Portály mikropráce a mikroslužieb v Slovenskej republike

Mikropráci sa budem venovať aj naďalej. V hlavnej sekcii som vám popísal portál  j a spravim, teraz by som sa rád venoval aj ďalším portálom, ktoré ponúkajú možnosť zarobiť si peniaze z pohodlia domova. Niektoré sú síce menej známe a často o nich ľudia nič nevedia, no stále fungujú. Predstavujem vám teda ďalšie portály mikropráce a mikroslužieb, ktoré podľa mňa stoja za zmienku.

 

Tajfun.sk

Po načítaní stránky webovým prehliadačom vám na úvodnej stránke hneď vybehnú prvé inzeráty, ktoré majú najlepšie referencie, resp. ktorých majitelia majú najlepšie hodnotenie od kupujúcich. Určite si hneď všimnete, že tieto inzeráty sú v českom jazyku. Netreba sa báť, tajfun.sk je vlastne slovenskou verziou portálu stovkomat.cz, ktorý je u našich západných susedov jednotkou medzi portálmi zaoberajúcimi sa mikroslužbami a mikroprácou. O stovkomate sa dočítate viac v zozname českých portálov mikropráce.

 

Medzi zaujímavosti tohto portálu patrí aj fakt, že cena za jednotlivé inzeráty sa pohybuje od 5,40 € za službu. Nie menej. Okrem toho je na stránke vytvorená aj podkategória Darujem - predám, kde môžete podarovať alebo skúsiť predať rôzne veci, ku ktorým máte blízky citový vzťah a bolo by vám ľúto ich vyhodiť, alebo sú ešte stále v super stave a smetný kôš nie je pre ne to správne miesto. 

 

Ukážky mikro práce a mikro služieb na portáli tajfun.sk.

 

Za veľmi veľkú výhodu považujem možnosť pridať ukážky svojej tvorby do profilu. Takže záujemcovi o vaše služby nemusíte zasielať ukážky práce zvlášť, môže si ich pozrieť pri vašom inzeráte. 

Stránka tajfun.sk ponúka optimálne riešenie pre všetkých - nielen pre tých, ktorí si chcú zlepšiť svoju finančnú situáciu, ale aj pre kupujúcich, ktorí hľadajú nižšie ceny, a teda možnosť ušetriť nejaké peniaze.

 

Mikropraca.eu

Logo portálu Mikropraca.eu.

Mikropraca.eu je milým portálom, ktorý vás zaujme nielen svojím vzhľadom. Rozdelenie jednotlivých sekcií sa nápadne podobá portálu jaspravim.sk. Na stránke nájdete tri hlavné okruhy – službyprodukty a práca. Tie majú ešte množstvo podkategórií. Takto sú jednotlivé inzeráty prehľadne rozdelené a návštevníkovi umožňujú rýchlo sa zorientovať. Zaregistrovať sa môžete na www.mikropraca.eu.

 

Microjob.sk

Ak hľadáte prácu, rôzne služby, či mikroprácu, tak ste na správnom mieste. Microjob.sk vám vo vašom hľadaní pomôže. Na stránke nájdete rôzne ponuky nielen na prácu a mikroprácu, ale napríklad aj na ubytovanie, ručnú výrobu, či reality alebo automobily. Zároveň tu môžete uverejňovať svoje inzeráty. Stránka obsahuje množstvo ponúk, ale aj dopytov. Nájdete na nej aj rôzne inzeráty týkajúce sa remesiel či stavebníctva. Takže ak ste napríklad šikovný obkladač alebo hľadáte ako brigádu upratovanie v okolí vášho domova, skúste navštíviť túto stránku. Zaujímavosťou portálu Microjob.sk je služba vyhľadávací agent, vďaka ktorej môžete svoje hľadanie urýchliť. Ide o aplikáciu, ktorá na základe vašich kritérií vyhľadá iba relevantné inzeráty – čiže tie, ktoré vás budú zaujímať. Viac informácií, ako funguje tento portál, sa dozviete na samotnej stránke www.microjob.sk.

Nové ponuky práce na portály Microjob.sk.

Weboit.sk

Jedným z mála známych, a teda aj málo využívaných, portálov je práve weboit.sk. Avšak aj na tejto stránke sa dá nájsť zaujímavá príležitosť, ako si privyrobiť z pohodlia domova. 

 

Portál funguje na princípe, že sú tu vypísané jednotlivé zákazky s presnými popismi požiadaviek. Vy máte možnosť odoslať cenovú ponuku. Potom je už iba na zadávateľovi zákazky, aby si vybral. Následne sa obe strany kontaktujú e-mailom, na ktorý sú im zaslané zmluvy. Obe strany zmluvu podpíšu. Po odovzdaní zákazky firma zašle finančnú odmenu vyhotoviteľovi. Stránka www.weboit.sk si zároveň sama vytvára TOP list uchádzačov na základe ratingu. Nevýhodou je, že na tejto stránke nie je možné zadávať ponuky svojich služieb.

 

Ktomispravi.sk

Ktomispravi.sk predstavuje jednoduchú stránku, ktorá je rozdelená do dvoch hlavných skupín, a to Kto mi spraví a Ja spravím. To znamená, že na nej môžete nájsť ponuky mikropráce a aj zadávať svoje ponuky. Podľa množstva ponúk by som povedal, že stránka www.ktomispravi.sk má svoje najlepšie časy ešte len pred sebou.

 

Pár slov na záver

Ako ste sami mali možnosť vidieť, portálov pre mikroprácu a mikroslužby existuje na Slovensku oveľa viac, ako ste si možno mysleli. Aj napriek tomu, že vyššie uvedené portály existujú a riadne fungujú, musím konštatovať, že v porovnaní s jaspravim.sk výrazne zaostávajú. Až na jednu, dve výnimky. Verím, že môj stručný prehľad vám pomôže nájsť tie správne ponuky. Ako sa hovorí: „komu sa nelení, tomu sa zelení“. Preto neváhajte a skúste sa zaregistrovať aj na týchto portáloch. Veď nikdy neviete, kde sa na vás usmeje šťastie.

 

Tento zoznam rozhodne nie je konečný, postupne tu budú pribúdať ďalšie vznikajúce projekty. Je možné, že som niektoré portály mikropráce a mikroslužby fungujúce na Slovensku pri surfovaní prehliadol, preto ak využívate iný portál, ktorý sa v tomto článku nenachádza, upozornite ma na to, rád ho tu doplním.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s prácou z domu nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky".

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Zoznam slovenských portálov mikropráce

Dátum: 19.11.2016

Vložil: Bohuško

Titulok: Na slovenku nic moc

Na slovenksu je ta konkurencia dost biedna. Mimo jaspravim.sk je to dost slabe.
Mimochodom ten tajfun.sk uz nefunguje. teda funguje ale presmeruje vas na tu cesku stranku stovkomat.cz.

Dátum: 02.12.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Na slovenku nic moc

Dobre, vďaka za upozornenie.

Pridať nový príspevok