Kairos Technologies - má tento projekt zmysel?

29.07.2015 10:15

Sliepka, ktorá znáša zlaté vajcia.

Ak hľadáte normálnu recenziu na projekt Kairos Technologies, ste na tom správnom mieste. V článku sa dočítate, čo je to za spoločnosť, aké produkty ponúkajú, koľko musíte investovať, ak by ste sa chceli stať ich partnermi, no a hlavne trošku kritiky - môj názor.

 

Nie vždy ide o overené informácie. Na oficiálnej stránke firmy je tých informácií poskromnejšie, v podstate je tam možné nájsť len také všeobecné kecy. Keďže po anglicky dobre neviem a nechcelo sa mi študovať ich obchodné podmienky a dohodu o partnerstve, pomohol som si aj informáciami z webových stránok českých a slovenských distribútorov.

 

Aktualizácia 03.04.2016 - s odstupom času môžem na základe dostupných informácií z internetu a taktiež z diskusie tohto článku prehlásiť, že Kairos Technologies má prvky nelegálnej hybridnej finančnej hry. Je to projekt založený na princípe Ponziho schémy a taktiež pyramídovej hry. Čiže suma sumárum, je to podvod!

 

Aktualizácia 02.07.2016 - je tu pár indícií, že Kairos svojim investorom blokuje účty (viď príspevky v diskusii). Taktiež sa ku mne dostali informácie, že niektorým ľuďom nechcú poslať zarobené peniaze. Zrejme prešli na selektívne vyplácanie (vyplatia len niektorých, možno 100 ľudí z 1000, ostatní majú smolu).

 

O spoločnosti.

Firma Kairos Technologies bola založená v roku 2014 v Anglicku. Zameriava sa na vývoj a distribúciu High-Secure produktov pre bezpečnú online komunikáciu a surfovanie na internete. Spoločnosť údajne získala za jeden rok existencie už viac ako 40 000 partnerov, ktorí sa podieľajú na predaji produktov a zároveň aj na uložení dát.

 

Adresa pre tých, ktorí v Anglicku žijú a chceli by sa presvedčiť, či náhodou nejde o virtuálne sídlo, ako to býva vo väčšine podobných projektov:

Midford Place, 114-115

Tottenham Court Road, 1-St Floor,

London W1T 5AH, United Kingdom.

 

Aktualizácia 26.09.2015: Tak sa zdá, že na vyššie uvedenej adrese, na ktorej má mať Kairos svoju reálnu kanceláriu, sídli ďalších 526 firiem. Žeby predsa len išlo o adresu pre virtuálne kancelárie? Dôkaz si môžete pozrieť na stránke www.endole.co.uk/explorer/postcode/w1t-5ah.

 

Produkty Kairos Technologies.

Pre zákazníkov, ale aj pre svojich partnerov - distribútorov firma ponúka 4 nižšie uvedené produkty. Bonusom týchto produktov má byť vysoká ochrana súkromia – šifrovanie prenášaného a uloženého obsahu.

 

1. KairosMail – emailové rozhranie, do ktorého sa vďaka zabezpečeniu nedostane žiaden hacker,

 

2. KairosSurf anonymné surfovanie na prehliadači, ktorý je vďaka systému šifrovania zabezpečený tak, že môže slúžiť ako VPN a zároveň nikto nezistí, odkiaľ ste surfovali,

 

3. KairosCloud – úložisko dát, do ktorého sa bez vášho šifrovacieho kľúča nikto nedostane, 

 

4. KairosPhone – aplikácia pre telefón, vďaka ktorej vás nebude môcť nikto odpočúvať (pozn.: no tak toto by sa mohlo hodiť Merkelovej a ostatným politikom, ktorých údajne odpočúvali).

 

Možnosti spolupráce.

Na oficiálnej stránke sa môžete dočítať, že v súčasnosti sú Kairos produkty v beta-testovacej fáze. Nákup je k dispozícii len pre registrovaných užívateľov, ktorí dostali pozvanie od spoločnosti alebo distribútorov. Čo to znamená? Ak sa chcete stať partnerom a zarábať, musíte sa zaregistrovať a následne si zakúpiť jeden z nasledovných balíčkov.

 

Balíčky Kairos Technologies - cena, zisk, úložné miesto.

 

Ako vidíte, minimálna investícia je 125 USD za štandard balíček. Pri kúpe tohto balíčka sa v podstate stávate len zákazníkom a za danú sumu môžete využívať len ich prvý produkt, a teda Mail. Na tento balíček sa však nevzťahuje marketing, takže ak by ste sa chceli stať distribútorom a ich produkty šíriť a predávať ďalším ľuďom či firmám, musíte si zakúpiť minimálne silver balíček za 597 USD.

 

Ako to má fungovať.

Zaregistrujete sa ako partner a vyberiete si jeden z vyššie uvedených balíčkov. Následne si budete musieť stiahnuť do počítača software. Kairos Technologies tvrdí, že potrebuje využívať voľný priestor PC všetkých partnerov pre cloud servis (úložisko dát).

 

Ak si teda zakúpite najlacnejší balíček štandard, musíte prenajať Kairosu každý deň na 10 hodín 15 GB úložného miesta z pevného disku vášho PC, pri najdrahšom balíčku za 2 777 USD až 320 GB voľného priestoru. Ako odmenu za prenajatie vášho voľného miesta sľubujú rozprávkový ročný výnos 150 % (pozn.: ešte sa neregistrujte, odporúčam vám prečítať si článok až do konca).

 

Praktický príklad pre lepšie pochopenie.

Kúpite si balíček za 597 USD. Stiahnete si aplikáciu, ktorá vám „ukradne“ 70 GB priestoru z vášho PC. Počítač necháte pustený minimálne 10 hodín každý deň v roku a spoločnosť vám vyplatí odmenu 1 492 USD, čo predstavuje cca 150 % zhodnotenie (pozn.: takéto vysoké zhodnotenie je samozrejme nereálne, o tom ale nižšie).

 

Môj názor a pohľad na tento projekt.

Nebudem hodnotiť kvalitu ani zmysel produktov firmy, pretože nie som odborník na IT. Možno sú to kvalitné produkty, možno nie. Možno dochádza k nejakému šifrovaniu údajov, a možno nedochádza. Nech to posúdia iní. Taktiež nebudem posudzovať kompenzačný plán odmeňovania. Chcel by som sa skôr zaoberať zmyslom projektu. Je tu totiž niekoľko vecí, ktoré mi na Kairose nesedia.  

 

Problém č.1- Sľubujú zisk bez toho, aby ste niečo predali.

Ako sa to hovorí? Bez práce nie sú koláče? Tak toto príslovie pri Kairose neplatí. Táto spoločnosť totižto ponúka krásne zhodnotenie peňazí, a to až o 150 %. Stačí sa zaregistrovať, investovať do balíčka, prenajať firme priestor vášho PC a nechať ho každý deň zapnutý aspoň 10 hodín. A potom už len vidíte, ako vám na (virtuálnom) účte naskakujú peniažky. Nemusíte predávať produkty formou MLM, načo... Odkiaľ chcú vyplácať ľuďom toľko peňazí bez práce (predaja produktov)?

Aj keď... na oficiálnej stránke Kairosu nevidím žiadnu informáciu o tom, že by sľubovali 150 % zhodnotenie. Je tam síce uvedená tabuľka s jednotlivými balíčkami, cena, veľkosť prenajatého priestoru a počet hodín, no nikde tam nevidím zisk ani ponúkané zhodnotenie (skúste sa pozrieť, či to neuvádzajú v obchodných podmienkach alebo v „Partnership Agreement“, angličtina nie je moja silná stránka). Túto informáciu som prebral z webových stránok distribútorov Kairosu, ktorí dokonca uvádzajú, že spoločnosť !!! garantuje !!! 250 % zhodnotenie (po správnosti to má byť 150%). Kto môže garantovať také zhodnotenie? Aby zo strany distribútorov nešlo len o nejaké klamstvo slúžiace na nalákanie ovečiek. Predsa len, za každého priameho človeka, ktorý sa pod nich registruje, dostávajú 15 %. Mimochodom, to sú ďalšie percentá k tým 150 %. A to som nepozeral MLM kompenzačný plán odmeňovania. Tam budú ďalšie % odmien.

 

Problém č.2 – Distribútori poskytujú zdroj svojho PC a ešte za to aj platia?

Najväčší nezmysel, ktorý podľa mňa nemá logiku, je to, že Kairos vlastne využíva a prenajíma prostriedky PC svojich distribútorov (výkon, pripojenie k internetu, diskový priestor) a na začiatku za to distribútori ešte aj platia!

 

Principiálne by to mohlo fungovať. Vy jednoducho prenajmete Kairosu časť voľného miesta vášho počítača. Firma to vaše voľné miesto nejakým spôsobom využije, napríklad doň uloží a zašifruje údaje svojich zákazníkov atď. Zisk si potom Kairos s vami podelí. Takto by to pokojne mohlo fungovať, a dokonca aj bez tej investície. Natíska sa teda otázka, načo sú im moje peniaze? Prečo mám platiť za to, aby spoločnosť mohla využívať priestor môjho PC?

 

Problém č.3 – Vysoká ochrana súkromia a bezpečnosť?

Kairos sľubuje svojim zákazníkom vysokú ochranu súkromia a bezpečnosť, a pritom svoje služby neprevádzkuje na vlastnej infraštruktúre, ale na PC svojich distribútorov. To znamená, že dáta zákazníkov nie sú uložené na profesionálne spravovaných PC, ale na počítačoch súkromných osôb, ktoré môžu byť pokojne zavírované. Dáta sú síce údajne šifrované a pre bežných ľudí nečitateľné, ale ktovie ...

 

Problém č.4 - Oslovuje firma distribútorov alebo zákazníkov?

Zásadnou otázku pre udržateľnosť tohto projektu bude, či sa nájdu spokojní zákazníci Kairosu (ktorí budú platiť za služby, čo ,,uživí" aj distribútorov nad nimi), alebo či sa do neho natiahnu len distribútori za vidinou zisku (čo povedie k nevyhnutnému kolapsu). Z vyššie uvedeného to vidím skôr na ten kolaps, poprípade na nevyhovujúce až drastické zmeny podmienok.

 

Problém č.5 - je MLM model vhodný pre propagáciu služieb tohto typu?

Budú si ,,tajnostkári" kupovať takéto služby od nejakej novovzniknutej firmy, ktorá predáva prostredníctvom MLM partnerov (ktorí o technickej realizácii projektu nevedia nič alebo len veľmi málo)? V tejto oblasti je zásadnou vecou dôveryhodnosť, diskrétnosť (o vašom využívaní služieb by malo vedieť čo najmenej ľudí) a fundovanosť (schopnosť technicky obhájiť ponúkané riešenie a jeho technickú kvalitu). Na základe propagácie služieb formou MLM usudzujem, že firma nespĺňa ani jednu zo spomínaných vecí.

 

Na rôznych diskusných fórach som sa dočítal, že medzi hlavných zákazníkov - partnerov, ktorí využívajú služby Kairos Technologies Ltd., patria spoločnosti ako je Nissan Motors, Incore Holding, Sony PlayStation, Bosch, Besra Gold a dokonca aj česká firma Hamé. Firma taktiež údajne sponzoruje svoje 2 tímy, ktoré jazdia preteky Le Mans series.

Na oficiálnej stránke sa, samozrejme, nič z toho nedočítate. Spomína sa tam - konkrétne v sekcii News - len marketingová spolupráca medzi Kairosom a Greaves Motorsport. Inak povedané, zaplatili si pomerne drahú reklamu, aby pôsobili dôveryhodne a seriózne, nič viac. Žiadne partnerstvo v oblasti technologických riešení.

 

Na neoficiálnych stránkach sa dajú nájsť aj rôzne informácie o plánoch do budúcnosti. Sú to smelé plány, o tom nepochybujem. Otázne je, či ide o reálne dosiahnuteľné plány. Mal som tú česť spoznať niekoľko desiatok podobných spoločností ako je Kairos (za zmienku stoja napríklad Zeekrewards a Banners Broker). Prvý menovaný obral viac ako 2 milióny užívateľov (z toho cca 20 000 SK a CZ) o krásnych 600 miliónov USD. Viac v článku moje skúsenosti s mega podvodmi). Všetky mali niečo spoločné, a to vysoké poplatky za produkty, a hlavne smelé plány. Do 3 rokov bude naša spoločnosť na burze, ďalšia sľubovala do 2 rokov revolúciu v online komunikácii, ďalšia aplikáciu, ktorá bude prekladať hovorené slovo. S odstupom času nepochybujem, že vždy išlo len o mazanie medu okolo úst, aby mohli z investorov – partnerov vylákať peniaze. Predstava svetlých zajtrajškov dokáže nejedného presvedčiť, aby investoval. Veď čo ak to vyjde? Budem milionár. Dnes už ani jedna, ani jedna jediná firma neexistuje. Všetky sa nabalili na prázdnych, nereálnych sľuboch a zmizli. Čiže neodporúčam vám pozerať sa na to, čo bude potom, ale na to, čo je teraz. Oplatí sa vám investovať peniaze do „dnešného“ Kairosu?

 

Pár slov na záver.

Netvrdím, že ide o podvod, aj keď mi to veľmi pripomína Ponziho schému, už len pre problém č. 1. Je to, samozrejme, len môj subjektívny názor, takže sa môžem mýliť. Ak uvažujete nad partnerstvom, dobre si to premyslite. Odporúčam vám poriadne si overiť každú informáciu, ktorú nájdete - či už na webových stránkach distribútorov alebo na diskusných fórach.

 

Aký je váš názor na túto spoločnosť, prípadne na produkty a systém?

 

Odporúčam prečítať si tieto dva články:

Základná charakteristika Ponziho schémy v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky tieto internetové podvody, ako sú Kairos Technologies, Zeekrewards, Banners Broker atď. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Ako nenaletieť internetovým podvodníkom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na niečo podobné ako je Kairos.

 

P.S.: Ak ste nerozhodní, prečítajte si aj diskusiu. Odporúčam hlavne príspevky od Dekamerona a IT špecialistu Tomáša, ktorí sa na tento systém pozreli bližšie po technickej stránke. 

 

Ďalší článok o spoločnosti Kairos Technologies, a hlavne o niečo aktuálnejší, nájdete na stránke http://ekonomicka.poradna.net/a/view/4102-dalsie-lietadlo-z-vychodu-kairos-technologies-a-jeho-pyramida. 

 

Niektoré časti článku boli prevzaté z Facebookovej skupiny "Rozborka MLM projektu". Ako napovedá názov skupiny, riešia sa v nej rozbory rôznych systémov, predovšetkým sofistikované Ponziho schémy a pyramídové hry, ktoré sa maskujú za MLM. Ak sa k vám teda dostala nejaká ponuka na "úžasný" zárobok a nie ste si istý, či sa jedná o seriózny internetový projekt alebo finančnú hru, odporúčam spýtať sa v spomínanej skupine.  

 

Upozornenie hlavne pre zástancov Kairosu:
Keďže diskusia má už neuveriteľných 17 strán, rozhodol som sa ju trochu prečistiť. Dôvod mazania príspevkov je jednoduchý - nechcem, aby hodnotné a pre návštevníkov prínosné informácie prepadli do zabudnutia. Mazať budem aj komentáre typu „admin píše v článku hlúposti, mne to funguje a vyplácajú ma“. Považujem to za spamovanie. Ak chcete diskutovať, tak píšte argumenty a odpovedajte na otázky kritikov Kairosu. Príspevok „mňa vyplácajú, takže Kairos je seriózna spoločnosť“ nepovažujem za argument!

 

Diskusná téma: Kairos - má zmysel tento projekt?

Dátum: 07.12.2016

Vložil: DIN

Titulok: vyplata

Idem sice po hlavach kairosu ale pre tych co v nom stale su vratane mna mam dobru spravu. Dnes mi dosli z Kairosu peniaze po dvoch mesiacoch. ALE odporucanie pre vsetkych= Do KAIROSU urcite nechodte! Ked som v maji zacal tak som fakt myslel ze to ma potencial (moja chyba) ale uz v auguste ked som zaznamenal prve problemy = email od epayments ohladne kairosu ma dostal. TAKZE ZA ZIADNU CENU SA NENECHAJTE NAHOVORIT. VYPLATA MOZNO PRIDE RAZ ZA DVA MESIACE ALE TO JE TAK VSETKO. SU TO POSLEDNE SLOVA KAIROSU.

Dátum: 07.12.2016

Vložil: DIN

Titulok: lidri

Ahojte,

mal som vcera stretnutie s dalsimi lidrami kairosu tentokrat pri hraniciach Madarska vzhladom na to ake auta maju tak si myslim ze budu mat pod palcom pohranicnu oblast ak nie cele juzne slovensko. Zajtra odchadzam na sluzobnu cestu a po navrate tu zverejnim zoznam dalsich vysoko postavenych. Dufam mi pomozete a tak ako ja ich preposlete na NAKA je velky dovod mysliet ze neodvadzaju dane. Jednu vec co som sa dozvedel je ze prevody robia na Litovsku banku ale zatial som nezistil preco...

Dátum: 07.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Re:lidri

DIN presne ako hovoríš treba ísť po lídr aj masterou keď budú mať oni problémy tak uvidíme ako sa budú snažiť rýchlo riešiť naše problémy prosím vás všetkých dajte to vedieť všetko do sociálnych sietí atď Ďakujem

Dátum: 07.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Re:lidri

DIN ak budeš chcieť dajaké mena pre NAKA ktorí sú už veľké ryby tak ti ich dám.

Dátum: 07.12.2016

Vložil: Lea

Titulok: Hon na Leadrov

Vážení diskutujúci, ctení čitatelia,

Nemohla som si nevšimnúť výzvu na organizáciu akéhosi Združenia Poškodených Občanov, ktoré má za úlohu pre nás Kairosákov vydolovať z firmy aspoň nejaké zvyšky z našich investícií. Dovoľte mi byť hlasom rozumu v tejto záležitosti.

Nemyslím si, že spoločný postup v tejto veci je múdry a že potenciálne zisky z takéhoto konania prevyšujú nevyhnutné náklady na právnu pomoc, organizáciu stretnutí, etc.

Svoj názor podložím citátmi z diskusných príspevkov jedného z najväčších odborníkov na Kairos, spoludiskutujúceho Tomáša, ktorý sa ešte pred rokom statočne na tomto fóre snažil, spolu so spoludiskutujúcim Dekameronom, robiť osvetu, nám menej inteligenčne zdatným, a presviedčal nás, že Kairos je Ponziho schéma a Pyramídová hra a podvod, aj keď mu nikto vtedy neveril.

Tomáš: "Smiřte se s tím, že nejspíš ze svých peněz nic neuvidíte, nebo jen velmi málo (co nejspíš nebude stačit ani na pokrytí nákladů na spor)."

Tomáš predpovedá, že naše výdavky na vedenie sporu proti Kairosu budú vyššie, než peniaze ktoré od Kairosu vysúdime. Keďže doteraz sa všetko všecinko čo sem Tomáš napísal aj skutočne tak stalo, ja by som mu verila aj v tomto a teda tí, ktorí do tohto oprávneného boja proti Kairosu pôjdu musia počítať s ďalšími značnými finančnými stratami. Vari nás Kairos už neokradol dosť?

Neberme ale celú záležitosť tragicky, predsa ľudová múdrosť vraví "keď nejde o život, ide o hovno" a zbytočne sa nestresujme a nechajme Kairos plávať ... veď v peniazoch ešte žiadny človek pravé šťastie nenašiel, idú nám najkrajšie sviatky roku, Vianoce, a predsa tí lídry sú tiež Božie deti.
Berme to radšej s humorom ako Tomáš vo svojom príspevku, ktorý sa mi veľmi páčil:

"Tombola je rozkradená!"
"Pánové, fakt je jeden - když si to ty lidi rozkradli, tak to nemůžou vyhrát!"
"Měli si nakrást! ... a kdo si nenakrad ', to musí chápat tak, jako že nic nevyhrál."


https://youtu.be/dTS-h8wdsss?t=3m56s
"Lidi nejsou hloupí...!"
"Nepodceňovat!"

Ak to teda zoberieme s humorom, môžeme si povedať že Kairos nás poctivo okradol a tak nám treba keď sme boli hlúpy :-). Opäť je to teda presne tak ako píše Tomáš - svoje peniaze sme investíciou do Kairosu preflákali a mali by sme to brať s pokorou a to že nás naši leadri okradli - no tak sme si to zaslúžili a ja zase budem citovať Tomáša:
"Nebo se na to můžete dívat tak, že jste dostala velmi drahou a názornou lekci finanční gramotnosti, na kterou jen tak nezapomenete."

Takže dalo by sa to chápať aj tak, že sme našim leadrom zaplatili za školenie ;-). A ani všetci leadri nie sú zlí ľudia - niektorí to robili s vedomím že ide o podvod, to áno, ale niektorí sa o to či je to podvod alebo nie proste nezaujímali a niektorí to naozaj šírili v dobrej viere, že finančne pomáhajú ľuďom. Však karma tých lídrov ktorí si to zaslúžia dobehne aj bez nás a kto by si chcel vziať na svedomie možnosť, že ublíži leadrovi ktorý si to nezaslúžil???

Týmto chcem upozorniť hlavne diskutéra s nickom zubataVAGINA (čo o ňom napovedá jeho vlastný nick radšej ani nebudem rozoberať) aby zbytočne nevyvolával vášne vyjadreniami typu "lidrov rovno ukamenujte!", lebo ak by sa pod jeho vplyvom niekomu nedajbože skutočne niečo stalo, tak potom tie výčitky čo by mal by boli neznesiteľné.

Na záver ešte Tomášovi odpoviem na jeho otázku - nie, pred rokom som na toto fórum neprispievala a ani som o ňom nevedela.

PS: Tomáš možno bude oprávnene namietať, že on predsa spoločnú akciu proti Kairosu podporuje a preto nám dal aj pár tipov na ďalší organizovaný postup. Tu si dovolím Tomáša upozorniť, že on je človek s mimoriadne pevným charakterom a že on by videl zmysel v tom prísť a nemalú čiastku peňazí len preto, aby sa spravodlivosti možno učinilo zadosť. V tomto Vás Tomáš veľmi obdivujem, aj to ako často sem vo voľnom čase píšete, ale bohužiaľ my Kairosáci sme morálne od Vás o mnoho levelov nižšie a my v prvom rade hľadíme na peniaze. A preto nemá zmysel pre nás ísť do stratovej činnosti.

Dátum: 07.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Hon na Leadrov

Když mne tu Lea několikrát jmenovala a citovala... nedá mi to a na tento obsáhlý, zajímavý a chytře napsaný (bez ironie!) příspěvek budu mít několik poznámek.

Jednak chci poděkovat Lee (Leje?... jak se to jméno správně skloňuje?) za to, že si dala tu práci a četla i rok staré příspěvky; a že, zdá se, snad i vážně ocenila naši osvětovou práci (Dekamerona a mne, ještě by se slušelo jmenovat pana "pomlčku").

Dále, že mne celkem přesvědčila, že asi nebude ta samá Lea, co tu před rokem psala různé bláboly a výkřiky do tmy. Váš styl vyjadřování, psaní a uvažování je nyní o několik tříd výš. Bohužel, toto fórum dovoluje duplicitní přezdívky různých uživatelů i psaní pod různými přezdívkami od jednoho autora. Takže nemáte ani jistotu, zda já jsem já. ;-)

Taky bych vám poděkoval za vtipné "nakreslení" pyramidy zklamaných tváří v předchozím příspěvku - dost výstižná zkratka.

...a teď malý esej... (vlastně větší)
------------------------------------------------------------
VZDUCH SE VYČISTÍ PO BOUŘCE

Pokud jde o způsob vyrovnání se s lídry a samotnou firmou Kairos...


JE TO ZATRACENĚ TĚŽKÁ VÝZVA!
ASI STOJÍTE PŘED TÍM NEJZÁSADNĚJŠÍM ROZHODNUTÍM Z CELÉHO PŘÍPADU "KAIROS". To bláhové rozhodnutí zda "investovat do Kairosu nebo ne" bylo proti tomu velmi lehké. Pro část lidí to bylo jistě jen rozhodnutí finanční a technické, ve kterém přehlédli řadu "pomrkávání", kterým jim Kairos naznačoval: "bacha, je to podvod". Pravda, někteří to od začátku věděli - a pro ně to už bylo těžší - protože bylo i etické a morální rozhodnutí. No a teď je to rozhodnutí HLAVNĚ etické a morální, o penězích je to až v druhé řadě (chápu, že teď mi někteří Kairosáci nerozumí a nechápou, o čem mluvím).

Lea chytře a celkem rozumně navrhuje myšlenku odpuštění. Svým způsobem to chápu a do určité míry i souhlasím (nic není černobílé).
Teď VY, co jste poškození (ale zároveň jste poškodili - a škodili jste všichni už svou účastí, bez ohledu na to, zda jste někoho osobně přivedli), VY musíte zvažovat, co je odpustitelné a co ne. Kdo si odpuštění zaslouží a komu dodá odvahu pokračovat v zvěrstvech. Komu dodá pocit, že vlastně o nic nešlo. Kdy má být člověk nekompromisní a jít s odplatou až na svou vlastní újmu a do krve (té cizí i vlastní). Myšleno obrazně - a nebo i doslova.. I takové rozhodnutí vás čeká.

Pro odlehčení: Stojíte i před rozhodnutím, jestli za cenu vlastní ostudy vrátit tlačenku.
https://www.youtube.com/watch?v=TYfrVDH2new
Pánové Forman, Passer a Papoušek to měli v oku. Změnilo se něco za těch skoro 50 let? K lepšímu? K horšímu? Je jiná forma a stejný obsah? Budou ti pantátové a chasníci z venkovské hasičské tancovačky s námi a v nás pořád? Nebo...?

Teď to na mne působí a je mi smutno z toho, že jsme asi pořád stejní - a jako celek prohráváme. Jen se okrádáme rafinovaněji a elegantněji... Všimli jste si, jak jsou ti lidé, co vám nabízejí podobné "příležitosti" milí? A jak jim jde o to vám finančně "pomoci"? A jak vám nezapomenou popřát "krásný den"?
Sním o tom, že jednou budeme neokázale hrdí a dost moudří na to, aby v nás nevítězila první signální "daj' se na tom vyrejžovat těžký prachy!", ale abychom se šarmem a elegancí Seana Conneryho dokázali na podobné nabídky s úsměvem odpovědět: "Ne děkuji, nechci. Již jsem dnes zvracel." Pak teprve nebudou mít šmejdi šanci. Viděl jsem, jak žijí lidé v zemích, co jsou na špičce v indexu lidského rozvoje (HDI), transparentnosti vlády a vymýcení korupce (Nový Zéland, Norsko). Přál bych si, aby tak jednou bylo i u nás, v Česku i Slovensku. Jo, jsem takový naiva.


V téhle situaci - nemyslím si, že by bylo správné to nechat vyšumět. Na druhou stranu nemám úplně jasnou představu, jak by mělo správné a civilizované zadostiučinění vypadat. Snad jen tolik, že by vyrovnání mělo jít jak za lídry (což by se při snaze a spolupráci zapojených mohlo povést, každý je zná), tak za vedením firmy (hodně obtížné až nereálné). Ideálně by mělo dojít k zabavení financí a majetku lidí z firmy i lídrů a tyto prostředky použít k odškodnění poškozených. Lekce finanční gramotnosti to bude pro všechny i tak, protože to bude trvat dlouho a jak jsem psal - výsledek je nejistý.

"Smiřte se s tím, že nejspíš ze svých peněz nic neuvidíte, nebo jen velmi málo" - tak to v podobných podvodech bývá. Na rozdíl od mých tvrzení o Kairosu, toto je jen odhad založený na praktických zkušenostech. TŘEBA budete mít štěstí - ale to by policie a dozorové orgány musely předvést lepší práci, než dosud předváděly. A taky to bude na ochotě
zapojených spolupracovat. Takže...?

A bez diskuse by si hlavní organizátoři měli jít sednout do chládku. Potíž bude v tom... najít hlavní organizátory.

Řeknu svoje důvody, proč jsem proti tomu to nechat usnout:

Protože - kolik je mezi poškozenými těch, kterým v hlavě vrtá úvaha: "No, to jsem to pos.al. Měl jsem tušit, že ta pyramida už padá. Příště budu opatrnější. Musím to líp načasovat a to by v tom byl čert, abych jednou nevyhrál! Dostanu zpátky svoje peníze a ještě na tom vydělám!" Jo, čert v tom bude.

Protože - kolik je mezi těmi "v plusu" takových, co si říkají: "No bóže, nikoho jsem do toho nenutil. Nikomu nic nedlužím. Vydělal jsem a vydělat mohli i ostatní. Všichni se rozhodovali podle svého rozumu. Všichni jsme měli stejnou šanci, že na tom vyděláme. "kdo si nenakrad ', to musí chápat tak, jako že nic nevyhrál." A nikoho za to netrestají, nikdo si nevyskakuje, tak to bez rizika. Kde startuje nové letadlo? Nějak mi docházejí peníze na můj lajfstajl." - Ne, všichni opravdu neměli stejnou šanci. Odskákali to ti poslední a pomalejší (co do toho netahali další lidi).

Ještě pár kometářů k tezím Ley:

"Vari nás Kairos už neokradol dosť?"
To ano.
Zatím vás okradl jen o peníze. Teď vás může ještě okrást o sebeúctu, hrdost, charakter i možnost odpuštění. Odpustíte tomu, kdo vás do toho navezl "jen tak, z křesťanské lásky"? Nebo, až když uvidíte, že za svou vinu také něco alespoň symbolicky zaplatil?
A ještě jedna věc... Kairos má vaše osobní údaje. S jejich pomocí může někde otevřít úvěr, založit firmu, která záhy zkrachuje... Když ztratíte občanský průkaz nebo pas - také to zahlásíte, ne? Jeden nikdy neví.


"Kairos nás poctivo okradol".
Svým způsobem je to pravda. Kairos dával od začátku dost vodítek, jak ho prokouknout.

"Však karma tých lídrov ktorí si to zaslúžia dobehne aj bez nás"
Karmu kromě jejího nositele vytváříte i vy. Takže...

"a kto by si chcel vziať na svedomie možnosť, že ublíži leadrovi ktorý si to nezaslúžil???"
Konec konců, od posouzení tohoto jsou tu soudy. Proč je nenechat pracovat.

"...zbytočne nevyvolávat vášne vyjadreniami typu "lidrov rovno ukamenujte!..."
To asi opravdu ne, k dobré společnosti se nedá dojít (u)kamenováním, i když se taková možnost nabízí a je proto o ní třeba dopředu vědět.

Kdybych byl právník, nabídl bych vám teď pomoc za výhodných podmínek. Jsem ale jen technik, co pracuje s logikou a trochu se vyzná v IT, takže moje role asistenční pomalu končí. Snažil jsem se vás varovat a pomoci vám se v tom orientovat - snad to někomu pomohlo. Možná začíná role Miloše (nabídka o post dole).

P.S. Nejsem placený blogger.
Píšu sem, protože se mne tenhle průšvih osobně dotkl. Mám dávnou životní zkušenost - půjčil jsem s dalšími lidmi jednomu známému na "podnikání", ze kterého se vyklubala pyramida. Celkem v tom zahučel za 5 milionů korun (prokázaná škoda - možná to bylo víc). Začátek 90. let, kdy ty peníze měly větší hodnotu. Vlastně jsem víc než rok pracoval na něj. Šel si sednout na 5 let. Ten chlap se držel - nikdy nepřiznal, kdo ho do té pyramidy navezl, kdo byli organizátoři. Asi opravdu velký strach. Nějaké kompenzace nebo omluvy jsem se od něj nikdy nedočkal (nevím, jak ostatní). O odpuštění nepožádal, a lhal bych sám sobě, kdybych řekl, že jsem mu odpustil. Ale alespoň si můžu říct: odseděl si to.
Tolik k problematice odplaty, trestu a odpuštění.

Jak vidno, pořád se to opakuje. Chcete to takhle???


Dátum: 07.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Hon na Leadrov

Na škode,ktorú napáchal Kairos sa podielali aj leadri.Či to robili vedome ale len v dobrej viere pomôcť niekomu,teraz už nezáleží.Ako som písal,mnohý veselo fungujú v iných podvodoch a lákajú inde.Tak prečo im nespraviť život plný adrenalínu ?

Dátum: 07.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Hon na Leadrov

...paaaaaaaaani to tu vidim iba ja ako vas tu jeden z leaderov Kairosu ide zmanipulovat aby ste Kairos uz neriesili a dali vsetkym pokoj????????? toto je okate ako nic ineeeeeeee....pravdepodobne Kateryna................vaaaaazeniiii uz len kvoli komentaru od "Lea" by som to zacal riesit este intenzivnejsie...niekto sa tu zoserkal :)))))))))) typicka diskuterska manipulacia!!! fuj ho.........................

Dátum: 07.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Hon na Leadrov

Nech je Lea kto chce,poškodení by mali využiť všetky možnosti a nenechať sa odradiť.

Dátum: 07.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Hon na Leadrov

presne tak!!!

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Miloš

Titulok: právna pomoc

píšem znova po niekoľkomesačnej prestávke, neznamená to, že som túto diskusiu zbežne nesledoval.
Vtedy nechcel nikto pripustiť fakt, že sú ľudia, ktorých nevyplácajú z Kairosu.
Vzhľadom k tomu, že sa tu prihlasujú noví ľudia, ktorých nevyplácajú, a viem o tom, že sú to už masívne prípady,
chcel by som informovať, že celú záležitosť s nevyplácaním od Kairosu riešim s právnikmi.
Týmto vyzývam všetkých, ktorí chcú Kairos riešiť právnou cestou, nech kontaktujú nasledovnú emailovú adresu:
pravnik.kairos@gmail.com
Hláste sa seriózni záujemcovia, pre právne potreby budú určite potrebné podrobnejšie informácie ako sú mená, adresy, výšky vkladov, spôsob platby atď.

Dátum: 05.12.2016

Vložil: DIN

Titulok: Re:právna pomoc

Ako som uz pisal vyplaty mi nechodia uz dhlsie, preto som sa rozhodol nahlasit na financnu policiu (NAKA) http://www.minv.sk/?NJFP, regionalnych lidrov, ktori zarobili na Kairose uz viac ako 200 000 EUR, bol by som rad ak by ste tak ucinili aj vy. Neodvadzali z prijmov ziadne dane (viem to priamo od nich ako sa tym chvalia a zakladali bankove ucty v anglicku).

https://www.facebook.com/Bencibencurik?fref=ts
https://www.facebook.com/peter.faith.7?fref=ts

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Miloš

Titulok: Re:Re:právna pomoc

DIN

som rád, že Ste napísal informáciu, že prípad rieši NAKA.
Vložte do emailu:
pravnik.kairos@gmail.com
Vaše telefónne číslo a zavoláme Vám ohľadne riešenia v NAKe.

Dátum: 05.12.2016

Vložil: DIN

Titulok: Re:Re:Re:právna pomoc

Nahlasil som to anonymne a chcel by som, aby to tak aj ostalo, nemam potrebu, aby mi vybuchlo pred domom auto, nedajboze nieco horsie.

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Miloš

Titulok: Re:Re:Re:Re:právna pomoc

DIN

viem o niekoľkých ľuďoch, ktorí to dali do NAKa už pred pár mesiacmi. S tým Vašim "anonymne" sa bez urážky nedočkáte žiadnej odpovede.
A čoho sa vlastne bojíte?
Báť sa musia tí najvyšší lídri.
Je to Vaše rozhodnutie, ale v tom prípade nechápem takých ľudí, ktorí sa sťažujú a nemienia s tým koordinovane nič robiť.

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Gizmo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:právna pomoc

Poznámka je k tomu, že poslat na email na anonymním fóru osobní údaje a stížnost proti mafii je bezpečnostní riziko, protože emailovou adresu mohla nastražit kateryna, aby vytipovala a pak odkráklovala stěžovače. Takže DIN jenom nesvěřuje svoje citlivé údaje někomu koho nezná. (Což je trochu paradox, když je předčasem vyklopil kairosu :-)

Dátum: 05.12.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:právna pomoc

Vedel som, ze do Kairos-u "investuju" vacsinou hlupaci, ale toto ma celkom rozosmialo - "Neodvadzali z prijmov ziadne dane (viem to priamo od nich ako sa tym chvalia a zakladali bankove ucty v anglicku)"

Pre expertov:
Zákon o automatickej výmene informácií o finančných účtoch na účely správy daní(platne v ramci OECD)

Hint pre "poskodenych" - Financna sprava (nielen)SR je povinna sa zaoberat kazdym podanim. Mozno ludia v pyramide na vami budu mat o zabavu postarane, bez ohladu na to v ktorej krajine maju zalozeny ucet ;-). Vy ich poznate, vas okradli...

Dátum: 05.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:právna pomoc

Na finančnú správu som písal aj ja v septembri,vypisoval som nejaký formulár a podanie sa týkalo len Kairosu,kde som uviedol podozrenie na pranie špinavých peňazí a neodvedenia dane.Odvtedy sa nič neudialo,nikto z finančnej správy ma nekontaktoval o bližšie info.Tak možno sa niečo pohlo alebo sa na vykašlali.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:právna pomoc

...ja som posielal podnet snad vsetkym mediam v CR a SR.............uz dost davno...vsetky info a linky, ktore sa mi podarilo zhromazdit im boli poslane.........a vysledok? nic...odpisala JoJka, ze dakuju za podnet :) ............nechcem znevazovat nase media ci pracu fin. spravy a policie..........................................ale raz v minulosti som "riesil" jeden podvodny eshop...a z toho co mi ludia pisali do mailov som len hubu otvaral.......ludia podali hromadne trestne oznamenia, mali jasne dokazy, vypisy z uctov atd atd atd...vedeli adresu osoby, vsetko o nej...............nic nevysudili :D a to riesili prosim pekne jeden smiesny eshop na Slovensku.............co potom organizovany medzinarodny podvod skrz milion uctov, firiem, bielych konov............no snad aspon niekto pojde sediet.........

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:právna pomoc

Pokud nebyli úplní hlupáci, tak to řešili přes interní převody v hotovosti - a to bude špatně dohledatelné.

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Re:právna pomoc

Treba to už riešiť,treba aby sme sa tu nazbierali viac a viac...

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:právna pomoc

+1

Tu adresu právní pomoci (po ověření) by asi admin mohl dát nějak výrazně do článku, ať to tu nezapadne...

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Dodov Análny Otvor

Titulok: Re:právna pomoc

Ja by som len chcel upozorniť kolegov, že podľa článku 9.1, 3. zarážka pracovnej zmluvy s Kairosom (https://kairosplanet.com/public-rental-agreement) sú údaje o zaplatení garančnej istiny dôverné.
To znamená, že ak ich zverejníme na vyššie uvedenej mailovej adrese, spoločnosť Kairos s nami zruší pracovnú zmluvu na základe článku 12. s my prídeme o všetky budúce výplaty.
Naša garančná istina prepadne v prospech Kairosu a navyše by Kairos od nás mohol vymáhať súdnou cestou doteraz vyplatené výplaty, keďže zmluva na základe ktorej sme tieto výplaty dostali zanikla.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:právna pomoc

A ako by Karos dokázal pôvod peňazí na súde ?Tento bod v zmluve je len "bububu",Kairos sám vyrazí človeka zo systému bez udania dôvodu.A ako dôverne nakladajú s scanmi osobných údajov ?

Dátum: 06.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:právna pomoc

"a navyše by Kairos od nás mohol vymáhať súdnou cestou doteraz vyplatené výplaty" - dufam, ze toto je myslene ako vtip :D ..............ako by asi tak Kairos preukazal povod penazi? ved to by bolo jednoznacne priznanie :D

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Toma

Titulok: Re:Re:právna pomoc

To je jako vtip?

V bodě 9.1, odrážka 3 se mluví o tom, že tajné jsou informace, které vám Kairos při jejich prezentaci označil jako tajné.

Neviděl jsem, že by v Kabinetu byly informace "kam platit" označeny jako tajné. A už vůbec není tajný váš mail, váš bankovní účet a výpisy z něj - to je vaše věc, komu tyhle informace poskytnete.

Že vám Kairos přestane vyplácet budoucí výplaty? A vy ještě nějaké čekáte? ;-) Možná když budete hodní a přivedete hodně lidí, tak vám milostivě ještě jednu nebo dvě pošle.

No, a že by z vás dostal zpět i nakradené peníze, co vám už dal? To je dost nepravděpodobné.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Mega podvod

Čaute,chcem len podotknúť že netreba dávať žaloby atď...na KAIROS to by nám vôbec nepomohlo stim by sme ďaleko nedošli ja som zato aby sme riešili svojich lidrou aj masterou preto lebo oni vedia toho dosť

Dátum: 06.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Mega podvod

Leadri a vyššie novovymenované funkcie by mali minimálne finančné zodpovedať za straty svojich ľudí v štruktúre.Keď vedome dostali ľudí do Kairos,tak nech cvakajú.Niektorý sú aktívny v iných podvodoch,takže straty majú z čoho vyrovnať.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Mega podvod

...lidrov rovno ukamenujte! alebo aspon verejnu hanbu nejako urobte...to su vacsinou ludia co skacu z podvodu do podvodu...

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Svinstvo

Preto hovorím všetky kontroli poslať na tých ktorí majú pod sebou 100ky ľudí. Nech si potom oni riešia kairos

Dátum: 05.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: VYMAHANIE INVESTICII

Ahojte,

vsimol som si, ze sa tu par jedincov snazi nieco riesit ohladne vymahania investicii z Kairosu...

V prvom rade si uvedomte ze od 01. 07. 2016 je verejne zname upozornenie od SOI, kde sa pise nasledovne: "Z uvedeného dôvodu a s poukazom na to, že ide o spoločnosť mimo dozornú pôsobnosť Slovenskej obchodnej inšpekcie preto vyzývame spotrebiteľov, aby dôkladne zvážili svoje rozhodnutie, týkajúce sa zakúpenia produktov vyššie uvedenej spoločnosti. "

...pisem to preto, lebo mnoho mnoho ludi vstupilo do Kairosu po tomto datume... + o tom ze Kairos je podvod sa na tejto ci inych diskusiach pise uz takmer rok a pol...

...z pohladu mojho a pravdepodobne aj inych ludi sledujucich tento podvod od jeho vzniku az po dnesok tu vznika pre nas velmi usmevna situacia ked ludia, ktori dobrovolne a vedome posielali svoje peniaze schrankovej firme (neznamej osobe) s vierou v nejake "dobre slova" na nejakom webe sa snazia teraz tieto peniaze dostat spet pravnymi krokmi...uvedomte si ako smiesne to teraz vyzera...ale ja som s Vami! len do toho! pospajajte sa a skuste toho pravnika jednoznacne!

...aj tak by som sa najviac bal databazy oscanovanych dokladov, ktorymi Kairos momentalne disponuje...maju tisice scanov, osobne udaje, adresy...s tym Vam mozu urobit este peknu paseku - aby ste niektori z Vas nefigurovali v roznych fimach po celom svete a aby ste to neboli prave Vy koho budu vysetrovat organy cinne v trestnom konani..........

Dátum: 03.12.2016

Vložil: DIN

Titulok: Kairos vyplata

Zdravim,

tak zapojil som sa do Kairosu asi pred pol rokom s balikom za ~600USD, pred 2 mesiacmi som chcel vybrat peniaze, no ten poziadavok tam maju stale ako "NEW" a peniaze nikde... Pre tych, ktori tam chcu ist viem poslat aj screenshot..

Dátum: 03.12.2016

Vložil: Lea

Titulok: Re:Kairos vyplata

Mne robí to isté s Októbrovou výplatou. Akokeby Kairos krachoval, či už to je podvod alebo nie.

:-(
:-( :-(
:-(:-( :-(
:-( :-(
:-(

Dátum: 04.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Kairos vyplata

To je ta samá Lea, co tu asi tak před rokem Kairos velmi chválila a doporučovala nám, ať si to spočítáme - že je jasné, že to nemůže být pyramida?

Pokud ano - vítám zpět na cestě do reality.

Dátum: 04.12.2016

Vložil: DANNY

Titulok: Re:Kairos vyplata

ZDRAVÍM,chcem podotknúť že som stúpol do kairosu od júla a investoval som 4 x 2,777 .cca 10200eur a odvtedy som nevidel žiadnu výplatu a myslím si že ju vôbec neuvidím.

Dátum: 04.12.2016

Vložil: Erik

Titulok: Re:Re:Kairos vyplata

A co na to clovek ktory ta do toho dostal a z tvojich penazi dostal 3000€ proviziu?

Dátum: 04.12.2016

Vložil: D.

Titulok: Re:Re:Re:Kairos vyplata

môžem sa opýtať, ako si prišiel na províziu 3000 EUR....

Dátum: 04.12.2016

Vložil: Erik

Titulok: Re:Re:Re:Re:Kairos vyplata

Máš pravdu, ten kto mu to predal dostava 15% z ceny balíčka čo je za tie 4 balíčky 1666,20,-€ lenže v štruktúre za ním dostali další svoje %, v kairos videách je uvádzané, že až 60% z ceny balíčka je prerozdelených v rámci štruktúry predaja, t.z. že z jeho 10 000€ bolo 6000€ rozdelených ako provízia...

Dátum: 04.12.2016

Vložil: DANNY p

Titulok: Re:Re:Re:Kairos vyplata

3000eur to nieje ale čosi hej dúfam že sa ľudia konečne schopia a začneme to konečne riešiť ale sám to nedokážem peniaze už nikdo znás neuvidia toto je pravda!!!

Dátum: 04.12.2016

Vložil: Ivo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Kairos vyplata

Tu ????? :D :D :D

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Kairos vyplata

A kde jinde, Ivo?

Ve skupinách na FB, kde lídři nespokojence ihned vyhodí?

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Danny

Titulok: Re:Kairos vyplata

Nieje tu niekto kdo ma známeho právnika alebo je právnik a neporadil by nám čo ďalej...

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Kairos vyplata

Právník nejsem, ale zkusím vám dát pár tipů na další postup a možnosti, které byste měl zvažovat s právníkem při první konzultaci... které mne jako neangažovaného laika napadají.

Předpokládám, že zaplatit pár tisíc až desítek tisíc právníkovi za skutečnou práci nebude tak velký problém, když jste nejspíš bláhově vyhodil desítky až stovky tisíc Kč... za nic.

- zkusit žalovat své přímé upline v občanskoprávním sporu za podvod.
Kdo platil peníze jim (interní převody) a ne v hotovosti bez dokladu, má asi největší šanci takhle něco získat zpět.

- Žalovat známé CZ/SK lídry (seznam poskytne pan "pomlčka" aktivní zde v diskusi). Šance na peníze zpět bude menší, bude to na delší lokte, ale uděláte spravedlnosti zadost. Tady přichází do úvahy skupinová, kolektivní žaloba.

- Jít do vyšetřování a právní bitvy proti firmě Kairos. Možná začít u místní policie, ale spíš to bude chtít větší ráži (Interpol), A právníka schopného vést spor u soudu v Británii (pokud to stihne, než odtamtud Kairos zvedne kotvy, jak naznačoval).

Smiřte se s tím, že nejspíš ze svých peněz nic neuvidíte, nebo jen velmi málo (co nejspíš nebude stačit ani na pokrytí nákladů na spor). Ale uděláte něco pro dobrou věc. ;-)

Pokud chcete raději postupovat společně se ostatními poškozenými a podat kolektivní žalobu - shromážděte nejprve lidi, co do toho chtějí jít. Založte na to třeba FB skupinu, propagujte ji zde i v jiných diskusích o Kairosu, Ale ujměte se toho pořádně, postupujte cílevědomě, nekompromisně a bez zmatků. Pokud ten váš pokus s tím něco dělat vyšumí do prázdna, druhá šance pro něco podobné bude už mnohem menší (lidé rezignují).

Správný postup pro kolektivní žalobu vám poradí právník. Konzultace s ním by měl být váš první krok. A na právníkovi nešetřete.

Ohledně kolektivního vedení sporů... něco si o tom vygůglete, tady máte první bonus:

http://www.bulletin-advokacie.cz/kolektivni-ochrana-procesnich-prav-v-cr-sen-ci-skutecnost-navrh-pravni-upravy-a-jeho-oduvodneni

Dátum: 05.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Kairos vyplata

Mimochodem... někdo z účastníků tu před časem poslal úsměvný post ve stylu:

"Milí Kairosáci, spojme se a čestně si vraťme, co jsme si navzájem ukradli".

Jak se pokročilo v tomhle?

:D :D :D :D :D :D

Dátum: 05.12.2016

Vložil: sad

Titulok: Re:Re:Re:Kairos vyplata

?

Dátum: 06.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Kairos vyplata

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Dátum: 03.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: A zatím na Fejsbuku...

A zatím na facebooku… pod libovolnými příspěvky velkého FB přispěvatele a ředitele CEO Kairosu, Michela Vieiry:

http://imgur.com/a/H7HB5

Nechtěl bych být v jeho kůži. Turci začínají být docela nepříjemní. Aby ne, když jich v tom údajně zahučelo 90 000 (a podle mých optimistických odhadů bude nejvýš jedna třetina je v plusu a pohodě).

P.S. CEO firmy, která se zabývá zabezpečením, má svůj soukromý FB nastaven do výchozího stavu - jeho v podstatě soukromé posty s "filosofickými duševními výlevy" (staženými z internetu) jsou zcela veřejné a může mu je komentovat naprosto kdokoli (tedy nejen jeho vybraní přátelé).
Z toho by jednomu už šmejklo. ;-)

Dátum: 02.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Proč to divadýlko se SEPA platbami?

Než to Kairos smaže:

http://imgur.com/a/q34Fg

Zdá se, že platby (refundace vkladu v "záruční" lhůtě) lze bez problému směřovat i na účty, které nejsou v SEPA regionu.

Turci, (co mají velkým problém s tím, že nejsou v SEPA regionu - a interní převody jim byly zrušeny...) teď mají o čem přemýšlet - proč takhle nejdou posílat i běžné "výplaty"? Po pravdě - je to nepochopitelné. Je v dnešní době opravdu takový problém poslat peníze z jednoho účtu na druhý?

P.S. Malé bezvýznamné plus Kairosu za to, že stále ještě akceptuje požadavky na storno a refundaci plateb v "záruce".

Dátum: 04.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Proč to divadýlko se SEPA platbami?

Už je to smazané. ;-)

Dátum: 01.12.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: PAD LIETADLA

...no tak lietadlo uz padlo, prezilo 5 ludi (trosku black humour :)) ...ale plati to asi aj na Kairos, ci? nic nove?

Dátum: 01.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:PAD LIETADLA

Podle FB stránek to na mne působí jako dobře řízený pád.

Pořád se konají náborové akce, oznamují se noví masteři a ambasadoři... Pod těmi pozitivními příspěvky se objevují výkřiky nespokojených (= nevyplácených) společníků, zejména z Turecka - tam je prý 90 000 společníků a po zrušení interních převodů většina z nich ani technicky na výplaty nedosáhne (problematické zřizování účtu pro SEPA platby). Negativní příspěvky jsou pravidelně odmazávány a jejich autoři blokování. A zajímavé, že přestože by Turci stáli o uspořádání konference u nich, Kairos se s do jejího pořádání v Turecku moc nehrne (v Turecku běží vyšetřování Kairosu a bylo vydáno několik oficiálních varování na celostátní úrovni).

Nakonec to dopadne nejspíš podobně jako v případě jiných podvodů - poškození si uvědomí, že nejlepší bude do toho moc nešťourat (sami jsou vinní spoluúčastí) a oželí své ztráty. Navíc - kdo by se chlubil ostudou, že naletěl zjevnému podvodu a ještě ho propagoval, že.
Net winners si stěžovat také nebudou, jen přejdou k jinému podvodu.

Je zajímavé, jaké je ticho okolo jiného poměrně velkého podvodu Wor(l)d GN, který byl aktivní před 2 - 3 roky vše utichlo... lidé nejsou vypláceni, ale nikdo ani nepípne.

Připomíná to scénu z filmu "Hoří má panenko" - vznik konsensu okolo rozkradené tomboly:

https://youtu.be/dTS-h8wdsss?t=1m45s

"Kdo si nenakrad, musí to chápat, jako že nic nevyhrál."

Dátum: 01.12.2016

Vložil: D.

Titulok: Re:Re:PAD LIETADLA

Vidím, že sem prispievaju iba ľudia ktorí nemajú nikdy nemali peniaze v Kairos-e... a šíria len informácie typu "jedna baba povedala"....

Ak chcete vedieť reálne info, tak v pondelok prišli na účty peniaze z Kairosu za október u dosť veľkej časti ľudí .... tak ešte na chvíľu odložte tie demagógie ohľadom pádu lietadla... uvidíme čo nám prinesú nasledujúce dni, keď majú previesť peniaze za november ....

toť vsjo

Dátum: 01.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Takýchto správ už bolo o vyplácaní.

Dátum: 01.12.2016

Vložil: D.

Titulok: Re:Re:Re:Re:PAD LIETADLA

200 USD prislo ako 180,18 EUR a 500 USD prislo ako 450,45 EUR

Dátum: 01.12.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Co ma spolocne ESA Holding GmbH s Kairos Technologies Ltd? Na zaklade coho Vam tie peniaze prisli? 200$+500$ = podiel za namocenie dalsich ludi do pyramidy?

Dátum: 01.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Na fb sa množili sťažnosti na blokáciu účtov a to nielen od turcov ,hromadné výplaty by zas pritiahli pozornosť.

Dátum: 01.12.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:PAD LIETADLA

"Ak chcete vedieť reálne info, tak v pondelok prišli na účty peniaze z Kairosu za október"

Aha, to jsou ty peníze za říjen, co měly přijít během prvního listopadového týdne, a přišly až na konci měsíce.

A peníze za srpen a září jsou kde?

Není to náhodou tak, že se prostě muselo čekat, až se vybere dost peněz od nováčků? Nebo snad Nissan přestal spolehlivě platit a čekalo se, až něco pošle?"prišli na účty peniaze u dosť veľkej časti ľudí ...."

Jak velké části? Dostali i ti, co to mají jen na pasivní příjem? Dostali i ti, co jsou v méně aktivních větvích (co nepřivádějí další lidi a nerzvíjejí se)?

"uvidíme čo nám prinesú nasledujúce dni, keď majú previesť peniaze za november .... "

Uvidíme. Ale modří už vědí. ;-)

http://www.moj.estranky.cz/img/picture/1803/Mod%C5%99%C3%AD-u%C5%BE-v%C4%9Bd%C3%AD.jpg

Dátum: 01.12.2016

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Práve informácia "v pondelok prišli na účty peniaze z Kairosu za október u dosť veľkej časti ľudí" je typu "jedna baba povedala". A navyše dosť nejasne definovaná - niekto môže považovať 100 ľudí za dosť veľkú časť, iný si možno predstavý aspoň polovicu zo všetkých.

Každopádne business model Kairosu je zo svojej podstaty nereálny (viď. Gizmov príspevok nižšie, prípadne Kairosáci si asi stále priamo môžu prečítať ten ich skrytý súbor plný 0). A informácie šírené ľuďmi, ktorí majú v Kairose peniaze, sú ovplyvnené ich záujmom získavať pod seba ľudí / maximalizovať dobu existencie Kairosu (aj keď pripúšťam že v súčasnej dobe nevyplácania ten záujem už môže byť menší ako v minulosti). Ľudia ktorí tam nemajú peniaze nemajú postranné záujmy a preto píšu nezaujaté/objektívne názory.

Príklad: Niekto zavraždí pani B. Jej manžel, pán A, tvrdí, že videl ako mladík v čase vraždy ušiel z ich bytu oknom. Vyšetrovateľ vylúči prítomnosť tretej osoby a za vraha jednoznačne určí pána A. Budeme argumentovať, že keďže pán A v čase vraždy na mieste činu bol - na rozdiel od vyšetrovateľa - tak pán A hovorí pravdu, že pani B zabil neznámy mladík ???

Dátum: 02.12.2016

Vložil: Legolas

Titulok: Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Mne od Augusta neprislo nic... mam 3 ucty a ani cent len same opijanie rozkom ... nebudte naivny vyplacaju len tych co tahaju novych ludi do Kairosu oststatní maju vatikánsku menu.

Dátum: 02.12.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:PAD LIETADLA

Rečičky o vyplácaní sem píše len niekto z manažmentu.

Dátum: 26.11.2016

Vložil: -

Titulok: Kairos novinky

Volny preklad s poznamkami

- v januari 2017 bude predstaveny najmenej jeden korporatny klient, ktory suhlasi so zverejnenim... je zaujimave, ze zmrd Michael Derda spolu s klamarkou menom Elena Voytenko na svojich vymyvackach bezne informuju, ze Sony, NASA, Sberbank a Harvard University su klienti Kairos-u..., a ako sa dari firme Dagrsol???
- v plane je viac moznosti na vyber penazi, v priebehu 2-3 tyzdnov bude dostupna MasterCard karta pre vsetkych Kairos-akov
- kupit si vstupenku do pyramidy bude mozne cez online platbu Visa, MasterCard => hlupaci si asi budu moct kupit asi voucher, BIOTEC???
- v buducnosti budu mozne 2 vyplaty mesacne
- limit 10k USD na vyber je z dovodu SEPA, vraj do takejto sumy netreba nejake dodatocne dokumenty ci co => pokus podliezt anti money laundering radar
- v nadchadzajucich dnoch bude mozne kupit fyzicke produkty => obchod bol ohlasovany v rovnakom case aj minuly rok, od januara 2016 uz mal fungovat...
- ak som spravne pochopil, tak hlupakom co robili "Interny transfer" bola zrusena verifikacia. Maju si vraj poziadat o novu a cakat...
- Kairos ma vraj velku perspektivu aj napriek tomu, co sa aktualne deje. Firma nespravila ziadny krok spat a ostala silnejsia a bezpecnejsia...

Nieco podobne zajtra prednesie ukrajinsky zmrd Otokar Kasynets v Prahe. Kto sa chce nechat okradnut sa nemusi zajtra trepat do Prahy :)

Dátum: 26.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Kairos novinky

Netreba zabúdať na šťastlivcov povýšených na funkcie Master a Execitive.Nebolo by prekvapením,keby títo ľudia slúžili ako obetný baránkovia pre prípad problémov ako to bolo v Bielorusku.

Dátum: 25.11.2016

Vložil: netusimho

Titulok: Questra

Questra holding, poculi ste uz o tom? Toto mi odporucil moj leader a, ze do kairosu uz nemam ist znova :D

Dátum: 25.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Questra

Ďalšie ponzi

Dátum: 25.11.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Questra

Odpad.

Co jiného od "lídrů" z Kairosu čekat, že.

Ale i tak - opět řada lidí dobrovolně nacpe své peníze podvodníkům do Španělska (pardon, do Ruska), A hurá - několika z nich se podaří na tom vydělat nějaké drobty.

Když říkám, že odpad... tak to neznamená to, že to nepoletí - ale jen dokud do toho budou lidé cpát peníze. Ale jinak je to nevýdělečný podnik (kromě shromažďování vkladů společníků nemá žádnou výdělečnou činnost) - stejně jako Kairos. Prostě si jen své peníze z části přerozdělíte, z části je necháte kouzlem zmizet.

Na rozdíl od Kairosu to nemá tak lákavou legendu - je to "jeden z mnoha" investičních podvodů. Takže (doufám) to nebude takový fičák a masovka jako Kairos. A navíc je to už v "pokročilé" fázi letu - úřady v Rakousku už proti Questře vydaly varování (dokonce 2x):

http://behindmlm.com/companies/questra-world-warning-issued-by-austrias-financial-market-authority/


https://www.fma.gv.at/en/questra-world-ltd/
https://www.fma.gv.at/en/questra-holdings-inc/

Rovněž tak v Belgii:
http://www.fsma.be/en/Site/Repository/press/warnfsma/2016/09-23_questraholdings.aspx


Zamyšlení: kdy se objevila první varování autorit ohledně Kairosu, a za jak dlouho na to přišly potíže s výplatami?
První varování na Slovensku přišlo v červnu 2016. A srpen byl poslední měsíc, kdy to fungovalo ještě tak nějak normálně a většina lidí (ne všichni) dostala výplaty bez zjevných průtahů a obstrukcí. Ale srpnové výplaty vyplácené na začátku září... to už byla jiná!

Kolik času máte s Questrou, než se to zase posere? Vrátí se vám během té doby investice?

Dátum: 25.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Questra

Questra spolupracuje s Atlantický Global Asset Manažment.Na ich stránke sa vyskytujú zneužité logá spoločností.

Dátum: 25.11.2016

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Questra

Ďalšia indícia krátkej životnosti je IRR.
Ak si otvoríme ich kalkulačku a investujeme 1000€ na 6 rokov, tak zarobíme viac ako 2.3 miliardy € :

http://questra.checkyourincome.com/Home/Calculate
(štart 1000€, doba 312 týždňov a medzi 285. a 312. týždňom si vyplácame 100%)

Z toho vyplýva že ročná miera návratnosti je určite viac ako závratných 1050%!!! Porovnajme to s "úbohými" 626%, čo ponúkal Kairos a dospejeme k záveru, že odhadovaná životnosť bude ešte kratšia ako pri Kairose ;-).

Dátum: 26.11.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Questra

Questru si postupne analyzujem uz cca viac ako mesiac.........maju v prezentaciach riadne perly :D ........AGAM si pridal na web aj logo ceskej sporitelne...tam som hned pisal ked som to videl...dalsi sasovia a oje.a.a.i.........ohladne tych licencii, tie samozrejme nedostanu nikdy...takze podvod je to od pociatku az kym sa to zas cele nezosype......................cim viac som hladal, tym viac to vyzera zas na ruske pozadie s natrcenymi spanielskymi konikmi.........

Dátum: 26.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Questra

Aj tak som našiel naivného človeka,ktorý tomu verí.Stačilo mu logo českej sporitelne,certifikáty aby to pokladal za seriózny projekt.Tiež som písal do českej sporitelne,tá vedela o tomto jednostrannom partnerstve.

Dátum: 27.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Re:Questra

Na Questre sa mi páči, ze prezentáciu akoby im robila profi marketingová firma na rozdiel od Kairosu. Predavaju síce rovnaké hovno ako Kairos, ale výrazne viac nalestene.

Dátum: 27.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Questra

Ak sa poučili z chýb iných podvodov a radšej si najali profíkov.

Dátum: 25.11.2016

Vložil: vejplata

Titulok: nech sa nenudíte

dnes mi prišla na účet výplata za október :-*

Dátum: 25.11.2016

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:nech sa nenudíte

Ak chceš gratulácie k výhre v lotérii, tak pošli screen ;-)

Dátum: 25.11.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:nech sa nenudíte

screen ano ci nie, v tejto faze je to uz asi jedno :)

Dátum: 25.11.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:nech sa nenudíte

mozno len ukecal susedov, kamaratov, rodinu... ak blb realne posle peniaze na ucet ESA Holding GmbH, tak podiel poslu...

Dátum: 25.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:nech sa nenudíte

Pár šťastných dostane bakšiš,zbytok utre hubu.

Dátum: 25.11.2016

Vložil: :)

Titulok: Re:Re:Re:Re:nech sa nenudíte

Akurat som siel napisat aj ja :) Nie je jediní.. a teraz chalani co budete hejtovat, ked peniaze chodia? :/

Dátum: 25.11.2016

Vložil: Miro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:nech sa nenudíte

Budeme hejtovat ponziho schemu kairos ako doteraz.

Dátum: 25.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:nech sa nenudíte

Výplaty všetkým chodili naposledy v lete,než sa začal Kairos potápať.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: ida

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:nech sa nenudíte

Je to podvod vyplatili ma taz a dost a uz nedufam v dalsie peniaze je to trpka skusenost

Dátum: 25.11.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:nech sa nenudíte

Ano, gratuluji, užijte si svou poslední výplatu (=výhru v loterii) - tedy pokud je to pravda. ;-)

Nemáte ani trochu divný pocit, když to sem (s velkou úlevou po předchozích 3 měsících bez výplat) píšete? Nesvíral se vám strachy zadek během těch 3 měsíců, co se to vyplácení zadrhlo? A nehlodá ve vás podezření, že příští zadrhnutí bude trvat déle než 3 měsíce?

Dátum: 24.11.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Tak co - vyplácí nebo nevyplácí ten Kairos?

https://kairosplanet.com/withdrawal-requests-24-11-2016

>>
Říjnové požadavky na výplatu

Požadavky na výplatu ve stavu "Přijato", které nebyly zpracovány v tomto měsíci, nebudou přijaty a budou převedeny zpět na na interní účet "Salary".
Požadavky, které zůstaly ve stavu "Nový" si mohou účastníci převést nazpátek sami.
Až se jim prostředky na účet "Salary" vrátí, mohou požádat o novou výplatu na příští měsíc. Čas je do 25.11., 28. je začneme zpracovávat.

Nepokoušejte se vybírat peníze z neverifikovaných účtů. ;-)
<<

Tak jak je to s těmi výplatami? Dostali všichni zaplaceno?
Já čtu jen to, že řadě lidí nebyl výběr schválen - zůstal ve stavu "Nový" (a to nemluvím o nezverifikovaných nebo deaktivovaných účtech).
A dalším lidem, i když jejich výplata byla schválená... prostě nepřišla.


Nemohu si pomoci, ale fakt to vypadá na to, že Kairos má už málo peněz na rozdávání, tak výplaty všemožně "kazí" a odkládá...

Dátum: 24.11.2016

Vložil: Gizmo

Titulok: Důkaz sporem

Triviální důkaz toho, že kairos je ponzi provedeme sporem. Tvrdí, že díky absenci datacenter ušetří a tak mužou část zisku dávat proajímatelům disku.

Otázkou zůstává (i kdyby kairos opravdu nějaký cluster měl), kdo to koupí.

Lépe to vynikne na větších číslech – za rok za 1 TB paměti:

Microsoft One Drive: 70 USD (včetně MS Office)
Google drive: 120 USD
Drop box: 120 USD
Amazon S3 služby: 86 – 368 USD (včetně dalších služeb)
Wedos disk: 156 USD

Kairos: 127 658 USD

Ne není to překlep, opravdu by byl kairos tisíckrát dražší.

Dátum: 23.11.2016

Vložil: -

Titulok: Pre znalcov

Ako som uz par krat spominal, Kairos momentalne uz kompletne funguje cez rakusku ESA Holding GmbH(http://imgur.com/a/V7Gjt).

Zopar obrazkov k tomu na vysvetlenie o co asi ide ;)
http://imgur.com/a/xPe2p

P.S. Idioti vygeneruju v cabinet-e priblizne 700-1000 faktur denne. Kolko je aj realne zaplatenych netusim ;) Prisun novych idiotov z Ruska, Azerbajdzanu a pod bude asi este celkom slusny.
@fleg: ~90% navstevnikov ide do cabinetu cez kairosplanet.com. Sekciu news na tej stranke nik necita, lebo je zahrabana a po anglicky. Priemerny Kairos-ak je rad, ked ciastocne ovlada pravopis svojho materinskeho jazyka.

Dátum: 23.11.2016

Vložil: pan z

Titulok: Re:Pre znalcov

Toto mi príde už úplne smiešne a detinské (viď posledná veta).

Čo keby si si konečne prijal tú prehru aspoň sám pre seba a nenadával tu na každú jednu chybičku v systéme a keď už ani to nie a nič ťa nenapadá, tak aspoň nerob z nás "Kairos-akov" idiotov, pretože čím ďalej s tým pokračuješ tým viac zhadzuješ sám seba a nakoniec tu ostaneš idiotom len ty....

Ľady sa pohli/ výplaty začali chodiť a komenty typu len tým "hlavným lídrom" nie sú relevantné...
Otvor oči celé to funguje a aj keď s chybami ale podstata je tá, že to ide

Dátum: 23.11.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:Pre znalcov

Aky suvis ma rakuska ESA Holding GmbH s britskou Kairos Technologies Ltd? Otvoram oci a pytam sa: kto, kto nie je idiot, posle na ucet rakuskej ESA Holding GmbH peniaze s popisom "Pmnt for Electronic Voucher". Z akeho dovodu tam ludia posielaju peniaze?

P.S. Do pyramidovych hier, pripadne Ponzi schem, sa zapajaju bud zmrdi(ti zarobia) alebo hlupaci(ti to zaplatia) ;)

"ale podstata je tá, že to ide" ??????

Dátum: 23.11.2016

Vložil: Pan z

Titulok: Re:Re:Re:Pre znalcov

S tým rozdielom, že ešte väčší zmrdi nevedia rozlíšiť čo je pyramída a čo nie

P.S. https://www.youtube.com/watch?v=LSGJJCjwW3Y&sns=fb

Dátum: 23.11.2016

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

Ty si riadny prípad. Kým Kairos vyplácal, tak propagátori, napriek všetkým dôkazom, tvrdili "vypláca to, tak je to seriózna firma". Hlúpa argumentácia, ale na mnohých ľudí zaberala.
Teraz Kairos nevypláca už 2 mesiace. Na koho je zameraná tvoja terajšia argumentácia, že "síce to 2 mesiace nevyplácalo, ale niekto z vedenia sľúbil, že odteraz to už bude vyplácať".
Na šimpanzov v ZOO?

Dátum: 24.11.2016

Vložil: pan z

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

Nič nieje dokonalé ani tebe sa nepodarí všetko presne tak jak si naplánuješ a môžeš sa aj na hlavu postaviť aj tak ti to nepomôže....
Vieme čím boli problémy spôsobené a pracuje sa na ich odstránení, len na všetko treba čas.
A čo sa týka sľubov, sľuby sa od začiatku týždňa stali realitou

Dátum: 24.11.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

Este nam napiste nieco k tymto dvom odkazom ;-)

http://imgur.com/a/8bfQ9

cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_asset_global_consulting.html

Este stale nebola zodpovedana otazka aky suvis ma ESA Holding GmbH, od ktorej nejaki podvodnici dostavaju peniaze, s Kairos Technologies Ltd od ktorej pytaju rozni ludia nejaky "vyplaty". Sice ti ludia nemaju ziadne pisomne zmluvy, nie su tam zamestnani, nemaju zivnost, ale peniaze pytaju :))

Dátum: 24.11.2016

Vložil: pan z

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

:D Toto ti nebudem komentovať

Prajem ti príjemné čakanie na koniec tejto spoločnosti...(až sa toho dožiješ).

Nemám už ani najmenšiu chuť sa s tebou o tomto baviť pretože dosť pravdy podotýkam reálnej pravdy sa tu už povedalo, ktorá sa reálne deje a ty sa stále nevieš zmieriť s tým, že to čo nakladáš nemá absolútne žiadny zmysel, pretože všetky doterajšie dohady boli sú aj budú len bludy.

Tvoje špekulantské otázky, na ktoré síce odpoveď je, ale škoda ti o tom hovoriť veď ty si aj tak znova vytiahneš nejaký trash sú úplne bezpredmetné.

Ako som písal to čo ste doteraz písali bolo všetko nepravda ktorú zrujnovala realita fungujúcej spoločnosti (samozrejme nič nieje dokonalé).

Prajem pekný pracovný deň

Dátum: 24.11.2016

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD tak ty si iny bavic :D hlavne ze ta to bavi :)

"Ako som písal to čo ste doteraz písali bolo všetko nepravda ktorú zrujnovala realita fungujúcej spoločnosti" - tak nam prosim ta šašulko uz konecne napis kto su klienti Kairosu :) na tuto odpoved cakam uz minimalne rok...odpoved ktora by vyvratila vsetko co tu bolo doteraz pisane :) ...aha zabudol som, Kairos nema ziadnych klientov kedze sa jedna o podvod :)

Dátum: 24.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

Osamelý vlk sa snažil zastať Kairosu,keď sa naňho kydá a nemá ho kto už obraňovať.Všetky veľké ryby už plávajú v iných podvodoch.

Dátum: 24.11.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

"Pan z" nám tu postnul hezké video, které vysvětluje (ne moc dobře) rozdíl mezi MLM a pyramidou.

https://www.youtube.com/watch?v=LSGJJCjwW3Y&sns=fb

Je docela ironií osudu, že toto video publikoval někdo pod hlavičkou z World GN - z další, dnes již v CZ a SK zkolabované pyramidy.

Že by se "Pan z" účastnil i tohoto podvodu, že nám z něj cituje videa?

Pozn. pro připomenutí: World GN byla rádoby MLM investice do solárních panelů s jejich následným pronájmem... Návratnost investice za 5 let, pak dalších 15 let jen vydělávání. Jen škoda, že se postavily jen dvě "demo" solární elektrárny z těch asi 15, co se měly postavit.... a i kdyby se postavily všechny, "garantovaná" výše pronájmu byla vyšší, než reálný výnos z pronajatého panelu. Jak to asi skončilo?

Dnes, cca 3 roky od startu tohoto podvodu, se měsíční pronájem nevyplácí. "Pronajímatelé" panelů ale dostali lákavou nabídku na převod jejich majetkového podílu v panelech do (bez)cenných papírů této společnosti. Tím se zbavují teoretické možnosti si zajet do Rumunska a "svůj" panel si odvézt domů. Jediný problém je, že na jeden panel ve skutečnosti připadá více než jeden vlastník a pronajímatel...

Dátum: 23.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Pre znalcov

A akú banku používajú na výplaty ?

Dátum: 24.11.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Re:Re:Pre znalcov

UniCredit Bank Austria AG
AT65 1200 0100 1662 7373

Vid "fakturu" od Kairos-u. Zmrdom, ktori privedu nove ovecky a tie zaplatia na ten ucet, poslu z neho podiel na lupe.

Dátum: 24.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Pre znalcov

Pokiaľ banka nezistí,kto je ich klient,tak by som sa o selektívneho vyplácanie nebál.

Dátum: 24.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Pre znalcov

Nesuhlasim s tebou, pretoze ked aj pripustim, ze 90% userov Kairosu su IT analfabeti (moze byt), tak stale sme na cisle 20k.
Chces povedat, ze z 20k userov, ktory maju nejaky IT knowledge sa nezaujima o to, co je na stranke tejto uzasnej firmy, co im zmenila zivot?
Hlavne, ked uz treti mesiac vyrazne blbnu vyplaty?
Navyse FB pouzivaju aj IT blbci, aj tych staznosti na FB sa mi zda, ze nie je tak vela akoby som ocakaval....az ma clovek dojem, ze im to tam fakt funguje (fuj , to je myslienka;o)).
Podla Alexy a narastu uzivatelov z vychodnych krajin je vsak pravdepodobne, ze nove ovecky, co tahaju teraz karavanu dalej su z vychodu, kedze Turci uz svoj potencial pomaly vycerpali.

Dátum: 23.11.2016

Vložil: Kateŕyno

Titulok: Zrušenie čísla zo stránky

Pani kateřyno ukrajinka ktorá miluje kairos! záhadne odstránila tel. kontakt zo stránky. Asi ju vela ludi obtazovalo s dakovanim ze im chodia vyplaty....

Dátum: 23.11.2016

Vložil: -

Titulok: Re:Zrušenie čísla zo stránky

Ak by niekto potreboval.

Kateryna Ondrejkova
Kateryna Ondrejka

Jakubov 494
0918 716 644

kateryna.office@kairosplanet.com

Dátum: 23.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Zrušenie čísla zo stránky

Mail bude takisto za chvíľu nedostupný.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Minule som sa zamyslel nad cislami, ktore Kairos rad prezentuje. Hovori sa o 200-250k chudakov v celom systeme a ze na SK je ich 10-15k.
Tie cisla mi zdaju nadnesene, povedal by som, ze dokonca radovo.
Vychadzam z overitelnych udajov ako je navstevnost stranok podla Alexy napr, intenzita prispevkov na FB, ci pocet zobrazeni jednotlivych obrazkov na webe a pocet hlasov pri hlasovaniach o jednotlivych eventoch napriklad.
Na Alexe este posobil Kairos celkom dobre, povedal by som, ze bol zaplateny botnet, pretoze tieto vysledky prezentoval Kairos v kontecte jeho rastu. Viem to porovnat, kedze Poradna ma zopar desiatok tisic registrovanych userov a mame cez 1mil zobrazeni/mesacne, takze viem kolko trafficu a aky generuje takyto pocet ludi.
Kairos mal sice podla ich udajov viac registrovanych, ktori vsak nemali dovod sposobovat tak velky traffic, a preto mi bolo podozrive, ze Kairos je na tom tak dobre na Alexe oproti Poradni. Z toho usudzujem, ze traffic robi(l) prenajaty botnet len naoko.
Myslim si to aj preto, ze pod roznymi clankami na stranke Kairosu sa zobrazovali desiatky, ci stovky prezreti, hlasovalo vzdy par ludi, niekedy len 3-4, co mi statisticky pri 250k useroch nesedi.
Takisto na FB, ak prepokladame, ze Kairos ma tych 250k userov a ze drvivu vacsinu z nich uz nevyplaca, preco nie je FB zamoreny stovkami az tisickami staznosti pod kazdym prispevkom? Jasne Kairosaci jasaju teraz a tvrdia, ze to preto, ze KAIROS VYPLACA....HAHA smejem sa hlasno...to ani dalej nebudeme rozoberat, pretoze lietadlo uz nema na to prachy, takze nie ze mi niekto bude tvrdit, ze hej;o).
Dovod je prozaickejsi. Kairos nema 250k userov. Kairos ma mozno 20-25k userov. Kairos nema na SK 10k userov mozno ich ma par stoviek a zrazu mi to statisticky zacina vsetko do seba zapadat.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: ..

Titulok: Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Len na Slovensku ma Kairos 30000ludi tak aspon v tomto netrep sprostosti a nezavadzaj verejnost.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Povedal kto? Jaj anonym na nete. Takze uz nie 10k, uz nie 15k, uz 30k? Wau. Buduci rok date 100k nie;o)?
Keby mal Kairos tolko ludi nemal by citanost clankov na ofico strankach v desiatkach a stovkach prezreti.
A pozrel si si niekedy hlasovanie? 5 hviezdickovy clanok, ktoremu das 1 hviezdicku ma zrazu priemer 3...to znamena, ze si hlasoval ako druhy ak tie nieco hovori aritmeticky priemer. Schvalne chod si zahlasovat na stranku Kairosu;o).
Takze jasne spolocnost s proklamovanymi 250k usermi ma taketo cisla, ze ty noumo?

Dátum: 22.11.2016

Vložil: ..

Titulok: Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

A ty si kto? Jaj zaplateny saso, ktory spravil nezmyselnu analyzu na urovni 10rocneho chlapca. Aspon vidim ako sa tu trepe a zavadza sama domnienka bez dokazov a faktov,ale ano ked chces kludne ti napisem ze kairos ma na svk 500 ludi ok? Spokojny? No a uz to nechajme tak a sup ho robit nieco uzitocne :)

Dátum: 22.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Trápne ako Dodove príspevky.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: Gizmo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Hlavně, že vy jste někdy nějaký důkazy dodali.

Dátum: 23.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Ja som IT profesional. Zivim sa technologiami a rozumiem im a prave na mojom piesocku ste sa pokusili stvorit perpetum mobile. Smola pre vas.
Moje meno tu uz odznelo, da sa lahko dohladat na net ak si das tu pracu, takze skusme to obratit.
A kto si ty? Niekto z nervozneho sk vedenia;o)?

Dátum: 24.11.2016

Vložil: IT prefesional :D

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Zdravím tochto super analytika a IT profesionála, chlapče môj,Teba je tu vážna škoda, nemáš nič iné na robote jak tu hejtovať a dokazovať si tvoje nezmyselné ego, ale to by bolo v poriadku, ale ked už začínaš s týmito analýzami, tak to už je moc :)
Fakt si ma pobavil, človek sa aspon dovtípi tvojej nadpriemernej inteligencii.
Len pre informáciu, môj líder má cez 3000 ludí pod sebou :).
Dúfam, že sa Ti podarí zaspať, poprípade si skús spraviť dalšie analyzi.
No trošku Ti napoviem, aby si sa nemylil.
Môj líder je Master, skús si zistiť koľko už máme mástrov na Sk, a tuším už tu máme aj Executive... A ked každý jeden master má pod sebou pár tísíc ludí, tak koľko ich bude na Sk?..
Ale nevadí, aj profi IT-čkár sa môže myliť, kedže analyzi asi nebudú tvoj obor a hlavne nie silná stránka :) dobru dievčatká

Dátum: 22.11.2016

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Ja by som nevylučoval, že môžu mať toľko užívateľov koľko tvrdia.
Kairos určite počíta za užívateľov celkový počet registrácií - teda aj "užívateľov" ktorý mu nikdy neposlali žiadne peniaze a, čo je podstatnejšie, takých, ktorých Kairos sám vyhodil napr. už začiatkom leta (a títo na Kairos už dávno zabudli). Vďaka tomu môže byť veľký rozdiel medzi počtom aktívnych užívateľov (ktorí robia aktivitu na webe, hlasujú na fb a pod.) a celkovým počtom registrácií ktorým sa pýši Kairos.

Ten traffic na Alexe je podozrivý - najmä fakt že stále ani po mesiacoch insolventnosti Kairosu neklesol. Úvaha, ktorá tu už aj bola - že zvýšený traffic môžu spôsobovať nevyplácaní užívatelia, ktorí každú chvíľu kontrolujú kabinet či sa niečo pohlo - asi nie celkom sedí s nízkou intenzitou aktivít Kairosákov inde. Botnet by bol jedným z možných vysvetlení (koniec koncov, ak by boli vývojári z Kairosu šikovnejší, tak by ho mohli implementovať priamo do Kairos appky a nemuseli by nikomu nič platiť.).

No a s tým (ne)vyplácaním - je jasné že Kairos nemôže vyplatiť všetkých spoločníkov, je jasné že nemôže vyplatiť ani len väčšinu spoločníkov. Pravdepodobne nemá ani len na vyplatenie významnejšej časti spoločníkov a tak možnosti sú dve - buď nevyplatí nikoho alebo vyplatí niekoľko výhercov ;-).
Takže mohlo by sa teoreticky stať aj to, že začiatkom decembra nám tu napríklad Dodo postne screen dokazujúci že bol vyplatený (OK ;-), to som asi už prehnal - postnutie screenu by bol asi priveľký task na Doda - ale tak možno nejaký iný Kairosák ;-) )

Dátum: 23.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Statistika, pravdepodobnost a Gaussova krivka su mocne veci. Obsiahnu takmer vsetko.
Takze hoci su moje uvahy len domnienky som presvedceny o tom, ze sa zakladaju na pravde.
Nie je mozne, aby clanok na ofiko stranke pri 200-300k useroch mal citanost po par tyzdnoch v desiatkach prezreti. Hlavne ked Alexa hlasi stale rastuci rating (Alexa asi sleduje len index, mozno koren webu a nechodi do vnorenych zloziek) a boti su vzdy spraveny tak, ze klikaju len na index.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Skutečný počet členů se možná dozvíme, až se někdo z venku dostane do jejich databáze společníků (nucený správce, vyšetřovatelé...).

Zatím čísla hlášená společníky beru jako pravděpodobná, ale neověřená. Částečně je podporují vysoké počty jejich downline na screenshotech z kabinetu některých lídrů. Na druhou stranu, čemu se dá ve virtuální realitě Kairosu věřit, že. ;)

Počty návštěv, lajků atd. na webu říkají jen počty návštěv a lajků. Mohou a nemusí být dobrou mírou popularity a počtu lidí, co dané téma sleduje. Je tu spousta dalších faktorů, co modifikují odezvu...: webová a občanská aktivita auditoria, jeho počítačová gramotnost, snaha zůstat v anonymitě a nenechávat po sobě digitální stopy, jazyková bariéra, roztříštěnost a duplicita navštěvovaných zdrojů k tématu (kolik je asi webů a fb skupin o Kairosu v Turecku?)...

Každopádně - POKUD MĚL KAIROS NA ZAČÁTKU ROKU 100 000 ČLENŮ, MĚL BY JICH DNES (PO 11 MĚSÍCÍCH) MÍT PŘES 1 150 000, aby bylo z čeho vyplácet. Pokud jich má ani ne čtvrtinu z tohoto počtu... Pak nutně nemůže a nebude víc než tři čtvrtiny z nich vyplácet. ;)

Počítám s 25% přírůstkem počtu členů každý měsíc.

Dátum: 23.11.2016

Vložil: TUpelo

Titulok: Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Len môj lider mal v tíme cez 3000 ludí ty ofca :D ..
Tvoje odhady a štatistiky su fakt good, škoda ťa tu je chlapče, ty si už mal dávno robiť analyzi a štatistky pre google :d

Dátum: 24.11.2016

Vložil: fleg

Titulok: Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Jasne tupelo a ty si mu to zozral. Ved co povie leader to je pravda.
3000 nema ani Kateryna.

Dátum: 24.11.2016

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

"Ved čo povie leader,to je pravda"-potom sa smejeme s čím tu niektorý hviezdia

Dátum: 24.11.2016

Vložil: Tupelo

Titulok: Re:Re:Re:Kolko ma Kairos naozaj oveciek

Nie ja som mu to nezožral, ja som to videl :) ved už nebud taký blbeček..

Dátum: 22.11.2016

Vložil: Deduško

Titulok: Vyplaty

Na International Team skupine sa začali vychvalovat so včerajšimi vyplatami. Krč 10 000 a kolla 2500$ bohužial ostatni su nervozni lebo im neprišli. a maju v kairose stale NEW.

Dátum: 22.11.2016

Vložil: pan x

Titulok: Re:Vyplaty

co to trepes za hluposti vsetkym zacali chodit aj v zahranici do buduceho tyzdna budu vsetci vyplateny

Dátum: 22.11.2016

Vložil: pan dilino

Titulok: Re:Re:Vyplaty

tak tebe asi ...... to tu pocuvame uz pol roka sa zobud

Dátum: 22.11.2016

Vložil: pan y

Titulok: Re:Re:Re:Vyplaty

pol roka pocuvame ako zacnu ano ... vcera zacali

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok