Pár rád ako určite netipovať.

Na internete sa dá určite nájsť nespočetné množstvo článkov s rovnakou témou, kde vám každý radí ako správne tipovať, poprípade rady ako netipovať. Takže sa v tomto článku nedozviete možno nič nové, no napriek tomu som sa rozhodol napísať pár viet a prispieť svojimi skúsenosťami. Napísal som pár mojich základných pravidiel, ktoré sa vždy pri tipovaní snažím dodržiavať. Sú to skôr také všeobecné pravidlá, o ktorých vie a dodržiava každý skúsenejší tipér. Verím však, že ak ste začínajúci tipér mohli by byť tieto rady pre vás celkom užitočné.

   

1. Nikdy nepodávam zápas o ktorom nič neviem.

Nikdy nepodávam zápas o ktorom nič neviem. Toto je pre mňa snáď najdôležitejšie pravidlo pri tipovaní. Kedysi dávno, keď som bol malý fagan, neexistovali internetové stávkové kancelárie, neexistovalo nič také ako webové stránky s analýzami zápasov, alebo fóra o tipovaní. Vtedy som len prišiel do kamennej pobočky, zdrapol lístok, ceruzku a behom 3 minút napísal 10 zápasov systémom „zavri oči a tipuj“. Vlastne vtedy to skutočne bolo o tipovaní, pretože som si stavil na zápas o ktorom som nič nevedel, nemal som absolútne žiadne informácie. Však mi vtedy ani nič nevyšlo. Dneska je ale situácia úplne iná, na internete sa to len tak hemží samými fórami, webovými stránkami, ktoré ponúkajú informácie. Niektoré si pýtajú peniaze, niektoré robia analýzy zadarmo. Každopádne mať informácie kto bude zranený, kto nebude hrať pre „vykartovanie“, tabuľka formy, alebo dokonca aj počasie, či stav trávnika, nie je na škodu. Toto sú faktory, ktoré dokážu ovplyvniť zápas. Ak sa v zápase stretne výrazne technický tím a bojovný tím, čo myslíte pre koho bude výhoda hrať na zmáčanom trávniku? Pamätám si pár takýchto zápasov, hlavne na Galatasaray Istanbul vs Juventus Turín. Bol to dôležitý zápas o postup do osemfinále a ja som podal samozrejme na dovtedy v lige suverenný Juventus Turín. Pár hodín pred zápasom začal padať mokrý sneh a keď som videl ten trávnik, vedel som, že je zle. Niektorí budú tvrdiť, že oba tímy majú rovnaké podmienky, s čím súhlasím, no predsa je len výhodnejšie hrať na „oranisku“ pre bojovnejší tím ako pre technický. Juventus samozrejme prehral 1:0 gólom v 88 minúte. Našťastie to bol posledný zápas na tikete na ktorý som čakal a keď som videl katastrofálny stav toho trávnika, poistil som si tento zápas v LIVE tipovaní na 1x :-). Dneska dokonca niektoré stávkové kancelárie ponúkajú možnosť natipovať si rôzne špeciálne tikety. Napríklad u bet365 si podáte 5 zápasov, z toho 4 vám vyjdú a pri čakaní na posledný sa dozviete nejakú zlú informáciu. Ak si nebudete istý, že vám ten posledný zápas vyhrá tiket, môžete si nechať vyplatiť výhru z tých 4 vyhraných zápasov a tiket resp. posledný zápas stornovať. Výhra bude samozrejme nižšia, ale ako sa hovorí „lepší vrabec v hrsti ako holub na streche“. Viaceré stávkové spoločnosti ponúkajú hráčom špeciálne ponuky. Viac o týchto ponukách sa môžete dozvedieť v špeciálne ponuky stávkových spoločností.

 

Takže moja rada znie, netipujte systémom „zavri oči a tipuj“. Predtým ako si dáte nejaký zápas na tiket, zistite si o ňom čo najviac informácii. Ak máte k tomu vcelku slušný prehľad o tímoch, kto akým štýlom hrá, môže to byť pre vás veľké plus. Samozrejme to ale neznamená, že máte vyhrané. Zažil som už aj také zápasy, kde tabuľkovo slabší tím postavil proti favoritovi svoj „B“ tím a vyhral. Z času na čas sa pritrafí aj takáto haluška.

 

2. Nikdy sa nepozerať na kurzy.

Tento bod nadväzuje na prvý a popravde niekedy, keď nemám čas na analýzu zápasov, nechám sa nachytať na zaujímavé a lákavé kurzy. Niekedy je na favorita taký vysoký kurz, že sa nestačím čudovať a šupnem ho na tiket. Inokedy mám informácie, že domácim bude chýbať 8 hráčov zo základnej zostavy, no aj tak je na nich menší kurz ako na hostí. Kurzy zápasov samozrejme nepadajú podľa informácií, ale podľa toho čo ľudia tipujú. Ak ľudia nemajú informácie o zápase, môže sa stať, že budú tipovať na domácich, aj napriek tomu, že im bude chýbať až 8 hráčov. V tomto prípade sa nenechajte zmiasť kurzom a podajte aj tak na hostí. 

 

         Základné pravidlá, ktoré sa snažím dodržiavať pri tipovaní.

 

3. Nikdy nezvyšujem stávky po prehranom zápase.

Ak prehrám, nesnažím sa podať opäť a dohnať stratu. Chce to zachovať chladnú hlavu. Tipovanie je totižto z veľkej časti práve o psychike.

 

4. Vyhýbam sa dvojkombináciám.

Každá stávková spoločnosť ponúka okrem klasických samostatných tipov aj takzvané dvoj, alebo trojkombinácie, keď viacero udalostí tvorí jeden tip. Jedná sa napríklad o kombináciu 2 samostatných tipov, domáci vyhrá a v zápase padne viac ako 2,5 gólov, alebo v zápase padne viac ako 2,5 gólov a oba tímy strelia gól. Ďalším príkladom môže byť tip, polčas/koniec zápasu. Prečo sa vyhýbať týmto kombináciám sa dozviete v samostatnom článku chytáky stávkových spoločností.

 

Toto je len pár mojich najdôležitejších pravidiel, ktorými sa riadim a ktoré by mal podľa mňa každý začiatočník poznať ak chce byť dlhodobo úspešný. Samozrejme je ich viac, no ak by som mal písať o všetkých, bol by tento článok nekonečný. Ak ste skúsený tipér a myslíte si, že som na niečo dôležité zabudol, niečo na čo vy nedáte dopustiť, budem rád, ak ma doplníte a napíšete do diskusie.

                       

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pár rád ako netipovať

Dátum: 10.07.2016

Vložil: k

Titulok: idiot

Keď si debil tak sa tu budeš uvádzať nie každý je taký chudák ako ty že sa musí uvádzať ty

Dátum: 05.05.2015

Vložil: Marek

Titulok: stavkovanie

Keď ste debili tak stavkujte! Uvedomte sa! Zarába iba stavkova na vasej drbnutosti. Zdar!

Pridať nový príspevok