Zoznam kníh na tému MLM - odporúčaná literatúra.

O MLM nájdete na internete v rôznych článkoch mnoho informácii. Tento článok je zameraný na zopár knižných titulov od popredných autorov na tému MLM, ktorí sa v danom odbore vyznajú a majú v ňom bohaté skúsenosti, dokonca sú v systéme MLM zapojení.

 

Sieťový marketing je celosvetový fenomén a funguje rovnako dobre u nás aj v zahraničí, takže sa dá uplatniť všade. Dobrých lídrov na MLM máme aj na Slovensku a v Česku. Vo svojich knihách sa zameriavajú na podstatu MLM, jeho funkciu a ako nepodľahnúť strachu z neúspechu a naopak dosiahnuť úspech. Vydali viacero kníh, audiokníh a často ich môžete vidieť aj na rôznych motivačných prednáškach.

 

Ján Zbojek.

Slovenský autor motivačných kníh a audionahrávok na tému šťastia, úspechu, finančnej gramotnosti a nezávislosti. Je zakladateľom Školy úspechu zameranej na finančnú nezávislosť ľudí.

 

Od tohto autora by som na tému multilevel marketingu odporučil knihu:

 

Ján Zbojek - Šlabikár Multi level marketingu.

Kniha je návodom, ako začať podnikať bez vysokého počiatočného kapitálu a že najlepšia investícia je vzdelávanie vlastných spolupracovníkov.

Kniha prináša kybernetický pohľad na MLM a odhaľuje základné princípy podnikania v tomto systéme. Kniha je napísaná ako učebnica a je dokonale prispôsobená na stredoeurópske pomery. Poskytuje mnoho užitočných praktických rád, poukazuje na najčastejšie chyby pri práci a ponúka možnosti na ich riešenie.

Naučí vás správne si stanoviť cieľ, cestu k jeho splneniu, zdokonaliť sa v osobnom rozvoji, ako dosiahnuť finančnú nezávislosť a šťastie.

 

 

Ivo Toman.

Najznámejší autor na tému MLM v rámci slovenskej a českej republiky je český autor Ivo Toman. Je majiteľ a zakladateľ medzinárodnej spoločnosti TAXUS International, v ktorej vyvinuli novú revolučnú metódu učenia sa jazykov TAXUS Learning®. V roku 2004 spoločne uviedli Revolučnú angličtinu TAXUS Learning® na český a slovenský trh. V roku 2005 začal jej predaj v Maďarsku a Nemecku. V tom istom roku na český trh tiež prišla Revolučná nemčina TAXUS Learning® s ešte väčším rozsahom než angličtina. 

 

Medzi odporúčanú literatúru na tému sieťový marketing by som mohol zaradiť knihy:

 

Ilustračný obrázok knihy od Iva Tomana - ako budovať MLM. Ivo Toman - Jak budovat MLM.

V každej oblasti života sa stretávame s negatívnym vplyvom, názormi a myšlienkami. Nie je tomu ani pri MLM - ani ten sa nevyhol kritike. Pretrvávalo mnoho názorov, že je to klamstvo, podvod, že to nefunguje a podobne.

Kniha od autora vás však presvedčí o opaku, že snaha sa cení. Ak chcete byť úspešný, dôležité je vedieť plánovať úlohy a dodržiavať ich. Aj zlé plánovanie je v niektorých prípadoch lepšie ako žiadne plánovanie!

Kniha sa stala bestsellerom v Česku aj na Slovensku a je odporúčaná tým, ktorí zvažujú podnikanie formou multi level marketingu. Ukáže vám, kadiaľ cesta vedie a kadiaľ nevedie.

 

 

Ilustračný obrázok knihy od Iva Tomana - ako začať multi level marketing - je to strašiak alebo príležitosť? Ivo Toman - Jak začít Multi level marketing - je to strašiak alebo príležitosť?

Kniha je vhodná hlavne pre tých, ktorí sa rozhodujú, či sa do MLM pustiť, alebo nie. Prečo je MLM fenoménom dnešnej doby? Ako budovať úspešnú sieť, aká je úloha sponzora a akú úlohu zohráva pozitívne myslenie.

Na tieto otázky kniha zodpovie a navyše prináša užitočné informácie pre tých, ktorí by sa do podnikania formou sieťového marketingu chceli zapojiť, ale majú strach a obavy.

V knihe sa dozviete aj najčastejšie argumenty, ktoré ľudí od vstupu do MLM odrádzajú, ako napr.: nemám peniaze, nemám čas, trh je presýtený, mám málo známych, je to podvod, nebude to fungovať, neverím si, ľudia mi nebudú veriť a podobne.

 

Randy Gage.

Randy Gage máva aj prezývku "mesiáš milionárov", pretože verí, že je hriechom byť chudobný a že sme sa narodili preto, aby sme boli bohatý.

Je často považovaný za jedného z najvýznamnejších súčasných odborníkov v oblasti network marketingu. Začínal od nuly a stal sa úspešným vďaka tomuto systému.

 

Ilustračný obrázok knihy od Randy Gage - ako si vybudovať MLM stroj na peniaze. Randy Gage - Jak si vybudovat MLM stroj na peníze

Je považovaná za bibliu MLM. V knihe prináša mnoho podstatných informácii a rád na tému multilevel marketingu. Prečo je riešením dnešnej ekonómie, ako si vybrať správnu spoločnosť, rozdiel medzi podvodníkmi a legálnym MLM, ako vyhľadať najlepších kandidátov, ako zdokonaliť lídrov vo vašom tíme a iné.

Táto kniha je kompletným systémom práce v MLM, ktorý Randy počas svojej viac ako 20-ročnej kariéry zostavil. Niet pochýb o jeho funkčnosti, stačí sa pozrieť na Randyho rozsiahle MLM impérium - celosvetový biznis s mnohomiliónovým ročným obratom. Ako hlavný pilier tohto systému vyzdvihuje duplikáciu. Nájdite tú pravú MLM spoločnosť, s ktorou stojí za to spolupracovať, a dosiahnite svoj úspech!

 

James Lee Valentine.

 

Ilustračný obrázok knihy od James Lee Valentineho - síla MLM. James Lee Valentine - Síla MLM.

Kniha vám poradí, ako môžete nájsť nekonečnú motiváciu v sieťovom marketingu.

Autor spojil účinné princípy sieťového marketingu svojou vlastnou filozofiou, ktorá je založená na láske k životu vo všetkých jeho podobách.

Nájdete tu kapitoly o ľudskej vnútornej sile, sile vášne, sile myšlienok, osobnosti a bohatstva.

Skúste precítiť energiu, ktorá touto podmanivou knihou prestupuje.

Prečítajte si pozorne každú kapitolu, potom si vytvoríte ideálny obraz svojho života a prežijete každý deň s chuťou a radosťou.

 
 
 
 

Pár slov na záver.

MLM môže byť vhodný prostriedok pre zárobok peňazí, nevyžaduje vysoké počiatočné investície ani náklady na prevádzku. Avšak je to istá forma podnikania. A ako každé podnikanie, ani tento spôsob sám o sebe ešte nezaručuje, že sa vaše náklady vrátia, že sa bude obchodu dariť a že sa všetky investície zhodnotia. Vyžaduje si trpezlivosť a veľa práce na jeho budovaní.

Mnoho ľudí odradí práve prvotný neúspech a netrpezlivosť, že by chceli peniaze hneď.

Ale ako som spomínal - MLM je forma podnikania, nie je to "svet istoty" ako zamestnanie. Ak teda hľadáte radšej istotu pravidelného príjmu, je lepšie zvážiť, či by sa vám takáto forma oplatila. Prípadne vyskúšať popri práci.

 

Toto je len stručný zoznam kníh o MLM. Myslíte si, že tu nejaká chýba? Poteší ma, ak svoje typy na knihy uvediete v diskusii pod článkom. 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Odporúčaná literatúra

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok