Recenzia na e-knihu Zarábajúci web od Petra Chodelku

14.11.2017 12:55

 Obal e-knihy zarábajúci web od affiláka Petra Chodelku.  Ak sa zaujímate o internetové podnikanie na Slovensku, zrejme vám nemusím podrobne predstavovať meno Peter Chodelka. Digitálny nomád a online podnikateľ, ktorý cestuje po svete a zarába prostredníctvom svojho PC. Peter za 6 rokov vybudoval cca 30 online projektov s obratom presahujúcim jeden milión eur. Ja som sa s týmto menom stretol prvýkrát možno v roku 2014, keď som sa začal zaujímať o online marketing a možnosti speňaženia webových stránok. V tom čase som natrafil na web chodelka.sk. Peter na svojom osobnom blogu radí začínajúcim ľuďom, ale aj skúseným podnikateľom, ako efektívne zarábať cez internet prostredníctvom affiliate marketingu.

Začiatkom tohto roka Peter spustil predaj svojho e-booku Zarábajúci web - od domény k peniazom. E-knihu som si zakúpil, prečítal a v tejto recenzii by som vám chcel popísať svoje dojmy, čo sa mi na nej páčilo a, naopak, čo by sa dalo vytknúť.

 

O čom je e-book Zarábajúci web a pre koho je určený

E-book má 231 strán a obsahuje praktický a funkčný návod, prostredníctvom ktorého si aj vy budete môcť vytvoriť vlastný web. Nájdete v ňom množstvo príkladov z každodennej praxe a taktiež overené stratégie pri budovaní webu. E-kniha je vhodná aj pre pokročilých, ktorí už webovú stránku majú.

 

Peter knihu rozdelil do 5 častí, a to: Monetizácia, Téma webu, Budovanie webu, Online marketing a Outsourcing a delegovanie.

 

1. Monetizácia – dozviete sa, akými spôsobmi sa dá zarobiť na webstránke. Výhody a nevýhody jednotlivých možností a ktorú metódu odporúča autor e-knihy Peter Chodelka.

 

2. Téma webu – táto kapitola je jedna z najdôležitejších. V nej vám Peter vysvetlí, ako si zvoliť ideálnu tému webstránky.

 

3. Budovanie webu – v tejto časti vám bude vysvetlené všetko podstatné od výberu domény a hostingu, inštalácie Wordpressu, nastavenia šablóny, voľby pluginov až po spustenie webstránky.

 

4. Online marketing – túto časť knihy ocenia aj tí, ktorí už vlastný web majú. Peter v tejto kapitole rozoberá všetky spôsoby získavania návštevnosti.

 

5. Outsourcing a delegovanie – posledná časť e-knihy, v ktorej vám autor vysvetlí, čo robiť, aby váš web neustále rástol. Pre mňa veľmi užitočná kapitola.

 

Súčasťou knihy Zarábajúci web sú aj 4 bonusy:

 • 19 affiliate kampaní, ktoré Peter Chodelka odporúča,

 • Slovník internetového podnikateľa,

 • 19 nástrojov, ktoré vám pomôžu pri online podnikaní,

 • CASE STUDY magazínu Slimming.cz, kde Peter opisuje celé know-how, ako vytiahol web z nuly na obrat 500 € mesačne.

 

Aké sú pozitíva knihy:

 • táto kniha vám uľahčí námahu a hlavne ušetrí stovky hodín hľadania informácií na internete, taktiež vám pomôže vyhnúť sa začiatočníckym chybám a zvýšiť tak šancu na úspech v online biznise,

 • žiadna nudná teória a všeobecné frázy, kniha obsahuje veľa praktických a užitočných návodov, ktoré Peter odskúšal na vlastných projektoch,

 • E-book je písaný zrozumiteľne, tak, aby informácie, ktoré prináša, pochopil každý. Nemal by byť problém budovať si svoj vlastný web pekne krok za krokom počas čítania knihy,

 • dostanete 4 bonusové e-knihy zadarmo,

 • získate doživotný prístup do členskej sekcie s videami,

 • možnosť 30-dňovej garancie vrátenia peňazí.

 

Kompletná sada produktov pozostávajúca z e-booku zarábajúci web a 4 bonusových e-bookov.

 

Mierne nedostatky – aby som len nechválil...

 • väčšina informácií, ktoré e-kniha Zarábajúci web obsahuje, sa dá získať na internete aj zadarmo (hlavne ak dobre ovládate anglický jazyk). Problémom je, že budete musieť prelúskať desiatky webov a blogov, čo vás určite bude stáť veľa námahy a hlavne času. A výsledok bude možno taký, že v tom budete mať chaos. Čím viac článkov budete čítať, tým viac sa v tom budete zamotávať. Veľmi dobre viem, o čom píšem. Ja som sa tiež učil všetko zadarmo. V tom čase takáto kniha, v ktorej by bolo všetko logicky zoradené v jednom článku a vysvetlené „po lopate“, nebola,

 • niektoré témy sú rozobrané stručne a je v nich popísané fakt len to najdôležitejšie. Vôbec sa tomu ale nečudujem, pretože o každej jednej kapitole by sa možno dala napísať ďalšia kniha.

 

Môj názor na e-book

E-kniha Zarábajúci web ponúka podľa mňa možno najprepracovanejší úvod o zarábaní na internete na celom slovenskom a českom trhu. Ja som si ju zakúpil ešte v ten deň, keď vyšla. Keďže sa o affiliate marketing, online marketing a tvorbu webov tiež tak trochu zaujímam, predpokladal som, že väčšinu informácií obsiahnutých v knihe už budem ovládať. Ani to ma však neodradilo od kúpy. 

Ak mám byť úprimný, tá e-kniha ma až tak nezaujímala. Dôvodom, pre ktorý som si ju zakúpil, boli skôr bonusy, ktoré k nej dostanete. Konkrétne bonus č. 4, kde Peter všetku tú teóriu z e-booku premietol do praxe a na jednom z jeho projektov podrobne opísal, ako sa mu podarilo vybudovať si zarábajúci web (ako vytiahol web z nuly na obrat 500 € mesačne). Cca 40 premakaných strán aj so všetkými chybami, ktoré Peter urobil. Musím povedať, že už len preto sa mi oplatilo knihu zakúpiť.

 

Celkovo hodnotím knihu pozitívne, bola príjemným obohatením mojich doterajších vedomostí.

 

Pár slov na záver

E-book Zarábajúci web môžem odporučiť predovšetkým začiatočníkom. Ak to myslíte so zarábaním na internete vážne a v budúcnosti uvažujete nad vybudovaním vlastného webu, choďte do toho. Myslím si, že táto e-kniha je dobrým štartom, pomôže vám zorientovať sa v tejto problematike, ušetrí vám veľa námahy a hlavne času, ktorý by ste museli stráviť čítaním množstva článkov, diskusných fór a podobne. A ako sa hovorí, čas sú peniaze. 

Na svoje si ale podľa mňa príde každý, dokonca aj skúsenejší užívatelia, ktorí sa online marketingu už nejaký ten rok venujú. Je možné, že vás drvivá väčšina informácii z tohto e-booku neprekvapí, no ten zvyšok môže byť pridaná hodnota pre váš vlastný biznis. Rovnako to bolo aj u mňa, napriek tomu, že až 80 % informácií z e-booku som už poznal, peniaze, ktoré som zaň zaplatil, som určite neoľutoval. Práve naopak, aj po štyroch rokoch samoštúdia som v Petrovej knihe objavil pasáže, o ktorých som dovtedy nečítal. Získal som tiež tipy na nové nástroje a pluginy, ktoré môžem v súčasnosti využiť pre môj druhý a tretí projekt.

 

Ak vás táto kniha zaujala, môžete si ju zakúpiť na Petrovej stránke www.zarabajuciweb.sk.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Recenzia na e-knihu Zarábajúci web od Petra Chodelku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok