Dátum: 25.10.2017

Vložil: Dušan

Titulok: sklamanie

s radosťou som sa pustil dočítania tohot článku a zistil som, že je to obyčajné teoretizovanie. Konkrétne eshop ako práca z domu. Áno, ako práca z domu je to samozrejme možné, ale je tu veľké ALE. Prevádzkovať eshop musíte na živnosť. Ak máte živnosť, tak po prvom daňovom priznaní začnete platiť odvody. Len do soc.poisťovne je to vyše 146 € mesačne! + "drobné do zdrav.poisťovne. Zároveň musíte mať vypracovaný bezpečnostný projekt...., takisto musíte byť držiteľom Potvrdenia o oznámení informačného systému osobných údajov vydaného podľa § 36 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnenia niektorých zákonov v znení zákona č. 84/2014 Z.z., najnovšie každý eshop je výrobcom odpadu !!!! Dokonca aj vizitka je odpad, takže prípadná kontrola vás nachytá na čomkoľvek a pokutu min. 1200 € dostate v každom prípade. Najnovšie sa šušká o licencii pre eshopy, samozrejme za ročný poplatok.... Vim, o čom točím, pretože sám prevádzkujem eshop. Po piatich rokoch je mi ho ľúto zatvoriť, ale popri zamestnaní sa to určite neoplatí. Takže ak to zhrniem, stránka má dobrý úmysel, ale autor by si mohol aj naštudovať detailnejšie danú problematiku a nemal by navádzať defacto na čiernu prácu. Veď ako k tomu prídem napr. ja, keď som všetko musel absolvovať, zaplatiť a platiť a niekto naivne v dobrej viere, že "iba to robí z domu" si urobí eshop a potom legálne eshopy budú na to doplácať zprísnením už aj tak byrokratickej legislatívy. Ďakujem za pochopenie

Pridať nový príspevok