Kairos Technologies - má tento projekt zmysel?

29.07.2015 10:15

Sliepka, ktorá znáša zlaté vajcia.

Ak hľadáte normálnu recenziu na projekt Kairos Technologies, ste na tom správnom mieste. V článku sa dočítate, čo je to za spoločnosť, aké produkty ponúkajú, koľko musíte investovať, ak by ste sa chceli stať ich partnermi, no a hlavne trošku kritiky - môj názor.

 

Nie vždy ide o overené informácie. Na oficiálnej stránke firmy je tých informácií poskromnejšie, v podstate je tam možné nájsť len také všeobecné kecy. Keďže po anglicky dobre neviem a nechcelo sa mi študovať ich obchodné podmienky a dohodu o partnerstve, pomohol som si aj informáciami z webových stránok českých a slovenských distribútorov.

 

Aktualizácia 03.04.2016 - s odstupom času môžem na základe dostupných informácií z internetu a taktiež z diskusie tohto článku prehlásiť, že Kairos Technologies má prvky nelegálnej hybridnej finančnej hry. Je to projekt založený na princípe Ponziho schémy a taktiež pyramídovej hry. Čiže suma sumárum, je to podvod!

 

Aktualizácia 02.07.2016 - je tu pár indícií, že Kairos svojim investorom blokuje účty (viď príspevky v diskusii). Taktiež sa ku mne dostali informácie, že niektorým ľuďom nechcú poslať zarobené peniaze. Zrejme prešli na selektívne vyplácanie (vyplatia len niektorých, možno 100 ľudí z 1000, ostatní majú smolu).

 

Vyzývam všetkých, ktorí chcú Kairos riešiť právnou cestou, nech kontaktujú nasledovnú emailovú adresu: 

 

pravnik.kairos@gmail.com

 

Hláste sa seriózni záujemcovia, pre právne potreby budú určite potrebné podrobnejšie informácie ako sú mená, adresy, výšky vkladov, spôsob platby atď.

 

O spoločnosti

Firma Kairos Technologies bola založená v roku 2014 v Anglicku. Zameriava sa na vývoj a distribúciu High-Secure produktov pre bezpečnú online komunikáciu a surfovanie na internete. Spoločnosť údajne získala za jeden rok existencie už viac ako 40 000 partnerov, ktorí sa podieľajú na predaji produktov a zároveň aj na uložení dát.

 

Adresa pre tých, ktorí v Anglicku žijú a chceli by sa presvedčiť, či náhodou nejde o virtuálne sídlo, ako to býva vo väčšine podobných projektov:

Midford Place, 114-115

Tottenham Court Road, 1-St Floor,

London W1T 5AH, United Kingdom.

 

Aktualizácia 26.09.2015: Tak sa zdá, že na vyššie uvedenej adrese, na ktorej má mať Kairos svoju reálnu kanceláriu, sídli ďalších 526 firiem. Žeby predsa len išlo o adresu pre virtuálne kancelárie? Dôkaz si môžete pozrieť na stránke www.endole.co.uk/explorer/postcode/w1t-5ah.

 

Produkty Kairos Technologies

Pre zákazníkov, ale aj pre svojich partnerov - distribútorov firma ponúka 4 nižšie uvedené produkty. Bonusom týchto produktov má byť vysoká ochrana súkromia – šifrovanie prenášaného a uloženého obsahu.

 

1. KairosMail – emailové rozhranie, do ktorého sa vďaka zabezpečeniu nedostane žiaden hacker,

 

2. KairosSurf anonymné surfovanie na prehliadači, ktorý je vďaka systému šifrovania zabezpečený tak, že môže slúžiť ako VPN a zároveň nikto nezistí, odkiaľ ste surfovali,

 

3. KairosCloud – úložisko dát, do ktorého sa bez vášho šifrovacieho kľúča nikto nedostane, 

 

4. KairosPhone – aplikácia pre telefón, vďaka ktorej vás nebude môcť nikto odpočúvať (pozn.: no tak toto by sa mohlo hodiť Merkelovej a ostatným politikom, ktorých údajne odpočúvali).

 

Možnosti spolupráce

Na oficiálnej stránke sa môžete dočítať, že v súčasnosti sú Kairos produkty v beta-testovacej fáze. Nákup je k dispozícii len pre registrovaných užívateľov, ktorí dostali pozvanie od spoločnosti alebo distribútorov. Čo to znamená? Ak sa chcete stať partnerom a zarábať, musíte sa zaregistrovať a následne si zakúpiť jeden z nasledovných balíčkov.

 

Balíčky Kairos Technologies - cena, zisk, úložné miesto.

 

Ako vidíte, minimálna investícia je 125 USD za štandard balíček. Pri kúpe tohto balíčka sa v podstate stávate len zákazníkom a za danú sumu môžete využívať len ich prvý produkt, a teda Mail. Na tento balíček sa však nevzťahuje marketing, takže ak by ste sa chceli stať distribútorom a ich produkty šíriť a predávať ďalším ľuďom či firmám, musíte si zakúpiť minimálne silver balíček za 597 USD.

 

Ako to má fungovať

Zaregistrujete sa ako partner a vyberiete si jeden z vyššie uvedených balíčkov. Následne si budete musieť stiahnuť do počítača software. Kairos Technologies tvrdí, že potrebuje využívať voľný priestor PC všetkých partnerov pre cloud servis (úložisko dát).

 

Ak si teda zakúpite najlacnejší balíček štandard, musíte prenajať Kairosu každý deň na 10 hodín 15 GB úložného miesta z pevného disku vášho PC, pri najdrahšom balíčku za 2 777 USD až 320 GB voľného priestoru. Ako odmenu za prenajatie vášho voľného miesta sľubujú rozprávkový ročný výnos 150 % (pozn.: ešte sa neregistrujte, odporúčam vám prečítať si článok až do konca).

 

Praktický príklad pre lepšie pochopenie

Kúpite si balíček za 597 USD. Stiahnete si aplikáciu, ktorá vám „ukradne“ 70 GB priestoru z vášho PC. Počítač necháte pustený minimálne 10 hodín každý deň v roku a spoločnosť vám vyplatí odmenu 1 492 USD, čo predstavuje cca 150 % zhodnotenie (pozn.: takéto vysoké zhodnotenie je samozrejme nereálne, o tom ale nižšie).

 

Môj názor a pohľad na tento projekt

Nebudem hodnotiť kvalitu ani zmysel produktov firmy, pretože nie som odborník na IT. Možno sú to kvalitné produkty, možno nie. Možno dochádza k nejakému šifrovaniu údajov, a možno nedochádza. Nech to posúdia iní. Taktiež nebudem posudzovať kompenzačný plán odmeňovania. Chcel by som sa skôr zaoberať zmyslom projektu. Je tu totiž niekoľko vecí, ktoré mi na Kairose nesedia.  

 

Problém č.1- Sľubujú zisk bez toho, aby ste niečo predali

Ako sa to hovorí? Bez práce nie sú koláče? Tak toto príslovie pri Kairose neplatí. Táto spoločnosť totižto ponúka krásne zhodnotenie peňazí, a to až o 150 %. Stačí sa zaregistrovať, investovať do balíčka, prenajať firme priestor vášho PC a nechať ho každý deň zapnutý aspoň 10 hodín. A potom už len vidíte, ako vám na (virtuálnom) účte naskakujú peniažky. Nemusíte predávať produkty formou MLM, načo... Odkiaľ chcú vyplácať ľuďom toľko peňazí bez práce (predaja produktov)?

Aj keď... na oficiálnej stránke Kairosu nevidím žiadnu informáciu o tom, že by sľubovali 150 % zhodnotenie. Je tam síce uvedená tabuľka s jednotlivými balíčkami, cena, veľkosť prenajatého priestoru a počet hodín, no nikde tam nevidím zisk ani ponúkané zhodnotenie (skúste sa pozrieť, či to neuvádzajú v obchodných podmienkach alebo v „Partnership Agreement“, angličtina nie je moja silná stránka). Túto informáciu som prebral z webových stránok distribútorov Kairosu, ktorí dokonca uvádzajú, že spoločnosť !!! garantuje !!! 250 % zhodnotenie (po správnosti to má byť 150%). Kto môže garantovať také zhodnotenie? Aby zo strany distribútorov nešlo len o nejaké klamstvo slúžiace na nalákanie ovečiek. Predsa len, za každého priameho človeka, ktorý sa pod nich registruje, dostávajú 15 %. Mimochodom, to sú ďalšie percentá k tým 150 %. A to som nepozeral MLM kompenzačný plán odmeňovania. Tam budú ďalšie % odmien.

 

Problém č.2 – Distribútori poskytujú zdroj svojho PC a ešte za to aj platia?

Najväčší nezmysel, ktorý podľa mňa nemá logiku, je to, že Kairos vlastne využíva a prenajíma prostriedky PC svojich distribútorov (výkon, pripojenie k internetu, diskový priestor) a na začiatku za to distribútori ešte aj platia!

 

Principiálne by to mohlo fungovať. Vy jednoducho prenajmete Kairosu časť voľného miesta vášho počítača. Firma to vaše voľné miesto nejakým spôsobom využije, napríklad doň uloží a zašifruje údaje svojich zákazníkov atď. Zisk si potom Kairos s vami podelí. Takto by to pokojne mohlo fungovať, a dokonca aj bez tej investície. Natíska sa teda otázka, načo sú im moje peniaze? Prečo mám platiť za to, aby spoločnosť mohla využívať priestor môjho PC?

 

Problém č.3 – Vysoká ochrana súkromia a bezpečnosť?

Kairos sľubuje svojim zákazníkom vysokú ochranu súkromia a bezpečnosť, a pritom svoje služby neprevádzkuje na vlastnej infraštruktúre, ale na PC svojich distribútorov. To znamená, že dáta zákazníkov nie sú uložené na profesionálne spravovaných PC, ale na počítačoch súkromných osôb, ktoré môžu byť pokojne zavírované. Dáta sú síce údajne šifrované a pre bežných ľudí nečitateľné, ale ktovie ...

 

Problém č.4 - Oslovuje firma distribútorov alebo zákazníkov?

Zásadnou otázku pre udržateľnosť tohto projektu bude, či sa nájdu spokojní zákazníci Kairosu (ktorí budú platiť za služby, čo ,,uživí" aj distribútorov nad nimi), alebo či sa do neho natiahnu len distribútori za vidinou zisku (čo povedie k nevyhnutnému kolapsu). Z vyššie uvedeného to vidím skôr na ten kolaps, poprípade na nevyhovujúce až drastické zmeny podmienok.

 

Problém č.5 - je MLM model vhodný pre propagáciu služieb tohto typu?

Budú si ,,tajnostkári" kupovať takéto služby od nejakej novovzniknutej firmy, ktorá predáva prostredníctvom MLM partnerov (ktorí o technickej realizácii projektu nevedia nič alebo len veľmi málo)? V tejto oblasti je zásadnou vecou dôveryhodnosť, diskrétnosť (o vašom využívaní služieb by malo vedieť čo najmenej ľudí) a fundovanosť (schopnosť technicky obhájiť ponúkané riešenie a jeho technickú kvalitu). Na základe propagácie služieb formou MLM usudzujem, že firma nespĺňa ani jednu zo spomínaných vecí.

 

Na rôznych diskusných fórach som sa dočítal, že medzi hlavných zákazníkov - partnerov, ktorí využívajú služby Kairos Technologies Ltd., patria spoločnosti ako je Nissan Motors, Incore Holding, Sony PlayStation, Bosch, Besra Gold a dokonca aj česká firma Hamé. Firma taktiež údajne sponzoruje svoje 2 tímy, ktoré jazdia preteky Le Mans series.

Na oficiálnej stránke sa, samozrejme, nič z toho nedočítate. Spomína sa tam - konkrétne v sekcii News - len marketingová spolupráca medzi Kairosom a Greaves Motorsport. Inak povedané, zaplatili si pomerne drahú reklamu, aby pôsobili dôveryhodne a seriózne, nič viac. Žiadne partnerstvo v oblasti technologických riešení.

 

Na neoficiálnych stránkach sa dajú nájsť aj rôzne informácie o plánoch do budúcnosti. Sú to smelé plány, o tom nepochybujem. Otázne je, či ide o reálne dosiahnuteľné plány. Mal som tú česť spoznať niekoľko desiatok podobných spoločností ako je Kairos (za zmienku stoja napríklad Zeekrewards a Banners Broker). Prvý menovaný obral viac ako 2 milióny užívateľov (z toho cca 20 000 SK a CZ) o krásnych 600 miliónov USD. Viac v článku moje skúsenosti s mega podvodmi). Všetky mali niečo spoločné, a to vysoké poplatky za produkty, a hlavne smelé plány. Do 3 rokov bude naša spoločnosť na burze, ďalšia sľubovala do 2 rokov revolúciu v online komunikácii, ďalšia aplikáciu, ktorá bude prekladať hovorené slovo. S odstupom času nepochybujem, že vždy išlo len o mazanie medu okolo úst, aby mohli z investorov – partnerov vylákať peniaze. Predstava svetlých zajtrajškov dokáže nejedného presvedčiť, aby investoval. Veď čo ak to vyjde? Budem milionár. Dnes už ani jedna, ani jedna jediná firma neexistuje. Všetky sa nabalili na prázdnych, nereálnych sľuboch a zmizli. Čiže neodporúčam vám pozerať sa na to, čo bude potom, ale na to, čo je teraz. Oplatí sa vám investovať peniaze do „dnešného“ Kairosu?

 

Pár slov na záver

Netvrdím, že ide o podvod, aj keď mi to veľmi pripomína Ponziho schému, už len pre problém č. 1. Je to, samozrejme, len môj subjektívny názor, takže sa môžem mýliť. Ak uvažujete nad partnerstvom, dobre si to premyslite. Odporúčam vám poriadne si overiť každú informáciu, ktorú nájdete - či už na webových stránkach distribútorov alebo na diskusných fórach.

 

Aký je váš názor na túto spoločnosť, prípadne na produkty a systém?

 

Odporúčam prečítať si tieto dva články:

Základná charakteristika Ponziho schémy v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky tieto internetové podvody, ako sú Kairos Technologies, Zeekrewards, Banners Broker atď. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Ako nenaletieť internetovým podvodníkom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na niečo podobné ako je Kairos.

 

P.S.: Ak ste nerozhodní, prečítajte si aj diskusiu. Odporúčam hlavne príspevky od Dekamerona a IT špecialistu Tomáša, ktorí sa na tento systém pozreli bližšie po technickej stránke. 

 

Ďalší článok o spoločnosti Kairos Technologies, a hlavne o niečo aktuálnejší, nájdete na stránke http://ekonomicka.poradna.net/a/view/4102-dalsie-lietadlo-z-vychodu-kairos-technologies-a-jeho-pyramida. 

 

Niektoré časti článku boli prevzaté z Facebookovej skupiny "Rozborka MLM projektu". Ako napovedá názov skupiny, riešia sa v nej rozbory rôznych systémov, predovšetkým sofistikované Ponziho schémy a pyramídové hry, ktoré sa maskujú za MLM. Ak sa k vám teda dostala nejaká ponuka na "úžasný" zárobok a nie ste si istý, či sa jedná o seriózny internetový projekt alebo finančnú hru, odporúčam spýtať sa v spomínanej skupine.  

 

Upozornenie hlavne pre zástancov Kairosu:
Keďže diskusia má už neuveriteľných 17 strán, rozhodol som sa ju trochu prečistiť. Dôvod mazania príspevkov je jednoduchý - nechcem, aby hodnotné a pre návštevníkov prínosné informácie prepadli do zabudnutia. Mazať budem aj komentáre typu „admin píše v článku hlúposti, mne to funguje a vyplácajú ma“. Považujem to za spamovanie. Ak chcete diskutovať, tak píšte argumenty a odpovedajte na otázky kritikov Kairosu. Príspevok „mňa vyplácajú, takže Kairos je seriózna spoločnosť“ nepovažujem za argument!

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

Diskusná téma: Kairos - má zmysel tento projekt?

Dátum: 22.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Tohle asi stojí za zmínku...

Ředitel (CEO) Kairosu, všemi milovaný a vizionářský Míša Vieira má ze současných potíží Kairosu tak těžkou hlavu, že vážně onemocněl. Karma nebo mu někdo natloukl budku?

Místo fotbalistů si na svůj FB profil vyvěsil andělíčky (takové ty křesťanské kýče) a napsal hned ve třech jazycích prohlášení, že ze zdravotních důvodů nějakou dobu nebude pro Kairos "pracovat" a nebude ani odpovídat na dotazy, které na něj dopadají (jako by na ně někdy odpovídal). ;-)

https://www.facebook.com/michel.vieira.3760/posts/1366808280045447?pnref=story

Nejvtipnější část jeho manifestu přeložím:
"Opravdu bych si přál, abyste konečně přijali fakt, že moji partneři, já i vy všichni jsme se stali obětí podvodníků, kteří rozkradli naše peníze. Naneštěstí, je to vinou lidí, kteří naši firmu opustili, není to vina firmy samotné!"

Bohužel, Míša nejmenuje, kdo za to z bývalých lidí ve firmě může.
Jo, a prosím... neposílejte mu ty nepříjemné dotazy a výhrůžky, nedělá mu to dobře.

No a teď pro jistotu citace toho sdělení:
Dear friends and partners,
Currently, my health is in decline and for that reason I must suspend my work for 2-3 weeks, as ordered by doctors, otherwise it can be fatal for me.
Maybe, some of you might think that It`s an excuse, it`s not like that, I have always been honest and respectful with you. For more than two years I have been working and I continue to work together with you in our company.
Contrary to the current crisis situation, the company hasn`t been closed, and every day we do everything possible to ensure that it continues to exist and develop.
My partners and I continue to work day and night for our common good. Our main goal is to restructure the company, which had the successful launch, actually, we continue our work and, I hope, it will end successfully!
I have already made such a statement, and I`d like to inform you one more time that from now on, I won't answer any more questions in Messenger, Facebook or any other social media. This is a doctor`s recommendation for my speedy recovery. I ask your indulgence and understanding.
I understand your concern, but the thousands of messages, that you send every day, do not speed up the work of our company, moreover, It creates an additional burden. I really wish that you`ll finally accept the fact that my partners, I and all of you have become the victims of scammers who stole our money. Unfortunately, this is the fault of the people who left our company, It is not the fault of our company!
Please, stop bombarding me with the same questions every day. It`s our biggest request, it suspends our activities and it does not help us at all.
Address to the people who stole your and our money! All the problems that we have today in our company, appeared precisely because of their fault. Each of them will have to be held responsible for their actions in the near future!
I repeat that after this publication I will not answer your messages any more, please contact the Company's Support Service. People, who sent me messages containing threats and insults, will be blocked on my personal page.
I repeatedly warned about such measures concerning my pages in social networks. At the moment the situation has got out of control, my health has suffered, and I have to take restrictive actions, or the consequences will become dangerous for me.
The whole company team works for you and does everything to get things stabilized in the company. In our company there is no place for people who do not respect our efforts and what we do!
Best wishes,
Sincerely yours,
Michel Vieira

Dátum: 22.03.2017

Vložil: fleg

Titulok: Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Opakujem sa, ale Kairos ma neustale prekvapuje svojimi invenciami.
Toto som naozaj necakal, Misko je proste genius (aj ked viem, ze je debil a cele toto, co spisal musel spiskat niekto s vacsim IQ a invenciou).

Dátum: 23.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Jj, ta angličtina je na Míšu asi moc dobrá, o ruštině bych vůbec nemluvil... asi mu to někdo celé napsal.

Zábavné je sledovat ty servilní komentáře pod jeho oznámením (a i pod jinými posty od Míši). To je neuvěřitelné... Míša a spol. ty lidi okradli a okradení jim za to ještě poděkují!

Zajímavé by bylo zjistit, co Míšovi vlastně je - a kde k tomu přišel.
Jestli se na něm podepsal nezdravý životní styl (to je samé létání po světě, nezdravá strava v hotelech, spousty kafe na mítincích...), nebo stres z kolapsu podniku, který je psaný na něj (a možná i nějaký tlak jeho kamarádů - společníků, co ho udělali bílým koněm). Nebo zda někdo nepřiložil ruku k dílu.
Každopádně na fotkách z poslední zimy nevypadá šťastně a dobře, ani když je s dětmi a manželkou. Karma je sviňa.

Dátum: 23.03.2017

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Misa si stacilo pozriet pri par rozhovoroch a kazdemu hned doslo, ze je to debil a nie preto, ze ma velmi chabu anglictinu. On je debil v ramci clenenia ludi s nizsim IQ....teda ak nie je uzrcite osciluje okolo tejto hranice. Aj preto ho asi vybrali ako bieleho kona.
Taky Otokar ma podla vyjadrovania urcite viacej rozumu, ale nemyslim si, ze hlavny strojca podvodu je Otokar, alebo ktokolvek verejne znamy. Organizator a pravy prijemca vacsiny penazi z tohoto lietadla je niekto koho sme este nevideli a o kom sme este nepoculi.

Dátum: 23.03.2017

Vložil: CITATEL

Titulok: Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Buď ste dobre platený bloger skupinky zlodejov, alebo ste bezcitný netvor, alebo sa hrajete na lekára a nemáte vedomosti o pánovi prezidentovi Vieirovi.

Dátum: 24.03.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Táto figúrka na čele skrachovaného Kairosu je biely kôň a jeho dlhý komentár na FB nasvedčuje,že mu došlo v čom je namočený.

Dátum: 24.03.2017

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Už sa nevráti :-)))

Dátum: 24.03.2017

Vložil: Gizmo

Titulok: Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Z odpůrců kairosu není níkdo placenej. Každý má svůj důvod proč potopit kairos co nejdřív. Mě například nasral finanční pitomec z Fincentra Bc. Jakub Egermajer když mi tohle cpal se slovy: „Já to mám půl roku a vydělalo mi to 40 tisíc“ a to se předemnou profiloval jako že se zaměřuje na investice do IT. Mě programátorovi se zaměřením na security a distribuované systémy. Prostě mi nehorázně lhal do očí a lákal mě do podvodu. Tak jsem si prohlídnul co je kreténos zač a zjistil že kamkoliv ukážete prstem tam se dá od stolu dokázat, že to nemůže fungovat. Tak jsem využil svých znalostí a občas sem přihodil své dva centy, abych varoval ostatní lidi a případně pomohl rychlejšímu konci Kairosu.

A co se toho idiota viery týče, tak je nám jeho zdravotní stav u prdele. Podílí se na okrádání a tak pro nás není plnohodnotným člověkem. Je to zločinec a s těmi nikdo nesoucítí.

Dátum: 24.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Poprosil bych admina, aby Gizmuv prispevek smazal. Porusuje hned dve pravidla. Je vulgarni a jeho vyrok, ze Vieira neni plnohodnotnym clovekem, hranici s fasizmem. :-P ;-) :-D ;-D

Jo, a investori zajimajici se o vysoce vynosne rizikove investice (jako byl sveho casu Kairos) mi stale mohou psat na ****** :-) :-P ;-) :-D

Dátum: 25.03.2017

Vložil: Muammar

Titulok: Re:Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Nejdřív všechny urážel, že jsou zloději, a teď brečí. Za nemoci si člověk může sám. Ježíš se k nemocným nikdy nechová jako k pasivním objektům. Člověk si musí uvědomit, že vše co dělá, dělá jen pro sebe. Proč hledat dobro tam, kde není? Chci tím jen říct, že tupohubý či sprostý kůň se ještě nenarodil (stejně jako zlý), takové koně si vyrábíme sami.

Dátum: 25.03.2017

Vložil: Milan

Titulok: Re:Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Zdravym,
Volam sa Milan a vytvoril som s pomocou Kairosu vysoky zisk. Chcem ho dalej znasobit a zaujima ma vasa ponuka rizikovych investicii. Bohuzial som nezastihol mailovku - mozete ju este raz napisat? Alebo poslite mailik rovno vy mne na *******
Dikes!

EDIT ADMINA: e-maily mažem

Dátum: 26.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Dobry den,

Poslal jsem vam mail, ale pro jistotu zopakuji - muj mail je *******

EDIT ADMINA: e-maily mažem

Dátum: 24.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Míšovi VIerovi se z Kairosu udělalo zle

Co slovo, to perla... Jestli je to na mne, tak se musím ohradit!

"ste dobre platený bloger..." - ne

"...skupinky zlodejov..." - na rozdíl od lidí z Kairosu nekradu

"...ste bezcitný netvor" - no, věc názoru, nemůžu to vyloučit. :)
Kairosákům se trochu vysmívám, ale hlavně se je pokouším před tím podvodem varovat a navést je za odškodněním (když už škoda vznikla). Nezištně pomáhám lidem, kteří to zatím nedovedou ocenit. ;-)

"...alebo sa hrajete na lekára..." - ne, neurčuji diagnozu. Jen se PTÁM na příčiny jeho náhlých potíží
"...nemáte vedomosti o pánovi prezidentovi Vieirovi..." - myslím, že o něm vím víc než průměrný Kairosák, i když (připouštím) jsem se s ním osobně nesetkal.
"pán prezident Vieira" - směšný titul pro bílého koně, který se stal tváří jednoho z největších pyramidových podvodů u nás za několik let. Jestli někdo pořád cítí servilní úctu k tomu šaškovi, tak je mi ho líto - asi mu není pomoci.

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Novinky z FB Kairosu


Máte už kartu SchonPay? A vám na ni přišly nějaké penize? Celá požadovaná částka, nebo jen část? Nebo jste misto toho jen dostali takový mail jako Mihai?

Punkosti Mihai
Below is the report on
your withdrawal request,
made 2017-02-02 09:36:26
for 2500 USD via
Schonpay MasterCard:
Status: Rejected.
Currently, the only one
available method of
withdrawal of funds is
transfer to payment cards
via Schonpay.com system.
By decision of the
administration, payout is
processed using individual
factors of Guarantee
payment debt-reduction.
The amounts of payments
sent are proportional to
the accrued return of the
Guarantee payment
excluding withdrawals
which have been already
received.
On the current stage,
payments have been sent
to the Participants who
had registered in
KairosPlanet after
2016-03-15 and as at
2017-03-15 who:
1. Had an active Rental
package;
2. Did not perform
transfers of accumulated
funds to third parties;
3. Had active request for
withdrawal via
Schonpay.com system;
4. Had paid payment card
in Schonpay.com system.
All previously created
active withdrawal requests
are rejected and funds are
returned to Salary
accounts.
Withdrawal operations
corresponding to
payments, which had
been sent to
Schonpay.com system,
were created for all
applicable Participants.
Please do not reply to this
email - it has been
generated automatically
by the system.
If you have questions
please contact support (Monday
- Friday, 07:00 - 16:00
UTC)
Best regards,
KAIROS TECHNOLOGIES
LIMITED

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Andy

Titulok: Re:Novinky z FB Kairosu

Tiež nám prišiel len takýto mail a peniaze vrátili späť do Cabinetu...Ale neregistrovali sme sa v Schonpay... A pokiaľ viem, zatiaľ peniaze neprišli ani nikomu na kartu....

Dátum: 18.03.2017

Vložil: jacob

Titulok: Re:Novinky z FB Kairosu

taktéž mi došel tento email dnes....

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Legolas

Titulok: Re:Novinky z FB Kairosu

Tiez mi to prislo aj som sa zaregistroval na Schopnay a zase nic... nie ze by som cakal zazrak ale k comu to stale je nechapem

Dátum: 20.03.2017

Vložil: odpoved - LEGOLAS

Titulok: Re:Re:Novinky z FB Kairosu

K tomu je to , aby ovce ktoré ste sem práve napísali že nič nedošlo a informujete sa či niekomu niečo vôbec došlo (nie neprišlo ani nepríde!) ste len ovce z ktorých vyťahujú ešte posledné peniaze a to tak že si objednáte karty Schonopay za 50/100€ ktoré sú Vám na 2 veci - 1: na pi*u
2: na k*k*t


Dátum: 21.03.2017

Vložil: Andy

Titulok: Re:Re:Re:Novinky z FB Kairosu

Nechápem, načo sa ludia ako ty vyjadrujú ku komentárom. Ak si si nevšimol, vymieňame si tu skúsenosti aké máme, pokiaľ sa ťa Kairos netýka a máš mať podobné hlúpe komentáre typu "ste len ovce", tak nechodievaj na toto forum. Jednoduché ! Myslím si , že každý kto už má balík zakúpený (bohužial), je vďačný za každú skúsenosť či komentár k veci a bude sa o to zaujímať, pokiaľ mu neskončí ročné obdobie, prípadne sa Kairos vyjadrí že je koniec. Je to logické, o viac už prísť nemôžme...

Dátum: 21.03.2017

Vložil: Bufly

Titulok: Re:Re:Re:Re:Novinky z FB Kairosu

Ja si pamatam, este tak pol roka dozadu ze ti, co sa zapojili do Kairosu boli agilni podnikatelia ktori mali gule zapojit sa do vynosneho podnikania a urobit nieco so svojim zivotom a ti ostatni boli sracky, co budu do konca zivota makat v zamestnani na sefa a zavidiet uspesnym podnikatelom...

Dátum: 20.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Novinky z FB Kairosu

Opravdu to Legolasi nechápeš?

Ano, je to k tomu, abyste do kolabujícího letadla nalili ještě nějaké peníze za Schonpay kartu.
A taky je to ještě k tomu, aby si lidé upgradovali, resp. obnovili "balíčky" (a doplatili k tomu z části něco ze svého, z části "legálně" odmazali část svých nároků na výplaty jich utracením za něco, co vlastně ani nepotřebují a nechtějí...).

Proč by to měli dělat? Protože doufají, že se jim podaří udržet při životě svůj Kairos účet a jednou vytáhnout peníze z AGC, které jim jako náhodou právě přišly na Kairos účet zpět. Dobré časování. ;-)

Ale klid, nic nedostanete. AGC, SchonPay i Kairos jsou ovládané týmiž lidmi. Je úplně jedno, jestli máte "peníze" na účtu Kairos (odkud nechodí výplaty) nebo v AGC (které nefunguje vůbec). Nejsou to totiž peníze, ale bezcenné Ponzi body, které na reálné peníze jde směnit jen obtížně (respektive se to lze provést jen dalším podvodem).

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Vladimir

Titulok: Re:Novinky z FB Kairosu

Tomas, dokedy podla Vas budu hrat tuto komediu ?

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Novinky z FB Kairosu

Dokud budou mít organizátoři volné ruce a lidi jim to budou žrát alespoň natolik, aby se jim to vyplatilo.

Jednoduché. ;)

Dátum: 17.03.2017

Vložil: Tomáš z Oravy

Titulok: Ako v praxi vyzerá fungujúci Kreténos

Už som to sem raz písal ale Admin mi to zmazal, tak skúsim ešte raz bez vulgarizmov.

Na trhu funguje asi už 2 roky start-up, ktorý robí presne to, čo deklaroval Kokotos ale robí to legálne. Jej stránka je storj.io a hneď po kliknutí na stránku vidno že sa v prvom rade zameriava na klientov. Konkuruje najmä cenou 15 eur za terabajtmesiac (pre klientov čo si miesto kupujú). Je tam možné aj prenajať disk a neplatí sa tam na rozdiel od Kreténosu nič ako garancia. Našiel som aj blog z čias vzniku firmy

http://blog.storj.io/post/110416906278/how-much-will-i-make-from-driveshare

Výplata za prenájom disku je asi 2 doláre za základ (500 GB celý mesiac nonstop????), platí sa v SJCX a presnejšie sa to dá zistiť na webe

https://gist.github.com/super3/a36a3d4967951ec678200f499364b81a

Prenajímatelia dostávajú výplatu na základe rôznych štatistík tak, aby oni a nie firma znášali riziko. Navyše by mali byť online ideálne 24 hodín denne, lebo inak pravdepodobne nedostanú za prenájom nič. Kariéra v storj má úplne iný zmysel ako kariéra v Kreténose
https://storj.io/careers.html

Podľa môjho názoru to celé vyzerá dôveryhodne a myslím si, že to nie je off-topic pod týmto článkom. Dokazuje to, že to čo tu píšu ľudia ako Lukáš a Dodo je pravda. Je to šplech do klamárskych očí zmrdov z Kreténosu a inému odpadu spoločnosti, aby videli, aká je pravda.

Ja sa projektu nezúčastňujem, lebo to pre mňa a asi ani pre väčšinu normálnych ľudí nedáva zmysel byť prenajímateľom. Môže to dávať zmysel pre ľudí ktorí majú nadbytočné miesto na serveri ktorí aj tak beží 24 hodín denne. Tiež to asi nedáva zmysel pre veľké firmy takto potenciálne nestabilné úložisko, ale pre malé firmy a obyčajných ľudí môže byť tá cena zaujímavá.

Môj príspevok nemala byť reklama na Kreténos, ale poznámka že niečo také tu skutočne legálne funguje a nie je to podvod. Dúfam že tentoraz ma už Admin nevymaže.

Dátum: 17.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Ako v praxi vyzerá fungujúci Kreténos

Ach jo, ze bez vulgarismu. A je to samy ‘Kretenos‘ sem, ‘Kokotos‘ tam. :-) :-P :-D :-)

Dátum: 18.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Ako v praxi vyzerá fungujúci Kreténos

To se vůči protimluvu ohradil ten pravý... "nabízím podnikání v podvodech a Ponziho schematech".

Dátum: 16.03.2017

Vložil: Lukáš

Titulok: Kasynets a Ondrejková jsou lháři. POZOR !!!!

Otakar Kasynets je velký lhář a z Kairosu přešel do Ponzi, které se jmenuje Edelways5 ...

Tak lidi pozor než on vystoupí a pak to pět spadne dolů...

Jinak taky pozor na jeho sestru Katerina Ondrejková další lhářka a ta letí s ním....

Dátum: 09.03.2017

Vložil: Skdkvjcks

Titulok: Vyplata od Agc prišla spat

Zdravim, len by som sa chcel podeliť s mojím poznatkom. Pred pár dňami mi prišiel mail že mi do kabinetu prišli späť peniaze z agc a zrazu mi išlo aj prihlásiť do kabinetu čo mi od decembra keď mi skoncila licencia nešlo. Netuším kedy, prečo a ako je možné ze aj bez licencie mi teraz ide cabinet, keď podľa pravidiel by nemal byť, divne

Dátum: 09.03.2017

Vložil: Dodko

Titulok: Re:Vyplata od Agc prišla spat

To je preto aby si v snahe "vybrať" svoje peniaze zaplatil 99$ za Schonpay kartu. Aj to je pre nich príjem lepší ako nič od teba, keďže už si si nový balíček nekupoval.

Dátum: 09.03.2017

Vložil: Skdkvjcks

Titulok: Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Ale ta karta schonpay sa musí zaplatiť z mojich peňazí alebo sa dá kúpiť z toho keď a ak vôbec pridu peniaze na ten schonpay? Lebo nie som padnuty na hlavu aby som to kupoval zo svojich, ale ak tak ten výber v apríli príde a pôjde ta karta objednať z toho tak prečo nie ved už nemám čo stratit

Dátum: 09.03.2017

Vložil: Zvedavec

Titulok: Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

"Lebo nie som padnuty na hlavu aby som to kupoval zo svojich, ale ak tak ten výber v apríli príde a pôjde ta karta objednať z toho tak prečo nie ved už nemám čo stratit" - Kairos oklamal tisicky ludi, takze tiez niesu padnuti na hlavu...som si isty, ze si tu kartu musis kupit zo svojich penazi..., ale je to len moj nazor...tak uvidis co a ako...

Dátum: 09.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

oficilna sprava je ze kabinet bol otvoreny nato aby sa tam naliali peniaze z AGC treba doložit ak chyba do balika a znovu ho zakupit. Karta sa musi kupit zo svojich verifikovat ucet obcianskym a fakturou aktivovat kartu a znovu fungovat a potom budu posielat peniaze. Takto to chcu ale samozrejme ze ide o to aby bol pre nich dalsi prijem. Ci budu ozaj posielat peniaze na schonpay je vo hviezdach. Slubov bolo vela ale hovno z toho bolo a hovno z toho bude. Rozhodnutie je na tebe. Pokial nebudes mat kupenu kartu peniaze posielat na schonpay nebudu. Jedine o co mozes prist je o 49 eur za kartu a popripadne ak bude ti chybat do balika. Ak mas tam dost penazi tak len za kartu.

Dátum: 09.03.2017

Vložil: Skdkvjcks

Titulok: Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

No v cabinete mi neostalo aj s tým čo prišlo z agc aby som obnovil účet a nižší balíček mi kúpiť nejde. Takze mi ostáva len čakať či príde tento mesačný vyber na schonpay, aj keď percentuálne to vidím tak na menej než 1% uskutočnenia :)

Dátum: 10.03.2017

Vložil: anoanym

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Ťe vraj niektorým už prišli platby na Schonpay........ Je tu niekto taký?

Dátum: 10.03.2017

Vložil: Poskodeni

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Ja nie ale tiez ma to zajima..... Kamarad co trocha vie anglicky mi vyberal cez tu stranku co tu Lea pisala ale nic nedoslo. Poplatky nevratili :'-(

Dátum: 11.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

To myslíte přes stránky https://financingrequirements.com/ ?

Ty stránky, založené neznámým subjektem v prosinci 2016...
a dnes... (už?) nedostupné?

Chápu, že zoufalí lidé dělají zoufalé kroky. Ale toto je hodně nepochopitelné.

Smiřte se s tím, že peníze zpět z Kairosu jen tak nedostanete.
Pokud ale budete důslední a budete tlačit na policii, právníky, případně použijete jiné prostředky - máte šanci dostat alespoň něco zpět. Ale bez práce to nebude. Kontakt na jednoho právníka máte na začátku článku nad diskusí a šance na odškodnění je i v tomto příspěvku:
http://www.pracanadoma-skusenosti.eu/discussion/?tid=200009951&mid=200007332

Tak přestaňte doufat v zázrak a dělat blbosti. Spojte se, zapojte ty správné lidi a možná něco kápne zpět. Krom toho se třeba podaří na nšjaký čas zamezit opakování podobného podvodu stejnými lidmi. ;-)

Dátum: 13.03.2017

Vložil: Dodo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Tomáš pred rokom som Ti povedal, že si idiot. A stále to tu len potvrduješ... Samozrejme aj s Adminom, ktorý si vymazáva čo sa mu zachce a čo mu vyhovuje to nechá.

Dátum: 13.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Pepo, chapu tvuj vztek, ale mel bys veci nazyvat pravymi jmeny. Tomas je jiste nesnesitelny slunickar a je zarazejici, proc tolik energie jiz 2 roky venuje Kairosu a jeho diskretizaci. I tak tim temer nic nedosahl a Kairos se ‘zdiskreditoval’ predevsim sam kdyz bublina splaskla (priliv novych investoru prestal byt dostatecny). Ale idiot to neni a navic, kdyz mu to rikas ty, je to docela trapny.

A co se tyce Admina, at je to sebevetsi pokrytec (vid. http://www.pracanadoma-skusenosti.eu/news/spracovatel-odbornych-textov-na-pracu-z-domu/ a diskuzi tam), je to jeho stranka a on je zde diktatorem. Myslim, ze kdybys mel vlastni stranku, taky by ses na ni choval stejne (koneckoncu FB skupiny Kairosu se taky chovaji stejne a mazou se tam kriticke prispevky). Chovala by se tak naprosta vetsina lidi, snad krome nejvetsich slunicek (mam na mysli Tomase).

Schvalne, kdyz uz jsme pritom, zkusime spolu s Adminem udelat jeden vedecky experiment. Ma emailova adresa je ****** a zanechavam ji zde pro vsechny ty, co by se mnou chteli podnikat v oboru Ponziho schemat a pyramidovych her. Ted je 14:13, 13.3.2017 a Admin sem muze pak zadat cas, kdy mou adresu smaze. :-P :-D :-) :-P

EDIT ADMINA: Zmazané 17.03.

Dátum: 14.03.2017

Vložil: Gizmo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Ježíši seš debil a orpad společnosti. Ani neumíš používat velká slova. Tvoje "diskretizaci"znamená že by se Tomáš věnoval tomu, že kairos rozdělí na segmenty a každý jeden segment bude jasně identifikovatelný a absolutně homognenní. Takže než budeš používat velká slova zkusi si zjistit jejich význam a jak se správně píšou.

@admin: smaž tomu blbovi adresu ať nepodporuje existenci takovejch sviňáren jako je kreténos.

Dátum: 14.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Asi překlep ;). O kus dál je to napsané správně... To se může přihodit každému.

Začínám to brát tak, že kdo se rozhodne povečeřet s ďáblem (pardon - investovat do podvodů s Ježíšem), tak si nic lepšího nezaslouží.

Dátum: 14.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Ahoj Gizmo :-) ;-) :-P :-D

Hezky jsi mi to natrel :-) ;-) :-D :-D.
Gizmo – Jezis 1:0 :-) ;-) :-) ;-).
Byl to sice jen preklep (koneckoncu diskretizaci intervalu jsem zasadnim zpusobem vyuzil v tom vypoctu co jsem zde zanechal :-) ;-) :-D :-P ), ale kdyz je prilezitost znicit sveho nazoroveho oponenta, je potreba ji naplno vyuzit :-) ;-) :-P ;-). V tom se s tebou naprosto ztotoznuji (sam se chovam uplne stejne ;-) :-D :-) :-P) a priste nez budu pouzivat velka slova, jako treba homognenni, tak si je zkusim vyhledat na internetu (treba zjistim, ze ani neexistuji) :-) ;-) :-D :-). Libi se mi, ze je zde antiPonzak, kerej neni slunicko :-) ;-) :-D :-D. Povazuji te na tomhle webu za nejvyraznejsi osobnost ze svych oponentu, protoze chces stejne jako ja:

Rychlejsi kone, mladsi zensky, starsi whisky a VIC PENEZ.

:-D :-D :-D ;-)

Dátum: 15.03.2017

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Suhlasim s GIzmom, ze ludia ako Jezis su najvacsim odpadom spolocnosti.
Su blbci, pretoze su blbci od narodenia.
Potom su tu zmrdi, vacsinou inteligentny len ich uroven empatie a ignoracia etiky z nich robi nebezpecnych jedincov.
Ako som tu uz raz povedal...taka Kateryna je chudera, co nema na viac ako zarabat na ludoch podvodom, pretoze na to proste intelektualne nema.
Jezis je zmrd, ktoremu by som kludne po hube (pre istotu aj dve), pretoze on na to ma, aby sa zivil moralne a napriek tomu si voli tu cestu amoralnu cestu a este nas presviedca, ze blbci sme tu my, pretoze je to v poriadku.

Dátum: 15.03.2017

Vložil: bufly

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyplata od Agc prišla spat

Kazdy z nas sa denne dostava do kontaktu s podvodmi. Tato stranka je skvela vec - clovek si pohlada na nete diskusiu o niecom s cim sa stretol a nie je si isty ci ide o podvod. Tu sa dozvie vsetky relevantne informacie a moze sa rozhodnut.
Ak vsak si niekto neda ani tu namahu vygooglit si informacie, alebo ich ignoruje a zapoji sa do podvodu, je to uz len jeho hlupost.
Slovaci vseobecne nie su zvyknuti rozmyslat. Boli ich to. Je to namahave. Tak za to sa potom plati... To, ze ti co nie su lenivi rozmyslat ich vyuziju, nie je sice pekne, ale, bohuzial, silnejsi prezivaju. To je priroda.

Dátum: 08.03.2017

Vložil: Gizmo

Titulok: NASA

Pro kairosí dementy: Takhle vypadá skutečná firma, od který NASA používá služby.

https://www.cdn77.com/

Dátum: 08.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:NASA

Ještě kontrola úkolů z porady ze 17.1.

" -v januari 2017 bude predstaveny najmenej jeden korporatny klient, ktory suhlasi so zverejnenim"

Ano? Máte ho? Tak kdo to je?

- Do konce ledna budou vyřešené veškeré komplikace ohledně výplat
- Na konci Ledna budeme mít 3 možnosti výběru peněz
- Bitcoin peněženka by měla být k dispozici (do týdne)
- Druhý druh výběru bude přes rakouskou banku (UNICREDIT BANK)

Kolik jste si od ledna vybrali?

"Firma oficiálně mění sídlo firmy – od 1.2.2017 – sídlo by mělo být v Rakousku ve Vídni"

Člověk míní a Kairos mění. Sídlo (a dokonce i název) jste změnili. Akorát že teď se Kairos jmenuje PLANET BUSINESS MANAGEMENT Ltd. a sídlo je zase v UK (i když z ní chtěl Kairos odejít, údajně kvůli nevyhovujícím podmínkám Brexitu):

Second Floor 411-421 Coventry Road
Small Heath
Birmingham
United Kingdom B10 0TH

Street view: https://goo.gl/36z3Zy
Poznámka - místo zvolené pro kancelář není vhodné pro rasisty, xenofoby a odpůrce přistěhovalců a islamismu. Jednak je hned naproti nějaké islámské centrum a lidmi s hábitem přes hlavu se to okolo jen hemží. Rozhlédněte se okolo ve Street view. ;-)


"- E-shop je spuštěný..."
https://ktech.store/ - stále vidím jen "coming soon". Nebo máte už eshop zprovozněný někde jinde?

Dátum: 08.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:NASA

Ještě k nové sídelní adrese...

http://www.endole.co.uk/explorer/company/postcode/b10-0th

V tom šestidomku s přízemním, prvním patrem a podkrovím sídlí nějakých 250 - 300 firem. Jednou z nich je úžasná technologická firma Kairos (pardon - Planet Business Management), hrdý to partner a dodavatel technologií pro NASA, Sony, Nissan... s obratem přes čtvrt miliardy dolarů.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=510530829151733&id=509460309258785

Dátum: 03.03.2017

Vložil: Vladimír Fruni

Titulok: Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Vážení spoločníci!
Včera, 2. marca, akcionári Kairosu hlasovali o tom, či z vás budú naďalej vytriasať posledné meďáčiky. pardon chcel som povedať o tom, ako ďalej s akciovou spoločnosťou Kairos.
Odhlasovali desať bodov, ktoré si dovolím vám, milí okradnutí, pardon úspešní spolupodnikatelia, predstaviť:
1. Povinné prijatie noviniek vo svojom srdci - ak sa vám nepáči, Kairos vám veľkoryso dovolí ísť kade ľahšie.
2. Schválenie mobilizačného plánu A JEHO POVINNÁ IMPLEMENTÁCIA - každý spoločník si odteraz bude musieť zarobiť na seba tak, že zoženie dostatok pomätencov ktorí sa prihlásia do Kairosu. Mesačnicu si môžete pozrieť tu:
https://kairosplanet.com/files/votes/resource_mobilization_plan.jpg
Kto nebude plniť normy, nedostane najesť :-)
3. , 4. Vytvorenie nejakých pracovných skupín na posúdenie nového plánu kradnutie, pardon kompenzačného plánu a prehodnotenie systémových požiadaviek PC spoločníkov. Svitá na lepšie časy, NASA údajne chystá let pána Vieiru na mesiac a potrebuje viac MB miesta na disku.
5. Hlupákom s expirovaným kontom bude umožnené predĺženie konta o 30 dní, počas ktorých si budú môcť kúpiť za 99 dolárov ZŤP kartu s jednorázovým príspevkom 50 dolárov od Kairosu!
6. Kairos sa rozhodol, že odpíše 150 percent zo svojich záväzkov voči spoločníkom. Pardon, 50 percent, 150 percentný odpis ostal ako plán B na horšie časy.
7., 8. Za príjem z nájmu si budete môcť kúpiť ďalšie balíčky a za príjem z privádzania hlupákov si budete môcť kúpiť akcie ďalšieho podvodu a až bude zmrdšop, tak aj Kairos mobil. To aby ste mohli zavolať políciu, ak vás bude naháňať babička na invalidnom vozíku ktorú ste okradli o úspory na pohreb.
9. Ak nevytrasiete zo seba, pardon, nekúpite si za 99 dolárov Schonpay kartu, Kairos vám garantuje že už žiadne peniaze neuvidíte.
10. Kairos sľubuje posunúť sľub ohľadne výplat, pardon, začať s výplatami na deň bláznov tohto roku. Vtedy sa na stránke kairosplanet.com objaví nápis, Ešte stále čakáš na výplatu :D :D :D a obrovská Trollface. Ale predtým vás čaká ešte jeden odklad vracania garančnej istiny, ktorú Kairos sľúbil začať vracať už od 15. marca. To ale z dôvodu racionalizácie a šetrenia nákladov posunie na spoločný termín, na 1. Apríla.

Ja ako skúsený podvodník som sa o tomto dozvedel už 3 dni vopred, a nebudem vám klamať, normálne som z toho umrel. Chápete to, ja som sa tak sofistikovane musel snažiť, vymýšľať všelijaké investície do televízie Luna, denníka Trhák, týždenníka TV Komplet, mesačníka Lišiak, Rádia Koliba, Rádia Východ a Televízie Tatry. A oni si proste len tak odpíšu 50 percent a hlupáci im za to ešte pošlú 99 dolárov za kartu. No nič, musím už ísť čistiť kotly, ale bolo mi sľúbené že nebudem na to dlho sám a že onedlho dostanem pomocníčku, istú pani Katerynu . . .

Dátum: 04.03.2017

Vložil: Diky moc, konečne to nekdo normalně napsal...

Titulok: Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Díky moc, konečne to nekdo normalně napsal...bohužel, i ja jsem byl důvěřivec velkého podvodu a ted za to zaplatím....Sám si za to můžu....

Dátum: 04.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

+1

Takhle je to mnohem srozumitelnější, než to napsal Kairos a navíc je to zábavné. ;-)

Ale kdyby to někomu pořád nedocházelo, tady je to převyprávěné znovu bez těch vtípků:


Všichni účastníci projektu budou okradeni.

Navíc se hybridní podvodné schema (Ponzi + letadlo) mění na letadlo.

* Účastníci každopádně přijdou oficiálně o 50% svého aktuálně nastřádaného "výdělku" (který si většinou nemohli od srpna/září vybrat) = Kairos smaže, odepíše (newspeak: reset) 50% svého dluhu účastníkům.

* Zbývajících 50% dluhu Kairos převede na účet "Current" a povolí odlišně a účelově nakládat s jeho částmi:

– rental income (peníze za "pronájem PC", pasivní příjem) budete moci použít k nákupu dalších balíčků "Lease packages" nebo jejich upgradu. Tyto peníze si tedy nevyberete, jsou účelově vázány a zamknuty v systému.

– referral income (odměna za přivádění dalších obětí do podvodu, aktivní příjem "ze struktury") budete moci utratit za nákupy v (dosud neexistujícím) e-shopu za mizerný telefon a router, nebo je investovat do dalších úžasných projektů, které vám Kairos v blízké budoucnosti nabídne (tipuji na Edelweiss 5). Tyto peníze si tedy také nevyberete, jsou účelově vázány v systému.

– časově rozlišené splátky “záruky” (cenu balíčku, který jste si koupili) budete (možná) moci průběžně stahovat přes Schonpay - předpokládám, že každý měsíc bude k dispozici 1/12 z vašeho vkladu. Po roce se vám tedy (teoreticky) vrátí vložené peníze. Problém vidím tak trochu v tom, že účet v Schonpay není zadarmo ($99 s tím, že možná první příchozí dostanou $50 zpět... zatím se tak děje) a že očekávám jeho brzké zavření místními regulátory (varování a příkaz k ukončení činnosti je již vydán)

* Účastníci musí souhlasit s těmito podmínkami, jinak jim bude členství ukončeno a přijdou o všechno. Výzvu k odsouhlasení podmínek a vyznání věrnosti Kairosu dostanete. ;-)

* Účastníci s prošlým balíčkem dostanou 30 dní na to, aby si ho obnovili (=koupili si nový balíček). Jinak jim bude účet definitivně ukončen a přijdou o všechno.

* Nový kompenzační plán ještě nebyl zveřejněn, ale podle "mobilizačního plánu" http://imgur.com/a/J1ByK bude silně orientován na přivádění nových členů (aby ne, z ničeho jiného peníze neplynou). Osobně očekávám, že přivádění dalších lidí bude odteď jediný způsob, jak něco vydělat.

Mimochodem - Schonpay je jako "zpracovatel plateb" provozován lidmi z Kairosu v Belize … a varování a příkaz k zastavení činnosti byl již vydán. Každopádně, pokud nějaké peníze pošlete na Schonpay účet, jsou pod kontrolou Kairosu. A to se vyplatí! ;-)

Dátum: 04.03.2017

Vložil: .

Titulok: Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Ďakujeme pám Fruni, že si nám tu tak s čiernym humorom objasnil celú situáciu okolo firmy. Určite je všetko čo teraz robí Kairos čierne ako peklo samo a každý kto napísal aspoň jednu negatívnu reakciu na firmu pôjde do neba ........ prezraď nám ešte prosím, ako môže firma odpísať 150% dlhov, keď maximum je 100% a ako si prišiel na to, že každý poskytovateľ úložiska bude musieť pod seba registrovať ľudí? Vopred ďakujem za tvoju odpoveď a môžeme sa potom spolu zamyslieť, či naozaj každé jedno z prijatých rozhodnutí valného zhromaždenia je naozaj také zlé. Na tomto webe sa už od vzniku firmy hovorilo o tom, že dané podmienky sú neudržateľné, že príjmy Kairosu z prenájmu diskov spoločníkov nemôžu pokryť jeho náklady. Gizmo tu neustále spamoval údajné náklady Kairosu čo vypočítal na svojej kalkulačke. Admin priamo v článku uvádza, že kolapsu firmy z dôvodu nedostatku zdrojov by mohli zabrániť nevyhovujúce až drastické zmeny podmienok. No a presne to sa stalo a v tomto zmysle je rozhodnutie zhromaždenia o odpise účtov a viazaním budúcich platieb za prenájom len zreálnením cashflowov, aby bola firma dlhodobo udržateľná. Podotýkam, že z garančnej istiny sa žiadny odpis nerobil a ak to teda bude fungovať, nikto o nič nepríde. Firma bude uvoľňovať naspäť len zábezpeku od poskytovateľov a o dosť menší zisk od korporácií, ako doteraz. Ako sa postupne bude firme prinavracať dôvera, budú sa vracať a pribúdať nové korporácie a aj podiel poskytovateľov na zisku bude narastať. Takže ja vnímam závery zhromaždenia celkom optimisticky, ako pokus zachrániť firmu. A vnímam aj to, že je možné, že firma pri svojom páde už prekročila ten povestný Rubikon, a že sa jej už nepodarí zmyť zo seba škvrnu nedôveryhodnosti. Požijeme, uvidíme :)

Dátum: 04.03.2017

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

150% je myslenych zo slubovaeho 250% vynosu,takze vklad (100%) akoze blbcom zostane.
Zvysok nemozes mysliet vazne a nema zmysel komentovat. Bud si debil, alebo zmrd a je tazke vybrat, co je pre teba lepsie.

Dátum: 05.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

To je neuvěřitelné, že někdo ještě věří (nebo doufá, že udrží tu lež) jako pisatel "tečka".

Korporace? Jaké korporace? Nebyly, nejsou a nebudou. Nebo že by...? Prosím, nějaké jméno! Alespoň jednu jedinou korporaci, která využívá úložiště na discích společníků a výkon jejich PC!

IMHO - celý mobilizační plán jen posouvá projekt od Ponziho schematu k čistému letadlu.

Dříve lidé nemuseli nutně shánět někoho pod sebe, udělal to za ně někdo jiný... příliv nových "investorů" byl díky "hezkým" podmínkám tak velký, že stačil pokrýt i pár "černých pasažérů", co se vezli a chtěli jen "pasivní příjem". Teď to bude tak, že kdo si nesežene dost lidí, kteří se mu složí na výplatu, nedostane nic, v nejlepším případě se mu vrátí jeho vklad. Počkejme si na nový kompenzační plán. Uvidíte.

Dátum: 05.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

A jak bylo myšleno těch 150%? Inu tak, že lidé, co jim Kairos dluží peníze, je nedostanou... ale ještě navíc zaplatí. Geniální myšlenka a už se na ní pracuje (AGC, Schonpay).

Doporučuji povídku Oty Pavla "Prase nebude!"
"...z JZD přišla výroční zpráva, že podíl na hospodáře a jednotku vychází -530 Kčs, takže ti, co pracovali, budou ještě platit".

Dátum: 06.03.2017

Vložil: .

Titulok: Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Oukej chlapi :) Naozaj to nevyzerá s firmou dobre. Ak by to mal byť celé podvod, tak by to takto nenaťahovali a už dávno by boli zmiznutí niekde na Sejšeloch. Mne dáva zmysel to, čo som sem napísal. Prepálili to a korporátni klienti možno platili za služby menej, ako firma deklarovala. Preto mi dáva zmysel to, že celý čas tajili korporátnych klientov - nechcelli priznať, že zisk im nestačí na vyplácanie poskytovateľov úložiska. Neberiem vám vašu pravdu chlapi a rešpektujem vás, tak aj vy rešpektujte mňa a moju pravdu. PEACE! a pekný večer :)

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Bože, Tečko...

S firmou to vypadá blbě od okamžiku, kdy vyhlásila svůj nesmyslný byznys plán. Smiř se s tím, že na tuhle technologii nelze nalákat firemní klienty, a že nejsou nějací "tajní" klienti, ale jen prostě neexistují a existovat nebudou!

Dál se zamysli nad tím, že roční výdělek pro společníka z balíku Platina a pronájmu 320 GB disku by musel být méně než $4 (místo $4165), aby to cenově mohlo konkurovat zavedeným řešením od Googlu, Amazonu atd. No a za tuhle cenu by to asi nikdo svoje PC každý den na 10 hodin celý rok nepouštěl, že?

Dátum: 06.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Tomas vidim ze ste velmi zaujaty voci kairosu. Ale preco? Ved ked tam nemate peniaze vas sa to netyka tak preco to riesit? A co ked maju klientov ale takych ktory sa pohybuju na ciernom trhu ako trebars predaj zbrani, obchod s bielym masom, drogy, organy a ja neviem co vsetko. Taky klienti zaplatia za prenos dat aj taku sumu. Ved hadam nebudu komunikovat cez google alebo amazon. Ukrajinci kludne mozu obchodovat aj s takym niecim len "ucastnici" nevedia co im cez PC ide. Nechajte to tak aj tak stym nic neurobite neovplyvnite to. S takou trebars mafiou si neporadia ani statne organy. Je to moja uvaha ale cele to tak nemusi byt. Mozno mam bujnu fantaziu vysvetlite si ta ako chcete.

Dátum: 06.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

A este jedna vec Tomas piste sem co chcete mozno mate pravdu ale jedna vec je ista ze vy kairos nezastavite.

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Prostě mi vadí podvodníci a užiteční blbci, kteří tenhle podvod drží při životě.

Dřív moje argumenty mohly někomu pomoci se správně rozhodnout. Ale máte pravdu, teď už je to jedno, Kairos v podstatě končí, přijde jiný podvod.

P.S. Pokud by Kairos na discích společníků ukládal taková data, jak píšete vy, tak mají vážný problém i společníci za jejich "hostování". Ale klid, aplikace Kairosu nic na discích společníků neukládá. Posté: podívejte se do skrytého souboru _WinApp/_disc a zjistíte, že je prázdný a v čase se nemění (jsou v něm jen samé binární nuly).

Dátum: 06.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Na jednej strane je pravda ze preco by mali zverejnovat nejaky zoznam svojich korporatnych klientov. Mat tiež firmu tiez by som urcite niekde nezverejnoval zoznam svojich klientov len aby som niekomu dokazoval ze ich mam aby im zacali ludia pisat ci ozaj som ich firemny partner. Ako co by si moji klienti o mne mysleli? A ten co chce to spochybniť by to spochybnil aj tak. Budem pozorovat co sa bude diat.

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Kdybyste měl začínající IT firmu, tak byste moc rád zveřejnil své první klienty a pro ty potenciální nové třeba i domluvil setkání nebo "exkurzi" k těm existujícím.

Říká se tomu "obchodní reference" a "případové studie".

Pokud si vás klient nezaváže exkluzivitou a nejde o kritické know how (což v případě typu užívaného cloudového úložiště nejde), tak nemá problém sdělit třeba i konkurenci, že používá váš software a jak je s ním a vašimi službami spokojen.

Dátum: 06.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

A ještě jednou a jasně:

Celá ta blbost o pronajímání diskového prostoru korporacím a velkým firmám (NASA, Gazprom, Nissan, Sony, SBERBANK, Hamé... a jiné haluze) JE JEN VYMYŠLENÁ A LŽIVÁ LEGENDA, KAMUFLÁŽ aby zmrdi měli něco, co blbečkům natlačí do hlavy a aby blbečci měli co nejdéle čemu věřit.

Kairos je od začátku vymyšlený a provozovaný jako podvod (krytý touhle legendou)!

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Lidicky, nad Kairosem se tady vzrusujete zcela zbytecne.

Samozrejme, ze nikdy neslo o pronajimani disku a bylo to zcela zrejme jiz od zacatku a nebylo nutne kvuli tomuto zjisteni zkoumat obrovsky soubor plny nul (ale priznavam, kdyz se o tom zacalo psat, tak jsem se na nej podival a skutecne tam ty nuly byly). Dokonce v tech vypoctech teoreticke ceny Kairosu pro korporatni zakazniky udelali aktiviste chybu v predpokladech - ve skutecnosti by ta cena byla mnohem vyssi nez oni vypocitali :-) :-P :-D :-P

Kazdy blb musi videt, ze i kdyby hned Kairosu slo tedko o znovu-rozjeti byznysu (coz samo o sobe vubec neni jiste), tak je vylouceno, aby vydelal nekdo, kdo vstoupi ted. Nebo si tady nekdo umi prestavit let z Prahy do Londyna, ktery havaruje v Nemecku, ale se odrazi od zeme a uspesne doleti do Londyna? :-) :-D :-P :-). Ja na miste kompetentnich bych toto divadlo uz se cti ukoncil, a nedehonestoval bych vice nez 2 roky uspesne prace nedustojnym cirkusem, ze ktereho mi kapnou nanejvys drobky.
Jak zde napisu jiz po sty krat, je treba investovat do novych podvodu, ktere jsou jeste zive a ktere maji potencial. Kdo s tim potrebuje pomoci, rad mu poradim na sve mailove adrese

A pro mistni slunicka moralni hlavolam :-) :-D :-P :-). Odsuzovali byste nekoho, kdo zbohatl na investici do Bitcoinu? Ovlivnilo by nejak vas usudek to, kdyby dotycny v dobe investice spravne predpokladal duvody pro rust bitcoinu?
Hint: Hlavnim duvodem vyrazneho posileni bitcoinu byla poptavka po kryptomene od uzivatelu darkwebu (drogy, vrazdy, obchod s bilym masem, detske porno…), a take od ucastniku nasich oblibenych ‘vysoce rizikovych projektu‘ :-) :-) :-) :-).

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

No zajímalo by mne, kolik blbů ještě opravdu věří, že Kairos je reálný byznys (a že je o tom, o čem tvrdí že je). ;-)

Koncentrace těch, co tomu navenek věří je tady docela zarážející. Otázka je, proč to dělají. Jestli opravdu věří, nebo jen hrají divadlo, aby jim lidi pod nimi nerozmlátili hubu a zlámali kosti (což se může jednou přihodit Ježíšovi... ale konec konců u mně za provokování), případně jim na netu udělají takovou reklamu, že si profesně a lidsky už ani neškrtnou.

A ještě jedna rada pro blbce, co by uvažovali na Ježíšovou "kulantní" nabídkou... Ježíš otevřeně přiznává, že vydělává na podvodech. Tedy na Kairosu prý vydělal. Jak na tom je a bude v jiných podvodech není jisté... a vlastně ani ten Kairos není úplně jistý, ale já mu v tomhle věřím. ;-)

No a v podvodech vydělávají jen ti, co nastoupí včas (často se hraje o dny a týdny) a pod sebe shromáždí dost blbů, kteří jim jejich "výdělek" zaplatí. Ježíšovi je úplně u prdele, jestli vy budete vydělávat. Vydělávat potřebuje hlavně miláček Ježíš. No a když vydělávat nebudete, tak se vám ještě vysměje a zkusí vás uvrtat do dalšího "výdělečného" podniku. Takže kdo chce být sponzor upřímného a inteligentního bezpáteřního zmrda Ježíše, hlaste se u něj. ;-)

Ad bitcoin - jako takový mi nevadí, i když mu nevěřím (asi jsem konzerva). Vadí mi to jeho použití, o kterém Ježíš píše. Je to jako s nožem - nakrájíte si s ním chleba ale můžete ho i vrazit někomu do zad. Třeba rozlišovat způsob použití, ne nástroj samotný (ten za nic nemůže, špatnosti dělají lidé).

Tak co Ježíši, kolik lidí se ti odsud přihlásilo k osobnímu sponzoringu? Uspokojuje tě výtěžnost kampaně zde?

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

P.S.
reaguji na Ježíše, i když se za sluníčko nepovažuji. ;-)

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Výpočet (teoretické) ceny diskového prostoru od Kairosu (kdyby to skutečně fungovalo):

http://www.kairos-fakty.sk/kairos-a-produkty-pro-korporatni-klienty/#vypocet

Myslím, že je to správně (včetně uvedených předpokladů výpočtu). Základní výpočet jsou kupecké počty (základní škola), práce s pravděpodobností a řešení exponenciální rovnice na úrovni střední školy. Nic složitého.

Dátum: 08.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Spatne.
Tomasi, Tomasi, Tomasi.
Vetsina predpokladu z clanku je prudce nerealni/presprilis zjednodusena, …

Udelam zde case study treba jen o predpokladu nezavislosti jevu A1, A2 (kdybys precetl poznamky pod vypoctem, tak by sis vsiml, ze i autor si alespon zcasti tohle uvedomuje a sam priznava, ze spocital pouze dolni odhad ceny). Zamysli se nad nasledujicim prikladem. Toshio je korporatni zakaznik Kairosu a ma sva data pres Kairos ulozena u tebe a u mne. Sva data si ulozil o 8:00 v Tokijskem casovem pasmu, cili u nas o 16:00. Kdyz se v nahodnem case pokusi k nim pristupovat, bude mit pravdepodobnost uspechu 5/12 jak u tebe, tak u me. Pravdepodobnost, ze pocitac bude mit zapnuty alespon jeden z nas je vsak nizsi nez 95/144 (=1-(1-5/12)^2). Je tomu tak proto, ze kdyz mas treba vypnuty PC ty, je vyssi pravdepodobnost ze je u nas noc a teda ze PC budu mit vypnuty i ja. No a stejne jako ty a ja, i velka vetsina distributoru Kairosu bydli v podobnem casovem pasu, takze predpoklad nezavislosti jevu je nesmysl – jevy jsou vyrazne pozitivne korelovany!
Udelal jsem maly test v excelu – predpokladal jsem, ze podminene jevy selhani pristupu za predpokladu, ze cas pristupu je fixni jsou vzajemne nezavisly a ze pravdepodobnost selhani pristupu v case je umerna trafficu de-cix Frankfurt (v tom samem case).

https://de-cix.net/en/locations/germany/frankfurt/statistics
(cili pravdepodobnost dosahuje minimum 17% kolem 4:00 a maximum 66% kolem 21:00)

Dale jsem predpokladal, ze cas pozadavky na pristup k datum je uniformne rozdelen na [0, 24] (udajni korporatni klienti byli z dobre diverzifikovanych casovych pasem). Vyslo mi, ze za takovychto predpokladu (ktere jsou taky nesmyslne :-) :-P :-D :-)) je pro zajisteni chybovosti 1:100 000 potreba ne 23 PC, ale 49 PC (cili cena by byla vice nez 2 krat vyssi, nez je spocitano ve clanku)! Takze vidis, co male upresneni predpokladu udela s vysledkem. Jestli se chces dovzdelat, posli mi mail na ******* a ja ti poslu ten vypocet v excelu.

Nektere z dalsich duvodu, proc je ten vypocet spatne, jsou:
- Vypocet predpoklada, ze zakaznik chce pristupovat pouze k jednomu fragmentu svych dat. Ve skutecnosti by ale chtel pristupovat k celemu souboru, ktery by pozustaval treba z tisicek fragmentu. Pak by pravdepodobnost, ze se zakaznik nedostane k celemu souboru, nebyla 1:100000, ale mozna i vice nez 1%! To by naznacovalo, ze cena muze byt jeste vyssi.
- Vypocet neuvazuje nad moznosti, ze by Kairos aktivne rozhodoval, na ktere PC se fragmenty dat ulozi. Kdyby Kairos totiz opravdu mel distribuovane uloziste, mohl by z PC spolecniku vytvorit trojcata PC tak, aby meli mezi sebou negativne korelovane selhani pristupu (tj. jeden ucastnik by zapinal PC obvykle rano, jeden obvykle odpoledne a jeden obvykle na noc). To by nakladovou cenu pro danou chybovost snizilo.
- Vypocet nezahrnuje naklady na provize, ktere naklady Kairosu zvedaji
- Vypocet nebere v uvahu prenosove rychlosti spolecniku, kde by mohlo dojit k totalnimu zahlceni 128 kBps uploadu mnohych spolecniku. Tenhle fakt by opet provozni naklady Kairosu zvedal v porovnani s vypoctem.
- Vypocet uvazuje, ze data zakaznika se po nahrani ulozi na n PC spolecniku a tam lezi, az si je zakaznik nevyzvedne. Ve skutecnosti by Kairos mohl aktivne managovat data a presouvat je z PC na PC i kdyz je zakaznik offline. To by mu umoznilo vyrazne snizit provozni naklady.

A na zaver, abych ti zduraznil dulezitost spravneho stanoveni predpokladu, uvedu ti nasledovny fakt:
Jestli budeme predpokladat, ze casy vypnuti/zapnuti PC spolecniku jsou vzajemne nezavisle a nezavisle i v case, zanedbame prenosovou rychlost dat (uvazujeme, ze PC spolecniku mohou data presunout okamzite a v neomezenem objemu), budeme uvazovat s aktivnim managementem dat Kairosem a zanedbame referral income, pak muzeme dokazat, ze nakladova cena Kairosu za 1 GB rocne pri zajisteni libovolne male kladne chybovosti konverguje ke 2 x 2.4 x 4165 / 320 = 62,475$ za 1 GB rocne, kdyz pocet spolecniku Kairosu diverguje do nekonecna. Kdyby navic stochasticky proces vypnuti PC spolecnikem byl pro Kairos previsible procesem (tj. ze by aplikace pri vypadku proudu, vypnuti aplikace, selhani PC, etc. stihla jeste zkopirovat veskera data na PC jineho spolecnika), pak by nakladova cena za 1 GB konvergovala ke 31,2375$ rocne, kdyz by pocet spolecniku Kairosu divergoval do nekonecna.

EDIT ADMINA - Tomáš podľa mňa tvoju emailovú adresu pozná, takže tu nemusí byť zverejnená
:-).

Dátum: 11.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Ježíši, Ježíši...

Pobavil jsi mne poučením, že si autor výpočtu (na rozdíl ode mne) alespoň částečně uvědomuje některá zjednodušení... jsem si naprosto jist, že to chápu úplně stejně jako autor. ;-)

Důležitá je jedna věc: i spodní odhad ceny vychází pro koncového zákazníka (za současných podmínek výplat za "pronájem") při použití oněch zjednodušujících předpokladů naprosto šíleně a nikdo o takovém "řešení" nebude ani uvažovat. Proč to počítat dál přesněji, když další zpřesnění tu cenu ještě zvednou. V tom se asi shodneme.

Když jsem psal "...výpočet je správně (včetně uvedených předpokladů výpočtu)", myslel jsem tím, že výpočet odpovídá uvedeným předpokladům a že je správné, že autor ty ZJEDNODUŠUJÍCÍ předpoklady uvedl. Tím jsem nechtěl tvrdit, že ty předpoklady mají zanedbatelný vliv na výsledek, ani že jsou kompletní. Autor to jistě chtěl ukázat hlavně jednoduše a dostatečně názorně, aby to pochopili i ti méně přemýšlivější než ty. ;-)

Dátum: 11.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

A teď poněkud hnidopišsky k jednotlivostem (asi nezajímavé čtení pro ostatní lidi kromě Ježíše):

a) "kdyz mas treba vypnuty PC ty, je vyssi pravdepodobnost ze je u nas noc a teda ze PC budu mit vypnuty i ja. No a stejne jako ty a ja, i velka vetsina distributoru Kairosu bydli v podobnem casovem pasu".
Naprosto souhlasím, a v článku je to také v zjednodušených předpokladech napsané. Autor jistě přemýšlel i o tom, že většina Kairos fans je z podobného časového pásma (střední a východní Evropa), jen to pro jednoduchost do obecnější poznámky už nenapsal. ;-) Navíc si myslím, že zapínání PC Kairos fans bude mít jiný profil než jaké jsou globální statistiky internetového provozu.
Zabudování té korelace na čase a různě husté rozložení Kairos fans do časových pásem by výpočet dost zkomplikovalo. Pokud dáš ten svůj Excel třeba na Ulož.to, rád se na to z cvičných důvodů podívám (mailovat si nebudeme, i když tvůj mail znám).
Řekl bych, že tady to správně spočítat ani nejde, protože nemáme potřebné podklady pro správný odhad sedel a špiček dostupnosti zapojených PC. Tak proč se tím zabývat. ;-)

b) Ze stejných důvodů nemá moc smysl uvažovat ani o tom, z jakých časových pásem, s jakou hustotou (a s jakým profilem aktivity) jsou "klienti" toho (neexistujícího) distribuovaného úložiště. Za prvé - žádní nejsou a nebudou ;-), za druhé - už jsem řekl, že neznáme ani ten profil dostupnosti úložiště.

c) "Vypocet predpoklada, ze zakaznik chce pristupovat pouze k jednomu fragmentu svych dat. Ve skutecnosti by ale chtel pristupovat k celemu souboru"
Zase souhlas. Ano, výpočet řeší pravděpodobnost selhání jednoho jednotlivého přístupu k jednomu fragmentu dat. Možná bych to měl do toho článku připsat. ;-)))
Při více přístupech k různým částem dat se možnost selhání pochopitelně zvyšuje dle rčení "tak dlouho se se džbánem chodí pro vodu, až se ucho utrhne".


d) "Vypocet neuvazuje nad moznosti, ze by Kairos aktivne rozhodoval, na ktere PC se fragmenty dat ulozi"
Ano, i o nějaké aktivní správě využití úložiště jsem tu kdysi uvažoval. Dalo by se to využít i pro zlepšení přístupu k datům, ke kterým se přistupuje častěji. Ale nevím, proč se pokouším vymyslet něco za Kairos, když Kairos evidentně nějaké (jakékoli) řešení stejně nepotřebuje. ;-)
Navíc - takovéto aktivní řízení znamená zapojení nějaké "centrální logiky", tedy odklon od čistě distribuovaného řešení. Někde by musel být citlivý a snadno napadnutelný správce, přes kterého by se rozhodovalo, kam se co uloží, a který by si pamatoval, kde co vlastně je.

e) "Vypocet nezahrnuje naklady na provize, ktere naklady Kairosu zvedaji"
Ano. I to je v článku napsané. Opět s tím není možné pracovat přesně, protože nevíme, zda "strom" společníků rostl do hloubky, nebo do šířky, nebo je někde mezi tím (a kde). Ale určitě by se dal vymodelovat vliv jeho tvaru na náklady a pracovat s nimi jako s horním a spodním odhadem dodatečných nákladů. Ale zase - proč počítat přesněji a dál, když už mezivýsledek je tak odpudivý. ;-)

f) "Vypocet nebere v uvahu prenosove rychlosti spolecniku, kde by mohlo dojit k totalnimu zahlceni 128 kBps uploadu mnohych spolecniku. Tenhle fakt by opet provozni naklady Kairosu zvedal v porovnani s vypoctem."
Pro výpočet teoretické dostupnosti (existence dostupných dat) není přenosová rychlost rozhodující. Ta ovlivní propustnost systému. A ano, může to s propustností být tak špatné, že prakticky dojde k selhání (obdoba DoS útoku) pouhým běžným provozem na takto slabé lince.

g) "Ve skutecnosti by Kairos mohl aktivne managovat data a presouvat je z PC na PC i kdyz je zakaznik offline"
Ne. Při ukládání dat se může klientovi odlehčit (a zvýšit propustnost) tímto naznačeným způsobem. Ale neovlivní to dlouhodobě pravděpodobnost selhání - ta se nakonec bude řídit jen tím, na kolika místech jsou data k dispozici a kolik z nich je online v okamžiku, kdy se k nim přistupuje. Zanedbáváme relativně krátký časový interval, kdy se data v režii Kairosu rozkopírovávají na další místa.
A navíc - tímto mechanismem se opět opouští koncept plně distribuovaného úložiště (musí být nějaký centrální správce, který ví, kde je co uloženo).

h) Ta limita z posledního odstavce se mi zdá nějak divná. Mě vychází nekonečno ;-)

Náklady na 1 GB při zapojení n PC:
C = n x (4165/320)
Počet n PC pro pravděpodobnost selhání Pn:
n = log(Pn)/log(14/24)
Náklady na 1 GB při pravděpodobnosti selhání Pn:
C = log(Pn)/log(14/24) x (4165/320)
Náklady na 1 GB při pravděpodobnosti selhání Pn jdoucí v limitě k nule zprava:

lim C(Pn) = lim (log(Pn)/log(14/24) x (4165/320)) pro Pn -> 0+
lim C(Pn) = lim (log(Pn))/log(14/24) x (4165/320) pro Pn -> 0+
Správně?
lim log (Pn) pro Pn -> 0+ je mínus nekonečno.
Pak je
lim C(Pn) = lim (log(Pn) * K kde K = 1/log(14/24) * (4165/320), K < 0
a máme tedy limitu typu "mínus nekonečno krát záporné číslo)
C (Pn) jde tedy k nekonečnu. Správně?

Věty o limitách jsem už ale dlouho nepoužíval ;-)
Naposledy před mnoha lety jsem užil l'Hospitalovo pravidlo pro výpočet limity typu 0/0. To mi v aplikace při výpočtu splátky s nulovým úrokem padala na dělení nulou a já si ověřoval, že ten vzorec vlastně funguje i v tom případě - jen se v limitě redukuje se na triviální výpočet splátky = jistina / počet splátek
;-)
Dátum: 13.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

/!32oDtCmAU1uC/kairos-corporate-pricing-xlsm

Dátum: 14.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Fajn, kouknu na to. Prozatím (první pohled)... Doporučuji případným zájemcům před otevřením souboru vypnout makra. A nechat to tak. Pro jistotu.

Dátum: 13.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Tomasi, Admine3 :-) ;-) :-P :-D
Mam pro tebe a pro vsechny, ktere by se zajimali o investice do pyramid/Ponzi darek, muzes si ho vyzvednout zde:

ulozto.cz/!32oDtCmAU1uC/kairos-corporate-pricing-xlsm

Co se tyce g)
Tahle myslenka je tak trocha out of the box, takze ti ji vysvetlim na nazornem prikladu. Predstav si, ze ja a ty jsme korporatni klienti Kairosu. Dale si predstav, ze si u Kairosu ukladame 1 bit a Kairos ma 10 poskytovatelu uloziste od kterych pronajima uloziste o velikosti 1 bit. Tihle jsou nekdy online a nekdy zase offline. Kdyby me data fixne ulozil na uloziste 1-5, pak kdyby byli poskytovatele 1-5 offline kdyz bych chtel precist svuj 1 bit, mel bych smulu. Teoreticky by tomu Kairos mohl zabranit aktivni spravou dat – kdyz by se treba stalo, ze online jsou uloziste 3, 6, 7, 9, 10 a Kairos aplikace na ulozisti 3 by navic dostala pokyn od uzivatele k vypnuti, pak by mohl Kairosi centralni spravce (srat na ciste distribuovane reseni – potrebujeme snizit naklady) zkopirovat muj 1 bit z uloziste 3 treba do uloziste 10. Cili pri takoveto aktivni zprave by Kairosu stacilo udrzet v kazdem case alespon 2 PC online a nase data by byli pro nas dostupne :-) :-P :-D :-).
Tahle myslenka nam navic umoznuje v teoreticke rovine prejit z micro uvah o dostupnosti dat konkretniho korporatniho zakaznika Kairosu ke macro uvaham o celkovem ulozisti Kairosu dostupnem v danem case.
Toho se tykala i ta posledni uvaha, kde si me hodne zklamal tvrzenim, ze naklady na 1 GB pri zapojeni n PC jsou n x (4165/320). Je to samozrejme nesmysl - naklady na 1 GB zustavaji konstantni, protoze celkove naklady jsou umerne celkove velikosti uloziste. Takovou chybu bych cekal tak od Flega, ale ne od tebe :-P :-P :-P :-P.
Nicmene cela ta uvaha smerovala k tomu, ze pri aktivni sprave dat, kdy nam diky stedrym predpokladum staci zajistit dostupnost celkoveho uloziste ve vysi alespon dvounasobku celkove velikosti dat korporatnich zakazniku (vlastne by pri vyuziti kontrolniho bitu jako souctu m bitu stacil i (1+1/m) nasobek a pak bychom poslali m do nekonecna). No a diky predpokladu o ‘nekonecnem‘ poctu spolecniku a dusledkum centralni limitni vety (standardni odchylka prumeru souctu n nahodnych velicin, ktere maji konecne prvni dva pocatecny momenty se chova pro velke n podobne jako C/sqrt(n), a proto konverguje k 0 pro n jedouci do nekonecna) by se vlastne velikost uloziste na jednoho spolecnika chovala ‘temer’ deterministicky. Vyuzivame take fakt, ze pravdepodobnost odhlaseni dvou ucastniku ve stejnem case je 0 (vzdy je mezi temito udalosti nejaky nenulovy cas, treba co i jen 1 ns) a ze diky predpokladum muzeme data zakazniku preskupit v nasem agregovanem ulozisti okamzite. Cili cena na jeden GB by pak vysla pouhych 24/10 * 4165/320 = 31,2375$ rocne :-) :-P :-D :-). Jak proste, mily Watsone.:-D :-P :-) :-D

PS: Jestli bys chtel podklady o dostupnosti zapojenych PC a intenzite pristupu korporatnich klientu k datum, zkus treba poslat mail Kairosu. :-D :-P :-) :-) :-D :-P :-O :-D :-) :-D

Dátum: 07.03.2017

Vložil: diky

Titulok: Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Vypínam. A nech sa ten master manager čo do toho zatiahol môjho známeho a aj mňa aj poserie.

Dátum: 07.03.2017

Vložil: miro

Titulok: Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

radsej mu dobre pridrb na hlavu a nech ti vrati peniaze.
to ze vypnes pocitac ktorý kairos nepotrebuje a v živote nepotreboval nic neznamená. / urcite bude sony teraz v koncoch ked vypnete pc :)

Dátum: 07.03.2017

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

ver tomu ze mu to az tak jedno nebude. zaraba na tom ze pod nim zarabaju dalsi... ak vypne jeden, mozno vypnu viaceri.... a prestane mu to byt jedno

Dátum: 07.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Závery zo stretnutia akcionárov Kairosu

Jenže NIKDO nevydělává tím, že jeho PC pinguje nějaký server v Německu.
Když vypnete svá PC, tak se z toho organizátoři podvodu a lidé nad vámi možná poserou... smíchy.
To ale neznamená, že byste je neměli vypnout. Ušetříte alespoň za elektriku a amortizaci.

Dátum: 25.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Výsledky hlasování podílníků

Myslím, že tohle hovoří za vše...:
http://imgur.com/a/IlA1z

Lidé očividně šílí radostí z oznámené "reorganizace" Kairosu a vyhlášení nových směrů směřování firmy. :-D

A jaké jsou ty dobré zprávy, ze kterých jsou lidé tak nadšeni?

- začne online prodej Kairos routeru a telefonu. Lidé si je budou moci objednat jak za "interní" peníze, tak platbou v hotovosti. Nicméně K-tech store je stále ve stavu "coming soon". Možná někdy uvidíme (nebo také ne), jaké budou ceny, "směnný kurs" za interní dolary a výběr zboží.

- bude možné investovat (=ztratit další peníze) v investičních projektech zaměřených na energie a nabízených skupinou zaměstnanců a podílníků Kairosu.

- Další změny a "vývoj" firmy budou prováděny pod jinou značkou a jiným stylem, protože okolo toho současného je příliš mnoho negativních informací, dezinformací a pověstí o nespolehlivosti.

:-D :-D :-D :-D :-D

Jo, jo, za všechno můžou trpaslíci... a placení bloggeři, závistivci a neprajníci.


O korporátních klientech ani slovo.
K potížím s výplatami - nenamáhali se udělat ani "slib".

Dátum: 25.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Výsledky hlasování podílníků

P.S. Ty komentáře zachycené včera večer v diskusi pod oznámením
https://www.facebook.com/kairos.planet.en/posts/1106051176208219
už dnes samozřejmě nejsou.

Dátum: 25.02.2017

Vložil: -

Titulok: Re:Výsledky hlasování podílníků

Zmrd Otokar Kasynets, on nic, on len sietovy marketing, "konzultant", ziadny podvod, vsetko v poriadku, firmu nezalozil, produkty nepozna... teraz konzultuje pre ponzi-pyramidovy podvod Edelweiss5
https://www.facebook.com/otokar.kasynets/videos/vb.100001444708515/1323951257663018

...uvidime ci to bude tlacit aj na Slovensko cez svoju sestru - podvodnicku, klamarku a zlodejku menom Kateryna Ondrejkova

Dátum: 28.02.2017

Vložil: peter

Titulok: Re:Re:Výsledky hlasování podílníků

Normálne má zaujíma čo robí p.Kateryna :))

Dátum: 23.02.2017

Vložil: -

Titulok: "Schonpay" karty

Nejake Schonpay karty uz prisli.
http://imgur.com/a/CKQaq

Jedna sa o prepaid karty sluzby cardholderonline.com prevadzkovanej WaveCrest Holdings. Samozrejme, spolu s tym ako sa tieto karty fyzicky objavili medzi Kairos-akmi, sa objavili informacie o tejto udalosti aj u Gibraltar Financial Services Commission

http://www.fsc.gi/consumer/fraud.htm

Prajem vela stastia pri platbach tymito kartami ;-) Uvidime ako dlho to bude fungovat...

Dátum: 23.02.2017

Vložil: -

Titulok: Re:"Schonpay" karty

link ma byt (aj) mychoicecorporate.com

Dátum: 01.03.2017

Vložil: ida

Titulok: Re:"Schonpay" karty

Za tuto kartu trba zaplatit 99 eur zas len chcu vymamit z ludi peniaze

Dátum: 01.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:"Schonpay" karty

Kupoval by som ju az ked tam pridu peniaze a z tych penazi. Do 1.4. vratia 50 na spat. Zatial tak robia. Kukni na youtube.

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:"Schonpay" karty

...jste se pomátl? Za "penize" na účtu v Kairosu si nic nekoupíte. To totiž nejsou peníze, ale (nyní již) jen bezcenné Ponzi body. Krom toho, smysl celé operace je vytáhnout z vás další peníze, ne vám je poslat.
Pokud to nevíte, SchonPay patří a je pod kontrolou Kairosu.

Dátum: 01.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

To ja neriesim. Kazdy kto do toho isiel bral na vedomie aj taku moznost ze o to pride. Ja som si kupil Platinum s tym ze bud to zarobi alebo nie. Zarobilo dost a 49 eur za kartu nebudem riesit.

Dátum: 02.03.2017

Vložil: -

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

"KAZDY kto do toho isiel bral na vedomie aj taku moznost ze o to pride" - To vazne? Preco je potom teraz mnozstvo ludi prekvapenych... Na ziadnom videu som si nevsimol, ze by zmrdi ako Otokar Kasynets, Michael Derda, Tomas Krc, Adam Janecko alebo podobny odpad spolocnosti hovorili nieco o tom, ze sa jedna o pyramidu. NASA? Sberbank? Sony? Harvard?

Dátum: 02.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Hovorim za seba. Obchodujem forex a tam to tak chodi. Tiez som tam zarobil aj prerobil. A tiez tam ide obchodovat kazdy za ucelom zarobku a zarobi len nejakych 5 % obchodnikov. Ja to berem ako pokus a bud vyde alebo nie. Ostatny co tomu verili na 100 % je mi ich luto. Neregistroval som nikoho takze sa necitim ze som niekoho do niecoho namocil alebo okradol

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:"Schonpay" karty

http://www.kairos-fakty.sk/schonpay-dalsi-zpusob-jak-lidi-obrat-o-penize/

Dátum: 02.03.2017

Vložil: ida

Titulok: Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Mne sa z kairosu nevratilo nic a urcite nebudem naivna aby som dala dalsie penieze za dalsi odrb a to urcite bude zas sa nieco vyskytne a peniaze nevyplatia kaslem nato vypinam to a nebudem tomu venovat energiu

Dátum: 02.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Nemyslel som ze tam mate nalievat dalsie peniaze ale radsej upgradovat aby nevypli kabinet. Ostanete este tym padom v hre a mozno motyka vystreli. Uz ste stratila dost ale este to funguje a nemate co dalsie stratit. Nadej umiera posledna. Ked len nieco vyplatia ako mne po 5 mesiacoch prislo 1500 dolarov. Mozno ma vylosovali alebo ja neviem ako si to mam vyvsvetlit. Ako sa rozhodnete tak ssa rozhodnete spravne. Prisla ste zatial o peniaze ja viem boli to ale hlavu hore ved ste nestratila nieco nenahraditelne ako zdravie alebo rodinu.

Dátum: 02.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Pardon patrilo to Olge.

Dátum: 02.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Pardon patrilo to Olge.

Dátum: 03.03.2017

Vložil: ida

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Ano su ovela dolezitejsie veci na svete ktore si vazim toto je pre mna ponaucenie a ideme dalej mam aspon ciste svedomie ze som do toho nikoho nevtiahla dokonca som jednu znamu odhovorila a mam ztoho dobry pocit

Dátum: 05.03.2017

Vložil: Miro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:"Schonpay" karty

Kazdy kto vstupil do Kairosu umoznil sirenie tohto podvodu a nesie vinu na tom ze bude okradnutych viac a viac ludi. Ci ste niekoho registrovali alebo nie ,ci ste zarobili alebo prerobili pocit viny by ste mali mat tak ci tak ,lebo nebyt ludi ako vy, podvod by zhasol v zarodku. Do kairosu totiz mohli vstupit iba 2 skupiny ludi : 1.hajzli co vedeli ze sa jedna o podvod 2: dementi co netusili ze sa jedna o podvod (dementov som chcel nazvat naivkami ale to uz nieje ani naivita) kazdopadne obe skupiny skodia ludstvu.

Dátum: 18.02.2017

Vložil: -

Titulok: Pre okradnutych

Rakusky dozorny organ FMA(fma.gv.at) ma kontaktoval so ziadostou o pomoc. Ci by som im vedel poskytnut kontakt na podvedenych, ktori sa zapojili do Kairos-u a poslali peniaze cez ESA Holding GmbH. V pripade, ze by chcel niekto pomoct, napiste odpoved pod tento prispevok. Pripadnu anonymitu alebo jazykove bariery a podobne zalezitosti doriesime potom. Ako dokaz vam viem poskynut screenshot komunikacie, pripadne priamo kontakty na konkretnych pracovnikov.

Dátum: 19.02.2017

Vložil: Michal

Titulok: Re:Pre okradnutych

Lednovy prikaz sel jeste pres tuto spolecnost ze? Nejake blizsi kroky jak by chteli danou vec resit neposkytli?

Dátum: 19.02.2017

Vložil: Dodo

Titulok: Re:Pre okradnutych

Daj odkaz na stránku kde vyzývajú podvedených aby sa prihlásili. Tak sa to dá lepšie šíriť.

Dátum: 21.02.2017

Vložil: Vlada

Titulok: Re:Pre okradnutych

Ahoj, je možné to nějak hromadně řešit soudně? Máte už někdo právníka? Je nějaká skupina?

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Pre okradnutych

Nezájem? Že by Kairos zase v pohodě vyplácel a všichni byli spokojeni? 8-P

Dátum: 23.02.2017

Vložil: BB

Titulok: Re:Re:Pre okradnutych

Kaoirosaci vesměs frči v novém kšeftu.
Myslím, že teď těží nějaké virtuální (pa)měny, údajně tam měly jít odklonit nevyplacené částky z Kairosu :-).

Dátum: 24.02.2017

Vložil: jarda

Titulok: Re:Re:Re:Pre okradnutych

Presedlali na scam s názvom Dascoin. Jedná sa o Onecoin 2.0 čistý ponzák...

Dátum: 24.02.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Pre okradnutych

Tento projekt pozoruji uz par tydnu a zvazuji jej. Koneckoncu fakt, ze do podobnych podvodnych projektu treba vstoupit v jejich zacatcich neni zadnou prevratnou novinkou. Problem je, ze ne vsechny projekty odstartuji (tj. nemuseji nikdy zacit vyplacet) a o doziti se takoveho pekneho veku jak se dozil Kairos ani nemluve. Proto je dobre si pred investici do podobnyho start-upu polozit otazku: Jaka je pravdepodobnost, ze projekt zacne vyplacet? Pri hledani odpovedi v tomhle pripade jsem uvazoval nasledovne:
1. Projekt nenabizi investorovi zadne zarucene prijmy. Na prvni pohled nemusi byt jasne, proc je toto nevyhodou. Nakonec, my ostrileni borci vime, ze garance prijmu v projektech jsou i tak jen prazdna slova (pismena). Ale garance nejsou adresovany nam, jsou urceny ovcim. Neuvedomelym hlupakum, diky nimz jsou tyto projekty pro nas tak vyhodne :-) :-P: D :-D. Urcite si umite predstavit, co udela s chuti cloveka investovat formalni garance zisku z investice, bez ohledu na to, zda je realna a zda ne. No a bez ovci v projektu bychom tam byli jen sami vlci, a to by nedavalo dobre vyhlidky na dlouhou zivotnost projektu. ;-)
2. Slavnostni zahajeni tezby DasCoin-u se uskutecni v Zurichu 31. 3. 2017 v 5hvezdickovem hotelu. Cely program zacina jiz 30. 3. 2017 a zahrnuje vecerni recepci, celodenni program vcetne obeda a 4chodovou veceri ve vyse zminenem 5hvezdickovem hotelu. Cena vstupenky na tuto udalost stoji neuveritelnych 99 € pro prvnich 100 prihlasenych (cena pro dalsi se pak zvysuje postupne na 149 €, 199 €, 249 € a 300 €). Kdyz si uvedomime cenovou hladinu v Zurichu tak je jasny, ze i prumerna cena vstupenky, 182,5 €, je na takovou udalost hluboko pod naklady. Neznamena to nutne to, ze se akce nemuze uskutecnit - organizatori mohou tuto udalost dotovat a brat to jako New business strain. Kazdopadne to ale snizuje pravdepodobnost, ze se slavnostni zahajeni tezby uskutecni. K duvere nepridava ani naceneni - proc prvni 4 cenove hladiny jsou price benchmarky a paty - 300 € - uz ne (mohli dat i patou cenovou hladinu 299 €)? Nabizi se tak otazka, zda se za 300 € vubec chystaji prodavat vstupenky (co kdyz prodaji 1000 vstupenek po 99 € a program se nikdy neuskutecni?)
Z vyse uvedenych duvodu setrvavam nadale ve stejne pozici vuci tomuto projektu. Nevstupuji do nej, ale pozorne ho sleduji a ponechavam si vuci projektu otevrenou mysl pro pripad nejakeho pozitivniho update-u. Momentalne vsak vidim na trhu s pochybnymi projekty lepsi prilezitosti, kde je bud vidina budouciho zisku vyssi, nebo riziko konce projektu v pevnem casovem horizontu nizsi. Nikomu negarantuji, ze projekt DasCoin nebude mit nakonec dlouhou zivotnost a uz vubec negarantuji to, ze nikdy nebude vyplacet. A opacne, pripoustim i to, ze me soucasne investice muzou byt ztratove.
Pokud by te zajimalo, do kterych projektu investuji ja, nevahej a napis mi mail na *********** Ale pozor! Nabidka je casove omezena - toto forum totiz z casu na cas kontroluje Admin a ten kontakt na me vzdy smaze :-P.

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Dejv

Titulok: Re:Re:Pre okradnutych

Dosly karty pd schonpay tak asi vznikla nadeje ze by se mohlo neco vytahnout,,,,

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Oľga

Titulok: Re:Pre okradnutych

Dobrý deň, zajtra mi končí platnosť balíka a doteraz som nevyberala peniaze, viete mi poradiť alebo sa mám s nimi rozlúčiť. Poznám ľudí, ktorí si kupovali balíky na jeseň aj v januári tohoto roku. Ďakujem za info.

Dátum: 01.03.2017

Vložil:

Titulok: Re:Re:Pre okradnutych

Doporucujem zakupit balik. Kabinety od dnes nezatvaraju prave naopak otvorili tie ktore boli uz davno zatvorene. Ale neviem co tym chcu povedat

Dátum: 02.03.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Pre okradnutych

Špatně.

Kdybych byl zlomyslný, tak Olze poradím, ať si raději koupí balíky dva - nebo raději šest. A už nejvyšší.

Ale Kairos píše, že začal obnovovat účty, které byly ukončené z duvodu vypršení termínu pro prodloužení balíčku. Tedy že se do kabinetu přihlásí i ti, kterým přístup vypršel a zůstaly jim v něm viset nějaké nevybrané peníze.

Ale zachovejte paniku. Peníze si stejně nevyberete (nepodaří se vám to). Tímhle jen Kairos dává šanci většímu množství lidí utratit ještě něco navic za platební kartu SchonPay, případně další "bonbónky", které vám ještě nabídne.

Dátum: 01.03.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Pre okradnutych

Olgo, u tebe zjevne muj otec setril na rozumu :-) ;-) :-P :-D. Ale protoze ses i ty podilela na mem hezkem vydelku z Kairosu, na oplatku ti ted ja dam jednu dobrou radu. :-) :-P :-D :-P
Rozluc se s penezi ktere, formalne mas v Kairosu. V zadnem pripade si nekupuj nyni balicek (leda tak pokud bys chtela ziskat Darwinovu cenu za hloupost :-P :-D :-P :-P) To uz si s temi penezi radeji vytri prdel, kdyz se ti priste mine toaletni papir :-P: -P :-D :-D. Pokud chces investovat do Ponzi, mam nyni jeden novy projekt.
Registrace je nyni bezplatna a jestli se ti bude libit, muzes tam poslat penize. Myslim si, ze nyni je to v te spravne fazi kdy se investice vyplati. Je to jen muj nazor, treba se pletu a treba bys prodelala. Vez ale, ze vetsinou se nemylim a ze pokud ty prachy vrazis namisto toho do Kairosu, tak predelat urcite :-) :-) :-) :-P

Dátum: 16.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: SchonPay - Trendtino

Kairosáci! Už máte kartu od SchonPay a penize z kabinetu převedené do téhle firmy? Jestli ne, tak už to nedělejte. Finanční dohled v Belize včera vydal varování a příkaz k ukončení činnosti společnosti Trendtino. Ano, to je ta firma, co provozuje web a zprostředkovatele plateb SchonPay.
Penize z SchonPay asi snadno nedostanete.

Dátum: 16.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:SchonPay - Trendtino

Varování:

ifsc.gov.bz/trendtino-limited

Dátum: 16.02.2017

Vložil: Petr

Titulok: Re:SchonPay - Trendtino

Už zase byly vydany nejake nove informace od "vedeni" Kairos a mimo jine se doporucuje zalozit ucet u vyse zminovane schonpay,,stejne me to neda a hraju si s jednou takovou myslenkou. Mozna uz zde byla nekde nize uvedena a tak jsem si ji nevsiml,,,nicmene muj nazor je ten, ze to natahovani a slibovani je naprosto zamerne, aby lidi kteri maji tech uctu vic a nasypali do toho hromadu penez svoje ucty po roce opet obnovili a jelikoz budeme neustale ujistovani jak to bude ok a ze penize dalsi mesic uz fakt prijdou atd, tak nekterym asi nic jineho nezbyde nez znova zaplatit raketu za balicky(na ktere si mozna nekteri i pujcili) a doufat,,,,

Dátum: 16.02.2017

Vložil: -

Titulok: Re:SchonPay - Trendtino

Keby niekto nevedel ako zaplatit 100 euro za Schonpay kartu, ktora nikdy nebude fungovat. Tak odporucam https://www.esah.at/shop/

http://imgur.com/IMeCHrl

Pri registracii odporucam zadat heslo ktore zvycajne pouzivate, pretoze tento high-secure obchod si ho ulozi ako plain text a posle vam ho aj e-mailom ;)
http://imgur.com/c1tfjeQ

Pre znalcov:
nslookup esah.at

Non-authoritative answer:
Name: esah.at
Address: 88.99.94.131

IP Location Germany Germany Gunzenhausen Hetzner Online Ag
ASN Germany AS24940 HETZNER-AS , DE
Resolve Host schonpay.com
Whois Server whois.ripe.net
IP Address 88.99.94.131
Reverse IP 2 websites use this address.

Dátum: 16.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:SchonPay - Trendtino

Další služba běžící na stejném serveru v Německu pod taktovkou Kairosu, ;)

Hesla se velmi "bezpečně" zasílala na mail i při aktivaci služeb typu Kairos mail, disk, surf, phone... Že by stejný styl či rukopis autora?

Dátum: 16.02.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:SchonPay - Trendtino

Kairos si vždy nájde spôsob,ako mu posielať peniaze. Keby hneď im to prinieslo čo i len jednu novú obeť.

Dátum: 16.02.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:SchonPay - Trendtino

Dočkal som sa aj ja pozornosti vtipálka.

Dátum: 17.02.2017

Vložil: Martin

Titulok: Re:SchonPay - Trendtino

Dobrá stránka chlapče, fakt niečo z teba vyrastie, rozumieš ma. Ja som bol oklamaný na Kairose, ale popálil som už aj predtým, rozumieš ma, ale to nebolo mojou vinou. Vložil som väčšinu svojich úspor do BDV družstva, to bola vtedy nebanková spoločnosť, rozumieš ma. Bohužiaľ pre mňa, vláda vtedy darovala slovenské banky našich otcov a materí zahraničným vládam a aby tí mali zisk z ožobračenia slovenského národa, rozumieš ma, tak vláda zariadila aby nebankovky skrachovali. Zasraný cigáň Dzurinda, rozumieš ma. No a potom pán premiér Fico sľúbili v televízii, rozumieš ma, že nás odškodnia, rozumieš ma. Trvalo to síce dlho a dostali sme späť len časť vladu, ale keď neprší aspoň kvapká a ja som im vďačný aj za to málo,rozumieš ma. Som zvädaví, či sa pán Fico rozhodnú nás odškodňovať aj v prípade Kairosu. Lebo ak nám to pán premiér sľúbia, tak do smrti majú vo voľbách môj hlas, rozumieš ma, a aj hlasy všetkých mojich známich, Prišiel som na Kairose o veľa peňazí, rozumieš ma, a potreboval by som od štátu teraz pomôcť.

Dátum: 17.02.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:SchonPay - Trendtino

Rozhodne nesouhlasim.
Ty vole, to kam na takovyhle nesmysly chodis? Mel bys omezit konspiracni weby. Nebo si rovnou dej udelat trepanaci, mozna to pomuze (jestli pri tom zemres tak urcite :-) :-) :-D :-D).

Odskodneni spolecniku statem by byl takrka stejnej nesmysl jako konfiskace majetku uspesnejch spolecniku. Ztraty z investovani jsou zcela soukromou zalezitosti jednotlivcu a stat se do toho nema sakra co starat!

Dátum: 17.02.2017

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:SchonPay - Trendtino

Ježíši, myslel jsem, že náš větší smysl pro humor a nadsázku. ;)

Mně se zdá, že Martinův příspěvek je velmi hezky stylizovaný a jen paroduje způsob uvažování určitých lidí.

Dost možná, že to napsal ten samý troll, co tak rád střídá jména. A/nebo je od něj možná i Ježíšův příspěvek? Kdo ví...

Souhlasím v tom, že investování je individuální riziko, v dobrém i zlém. Ale Kairos není o investování. Kairos je krádež a podvod. I ty v tom vidíš rozdíl, i když je ti buřt.
A jestli na zloděje (do)sáhne ruka zákona a zabaví jim lup? Nebo udelá něco jiného? Uvidíme. Alespoň z výchovných důvodů by měla. Na každé prase se vaří voda.

Mimochodem - spí se ti dobře?

Dátum: 19.02.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:SchonPay - Trendtino

Tomasi,
dekuji za optani, kvalita meho spanku je myslim si primerena memu veku - nekdy se stane, ze nemuzu usnout a tehdy si vezmu Dormian Rapid - mam s tim jen dobre zkusenosti a mohu ho doporucit i tobe. Ale mohu te ujistit, ze to s Kairosem resp. s mymi investicemi obecne vubec nesouvisi.

Pises, ze Kairos neni o investovani, ze je to pry kradez a podvod. Existuje uhel pohledu, pod kterym se to tak skutecne jevi - slunickovy uhel pohledu :-) :-P. Kdybychom povazovali vsechny zakony teto Republiky za spravne a nasim zivotnim cilem by bylo dodrzovat je v maximalni mozne mire, tak skutecne bychom museli dat od Kairosu ruce pryc v kteremkoliv bode jeho zivotniho cyklu. Kdyz ale abstrahujeme od statu a jeho 'dobrych' zakonu, jako bychom definovali podvod?
Napada mne treba zneuziti asymetricke informace jedne ze stran transakce na ziskani vyhody ve svuj prospech na ukor protistrany. Dam ti dva priklady z realneho zivota:
1, Jiste jsi uz slysel o zazracnem leku na chripku, ktery se k nam dovazi z Francie - jmenuje se Oscillokokotum. Jeho vyroba spociva v tom, ze zdravemu kacerovi useknou hlavu, vytrhnou mu jatra - zaklad 'ucinne latky' a zbytek hodi do popelnice. Jatra rozmixuji a pak zredi s vodou v pomeru 1: 100. Zredenou vodu pak znovu zredi s destilovanou vodou v pomeru 1: 100. Pak znovu a znovu… celej proces opakuji 200 krat. To odpovida pomeru zredeni 1: 10 ^ (400), cili ve vysledku maji cistou vodu (statisticky se tam z kacera nenachazi uz ani jedina molekula). 0,01 ml takovehle vody zabali do cukrovych kulicek a prodavaji to na ceskem trhu za nehoraznych 500 korun za baleni. Je zcela zrejme, ze to nemuze fungovat stejne, jako nemohl fungovat Kairos (i kdyz mne fungoval, ale treba to byl zazrak :-) :-D :-P: D). Byly delany i statisticke testy kde se pri vysoke hladine vyznamnosti prokazalo, ze to ma stejny ucinek jako placebo, ale na rozdil od Kairosu asi Boiron zna ty spravne kapsy, kam bylo treba dat vsimne.
2, Mozna jsi nekdy v zivote mel vetsi castku penez a premyslel si co s nimi, aby ti z nich neujidala inflace. Od 'moudrych' ekonomu z televize by ses dozvedel, ze je treba investovat v bance do podilovych fondu. V bance by ses zase dozvedel, ze fondy ridi spickovi manazeri, kteri urcite porazi trh a za sve sluzby si ptaji jako poplatek pouze 1.5% z hodnoty fondu rocne + vstupni + vystupni poplatky. Pokud porovnas dosavadni vysledky fondu s relevantnim benchmarkem, obvykle zjistis, ze ten fond je totalni odpad. Lidi jsou v podstate okradeni o poplatky a ztraty zpusobene spatnym rozhodovanim manazeru jsou k tomu jako bonus. Kdyby investovali primo pres burzu do nejakych podobne zamerenych ETF, tak by meli vynos v prumeru o 2%-3% rocne vyssi.
3. O prodavani titulu jsme zde meli poucnou diskuzi. Skoda, ze ji pachatel pak smazal :-(
Ja jsem naproti vyse zminenym prikladu pri kazdem prodeji nejakeho projektu nekomu veril, ze ten clovek na nem pravdepodobne vydela. Ver mi nebo ne, treba takovej Kairos jsem od zari uplne prestal nabizet.

A kdyz mluvis o te vode… ja ti nevim Karle, ale jaksi v realnem svete nevidim prukaznost tveho tvrzeni, spise je to opacne. Takovy US ministr financi Steven Mnuchin velkou cast sveho bohatstvi ziskal prave diky uspesne investici do Madoffova Ponziho schematu. O prezidentovi Trumpovi a jeho Trump University je asi zde skoda psat. Treba nekoho raketova kariera na ceste k prezidentskemu uradu se zacina prave dnes napsanim mailu na *********** :-) :-) :-) :-)
Takze veta 'Na kazde prase se vari voda.' je asi jen tve zbozne prani a v realnem svete platilo, plati a bude platit 'Kdo nekrade, okrada rodinu'. Dokonce se to da odvodit i z ekonomickeho konceptu zvaneho 'Opportunity cost'. :-) :-) :-) :-)

Dátum: 20.02.2017

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:SchonPay - Trendtino

Klasicky politik. Napisal toho vela, zamiesal tam trosku klamstva, trosku polopravdy a trosku pravdy a uz mame niekohok koho mozme nasledovat.
Preco si, ale nepovedal, ze tebou spominany liek nie je liek, ale homeopatikum, ze tebou spominany liek nikomu este neublizil a ze jeho kupou neriskuje clovek, ze pride o desatitisice korun? Ze je urcita skupina ludi, ktorym tieto placeba naozaj pomahaju lebo viera je mocny nastroj. Preco porovnavas neporovnatelne?
K tym fondom sa vyjadrovat nebudem, to su uz ciste klamstva a je zbytocne rozoberat, ze pri zapornej inflacii je aj 1.5% relativne slusny vysledok.
Komu pomohol Kairos? Mozno tisicom, co na nom zarobili, par mega zmrdom pomohol k milionom a teraz pride pointa...za aku cenu? Za cenu desiatok ci stoviek tisic okradnutych ludi, z ktorych kazdy prisiel o desattisice.
Ty ten rpzdiel fakt necitis alebo si naozaj taky zmrd, ze ti to je jedno?

Dátum: 23.02.2017

Vložil: Jezis

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:SchonPay - Trendtino

Flegu, kdybys precetl jeste jednou vsechny me prispevky s porozumenim, tak tam nenajdes jedinou lez. Maximalne jsem sem tam psal "polopravdu" - tj. zavadel jsem tim, ze jsem neco podstatneho zamlcel. Jako napriklad pri narazce na Admina a kupovani zaverecnych praci (ale i tam Admin vetsi cast te diskuse smazal a jen mensi presunul pod ten inzertni clanek).
S temi fondy jsem mel samozrejme cistou pravdu. Zkus si nastudovat koncept "market price of risk". V principu jde o to, ze za zvysene riziko risk-averse investori pozaduji zvyseny vynos (matematicky zjednodusene (a trocha nepresne) receno, cim vetsi smerodatna odchylka vysky vynosu, tim vetsi stredni hodnota vynosu).
Dale si prosim nastuduj, co je to risk-free rate. Jde o velmi fundamentalni koncept ve financni matematice a zjednodusene by se dalo rici, ze je to bezrizikova urokova mira, za kterou si investori pujcuji / ukladaji penize. V praxi bychom si pod tim mohli prestavit napr. depozitni sazbu centralni banky nebo LIBOR rates - v zadnem pripade ale ne inflaci! Presto ze historicky jsou tyto dve veliciny pozitivne korelovany, da se najit nekolik peknych historickych prikladu, kdy byly mezi nimi vetsi rozdily a hlavne v uvahach si treba davat pozor, abychom vedeli, jakym smerem jde kauzalita (o niz korelace nic nerika). V ekonomicke literature se totiz pomerne casto setkas s pojmem "excess returns" a to jsou prave vynosy nad ramec risk-free rate.
Z duvodu vyse uvedeneho, vynos 1,5% nad risk-free rate by byl relativne slusny vysledek maximalne tak pro fond zamereny na investici do korporatnich dluhopisu v investicnim pasmu. Pro fond zamereny na investice do akcii je to (z dlouhodobeho hlediska) epic fail. U investic do akcii se totiz z dlouhodobeho hlediska ocekava vynos alespon 5 procent navrch nad risk-free rate! Vykon jednotlivych fondu muzes zmerit, kdyz je porovnas k relevantnimu indexu. Pokud jde o americky akciovy fond, tak napriklad k S&P500, pokud o komoditni fond, tak napriklad k BCOM, atd. A my tady v Cesku mame dostatek fondu, ktere banky nabizeji a ktere maji i dostatecne dlouhou historii k tomu, abychom "prumerny" vykon fondu nabizenych bankami vedeli zhodnotit.
A kdyz to udelame, dojdeme k jednoznacnemu vysledku – ty fondy jsou odpad, je to shit, je to zlodejina!
A protoze mene inteligentni studenti vysokych skol potrebuji na pochopeni uciva priklad, demonstruji i ja tobe vyse uvedenou teorii na realnem prikladu. Vem si napriklad tenhle fond Ceske sporitelny:
https://cz.products.erstegroup.com/Retail/cs/Produkty/Fondy/Factsheety/Fund_general/index.phtml?q=&ISIN=AT0000639463&ID_NOTATION=
Vidime, ze od 24. 6. 2003 do 22. 2. 2017 se hodnota zvysila z 5.988 na 9.415, coz predstavuje celkovy efektivni vynos [(9.415 / 5.988) ^ (1 / (13 + 2/3)) - 1] x 100% = 3.37 % rocne. Pecka, co?
Ale jen do te doby, dokud se nepodivame na vyvoj S&P500 od 19. 6. 2003 do 22. 2. 2017. Jeho hodnota se zvysila z 994.7 (kurz byl 26.994 CZK za 1 USD) na 2362.82 (kurz je 25.700 CZK za 1 USD), coz predstavuje celkovy efektivni vynos v CZK [(2362.82 * 25.7 / 994.7 / 26.994) ^ (1 / (13 +2/3)) - 1] x 100% = 6.15% rocne.
Uz to kurva chapes, o cem tady mluvim? Ne? Zkus se jeste jednou podivat na stranky CS a zamysli se nad temi poplatky vlevo, zejmena spravcovskym poplatkem, ktery se plati rocne. Docvaklo?
A aby si chapal, co jsou pasivni ETF, to jsou fondy, ktere se snazi replikovat indexy jako napr. S&P500 pri soucasne minimalizaci poplatku. Vem si napr. Vanguard 500 Index Fund Investor Shares - rozdil oproti S&P500 pouze 0.1% z duvodu poplatku/nakladu:
https://personal.vanguard.com/us/funds/snapshot?FundId=0040&FundIntExt=INT#tab=1
Jestli chces, procvic si to na jinych fondech, treba tech co nabizeji slovenske banky. Ja ti garantuji, ze naprosta vetsina underperformuje vuci benchmarku (testuj prosim fondy, ktere maji alespon desetiletou historii, aby ten test mel smysl)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok