Chytáky stávkových kancelárií.

Určite to poznáte, sedíte pri počítači a prezeráte si dnešnú ponuku zápasov. Narazíte na celkom zaujímavý zápas, ale z dôvodu nízkeho kurzu sa ho bojíte podať. Nanešťastie viaceré stávkové kancelárie ponúkajú rôzne chytáky, ako napríklad domáci vyhrá a v zápase padne viac ako 2,5 gólov, alebo obaja dajú gól a v zápase padne viac ako 2,5 gólov. Na prvý pohľad sa tieto tipy zdajú byť lákavé, tiež som sa nIe jeden krát nachytal, no neskôr keď som sa nad tým poriadne zamyslel, zistil som, že podávanie týchto tipov nie je vôbec výhodné, práve naopak. Vysvetlím prečo.

 

Ako príklad použijem zápas 34. kola Španielskej ligy:

Atletico Madrid – Elche,

 

kde na domácich je na výhru vypísaný biedny kurz 1,20. Niet sa čomu čudovať, však hra líder proti podpriemernému tímu. Každý skúsený tipér povie, že takého kurzy nemajú na tikete čo robiť. Ja s tým súhlasím a je to jedno z pravidiel, ktoré sa snažím dodržiavať. Raz za čas sa nechám zviesť a potom už len nadávam. Z tohto dôvodu som hľadal aj iné možnosti ako dostať spomínaný zápas na tiket, no podmienkou bolo, že musí byť kurz trochu vyšší. A práve takúto možnosť poskytujú viaceré stávkové kancelárie v podobe dvoch tipov v jednom kurze. Mojim najobľúbenejším bolo výsledok/celkový počet gólov.

 

Samotný zápas Atletico Madrid – Elche vyzerá na to, že by mohli byť „gólové hody“, tak prečo to nezlúčiť do jedného tipu a nepodať ako domáci zvíťazí a padne viac ako 2,5 gólov. Hneď je tam lákavejší kurz 1,90. Teraz v čom je problém. Tento tip obsahuje dve rôzne udalosti, dva samostatné tipy a to:

 

  • domáci zvíťazí - kurz 1,20,

  • padne viac ako 2,5 gólov - kurz 1,85.

 

Teraz si to skúste vynásobiť. Ak tieto dve udalosti natipujete samostatne, dostanete kurz 2,22. Ak tieto dve udalosti zlúčite do jedného tipu, máte kurz len 1,90.

 

Samozrejme tieto dve udalosti sa ako samostatné tipy nemôžu vyskytnúť na jednom tikete, ale je lepšie nájsť si ešte jeden taký podobný zápas a skombinovať to do AKA stávky. 

 

Ďalšia nemenovaná stávková kancelária zašla ešte ďalej a ponúka v jednom tipe dokonca až 3 udalosti. V tomto prípade je ten rozdiel kurzov ešte väčší.

 

Ako príklad použijem ten istý zápas Atletico Madrid - Elche.

 

Tipovacia ponuka stávkovej kancelárie na zápas Atletico Madrid - Elche.

 

Na obrázku môžete vidieť o aký druh stávky sa jedná. Tip, že zápas Atletiko – Elche skončí buď 2:1, 3:1, alebo 4:1 je vcelku zaujímavý. Kurz 5, no nádhera nie? Hovoril som si, je to jeden tip, jeden zápas, no v skutočnosti sa jedná až o 3 udalosti, samostatné tipy, ktoré vám musia súčasne vyjsť aby ste vyhrali. Dokonca sa z toho dajú urobiť viac ako 3 samostatné udalosti. Pýtate sa ktoré to sú?   

 

  • domáci vyhrá - kurz 1,20,

  • oba tímy dajú gól – kurz 2,90,

  • padne viac ako 2,5 gólov – kurz 1,83,

  • štvrtou udalosťou by mohlo byť, domáci tím strelí viac ako 1,5 gólov – kurz 1,44.

 

Teraz si to skúste vynásobiť, mne to vychádza, že ak to podáte ako samostatné tipy napríklad do kombinácie, dosiahnete kurz 9,17, ak to podáte ako jeden tip, máte kurz len 5. Dobrý rozdiel nie?

 

Presne to isté platí aj pre „vizionárov“, ktorí tipujú presný výsledok zápasu, alebo na facebokových skupinách mnohými obľúbené „otočky“. Zbytočne tipovať takýmto spôsobom.

 

Až narazím na ďalšie podobné chytáky stávkových kancelárií, aktualizujem tento článok a doplním informácie. Ak viete o niečom, o čom ja neviem, napíšte do diskusie, budem rád.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Chytáky stávkových kancelárii

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok