Zoznam MLM v CZ a SK

Agel - Spoločnosť Agel Enterprises bola založená v roku 2005 v USA, dnes pôsobí už vo viac ako 65 štátoch sveta a do ďalších sa chystá expandovať. Vytvorila novú výrobnú kategóriu – technológiu suspenzných gélov. Táto inovačná technológia, nielenže zmenila spôsob, ktorým môžete prijímať potravinové doplnky, ale je omnoho účinnejšia a osloví väčší okruh spotrebiteľov. Agel Produktypatentované, zároveň sú výnimočne v tom že sú vstrebávané okamžite s 90% až 100% efektivitou (na rozdiel od ostatných výživových doplnkov vo forme tabliet, práškov či nápojov, u ktorých je absorpcia maximálne 5% až 12%).

 

Amway - Je najväčšou Multi level marketing organizáciou na svete už s vyše 50 ročnou históriou, ktorá pôsobí snáď vo všetkých krajinách na svete, výnimkou nie je samozrejme ani Slovensko, či Česko. Je to firma s mnohomiliardovým obratom ročne porovnateľným s obratom spoločností ako sú napr. Coca Cola a MCI. Spoločnosť je založená na predaji takých rozmanitých produktov ako je mydlo, čističe vody, vitamíny a kozmetika.
        

Dedra - Dedra s.r.o. je česká firma s viac ako 18-ročnou tradíciou, ktorá vyrába a distribuuje luxusnú bytovú kozmetiku, drogériu, bytové doplnky a spustili aj predaj pánskeho a dámskeho oblečenia. S katalógovým predajom začali v roku 2006. Kozmetika a drogéria je výhradne ekologická. Ich produkty nenájdete v sortimente žiadneho obchodného reťazca. Všetky produkty Dedra sú bez obsahu formaldehydu, chlóru a perborátov.
                          

Forever Living - už viac ako 30 rokov sa venuje táto spoločnosť fungujúca na princípe sieťového marketingu vyhľadávaniu najlepších prírodných zdrojov pre zdravie a krásu a ponúka ich celému svetu. Spoločnosť podnikajúca vo viac ako 145 krajinách sveta, je dnes najväčším pestovateľom, výrobcom a distribútorom aloe vera. Zároveň je aj najväčším svetovým chovateľom včiel. Priniesla nové spôsoby, ako najlepšie využiť prírodné zdroje pre zdravie. Sortiment spoločnosti tvoria výživové doplnky z aloe vera, prípravky pre starostlivosť o pokožku, kozmetika a iné. Centrála spoločnosti sa nachádza v Arizone. V súčasnosti využíva produkty firmy viac ako 9,5 miliónov distribútorov.

 

Harika Travel - Spoločnosť Harika-EV emlak s.r.o. je tvorcom unikátneho konceptu budovania, podnikania a propagácie produktov - stavia apartmány a vily s najlepšími stavebnými firmami v regióne Antalya v Turecku a Karibiku. Harika-EV je zároveň vlastníkom projektu TRAVEL Harika. Jedná sa o Tureckú spoločnosť, ktorá poskytuje svojím členom všetko, aby mohli začať zlepšovať a maximalizovať kvalitu života pre seba a svojich blízkych! Viac než 12 500 ľudí z 40 zemí, sa stali partneri spoločnosti Harika Harika Travel & Ev. S rozvojom spoločnosti Harika Ev sa otvoril nový smer - Cestovanie s Harika Travel zaisťuje, aby každý z partnerov, okrem nabitiu majetku, mal taktiež veľkú možnosť cestovať, po celom svete. Máte príležitosť navštíviť najzaujímavejšie zákutia našej planéty, a zároveň zarábať peniaze, potom ísť do projektu, ktorý vám umožní vlastniť nehnuteľnosti na pobreží Stredozemného mora.

    

Iwowwe - Spoločnosť Iwowwe patrí medzi popredných lídrov v oblasti online komunikačných služieb od roku 2007. Na Slovenský či Český trh prišli v roku 2012. Jedná sa o predaj online komunikačných nástrojov ako video-email, video-konferencie, broadkast a autoresponder a iné. Firma je stabilným členom DSA asociácie priameho predaja a doposiaľ získala už niekoľko významných ocenení. Majiteľom spoločnosti je Bill Starkley bývali spolupracovník a priateľ Billa Gatesa. Iwowwe spolupracuje s niektorými z najúspešnejších svetových firiem, ktorým pomáha vyvíjať, integrovať a využívať video emaily a webové konferencie ako základnú časť svojej marketingovej stratégie. Sú nimi napr. Ford, Microsoft, Federal Goverment, American Express atď.

    

JoinSomethingNew - je nový Český globálny projekt ktorého zakladateľom je český úspešný investor a podnikateľ Martin Hausenblas, ktorý nahradil klasický model MLM tzv. komunitným podnikaním, kde je cieľový produkt šírený zákazníkmi. Produktom tejto spoločnosti je Liftago Taxi. Je zbrusu nová služba cez mobilnú aplikáciu, ktorá prináša priame spojenie cestujúcich (s aplikáciou Taxi Liftago) a vodičov taxi (s aplikáciou Liftago Driver) a prináša výhody všetkým. Cieľom je skvalitnenie taxislužieb nielen pre pasažierov, ale taktiež pre taxikárov. Pomocou tejto aplikácie jednoducho a rýchlo vyhľadáte najbližšie dostupné taxi, zadáte do systému miesto, na ktoré sa potrebujete dostať a systém vám ponúkne jednotlivých taxikárov podľa hodnotenia aj odhadu ceny za cestu.

            

Karatbars - Nemecká spoločnosť so sídlom v Stuttgarte, ktorá funguje vo viac ako 70tich krajinách na celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko či Česko. Na náš trh prišli v septembri 2012. Karatbars sa špecializuje na predaj malých 999,9 čistých zlatých prútov a darčekových predmetov. Podstatou vašej prípadnej spolupráce s touto multi level marketing spoločnosťou bude predávať zlato prostredníctvom eshopu ktorý dostanete. Nejedná sa o žiadne investičné zlato ale reálne, ktoré vaši budúci zákazníci dostanú priamo do svojho domova. Jeden z mála projektov, kde nič neplatíte, žiadny vstupný, či mesačný poplatok ani nemusíte odoberať žiadny tovar.
          

Kyäni - Príbeh Kyäni sa začína na Aljaške, kde zakladatelia tejto network marketing spoločnosti, Dick a Gayle Powellovci, narazili na aljašskú čučoriedku, ktorá tvorí základ produktov spoločnosti. Kyäni, ponúka štyri výživové doplnky, Kyäni Sunrise, Kyäni Nitro Xtreme, Kyäni Sunset a Kyäni NitroFX. Tieto produkty sú vyrobené prevažne z už spomínaných aljašských divých čučoriedok, obsahujú rybí tuk z lososov, aloe vera, granátové jablko, hrozno, brusnice, goji, včelí peľ, maliny. V súčasnosti táto MLM spoločnosť pôsobí vo viac ako 44 krajinách a má 13 pobočiek po celom svete. Disponuje zaujímavým obchodným modelom, v rámci ktorého sú spokojní zákazníci odmeňovaní za šírenie týchto produktov k ďalším klientom.

            

LR Health & Beauty - Spoločnosť, bola založená v roku 1985 pod názvom „LR-International“ vo vestfálskom meste Ahlen. Dnes o 28 rokov neskôr patria spolu s 1 000 spolupracovníkmi a cca 300 000 samostatnými partnermi v 32 krajinách k vedúcim podnikom priameho predaja v Európe. Sortiment LR - produktov sa optimálne hodí na priamy predaj. Už niekoľko rokov úspešne predávajú výživové doplnky, produkty ošetrujúcej kozmetiky, parfumy šperky a iné. Svojou bohatou históriou a zdravými produktmi patrí LR Health and Beauty rozhodne k tomu lepšiemu čo môže sieťový marketing na Slovensku či Česku ponúknuť.

        

Lyoness - Je to medzinárodná nákupná spoločnosť, ktorá sa vzťahuje na rôzne odvetvia. Nosná myšlienka spoločnosti znie: "Peniaze späť z každého nákupu". Členovia a partneri profitujú z výhod, ktoré im Lyoness ponúka, a to vždy, keď nakupujú u partnerov spoločnosti Lyoness. Systém založil Hubert Friedl, ktorý pochádza z Rakúska. Lyoness funguje v 28 európskych krajinách a má vyše 2 milióny členov, zmluvu má s približne 20 000 obchodnými spoločnosťami, na Slovensku je to okolo 1600 firiem od malých až po tie najväčšie ako sú Tesco, Nay, Hypernova, Kika atď. Princíp je jednoduchý, ak budete nakupovať tovar v obchodoch, ktoré majú zmluvu s Lyoness budete dostávať za každý nákup peniaze späť a v prípade, že túto príležitosť ponúknete známym ale aj neznámym, máte možnosť si slušne zarobiť. Členstvo v Lyoness je principiálne novou a jednoduchou formou, ako pri nakupovaní ušetriť peniaze, resp. zlepšiť svoj rozpočet.

         

NuSkin - Firma NuSkin, ktorej ústredie sídli v meste Provo v Utahu v USA bola založená v roku 1984. Na Slovensku pôsobí od roku 2007. Medzi hlavné produkty spoločnosti, ktorú sú predávané prostredníctvom priameho predaja nezávislými distribútormi, patria produkty proti starnutiu, prípravky osobnej starostlivosti a výživové doplnky. Výrobkové portfólio zahŕňa viac ako 200 produktov. Celosvetovo dosiahol v roku 2011 obrat firmy na 52 trhoch viac ako 1,74 mld. USD a spolupracuje s ňou viac ako 865 000 nezávislých distribútorov.

            

Oriflame a Avon - Myslím si že tieto dve spoločnosti netreba nikomu predstavovať, pretože na Slovenskom aj Českom trhu pôsobia už niekoľko rokov a teda väčšina ľudí tieto firmy pozná. Určite však veľa ľudí netuší že fungujú práve na MLM princípe a že je možné si privyrobiť peniaze predajom ich produktov. Obe spoločnosti sa venujú predaju kozmetiky.

              

Organo Gold - Táto spoločnosť je jednou z najrýchlejšie rastúcich multi level marketing spoločností na svete. Firma je založená na predaji produktov, hlavne nápojov s výťažkami huby Ganoderma Lucidum, ktorá má podľa vedcov mnoho pozitívnych účinkov. Ich hlavným produktom je káva (Čierna káva, Mocca a Latté) so spomínanými výťažkami. Ďalšími produktmi sú horká čokoláda a zelený čaj. Organo gold vstúpilo na český a slovenský trh len nedávno, koncom roka 2012.

      

Pure Leverage - Americká spoločnosť, ktorá podniká hlavne vo webhostingu. Ponúka kvalitné a hlavne lacné internetové nástroje pre vaše podnikanie ale aj pre súkromie. Je to jedna z mála network marketing spoločností pôsobiacich v CZ či SK, ktoré sa venujú webhostingu. Máte možnosť jednoduchého vytvorenia vlastných webových stránok, blogov, nástroje pre využívanie, tvorbu a propagáciu videa, autoresponder a konferenčné miestnosti pre 100 ľudí.

                    

SevenPoint 2 - Táto spoločnosť začala podnikať v roku 2011 v Usa a Kanade, koncom roka 2012 sa dostali ich produkty aj na Európsky trh. Európskou centrálou pre túto firmu sa stala Česká republika. SevenPoint 2 je prvou a jedinou svetovou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá alkalickým životným štýlom, ktorý je postavený na princípe odkyslenia ľudského tela a vyrovnania hladiny jeho PH. Produkty spoločnosti sú organické, veganské a bezlepkové okrem iného pomáhajú pri chudnutí a uvoľňovaní molekulárneho vodíka do tela čo má veľmi pozitívne účinky.
     

SISEL - Spoločnosť SISEL International bola založená v roku 2006 Tomom Mowerom a jeho synom Tomom Mowerom ml., a to s poslaním vytvoriť najúčinnejšie produkty osobnej starostlivosti a doplnky stravy na celom svete. V súčasnej dobe pôsobí SISEL v 30 krajinách a pomerne rýchlo sa rozširuje aj do ostatných krajín. Používaním overených a veľmi efektívnych prísad spoločnosť vyrába produkty, ktoré sú známe tým, že vďaka svojmu zloženiu sú oveľa účinnejšie ako tie od konkurenčných výrobcov.

 

StiforP - StiforP je marketingový systém reklamy a propagácie, ktorý funguje na princípe sieťového marketingu. Vytvorila ho spoločnosť HWU Training Corp LLC, so sídlom v USA v Kalifornii. Bola založená 14. augusta 2009. Spoločnosť sa zaoberá školením firiem a jednotlivcov v oblasti marketingu a e-learningu čiže školenie - samovzdelávanie. Dňa 20. júla 2011 zahájili predajný systém na internete, ktorý mal rozšíriť ich sortiment a prebrali model MLM obchodu za účelom rozšíriť svoje služby do celého sveta. Medzi produkty, ktoré ponúkajú patria: webové stránky, telekonferencie, autroresponder, rotátor webových stránok, videohovorca na web, editovateľné webové stránky pre akýkoľvek business, vlastná webinárová miestnosť na školenie - videokonferencie, a ďalšie podporné nástroje pre automatizáciu podnikania.

       

TianDe - Jednou z ďalších network marketing spoločností ktoré sa venujú predaju kozmetiky formou priameho predaja je firma TianDe, ktorá vstúpila na Slovenský a Český trh v apríli 2012. Spoločnosť vznikla v roku 2007 v ruskom meste na Altaji. TianDe predáva kozmetické výrobky a potravinové doplnky, pochádzajúce zo starých čínskych, tibetských a altajských receptúr. Produkty obsahujú látky, ktoré sú liečivé nielen pre pokožku, ale aj pre celý organizmus. Každý výrobok má vo svojom zložení prírodné ingrediencie ako sú výťažky z liečivých rastlín (ženšen, zázvor, lotos...aj.), éterické oleje (z ylang ylangu, jazmínu, rozmarínu, mandlí aj.), atď.

                

 

        Samozrejme multi level marketing spoločností či už zahraničných alebo domácich, ktoré pôsobia na Slovenskom či Českom trhu je nespočetne veľa a každý mesiac pribúdajú nové. Do tohto článku som však pridal z môjho pohľadu tie najznámejšie a najpreferovanejšie. Postupne budem pridávať aj tie menej známe. Zapojte sa do diskusie a dajte vedieť o svojom projekte. Akceptujem email, tel. číslo a skype. 

 

Diskusná téma: MLM pôsobiace v CZ a SK

Dátum: 13.04.2014

Vložil: Štefan Čeklovský

Titulok: Musíš vidieť! Revolúcia v sieťovom priemysle

M I L í P R I A T E L I A

prišiel čas,
začať VYUŽIŤ NAPLNO TO,
čo POUŽÍVAME denno denne:)

Venujte chvíľu Vášho času a pozrite si toto krátke
video:

https://www.youtube.com/watch?v=tdEwvwfP3rY

skype: clupkoDELUXE_ email: stefanceklovsky@gmail.com

Dátum: 03.04.2014

Vložil: sani

Titulok: Swiss Halley

Počuli ste niekto o spoločnosti swiss haley ponúka služby v oblasti dovoleniek a hotelových pobytov. aký máte názor

Dátum: 24.03.2014

Vložil: dusan

Titulok: MLM

a co "revolucný príjem" ( http://www.revolucni-prijem.cz/ )
Aký máte názor na tento vraj celosvetový zarábací system ?

Dátum: 02.04.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:MLM

Kedysi dávno som o tom niečo čítal, no neboli to veľmi pozitívne veci.

Do zlata sa moc nevyznám preto nebudem hodnotiť, no myslím si že existujú lepšie MLM systémy so zlatom, nenapíšem ktorý, ale nachádza sa v tomto zozname.

Pozrite si túto stránku
http://www.omlazeni.cz/revolucni-prijem-jde-67-308054-0.html

Dátum: 04.03.2014

Vložil: Timo

Titulok: MLM

A finančné firmy ako OVB ?

Dátum: 05.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:MLM

pridam aj finančné MLM i keď k ním nemám dobrý vzťah.

Dátum: 28.02.2014

Vložil: Mima

Titulok: Partylite

..a firma Partylite? Zaoberaju sa predajom sviecok, bytovych doplnkov, anglicka tusim..MLM..

Dátum: 03.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Partylite

Zdravím, niečo si o nich prečítam a pridám do zoznamu

Dátum: 08.02.2014

Vložil: Dano

Titulok: MLM

Zdravím,
nepoznáte náhodou spoločnosť Forever Living?
Inak ja zastupujem spoločnosť Nuskin, len si robím prieskum :)

Dátum: 10.02.2014

Vložil: ivana

Titulok: Re:MLM

ahoj dano,

spolocnost nuskin ma prave oslovila, vies mi povedat nieco z tvojich skusenosti? je to seriozne a najmä realne? dakujem. ivana

Dátum: 12.02.2014

Vložil: Viktíória

Titulok: Re:MLM

Dobrý deň! Ja poznám firmu Forever living products. Je to firma ktorá má stabilné základy: už 35 rokov existuje.v 2007 bol majiteľ a vedúci firmy Rex maughen nominovaný na nobelovú cenu. firma má veľmi dobrý marketingový plán je prítomná vo viac ako 160 štátoch a myslím si že má aj najlepšie výrobky, pretože firma dbá na čistotu a dobré suroviny preto aj vlastní 90% plantážov aloe vera a patrí aj k najväčším včelárom. Ak by ste potrebovali informácie kľudne napíšte

Dátum: 02.03.2014

Vložil: Katka

Titulok: Re:MLM

Marketing poznam aj lepsi, forever daleko zaostava za lepsimi firmami. ;)

Dátum: 24.03.2014

Vložil: Lejla

Titulok: Re:Re:MLM

Rada spoznám lepší marketing od foreveru, vieš tu dať niečo konkrétne?

Dátum: 12.02.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:MLM

Forever Living poznám, pridám ju do zoznamu.

Dátum: 02.03.2014

Vložil: Katka

Titulok: Re:MLM

Ahoj, da sa o Nuskin porozpravat osobne ?

Dátum: 05.02.2014

Vložil: Július

Titulok: MLM

Aký máte názor na českú spoločnosť D.I.C. ,ktorá pracuje systémom MLM?

Dátum: 06.02.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:MLM

Priznám sa že som o tejto spoločnosti doposial ešte nepočul, takže vám neviem povedať. Možno sa ale nájde niekto, kto má skúsenosti s touto spoločnosťou.

Dátum: 02.03.2014

Vložil: Katka

Titulok: Re:MLM

Ahoj, ja som na prezentacii DIC bola, viem reagovat :)

Pridať nový príspevok