam záujem o pracu lepenia obalok

informujte ma na emaili eva.stefanova14@centrum.sk

Dátum: 13.10.2017

Vložil: Zuzana

Titulok: Re:mam záujem o pracu lepenia obalok

Dobry vecer chcela by som sa informovat . Ako funguje praca na doma ,co sa tyka lepienie obalok. . Dakujem vopred

Dátum: 13.10.2017

Vložil: Zuzana

Titulok: Re:mam záujem o pracu lepenia obalok

Dobry vecer chcela by som sa informovat . Ako funguje praca na doma ,co sa tyka lepienie obalok. . Dakujem vopred email je :zuzkakovacsova1904@gmail.com

Dátum: 09.10.2017

Vložil: Terézia

Titulok: tereziaduchoslavova@gmail.com

Dobrý deň mala by som záujem o prácu na doma lepenie obálok, skladanie pier, atď. Dakujem

Dátum: 02.10.2017

Vložil: Iveta Pechová

Titulok: Zaujem o prácu na doma,,lepenie obálok,skladanie pier,atď

mala by som zaujem o prácu na doma,,ale serioznú prácu,,som manualne zručná a privyrobenie by mi veľmi pomohlo,,,Ďakujem

Dátum: 27.09.2017

Vložil: monika

Titulok: skladanie a lepenie obalok

Mam zaujemo pracu7monika@3dz. gmail. com

Dátum: 29.09.2017

Vložil: Natalia

Titulok: Re:skladanie a lepenie obalok

dobrý deň mám záujem o prácu skladanie a lepenie obálok...Chcela by som si privyrobit peniažky..

Dátum: 29.09.2017

Vložil: Natalia

Titulok: Re:Re:skladanie a lepenie obalok

dobrý deň mám záujem o prácu skladanie a lepenie obálok...Chcela by som si privyrobit peniažky..
natalikase07@gmail.com

Dátum: 21.09.2017

Vložil: Gabika

Titulok: skladanie,lepenie a.t.ď....

dobry deň.Som po materskej a bes prace ktoru potrebujem kôli trom deťom ktore su školopovinne a nemôžem sa zamestnať pre svokru ktora je chora a po operacii a potrebuje ma doma.Manualna praca na doma by mi veľmi finančne pomohla.Som ochotna pracovať hneď.Veľmi pekne ďakujem.Môj mejl.gabikapavlicova@gmail.com

Dátum: 19.09.2017

Vložil: Elena Dudova

Titulok: Skladanie pera, lepenie obalok

Dobry den som na inv.dochodku mala by som zaujem o pracu ako skladanie pera resp.lepenie obálok. Velmi by mi to pomohlo financne. Som z Banoviec nad Bebravou. Vopred velka vdaka

Dátum: 27.10.2017

Vložil: katka čičmancova

Titulok: Re:Skladanie pera, lepenie obalok

dobri večer mam zaujem ak je aktuvalna ponuka skladanie pier som invalidni dchoca cela by som niake penažky niake finačne by mi pomoholo zarobit odpište katka čičmancova alebo zavolajte mi 0944576372 ak by ste boli dobri

Dátum: 27.10.2017

Vložil: katka čičmancova

Titulok: Re:Skladanie pera, lepenie obalok

dobri večer mam zaujem ak je aktuvalna ponuka skladanie pier som invalidni dchoca cela by som niake penažky niake finačne by mi pomoholo zarobit odpište katka čičmancova alebo zavolajte mi 0944576372 ak by ste boli dobri

Dátum: 03.09.2017

Vložil: Michaela adamcova

Titulok: 0950548677

Mam zaujem o pracu
O lepenie obalok
Som na materskej dovolenke
Pochadzam z okresu zlate moravce

Dátum: 14.09.2017

Vložil: ALZBETA

Titulok: Re:0950548677

Hladam manualnu pracu na doma. Mam dcerku ZTP, do prace ist nemozem. Mail - alzbetagargalikova@gmail.com

Dátum: 27.08.2017

Vložil: Sona Hegedusova

Titulok: Zena

Dobry den!Mam zaujem o pracu na doma a to skladanie pier,prosim ozvite sa ,Dakujem

Dátum: 07.11.2017

Vložil: Lucia

Titulok: Re:Zena

Som na md a rada by som si privyrobila.ozvite sa luciakruzova@azet.sk Dakujem

Dátum: 24.08.2017

Vložil: Radek

Titulok: Zaujem o manualnej praci doma

Dobry den! Velmi by som chcel robit nejaku skladanku alebo nieco ine doma.moze byt aj tlmacenie (anglicky, polsky, madarsky, slovensky) dakujem pekne. Email: Radek0407@azet.sk

Dátum: 23.08.2017

Vložil: Emília DŽudžova

Titulok: lepenie obálok a čokoľvek

Mám záujem o prácu na doma som na MD a potrebujem si privyrobiť prosím ozvite sa mi keď je to aktuálne ďakujem 0944674573

Dátum: 31.07.2017

Vložil: Zuzana Ilavská

Titulok: Práca na doma vážny záujem.

Dobrý deň.Mám veľký záujem o prácu je mi v podstate jedno akú koľvek manuálnu prácu prosím.Ďakujem veľmi pekne.

Dátum: 27.08.2017

Vložil: maria

Titulok: Re:Práca na doma vážny záujem.

200

Dátum: 26.07.2017

Vložil: Ktarina

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň,mám záujem o prácu na doma....či lepenie obálok,skladanie pier,navliekanie goralok.....hoci čo ....som na materskej dovolenke z 8.mes.synom a ťa materská je nič moc veru Ďakujem ....kontaktujte ma mailom na Katarina27122016@azet.sk Ďakujem

Dátum: 30.07.2017

Vložil: Zuzana Ilavská

Titulok: Re:Práca na doma

Dobrý večer.Som inval.dôch.vlastne už aj starobná.Mám veľký záujem o prácu na doma. Moc vám ďakujem za príležitosť získať prácu na doma.Budem veľmi rada ak mi tú možnosť doprajete.Ďakujem vám.zuzanailavska@centrum.sk Ďakujem a pekný týždeň vám prajem.

Dátum: 25.07.2017

Vložil: martina

Titulok: praca na doma bez vlozenia mojich financii

mala by som zaujem o akukolvek pracu z domu bez toho aby niekto odomna pytal neake startovne financie dakujem 094459217

Dátum: 25.07.2017

Vložil: martina

Titulok: Re:praca na doma bez vlozenia mojich financii

tel.cislo je 0944589217

Dátum: 24.07.2017

Vložil: Lenka Scerbova

Titulok: Hladam pracu na doma...lepenie obalok,skladanie hraciek,pier a pod

Hladam pracu na doma popri materskej.Skladanie hraciek,pier,lepenie obalok a podobne.Ponuky mi prosim zasielajte na moj e-mail: lenka.scerbova@centrum.sk.Vopred dakujem za odpovede.S pozdravom

Dátum: 22.07.2017

Vložil: Zaneta

Titulok: Skladanie pier a hraciek

Mam zaujem aj o inu pracu aku som uviedla som na MD dakujem za info tel. 0919039694

Dátum: 21.07.2017

Vložil: Bianka

Titulok: 0940191923

Dobrý deň Mám zaujem o skladanie pier a hraciek poprosiť info dakujem prosim kontaktujte ma... 0940191923

Dátum: 19.07.2017

Vložil: zuzana

Titulok: 0944644233

Dobry den mam vazny zaujem o pracu na doma som na MD cize budem rada ak my umoznite pracovat prevas. Dakujem

Dátum: 16.07.2017

Vložil: Peter

Titulok: Brigáda,práca pre ŤZP osobu na doma

Zdravím Vás , mám záujem o nenáročnú brigádu na doma pre ŤZP osobu.Aj za minimálny plat a maximálny výkon,samozrejme,ak to budem zvládať.Dúfam,že áno.
LEN SERIOZNE PONUKY PROSIM .
E-mail: venez@centrum.sk

Dátum: 08.07.2017

Vložil: Kristina Magdalena

Titulok: manuálna práca na doma

Mám vážny záujem o manuálnu prácu na doma, ale žiadne klikačky a ankety

nastenka131@azet.sk

Dátum: 08.07.2017

Vložil: kinga

Titulok: lepenie obalok skladanie papieri

mala bisom zaujem o manualni pracu cim sa da zarobit trosku lepenie obale skladanie kontaktujte na lena615@azet

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok